از سوی دبیر انجمن قطعهسازان
تعلیق فعالیتهای رنو در ایران تکذیب شد

دبیر انجمن قطعهسازان ایران با تکذیب اخبار منتشر شده در زمینه تعلیق فعالیتهای شرکت فرانسوی رنو در ایران از عزم این شرکت برای ادامه حضور در بازار ایران خبر داد.


به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، ساسان قربانی، با بیان این مطلب اظهار کرد: برخلاف برخی اخبار منتشر شده، رنو فعالیتهای خود در ایران را تعلیق نکرده بلکه خواستار توجه به مشکلات پیش روی صنعت خودرو برای ادامه فعالیت در ایران شده است.
وی با بیان اینکه جدیدترین تحریمی که از طرف آمریکا وضع شد محدودیتهای صنعت خودرو را افزایش داده است، خاطرنشان کرد: رنو در نامهای به قطعهسازان داخلی پیشنهاد کرده که میزان تولید تندر 90 و مگان بهگونهای مدیریت شود که تولید این محصولات در ایران استمرار یابد.
دبیر انجمن قطعهسازان ایران ادامه داد: در شرایطی که تولید در دو گروه خودروسازی کشور تا حد زیادی کاهش یافته، رنو نیز در نامهای به قطعهسازان خواستار کاهش تولید محصولات تحت برند خود شده است زیرا با توجه به میزان موجودی قطعات در شرکتهای خودروساز داخلی حفظ سطح تولید به میزان گذشته ممکن نیست.
وی با بیان اینکه رنو برخی از قطعات خودروهای تولیدی را از خارج کشور وارد میکند، تصریح کرد: تحریمهای بینالمللی و همچنین برخی مشکلات مالی موجب شده که پرداخت مطالبات شرکت رنو طولانی شود که این موضوع تاثیرات نامطلوبی بر روند واردات قطعات داشته است.
قربانی به ایسنا گفت: کاهش تولید تنها منحصر به محصولات تحت برند رنو (تندر 90 و مگان) نبوده و تولید سایر خودروهای داخلی در دو گروه بزرگ خودروسازی کشور نیز تحت تاثیر شرایط فعلی در حد قابل ملاحظهای کاهش یافته است.
وی افزود: با این حال تفاوت رنو با خودروسازان داخلی این است که در نامهای به قطعهسازان طرف قرارداد، شرایط فعلی و دلایل کاهش تولید را به روشنی تشریح کرده و خواستار تشدید فعالیتها و برنامهریزی برای رفع مشکل شده است. بنابراین برخلاف اخبار منتشر شده رنو در نامه خود حرفی از تعلیق فعالیتها در ایران نزده است.
دبیر انجمن قطعهسازان ایران با بیان اینکه رنو همچنان مصمم به ادامه فعالیتها در ایران است، خاطرنشان کرد: به دلیل تحریم اخیر آمریکا و مشکلات نقل و انتقال پول و به ویژه تحریم کشتیرانی، شرایط برای واردات قطعات به ایران دشوار شده است. با این حال رنو از معدود شرکتهایی است که با وجود تمام این مشکلات اعلام کرده که علاقهمند به بازار ایران بوده و نمیخواهد این کشور را ترک کند.