Untitled 1

دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: آلفا روئو میتو یا هیوندای ولوستر ؟

 1. #1
  اندازه نوشتار

  پیش فرض آلفا روئو میتو یا هیوندای ولوستر ؟

  مقایسه آلفارمئو و هیوندای ولوستر
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  طراحی:

  هیوندای کوپه ( Tiburon )، اولین کوپه زیر 90 میلیون تومان بازار ایران، پس از آزادسازی مجدد واردات خودرو بود، مدلی دیفرانسیل جلو که به سبب طراحی ویژه اش، گاهی << بچه وایپر >> نیز خطاب می شد! کمپانی مادر ( هیوندای / کیا ) پس از اتمام مدت تولید کوپه، بر مبنای کانسپتی با کد HND-3 که در نمایشگاه سئول 2007 به نمایش در آمد، ولوستر را رسماً به عنوان جایگزین آن معرفی کرد.

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  ولوستر، در فرم کلی بدنه، در اصل هاچ بکی است که اصرار دارد کوپه باشد! این موضوع زمانی روشن تر می شود که ابتکار << هیوندای >> در استفاده از سبک 2+1 درها را مد نظر قرار دهیم. اگر اس سمت راننده به خودرو بنگرید، دری کشیده می بینید که در کنار شیب تند سقف، نمای یک کوپه تداعی می کند اما در طرف دیگر، تعداد 2 در مجزا وجود دارد. در کوچک سرنشینان عقب، ورود و خروج را راحت تر کرده و به سبک آلفا << جولیتا >> و سیتروئن DS4، دستگیره اش به جای روی در، کنار شیشه قرار گرفته است.

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  در سوی دیگر، آلفارومئو میتو، دارای بدنه ای تخم مرغی شکل، با چراغ های بزرگ فریم دار و اشک گونه است. در میتو، به جای بازی با خطوط، بیشتر با حجم ها بازی شده، کاپوت پف کرده و جلو پنجره اصیل آلفا نیز در دماغه، قاب گرفته شده اند. با این همه و با وجود چهره ساده اما جذاب میتو، نمی توان از پوزه سیال ولوستر و چراغ هایی که تا روی گلگیر را پوشانده اند، به سادگی گذشت!

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  اگر با نشان آلفارومئو آشنایی چندانی نداشته باشید، به سبب بدنه جسورانه ولوستر، به همراه کاپوت خوش فرم با هواکش های دوتایی و ستون های آغازین مشکی رنگش، ممکن است تصور شود میتو توان رقابت ندارد، اما بهتر است با در نظر گرفتن فاکتورهایی که در ادامه بررسی می شود، تصمیم گیری کنید! در نمای عقب میتو، مانند مدل های اسطوره ای BC و 4C، تعداد 2 چراغ گرد به چشم می خورد ستون نهایی و شیشه عقب میتو، نسبت به ولوستر که با انحنای نسبتاً زیاد، شیشه سقفی و عقب را یکی کرده، بیشتر فرم هاچبک دارد، به هر ترتیب، طراحی دو خودرو، فاکتور اصلی که جذب خریداران جوان بوده را رعایت کرده و لذا انتخاب هر یک، فارغ از بحث برند سلیقه خواهد بود.

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  فضای پای ردیف عقب ولوسترف مطلوب تر از میتو بوده ولی سایش سر به سقف آن، بیشتر آزار دهنده است. چرخ های ولوستر نیز بر خلاف اغلب شرقی ها، کاملاً بزرگ در نظر گرفته شده اند. رینگ های آلفا میتو، دارای همان طرح جذاب مدل 8C هستند. محل قرار گیری راننده در هیوندای، پایین تر از آلفا بوده و طراحی مجموعه داشبورد آن نیز باعث القاء نوعی حس اعتماد به نفس در راننده می شود. البته قطعات کابین، کیفیت آلفا با داشبورد طرح کربن آن را ندارد.  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  آزمایش:

  آلفا رومئو میتو مورد بررسی، با بهره گیری از پیشرانه 16 سوپاپ 4 سیلندر خطی 1400 سی سی تک توربو سری Multi Air، روی این جثه 1150 کیلوگرمی پر کشش نشان می دهد. توان 135 اسب بخار ( در 5 هزار RPM ) رقیب کرده ای بوده، اما صدای میتو جذاب تر است. اگر وزن بیشتر ولوستر ( 1280 کیلوگرم ) و گشتاور 230 نیوتن متری میتو را در نتیجه گیری اولیه دخالت دهیم، انتظار عملکرد ضعیف تر ولوستر را خواهم داشت که البته وقتی خودرو ها را در خیابان و شریط مساوی و تعویض رانندگان آزمودیم، مشخص شد در همه حالات، میتو از ولوستر یک قربانی می سازد! در حقیقت، این گیربکس باهوش میتو بود که اختلاف را زیاد می کرد ( هر دو دارای نمونه 6 سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض غیر خودکار هستند)

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  علاوه بر تاخیر گیربکس در معکوس گیری، حس فرمان ولوستر نیز مصنوعی تر از میتو احساس می شود و در تغییر خطوط، چابکی آلفا را ندارد. شایان توجه است. آلفارومئو میتو دارای 3 تنظیم برای رانندگی است که هر کدام بر عملکرد فرمان، پیشرانه و ترمز تاثیر مستقیم می گذارند.
  D به معنای Dynamic: در این حالت، توربوشارژر با نهایت فشار بوست کار می کند و ذات اسپرت ماشین را آشکار می سازد.
  N به معنای Natural: در این حالت، همه چیز در وضعیت نرمال قرار می گیرد.
  A به معنای All Weather: این حالت، برای رانندگی روی سطوح لغزنده مناسب است.
  در شتاب گیری اولیه، میتو با ثبت میانگین 5/9 ثانیه در مقابل 5/11 ثانیه برای ولوستر به پیروزی می رسید و کمی حس فشرده شدن صندلی را هم می شد در آن تجربه کرد. موضوع دیگری که در مورد این دو خودرو وجود دراد، این است که به سبب شکل اتاق، آن ها و رانندگانشان که اغلب جوان هستند، گاهی به زور آزمایی خیابانی دعوت می شوند، در این زمان، شرایط برای ولوستر و امثال آن سخت تر خواهد شد، زیرا می توان با میتو و توربوشارژر کوچکش، از خجالت برخی خودروهای زیر 200 اسب بخاری درآمد و مزه فلفل را برایشان یادآوری کرد!

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  تا اینجا، دو خودرو در شرایط واقعی مقایسه شدند، اما اگر واقع بین باشیم، روی کاغذ می بایست هیوندای ولوستر را نیز خودرویی معرفی کنیم که در رانندگی های روزمره، راننده را خسته نمی کند و کابین بزرگتر و ردیف عقب جادارتری دارد. سیستم تعلیق هر دو اتوموبیل از نوع (( مک فرسون )) در جلو و تیر پیچشی در عقب بوده و دارای عملکردی اسپرت است، هرجند سیستم تعلیق هیوندا بهتر نشان می دهد.
  در خصوص مصرف سوخت هر دو خودرو لبخند را بر لبان مصرف کننده می نشانند. چراکه به ازای هر 100 کیلومتر پیمایش، میانگین 6/5 لیتر برای میتو و 4/6 لیتر برای ولوستر به دست خواهد آمد، البته میتو با انتشار 129 گرم دی اکسید کربن در هر کیلومتر، در مقابل ولوستر با 145 گرم بر کیلومتر، پاک تر نشان می دهد. قیمت این دو خودرو نیز بسته به سطوح امکانات انتخابی، دربازه 120 تا 135 میلیون قرار می گیرد تا با کمی محاسبه، برای هر اسب بخار حدود 1 میلیون تومان ناقابل، بپردازید! در کل، هیوندای ولوستر، علاوه بر ظاهر اسپرت و عملکرد مطلوب، کروز کنترل، آینه های برقی، سنسور پارک، مانیتور لمسی، ارتباط بلوتوث، صندلی چرم و بسیاری امکانات ریز و درشت را با خود به همراه دارد و در یک کلام، اینده ای هوشمندانه محسوب می شود، اما آیا می تواند در مقابل آلفا رومئو میتو با وجود فضای کمتر ردیف عقب و برندی که در ایران شاید به سبب وفور هیوندای و کیا کمتر آن را بشناسند پیروز شود؟!
  در پاسخ باید گفت. انتخاب ما بین این دو، اتومبیلی است که از دیار ( روبرتو باجو ) که گاهی بوی (( فراری)) می دهد: آلفارومئو میتو! هرچند قابلیت های ولوستر نیز بر هیچکس پوشیده نیست.

  جدول مشخصات فنی دو اتومبیل میتو و ولوستر

  هیوندای ولوستر 1/6 GTI آلفا رومئو میتو 1/4 مولتی ایر
  تعداد و آرایش سیلندر ها 4 سیلندر خطی تنفس طبیعی 4 سیلندر خطی توربوشارژ
  حجم پیشرانه ( سی سی ) 1591 1368
  قدرت ( اسب بخار/دور بر دقیقه ) 138/6300 135/5000
  گشتاور ( نیوتن متر / دور بر دقیقه ) 167/4850 230/1750
  شتاب اولیه ( ثانیه ) 9/7 8/4
  حداکثر سرعت ( کیلومتر بر ساعت ) 200 208
  گیربکس 6 سرعته دو کلاچه 6 سرعته دو کلاچه
  طول / عرض / ارتفاع ( میلی متر ) 4220/1790/1399 4063/1720/1446
  فاصله بین دو محور ( میلی متر ) 2650 2511
  اندازه تایرها 215/40R18 215/40R17
  حدود قیمت بازار ( میلیون تومان ) 127 130
  منبع : مجله ماشین
  تدوین: علیرضا فروغی فر
  اختصاصی پارس تیونینگ

  جهت عضویت در کانال تلگرام پارس تیونینگ اینجا کلیک کنید
  جهت عضویت در گروه پارس تیونینگ اینجا کلیک کنید

  اپلیکیشن پارس تیونینگ برای سیستم عامل آندروید و IOS
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 2. #2
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  به شخصه چون پشت ولستر نشستم از دیدگاه من ماشین خوبی نیست انتظاری که من داشتمو براورده نکرد
  به عقیده من ولستر به درد دختر بازی میخوره همین و لاغیر

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

ولستر یا

مقایسهی ولوستر با جولیتا

ایا الفا میتو برند خوبی است

ولستر یا الفا رمئو

الفا یا ولستر

آلفارومئو جولیتا یا ولستر؟

بهتره يا هيونداي والستر آلفا رومئو

آلفارومئو میتو با هیوندا ولستر

ماشین میتو

ولستر یا جولیتا

داشبورد هیوندا والستر

تالار گفتگو خودرو میتو

آلفا

خودروی چری الفا

هیوندای 2در یا 3در

جولیتا 3.در یا 2در

میتو بهتره یا جولیتا

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •