Untitled 1

دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: روش صحیح جک زدن زیر ماشین

 1. #1
  اندازه نوشتار

  پیش فرض روش صحیح جک زدن زیر ماشین

  درود بر همراهان پارس تیونینگ  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  توجه: هرگز به زیر خودرویی که فقط با جک بالا برده شده نروید! بهترین نوع جک برای خودرو های چهار چرخ جک اهرمی است. این نوع جک قادر به بالا بردن هر نوع خودرو است و با استفاده از یک زنجیر می توان از آن به عنوان وینچ نیز استفاده کرد.  به گزارش پارس تیونینگ به نقل از گروه ایران، جک های استاندارد موجود در خودروهای چهار چرخ تنها قادرند خودرو را به اندازه ای که برای تعویض تایر لازم است بالا ببرند. این جکها برای استفاده بر روی آسفالت و زمین های سخت طراحی شده اند. این جکها باید در قسمت مشخصی در زیر خودرو قرار گیرند. اگر در هنگامی که خودرو شما در شن یا هر مکان دیگری گیر کرده باشد و خواسته باشید از این جکها استفاده کنید متوجه شده اید که این جکها کارایی لازم را ندارند.
  جک های اهرمی این قابلیت را دارند که در قسمت های مختلفی از خودرو قرار بگیرند و توانایی بالا بردن وزن های بمراتب سنگین تر از تحمل جک های استاندارد خودرو را دارند. این جکها قابلیت بالا بردن تا 1 متر را دارا هستند.
  بعضی از خودروهای چهار چرخ به دلیل دارا بودن قوس هایی بر روی بدنه، جای مناسبی برای نسب جک اهرمی ندارند. این جکها دارای قطعاتی هستند که این امکان را به مصرف کننده می دهد که بر اساس نوع خودرو، جک را با آن تنظیم کنند.
  توصیه می شود در صورت استفاده از این نوع جک صفحه ای فلزی یا چوبی به ابعاد 300x300 میلیمتر در زیر جک قرار گیرد تا جک در زمین شنی یا باتلاقی فرو نرود. قطر صفحه فلزی 3.5 میلیمتری و صفحه چوبی 15 سانتی متری برای این کار کفایت می کند. البته با توجه به نوع خودرو ضخامت این صفحه متغیر خواهد بود. قبل از انجام سفر دو آجر را با فاصله از یکدیگر قرار دهید. صفحه را بر روی آن بگذارید و پایه جک را بر روی آن قرار دهید. سپس اقدام به جک زدن در زیر خودرو کنید. اگر صفحه شکم نداد، صفحه مناسبی را انتخاب کرده اید.

  با استفاده از یک زنجیر مناسب کارایی این جک دو چندان می شود. به این صورت عمل کنید:
  قسمت فوقانی جک باید بوسیله یک زنجیر به تکیه گاه محکمی متصل شود. قسمت دیگر زنجیر به خودرو متصل می شود. در قسمت پایین جک، قسمتی از طول زنجیر بوسیله یک قلاب به جک متصل می شود و به قسمت متحرک جک قسمت دیگری از زنجیر با یک چنگک متصل می گردد. این کار باعث می شود که شما قادر باشید خودرو را یک متر به جلو بکشید. مجددا جک را آزاد کنید و زنجیر آزاد شده را به جلو بکشید و به قسمت پایین جک قفل کنید. چنگک بالایی اجازه نخواهد داد که خودرو به عقب برگردد. این روش آنقدر تکرار می شود تا خودرو آزاد گردد.

  جک بادی اگزوز
  این نوع جک وسیله ای است که استفاده از آن بسیار آسان است. این جک به شکل یک بادکنک خالی بزرگ است که در زیر خودرو پهن می شود و سپس بوسیله قدرت گازهای خروجی اگزوز باد می شود. این وسیله بخصوص در زمین های شنی و رمل بسیار کارایی دارد. این وسیله نیاز مبرمی به آن دارد که سیستم اگزوز خودرو کاملا سالم باشد و سوراخ و یا نشطی نداشته باشد. کوچکترین سوراخ در سیستم اگزوز باعث خواهد شد که جک به درستی باد نشود و کارایی لازم را نداشته باشد. همچنین از پوسیده نبودن قطعات سیستم اگزوز اطمینان حاصل کنید. چون ممکن است باعث شکسته شدن آنها شود.
  برای استفاده جک را در زیر خودرو به صورت مساوی از دو انتهای خودرو پهن کنید. مطمئن شوید که در قسمت زیر خودرو قطعه تیزی که باعث پنچری جک گردد وجود نداشته باشد. برای احتیاط بیشتر می توانید زیر پایی خودرو را بر روی جک پهن نمایید. موتور را خاموش کنید و سپس شیلنگ اتصال را به اگزوز وصل نمایید. پس از بالا رفتن خودرو گودال زیر چرخها را پر نمایید و تل شن انباشته شده در زیر شاسی خودرو را خارج نمایید.

  نکات مهم در هنگام جک زدن:
  معمولا سعی کنید جک را در قسمت وسط خودرو قرار دهید و جک را به اندازه ای بالا ببرید که فاصله لاستیک تا زمین 30 سانتی متر گردد.
  در هنگامی که از جک اهرمی به عنوان وینچ استفاده می کنید کلیه همراهان را از اطراف جک و خودرو دور کنید. موقعیت خود را به گونه ای تنظیم کنید که شما بین خودرو و جک قرار بگیرید تا احتمال صدمات به شخص شما کاهش یابد.
  اطمینان حاصل کنید که در هنگام کشش جک با هیچ قسمتی از خودرو تماس پیدا نکند.
  از استحکام کششی زنجیر اطمینان حاصل کنید. این کار را با حوصله و به آرامی انجام دهید و به خاطر داشته باشید این روش می تواند خطرات بسیار زیادی به همراه داشته باشد.
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 2. #2
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  زمانی که جک رو میخواهید استفاده کنید سعی کنید در محلی که شیب نداره این کار رو انجام دهید چون احتمال واژگونی جک وجود داره همیشه جلو و عقب چرخها از سنگ یا موانعی جهت جلوگیری از حرکت و واژگونی جک استفاده شود و به گذاشتتن ماشین تو دنده و کشیدن دستی اکتفا نکنید یه شیب کم میتونه خطرناک باشه
  وقتی چرخ رو از ماشین باز کردید تا زمانی که چرخ جدید رو نصب میکنید انرا زیر رکاب ماشین قرار دهید چون در صورت واژگونی جک خودرو به زمین نخورد

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

محل جک زدن پراید

نحوه جاگزاری جک ماشینمحل قرارگیری جک پرایدنحوه جک زدن پژونحوی جک زدن زیر تایر جلو پژوه پارسنحوه زدن جک پژو پارسطریقه جک زدن پژوشکل استفاده از جک پرشیامحل جک زدن پژو پارسمحل جک در پرایدمحل اتصال جک پرایدجک زدن کشندهنحوه جک زدن زیر ماشینطریقه استفاده جک ال90آموزش تصویری جک زدن206طریقه زدن جکجک زیر پژومحل مخصوص جک زدناستفاده از جک ماشینمحل جک زدن زیر پژوجک زدن ۲۰۶مکان قرارگیری جک زیر اتومبیلنحوه جک زدنجای جک 206نحوه جک زدن ماشینطریقه جک زدن دناروش صحیح جک زن ۲۰۶جک 206طریقه جک زدن و تعویض لاستیکطریقه جک زدن زیر تیبا جهت تعویض لاستیکاستفاده از جک برای پرایداموزش جک زدن زیر ماشینمحل جایگذاری جک در زیر خودروجک زدن زیر پرایدجک ماشین پژونحوه جک گیری پرایزمحل جک ریوطرز استفاده از جک های جدید خودروطریقه جک زدن سمند پنچدطریقه زدن جک 206نحوه جک زدن 206.روش جک انداختن زیر ماشیننحوه استفاده از جک پیکاننحوه جک زدن زیر پرایدلوکیشن قرار گیری جک در ۲۰۶نکات ایمنی جک زدن زیر دستگاهطریقه استفاده از جک تیبامحل زدن جک زیر ماشین لیفان X60کجاستآموزش جک زدنمحل جک زدن در ماشین

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •