نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: اطلاعاتی در مورد باتری خودرو

 1. #1
  اطلاعاتی در مورد باتری خودرو
  خودرو
  206tu3a
  محل سکونت
  44-54
  نوشته ها
  3,503
  تشکر
  121
  تشکر شده 27 بار در 21 ارسال
  اندازه نوشتار

  پیش فرض اطلاعاتی در مورد باتری خودرو

  باتری:

  دستگاهی است که انرژی شیمیائی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. به عبارت دیگر انرژی الکتریکی را به صورت انرژی شیمیائی در خود ذخیره کرده سپس به صورت انرژی الکتریکی پس می دهد. هر باتری دارای دو قطب می باشد که صفحات مثبت در داخل باتری بهم متصل شده تشکیل قطب مثبت و صفحات منفی نیز به هم وصل شده قطب منفی را تشکیل می دهند.

  تشخیص قطبین از یکدیگر
  معمولاً قطب مثبت را قطورتر ار قطب منفی می سازند و با قطب مثبت را با علامت(+)یا (p) ویابا حلقه پلاستیکی قرمز رنگ و قطب منفی را با علامت (-)یا(n)و یا با حلقه پلاستیکی سیاه یا آبی رنگ مشخص می کنند.
  اگریک سیم به یک قطب و یک سیم دیگر را به قطب دیگر وصل ‎کنیم سپس دو سر دیگر سیمها را داخل محلول آب نمک قرار ‎دهیم از اطراف هر کدام از سیمها که حباب بیشتری متصاعد شود آن سیم مربوط به قطب منفی است.

  نگهداری باتری:
  برای دوام افزایش طول عمر باتری باید باتری همیشه در حال شارژ باشد و اگر باتری مدت زیادی شارژ نشود،صفحه های آن سولفاته شده وغیر قابل استفاده خواهد شد و در زمستان یخ می زند.غلظت آب باتری باید اندازه باشد و سطح آب باتری مقداری از درب باتری پائین تر بوده بطوریکه روی پلیت های باتری (یک سانتی متر بالای صفحات)مایع باتری قرار گرفته باشد وهفته ای یک بار کنترل شود. بستهای باتری با استفاده از جوش شیرین و آب گرم تمیز و محکم شود و روی بستهاگریس مالیده شود و هیچگاه برای بستن یا باز کردن بستهای باتری فشار یا ضربه به آنها وارد نیاورید، برای اندازه کردن آب اسید داخل باتری در تابستان آب مقطر ودر زمستان آب اسید اضافه شود. و سوراخهای هواکش درب خانه های باتری باز باشد و از قرار دادن ابزار کار و اشیائ فلزی بر روی باتری خودداری شود.

  الکترولیت یا اسید باتری:
  مایع داخل باتریهای سربی محلول اسید سولفوریک h2so4 می‎باشد که به نسبت 75% آب مقطر و 25% اسید تهیه می‎شود.
  درصد مخلوط اسید و آب مقطرو غلظت آنرا توسط هیدرومتر یا اسید سنج تعیین می‎کنند.
  توصیه 1- موقعی که برای مدت طولانی نخواهید از خودرو تان استفاده کنید به مرور زمان برق باتری تخلیه می شود در اینصورت برای جلو گیری از خالی شدن برق باتری ابتدا باید آن را خشک نموده و سپس باتری را دور از رطوبت نگهداری نمائید.
  توصیه 2- موقعی که استارت می زنید و برق به صفحه نمایشگر سرعت نمی رسد ابتدا باتری را بررسی کنید و سر باتری یا بست ها و یا کابل ها را بررسی نمائید.
  توصیه 3- از اتصال کوتاه نمودن قطبهای باتری بپرهیزید زیرا باعث ترکیدن باتری و ایجاد ضایعه میگردد.
  توصیه 4- دقت شود که سوراخهای هواکش درب خانه های باتری باز باشند.
 2. #2
  اطلاعاتی در مورد باتری خودرو
  خودرو
  206tu3a
  محل سکونت
  44-54
  نوشته ها
  3,503
  تشکر
  121
  تشکر شده 27 بار در 21 ارسال
  اندازه نوشتار

  پیش فرض نكات ايمني باتري

  اطلاعات هشدار دهنده در مورد سلامتي

  باتري تحت شرايط عادي مصرف كاملاً هوابندي شده است.

  بلعيدن: بلعيدن محتويات باتري ميتواند زيانبار باشد.

  محتويات يك باتري باز شده ميتواند منجر به سوختگي هاي جدي شيميايي دهان، مري و معده و روده(دستگاه جهاز هاضمه)شود. اين محتويات شامل سرب و تركيبات آن ميباشند كه ميتواند منجر به اختلال در سيستمهاي معده و روده شود و اين اختلال با كاهش اشتها، اسهال يا يبوست همراه با قولنج ، دشواري در بخواب رفتن ، و خستگي مشخص شود. نتيجه نشانه هاي مزبور احتمالاً مسموميت كل ساختار بدني است كه بايستي توسط پزشك درمان گردد. قرار گيري در معرض سرب باتري اغلب اوقات در اثناي عمليات احياء و بازيافت سرب رخ ميدهد.

  اگر محتويات باتري يا باتري باز بلعيده شد شخص را وادار به استفراغ كردن يا غذا خوردن و يا آشاميدن نكنيد. بلافاصله فرد مزبور را به نزديكترين واحد درماني معرفي كنيد.  استنشاق:

  محتويات باتري باز ميتواند باعث تحريك مجاري تنفسي شود .استنشاق بخارهاي آن ممكن است دستگاه تنفسي فوقاني و ريه ها را تحريك نمايد و ميتواند باعث بروز نشانه اي شبيه به بلعيدن شود .قرار گيري در معرض گرد و غبار و بخار و گاز سرب اغلب اوقات در هنگام عمليات بازيابي سرب رخ ميدهد. شخص مبتلا را به فضاي آزاد منتقل كنيد و به دنبال رسيدگي و مراقبت پزشكي باشيد.


  تماس با پوست:

  محتويات باتري باز ميتواند پوست را تحريك نمايد و يا منجر به سوختگيهاي شيميايي شود . لباس آلوده را از تن فرد مبتلا در آوريد و پوست او را با آب و صابون بشوييد. اگر سوختگي شيميايي پيش آمد يا تحريك ادامه پيدا كرد او را سريعاً به مراكز درماني منتقل كنيد.


  تماس با چشم:

  محتويات باتري باز ميتواند تحريك و سوختگي هاي شيميايي را باعث شود. چشمها را به سرعت و بطور كامل بمدت لااقل 15 دقيقه و در حاليكه پلكهاي بالا و پائين را باز ميكنيد با آب بشوييد تا هيچگونه اثري از مواد شيميايي باقي نماند و فرد مذكور را سريعاً به نزديكترين مركز درماني چشم پزشكي انتقال دهيد.


  تذكر:سرب از سوي نمايندگي بين المللي تحقيقات سرطان يك عامل سرطانزا شناخته شده است. "يارك (IARC)"بخارت اسدهاي غير آلي قوي مثل اسيد سولفوريك را بعنوان يك عامل سرطانزا طبقهبندي كرده است. اين طبقه بندي در مورد شكلهاي مايع اسيد سولفوريك يا محلولهاي اسيد سولفوريك كه در باتري وجود دارند صدق نميكند. در شرايط عادي استفاده از باتري منجر به توليد بخارات سمي اسيدي نميشود. استفاده غلط و بكار بردن نابجاي اين باتري مانند شارژ كردن بيش از حد آن ممكن است منجر به توليد بخارات اسيد سولفوريك گردد.


  آرسنيك از سوي طرح مسموميت ملي (NIP)، يارك (IARC) و OSHA بعنوان يك عامل سرطانزا شناخته شده است.

  همچنين سرب بعنوان عاملي در ايجاد زايمان هاي معيوب و صدمات تناسلي شناخته شده است.

  اقدامات احتياطي براي راهاندازي و استفاده مناسب و ايمن


  انبار كردن:

  باتري در محل خنك و جايي كه از تهويه هواي خوب و مناسبي بر خوردار است نگهداري كنيد. در صورتي كه دما بالا باشد ممكن است عمر باتري كاهش يابد.


  محدوديت مكانيكي:

  اگر لازم باشد كه باتري در ظرف هوا بندي شده يا آب بندي شده قرار گيرد توصيهها و اقدامات احتياطي لازم را حتماً رعايت كنيد. اين باتريها در حالت عادي هيدروژن آزاد ميكنند و وقتي اين هيدروژن با اكسيژن هوا تركيب شود ميتواند يك مخلوط قابل احتراق يا قابل انفجار را توليد نمايد مگر آنكه تهويه شود. در صورتيكه چنين مخلوطي وجود داشته باشد، اتصال كوتاه درجه حرارت بالا يا جرقههاي الكتريسيته ساكن ميتواند باعث احتراق شود.

  روزنه هاي تهويه موجود بر روي درب خانههاي باتري را مسدود نكنيد. در پوشش و يا در ظرف قراردادن باتريها به باتري اجازه نميدهد تا تهويه شود و ميتواند منجر به انفجار ناشي از فشار بالا گردد.


  حمل و نقل:

  اتصال كوتاه اتفاقي براي چند ثانيه بطور جدي بر روي باتري اثر نميگذارد . اتصال كوتاه طولاني مدت يا مداوم سبب ميشود كه انرژي باتري از دست برود و روزنه ايمني تهويه باز شود. منابعي كه ميتواند باعث اتصال كوتاه شود عبارتست از : قرار گيري باتريها بطور نامنظم و درهم و برهم درون ظرفهاي بزرگ، ميزهايي كه پوشش فلزي دارند و يا تسمه هاي فلزي مورد استفاده براي سوار كردن باتريها در دستگاه ها.

  اگر لازم است روي باتري لحيم كاري يا جوشكاري انجام شود اقدامات احتياطي مناسب را انجام دهيد تا از تخريب آب بندي و اتصال كوتاه جلوگيري بعمل آيد.


  شارژ كردن:

  اين نوع باتريها براي اين منظور ساخته شده است كه بارها و بارها شارژ شود . چون باتري بتدريج در طول چند ماه شارژ خود را از دست ميدهد روال صحيح آن است كه باتري قبل از استفاده شارژ شود . از دستگاه شارژ استفاده كنيد. شارژ كردن نامناسب ميتواند منجر به تخريب حرارتي يا حتي انفجار ناشي از فشار بالا گردد. توصيه شده دقت كنيد كه بهنگام شارژ ، قطب گذاري مناسب انجام داده باشيد. از استعمال دخانيات ، ايجاد جرقه ،شعله و غيره در محل شارژ باتري خودداري كنيد.


  علامت گذاري (اتيكت):

  تهيه يك اتيكت روي بسته بندي كه حاوي مطالب و موارد زير باشد حائز اهميت است:

  اخطار: تنها از دستگاههاي شارژر استاندارد (بر طبق دستورات سازنده) استفاده كنيد. باتري را باز نكنيد و در معرض آتش يا اتصال كوتاه قرار ندهيد. احتمال انفجار ،نشتي و يا داغ شدن آن وجود دارد كه در اينصورت سبب آسيب ديدگي افراد ميشود.

  توجه: در صورتي كه پوسته باتري بدون ريزش ترك برداشته است از آن استفاده نكنيد.

  دور ريختن: باتري را طبق مقررات زيست محيطي دور بريزيد و يا آنكه آن را براي بازيافت مجدد به مراجع مجاز (مراكز و يا نمايندگيهاي شركت توان باتري) عودت دهيد.

  محتويات اين باتري بعنوان يك ماده مضر و بدرد نخور ميتواند بصورت يك ماده ضايعاتي و دور ريختني متشكل از سرب و يك ماده خورنده تحت نظارت در آيد.
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 3. #3
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  عالي بود

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

درباره باطری پرایداطلاعات

تحقیق در مورد باطری ماشین

اطلاعات باطری ماشین

علت ترکیدن باطری اتمی

اموزش احیا کردن باتری اسیدی اتمی

علت داغشدن باطری اتمی اسید

خالي شدن باتري ماشين

علت خالی شدن باطری ماشین

اطلاعاتی در مورد باطری ماشین

داغ کردن باطری خودرو

علت خالی شدن برق باطری ماشین پراید

کارکردباتری ماشین

اطلاعا ت فنی باطری اتمی ماشین

اطلاعاتی درموردخودروبرقی و...

درموردباتری خودرو

محتویات باتری خودرو

داغ کردن باتری اتومبیل

زمان تخلیه باتری ماشین

علت خالی شدن باطری اتومبیل

باتری ماشین داغ

ترکیدن باطری خودرو

اطلاعات درباره باطری

علت ترکیدن باطری خودرو

پروژه درمورد باتری خودرو

د رباره برقکاری خودرو

انفجار باطری ماشین

اطلاعات در مورد باتری

درباره آب باطری ماشین

احیا باطری خشک ماشین

علت شرین شدن اب باتری خودرو

اﺣﻴﺎﻱ ﺩﺑﺎﺭﻩ ﺑﺎﻃﺮﻱ ﻣﺎﺷﻴﻦ

احیا باطری اسیدی

اطلاعاتی درباره ی باطری ماشین

دلیل خالی شدن شارژ باطری ماشین

در مورد باطری اتمی ماشین

مایع درون باتری خودرو

http:www.parstuning.comf13اطلاعاتی-در-مورد-باتری-خودرو-628.html

اطلاعاتی درباره باتری ماشین

اطلاعات فنی درموردباطری ماشین

توصیه درباره باطری ماشین

محتویات باتری ماشین اب مقطر

تخلیه باطری ماشین

انبار کردن باتری خودرو

احیا کردن باطری خشک پراید

احیا کردن باتری خشک پراید

علت خالی کردن باتری خودرو

اطلاعاتی در مورد باطری

محتویات اب باطری

علت تمام شدن اب باطری در پراید

علایم خالی شدن باطری اتمی

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •