PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسائل و مشکلات پروتون جن 2

صفحه ها : [1] 2 3

شاهین
08-31-2012, 03:39 PM
باسلام خدمت تمامی دوستان عزیز
در این تاپیک به بررسی و رفع مشکلات خودروی پروتون جن 2 می پردازیم.

شاهین
09-04-2012, 07:35 PM
دوستان یه اتفاقی برام چند هفته پیش افتاد که فکر می کنم بد نباشه که اینجا مطرح کنم.
من حدود 3 هفته پیش دیسک و صفحه عوض کردم . همون شب وقتی خواستم دوباره سوار ماشین بشم دیدم که ماشین استارت نمی خوره . ولی برق پشت آمپر وصل هست. در اولین حرکت سر باتری رو برداشتم و دوباره گذاشتم . ماشین به راحتی استارت خورد . فردا صبحش که اومدم دوباره با ماشین برم بیرون دیدم که دوباره همون حالت شب پیش اتفاق افتاده . وقتی نشانگر باتری رو دیدم ، دیدم که رنگ چراغش از سبز به سفید تبدیل شده . بلافاصله به یک مکانیک آشنا زنگ زدم . ایشون برام یک باتری 55 آمپری خرید و روی ماشین نصب کرد . بعد از نیم ساعت رنگ سبز نشانگر باتری کاملا مشکی شد . رفتم باتری سازی و دینام رو چک کردم . دینام کاملا سالم بود . ماشین هم برق دزدی نداشت . سپس شک به خراب بودن باتری جدید توسط باتری ساز باعث شد که دوباره باتری عوض بشه . دوباره بعد از نیم ساعت همین اتفاق افتاد . ولی ایندفعه من چند روز از ماشین براحتی استفاده کردم . و ماشین با همان استارت اول روشن می شد . کنجکاوی من باعث شد که علت رو جویا بشم . شاید به 15 باتری ساز مراجعه کردم . و همگی رای به خراب بودن باتری دادن . ولی بعد از تعویض دو باتری اتمی نو امکان نداشت که هر دو باتری خراب باشد . نمایندگی هم که می گفت دینام سالم هست و باتری فابریک ماشین هم 55 آمپر .
سرنجام مراجعه به یک باتری ساز باعث توجه ایشون به سولفاته بودن سرباتری منفی ماشین شد و پس از تمیز کردن سرباتری با ابجوش + جوش شیرین . نشانگر باتری دوباره سبز شد . در عین حال بنا بر توصیه باتری ساز چون من همیشه از کولر استفاده می کنم . باتری 55 آمپزر رو با باتری 62 آمپر تعویض کردم . هدفم از نوشتن این پست این هست که همونطور که همه نمایندگی های پروتون میگن دینام این ماشین به سختی خراب میشه و هم اینکه در هنگام بروز مشکلی مشابه مکشل من حتما سر باتری رو هم چک کنید

- - - Updated - - -

مورد بعدی اینکه یکی از مشکلات شایع در خوردوی جن 2 شنیده شدن یک صدای ریز از زیر ماشین در ناحیه چرخ های جلو بعد از چند سال استفاده از خودرو می باشد که این صدا بعضی اوقات با صدای ناشی از خرابی جلوبندی اشتباه می شود . در صورتی که این صدا وجود داشت ( این صدا در ناهمواری خیابان به گوش می رسد ) و پس از بررسی جلوبندی و اطمینان از سالم بودن لاستیک های میل موجگیر و جعبه فرمان صدا قطع نشد . باید پیچ هاییی که بر روی سیستم ترمز و لنت قرار دارند و معروف به آمپولی لنت ترمز هستند توسط گریس چرب شده و سپس دوباره در جای خود نصب گردند . این صدا با این کار به کلی قطع می گردد

Admin
10-06-2012, 07:50 PM
پروتون قبلی با یک کم کارکرد دیگه تعویض شد به علت کارکرد بالای قبلی حدود 260 هزار تا پروتون جدید حدود 87000 تا کار کرده بود که متاسفانه مالک اون اصلا رسیدگی به ماشین نکرده ماشین تصادف نداره ولی تا دلتون بخواد خط و خش انداخته چون صاحب خودرو یک خانم بود و دست فرمون مناسبی هم نداشته

روز اول که خودرو رو تحویل گرفتم متوجه مشکلات در جلو بندی شدم . که مشکلات رو همراه قیمت براتون قرار میدم .

1- واشر چاک دار موج گیر یک جفت اصلی، جفتی 90 هزار تومان
2- کمک عقب ژاپنی یک جفت، جفتی 500 هزار تومان
3- تعویض شمع ها یک دست 28000 هزار تومان
4- شستشو انژکتور و دریجه گاز و تنظیم موتور 2000 هزار تومان
5- مراجعه به کارواش و صفر شویی با نانو به قیمت 110 هزار تومان
مورد 3 و 4 در تعمیرگاه آقای سعادت انجام شد. که بابت خدمات خوبشون و سرعت عمل ازشون تشکر میکنم )

و اما مواردی که نیاز به تعویض داره :
1- روغن موتور
2- فیلتر داخل اتاق 25000
3- فیلتر هوا 12000
4- فیلتر روغن 10000
5- تسمه تایم 150000
6- جوی استیک تنظیم آینه . 65000
7- فیلتر بنزین

و اما موردی که نتونستم پیدا کنم برچسب های پشت هستش که اگر لطف کنید و راهنمایی کنید ممنون میشم
و یک مورد دیگه ماشین یکی دو بار صبح بعد از روشن شدن صدای آب داد مثل اینکه یه جوب اب تو موتور ماشین بود اما دیگه این مشکل به وجود نیامد . با اینکه جلوبندی موردی نداره ماشین به سمت راست میکشه . ماشین اصلا بالانس نیست و شدیدا تو 100 تا 130 میزنه که هنوز فرصت بالانس کردن رو پیدا نکردم . توپی وسط فرمون یه صدای ویز ویز میده . پیچ یکی از از چرخ ها بریده بود که بعدا متوجه شدم . ماشین مقداری روغن ریزی داره.
احساس میکنم ارتفاع ماشین پایین تر از حالت عادی هستش با اینکه جلو بندی سازم موقع تعویض کمک ها گفت فنر های فابریکی و تغییر ایجاد نشده!! ولی برای اطمینان بعد از تعویض لاستیک ها فنر ها هم تعویض میکنم
لاستیک ها اصلا مرغوب نیست که به زودی تعویض میشه .
دنبال یه صافکار نقاش خوب و منصف میگردم که ماشین رو بدم دستش رنگ ماشین خیلی مات شده و حتما به پولیش نیاز داره به خاطر خط و خش های زیاد هم باید بعضی قسمت ها رنگ بشه . البته دوستانی یکی دو جا رو معرفی کردند که هنوز وقت نشده برم و کارشون رو از نزدیک ببینم
قصد دارم سپر جلو و عقب رو به کمک آقا فرید عوض کنم
تو دری ها خیلی لقه و احساس میکنم خارهای تو دری شکسته . خار اصلی تو دری هم پیدا نکردم . از عقب ماشین هم یه سری صداهای عجیب و غریب میاد که هنوز ایرادش رو پیدا نکردم

pedramMC
10-07-2012, 12:52 PM
علیرضا جان مواردی رو که تهیه کردید لطفا ذکر کنید چه مدل یا برندی هست تا دوستان پروتن آگاهی های لازم رو پیدا کنن

Admin
10-07-2012, 05:00 PM
کمک ها کایاپا ژاپن هستش و واشر چاک دار موج گیر هم در پسته بندی پروتون و Geniune بود . شمع ها رو نمیدونم از چه مارکی استفاده کردند ولی شمع های قبلی Denso تقلبی بود و از ظاهرش و پاک شدن نوشته Denso که از روی یکی از شمع ها نصفه پاک شده بود مشخص بود

فیلتر ها رو هم هنوز خریداری نکردم و فقط لیست قیمتش رو گرفتم و شدیدا به پرچسب نوشته های روی صندوق نیاز دارم به نظرم قشنگی خاصی به ماشین میده

Admin
12-20-2012, 02:35 AM
ماشین یه سری مورد داشت که باید برطرف میشد این موارد شامل

1- تعویض کامل کارتل روغن قیمت 600 هزار تومان
2- بازویی عقب راست قیمت 65 تومان
3- یکی از مهره های چرخ مشکل داشت که با پیچش عوض کردم 7000
4- تعویض تیغه + پایه برف پاکن ها با مدل 206 ( به خاطر قشنگ تر بودن برف پاکن های 206 ) قیمت 40.000

omidtt
05-04-2013, 09:13 PM
سلام به دوستان،من تازه عضو شدم،ماشینم جنتو،یه مشکلی دارم اونم اینه که صبحها وقتی ماشینو روشن میکنم صدای رودخانه از جلو داشبرد میاد،بعد دو دقیقه هم صدا قطع میشه،لطفا یه راهنمایی بکنید ممنون میشم.

Admin
05-04-2013, 10:00 PM
سلام دوست عزیز در پیغام خصوصی هم براتون ارسال میکنم
ماشین چند کیلومتر کار کرده روی 90 تا 100 هزار تا واتر پمپ و ترموسات رو تعویض کردید ؟
زمانی که شرشر آب میاد ماشین به صورت ناگهانی دور موتور بالا میره و قبل این ماشین مقداری پت پت میکنه و به اصطلاح در اولین استارت بد کار میکنه ؟

اگر انجام دادید نیاز به هواگیری دارید کافیه ماشین رو در زمانی که سرد هست در رادیاتور رو باز کنید با مایع خنک کننده پر کنید و مخزن اضافی هم پر کنید سپس پیچ هوا که در امتداد لوله آب هست رو باز کنید و اجازه بدید هوا خارج بشه بعد از اینکه مایع خنک کننده به راحتی بیرون اومد و هوا نداشت در رو محکم ببندید مشکل حتما حل خواهد شد

یک توصیه دیگه در جنتو پیچ هوا اون فلزی است ولی در انواع پژو از نوع برنجی با آلن 5 هستش و برای هواگیری پیچ های برنجی خیلی بهتر از فلزی هستش در صورتی که براتون مقدور بود اون رو با نمونه پژویی عوض کنید

اما در مورد پت پت کردن صبح و بعد کار کردن و ناگهانی بالا رفتن دور موتور در اول صبح این مستقیم برمگیرده به بنزین مصرفی شما

omidtt
05-05-2013, 01:25 AM
ممنون،ماشین 92000تا کارکرده ترموستات و واتر پمپ عوض نکردم،هواگیری هم نکردم،بعضی وقتها هم تو استارت اول ریپ میزنه(البته خیلی کم پیش میاد) یه بارم تو جاده یه 10 دقیقه زدیم بغل خواستم روشن کنم 2 بار خاموش کرد،البته بعدش درست شد

- - - ادغام - - -

راستی طلق چراغ عقب سمت شاگردم یه ترکه جزیی برداشته که اگه دقت نکنی معلوم نیست،ولی من یه ذره حساس شدم میخواستم ببینم طلق خالیش پیدا میشه؟یا باید کامل عوض شه؟ اصلا ارزش داره عوض شه؟؟

pedramMC
05-05-2013, 01:33 AM
نه دوست من طلق خالیش پیدا نمیشه و باید کل کاسه چراغ رو تعویض کنید..
اگر در حدی هست که آب نفوذ نمیکنه هیچ اشکالی نداره

omidtt
05-05-2013, 01:37 AM
اینم عکسشه

610

- - - ادغام - - -

آب نفوذ نمیکنه،با در نظر گرفتن به نظر شما معلومه(تابلو نیس) ؟؟؟؟

pedramMC
05-05-2013, 02:04 AM
توی عکس که من چیزی ندیدم ولی زیاد روی این مسائل حساس نباشید
=========================================
هواگیری رو حتما انجام بدید حتما مشکل ماشینتون حل خواهد شد...

Admin
05-05-2013, 09:24 AM
شما سرویس ماشین رو حتما انجام بده که شامل تعویض تسمه تایم و دینام - واتر پمپ و ترموسات هستش بعد از اون هم خود مکانیک هواگیری رو انجام میده البته در دفترچه ماشین نوشته شده 100 هزار تا که به نظرم بهتره ریسک 100 هزار تا رو نکنید

Admin
05-05-2013, 09:25 AM
در مورد ریپ زدن تو استارت اول و خاموش شدنش برمیگرده به مشکل بنزین ( مشکل خاصی نیستش )

omidtt
05-05-2013, 12:23 PM
راستش صبح رفتم هواگیری کنم پیچشو پیدا نکردم،تسمه تایمش تو75000تا عوض شده،تو اولین فرصت بقیه رو هم که شما گفتید عوض میکنم

- - - ادغام - - -

این که میگم به موضوع ربطی نداره ولی جالب بود برام امروز
صبح زود داشتم میرفتم سمت جاده ساوه کار داشتم که یه دونه از لیفنانا فک کنم 520بود اومد بغلم هی گاز میداد و نگاه میکرد بعد با سر اشاره کرد بریم منم با اینکه اول صبح بود و حالشم نداشتم با سر اشاره کردم بریم،به چند ثانیه نکشید که بنده خدا سوکس شد،یه آن کیلومترم نگاه کردم دیدم با دنده4 دارم نزدیک 160 تا میرم،هیچی دیگه شل کردم بنده خدا اومد گفت آقا تسلیم و رفت،دلم براش سوخت گنا داشت

omidtt
05-10-2013, 09:59 PM
سلام دوستان
در داخل ماشین قسمت سردنده،ترمز دستی و کمی دستگیره در(داخل) رنگ وروش رفته بنظرتون بهترین کاری که میشه کرد چیه؟

Admin
05-11-2013, 12:50 AM
همه جنتو ها این ضعف رو دارند مشکلی نداره اونارو برات رنگ میکنن از روز اولشم بهتر جنتو قبلی رو توی اوین من دادم انجام داد و خیلی خوب شد

omidtt
05-11-2013, 07:36 AM
همه جنتو ها این ضعف رو دارند مشکلی نداره اونارو برات رنگ میکنن از روز اولشم بهتر جنتو قبلی رو توی اوین من دادم انجام داد و خیلی خوب شد

چه خوب فک نمیکردم رنگ کنند،ادمین جان اگه لطف کنید آدرس جایی که خودتون رفتید یا یه جا که خوب انجام میدنو به من بدید

Admin
05-11-2013, 08:04 AM
سعی میکنم کارتش رو پیدا کنم که آدرس دقیق بهت بدم

omidtt
05-11-2013, 03:14 PM
ممنون :hug:

emperator0097
06-04-2013, 11:32 PM
با سلام خدمت Gen2 سواران عزیز
یه سری مشکلات اساسی با ماشینم دارم و کم هم نیستن اینجا مطرح می کنم امیدوارم بتونید کمکم کنید. از اونجایی که نمایندگی های پروتون تو کشور تعطیل شدن ما به این حال و روز افتادیم و ماشینم روز به روز داره خراب تر میشه و هیچ تعمیرکار کاربلدی هم تو بوشهر نیست که سر از این در بیاره.
1. کمک های عقب ماشین از روز اول به نسبت ماشین های ایرانی (خانواده پژو) از کیفیت پایین تری برخوردار بودن که نمایندگی تست کرد گفت کاملا سالمه و دلیلش گازی بودنشه. ولی با همه این تفاصیل الان کاملا خراب به نطر میاد و نیاز به تعوض داره، شما چه نوع کمکی رو پیشنهاد می کنید؟(گازی یا روغنی) و فروشگاه مورد نظرتون رو بگید لطفاٌ.
2. متاسفانه با امروز و فردا کردن سر 130000تا تسمه تایم رو عوض کردم + پمپ آب و تسمه دینام فک کنم! و الان ماشین 175000تا راه رفته. باید عوض کنم یا نیازی نیست؟
3. آمپر بنزین یهو می خوابه و بعد از چند دقیقه درست میشه که این روز ها زیاد اتفاق می افته!
4. چند وقتی میشه قدرت ماشین شدیدا کم شده. مثلا دنده2 سرعت ماشین کم میشه وقتی مجددا تصمیم میگی گاز بدی ماشین ریپ میزنه و حتما باید دنده رو بکشی1 (با توجه به دور موتور اصلا نیاز به این کار نیست در حالت معمولی). تو سبقت ها هم وقتی نده کم میکنی واسه فرار یهو کم میاره.
5. در صندوق عقب خیلی سفت باز و بسته میشه به نسبت زانتیا.
یه سری مشکلات دیگه هم بود که دوستان از قبل جواب داده بودن. ممنون میشم راهنمایی کنید.

Admin
06-04-2013, 11:47 PM
سلام دوست عزیز ورودت رو خوش امد میگم
اما در مورد مشکلاتی که برات پیش اومده باید عرض کنم
در مورد کمک ماشین وقتی بری بگی کمک جنتو میخوام قیمت میشه 500 هزار تومان در صورتی که کمک های عقب هیچ فرقی با کمک های کایاپا ژاپن لنسر نداره و همون رو تهیه کن قیمت هم جفتی 300 میشه حدودا
توصیه میشه سر 90 یا نهایت 100 هزار تا تسمه تایم - دینام و وارترپمپ تعویض بشه
در مورد امپر بنزین احتمال زیاد مشکل از پمپ بنزین هستش و با مشکل 4 شما در ارتباطه که شامل ریپ زدن ماشین شده
در مورد راه رفتن شمع ها رو چک کنید . فیلتر هوا و حتما دریچه گاز رو شستشو بدید
در صندوق زانتیا از جنس فایبر هست ولی در جنتو فلزی ولی اگر خیلی مشکل دارید با توجه به کارکرد ماشین جک های در صندوق رو تعویض کنید مقداری راحتتر میشه

البته باید در نظر داشته باشید جنتو کلا سواری اسپرتی داره و به این علت یه مقدار به اصطلاح خشک تر از پژو هستش

مورد دیگه که فراموش کردم بگم دیسک و صفحه هم چک کنید اگر نیاز به تعویض هستش میتونید به جای هزینه 400 هزارتومانی دیسک و صفحه جنتو از دیسک و صفحه گالانت 1800 استفاده کنید که قیمتی اصلی اون 160 هزار تومان است و اجرت تعویض هم 80 هزار تومان

emperator0097
06-05-2013, 12:17 AM
اگه ممکنه نظر شخصی خودتون در مورد در مورد تعوض کمک ها رو بگید. واسه ماسین خودتون کدوم رو می پسندین؟ در مورد گازی و روغنی بودنشون هم توضیح ندادید. واسه دیسک و صفحه هم متوجه نشدم. تعویض این دو به خاطر کدوم مشکل بود ؟

Admin
06-05-2013, 12:35 AM
کمک ها رو من خودم به اسم کمک جنتو خریدم به قیمت 500 تومان و بعد متوجه شدم دقیقا همون کمک لنسر هست در همون بسته بندی و هیچ فرقی هم نداره و از کمک ها هم خیلی راضی هستم کمک های کایاپا هم گازی روغنی هستش این به خاطر مشکل اول

در مورد دیسک صفحه هم با توجه به اینکه گفتید راه رفتن ماشین ضعیف شده گفتم که صفحه رو تست کنید و اگر نیاز به تعویض بود با نمونه گالانت 1800 عوض کنید

البته باید حواستون باشه که کمک های تایوانی کایاپا رو به جای ژاپنی بهتون نفروشند روی کمک ها نوشته شده که ساخت کجا هست البته تایوانی هم کیفیت مشابهی داره

emperator0097
06-05-2013, 02:06 AM
از دوستان عزیز کسی تونسته واسه ماشینش روکش صندلی خوب پیدا کنه ؟ اگه هست و جایی رو سرغ دارین به منم معرفی کنید و اگر این مدلی دیدید تا حالا که خیلی محشر میشه !658

Admin
06-05-2013, 02:10 AM
این عکس تو دوزی ولی طرح این مشکی ساده اش خیابان ملت هستش برای تو دوزی این شکلی هم زیاد هستند که انجام میدند

emperator0097
06-05-2013, 03:01 AM
این عکس تو دوزی ولی طرح این مشکی ساده اش خیابان ملت هستش برای تو دوزی این شکلی هم زیاد هستند که انجام میدند
عزیزم من که گفتم لوکیشنم بوشهره و اینجا فقط وسایل اوراقی پژو و زانتیا فرانسوی فول گیر میاد ! :sneakiness: قیمتش چنده ؟ تودوزی گرون تره ؟

pedramMC
06-05-2013, 03:07 AM
سلام دوست عزیز
قیمتش رو باید سوال کنی چون جنس با جنس شخص با شخص فرق میکنه..
واسه اینجور چیزا یه سر به تهران بزنید.

emperator0097
06-05-2013, 08:37 PM
با سلام خدمت دوستان
من دیشب در مورد کمک ها یه سوالاتی پرسیدم که امروز به یکی از فروشگاه ها تماس گرفتم شدیدا منع کردن که از کمک لنسر استفاده کنم و اینم گفتن که کمکو بهش می خورونن نه اینکه بش می خوره و بهذ از مدتی روغن ریزی پیدا می کنه و گفتن مشخصات کمک اصلی اینه که POROTON با حروف بزرگ حک شده باشه و در غیر این صورت کمک متفرقه هست.

Admin
06-05-2013, 10:47 PM
من دارم اسفاده میکنم مشکلی باهاش ندارم با کدام فروشگاه تماس گرفتی ؟ به هیچ عنوان نیازی هم خروندن نیست دقیقا مثل هم هستش!
حالا قیمت رو چند میگفت کمک اصلی رو ؟

این کمک ها رو حتی تعمیرگاه نوین آقای آسیابری که یکی از بهترین ها در پروتون هستند ازش استفاده میکنند

emperator0097
06-07-2013, 12:41 AM
من با آقای مسلمی نژاد تماس گرفتم که گفتن بعد از 70-80 روز روغن ریزی پیدا می کنن و اصلا این کار رو نکنید. قیمت هم جفتی 400 گفتن. حالا با توجه به این قیمت پیشنهادتون کدومه ؟

Admin
06-07-2013, 01:06 AM
هرجور که صلاح میدونید عمل کنید بنده از مهر سال گذشته دارم استفاده میکنم مشکلی نداشتم

armanna
06-17-2013, 05:09 PM
من با آقای مسلمی نژاد تماس گرفتم که گفتن بعد از 70-80 روز روغن ریزی پیدا می کنن و اصلا این کار رو نکنید. قیمت هم جفتی 400 گفتن. حالا با توجه به این قیمت پیشنهادتون کدومه ؟

دوست عزیز پیشنهاد میکنم به گفته ی رفیقمون بیشتر توجه کنید زیاد روی گفته های آقای مسلمی نژاد الکید نکنید درسته ایشون کارشون بد نیس ولی یه حقیقت رو همینجا میگم باقی دوستان هم بدونید این ماشین یعنی جن2 یه ماشین خاص هست چون اکثر قطعات ماشینای دیگه بهش میخوره و اکثر نمایندگی ها این مسائلو نمیگن خوب به ضررشونه خیلی چیزا بهش میخوره مثلا از فیلتر هواش شروع میکنم که فیلتر پژو 2000 بهش میخوره فیلتر روغن پیکاپو ماکسیما بهش میخوره صفحه کلاج میتسوبیشی بهش میخوره جلو بندی اکثرا پیکانی بهش میخوره جالب اینجاس پمپ بنزین این ماشین 750 فی میخوره ولی جالب تر ازون اینه بدونید موتور پمپشو خودتون به راحتی میتونید عوض کنید و پزویی بهش میخوره و حتی پیکان انژکتوریم بهش میخوره فیلتر بنزینشم پژویی فلزیش بهش میخوره و خیلی چیزای دیگه من و یه سری دیگه ازدوستان داریم رو این ماشین چه از لحاظ فنی تیونینگ و غیره کار میکنیم من جمله ضبط تازه این سایتو دیدم و خوشحال میشم اگه بتونم کمکی بهتون کنم سوالی داشتید بپرسید

Admin
06-17-2013, 10:15 PM
من توپی جوی استیک تنظیم آینه هام شکسته و برای تنظیم آینه برای اینکه اون توپی شکسته خیلی سخته تنظیم کردنش آیا توپی ماشین دیگه ای میخوره که روش بزارم چون برای خودش رو پرسیدم فقط اون پلاستکیش رو ندارن و خودشم کاملش 75 هزار تومنه که بصرف نیست

armanna
06-17-2013, 11:12 PM
من توپی جوی استیک تنظیم آینه هام شکسته و برای تنظیم آینه برای اینکه اون توپی شکسته خیلی سخته تنظیم کردنش آیا توپی ماشین دیگه ای میخوره که روش بزارم چون برای خودش رو پرسیدم فقط اون پلاستکیش رو ندارن و خودشم کاملش 75 هزار تومنه که بصرف نیست
گویا پلاستیک گرد روشو میگین اگه درست متوجه شده باشم
یه سری قطعات هستن مثل همین پلاستیک و یا رو کشای گردی که میوفته دوردگمه های ولوم میزان هوای وردی و کولر که اینا هم ممکنه بیوفتن با یه بنده خدایی صحبت شده و قراره مستقیم از مالزی بیارن بعد اوردن اطلاع رسانی میکنم

فردا هم چک میکنم دکمه ی تنظیم آینه رو خدمتتون میگم

Admin
06-17-2013, 11:14 PM
ممنون بله درست متوجه شدید اون گردی ها هم مال من هر 3تاش مرخص شده متاسفانه از بس که صاحب قبلی ماشین رو کثیف نگهداشته بود .
ممنون میشم اگر اونها رسید اطلاع رسانی کنید

armanna
06-17-2013, 11:22 PM
ممنون بله درست متوجه شدید اون گردی ها هم مال من هر 3تاش مرخص شده متاسفانه از بس که صاحب قبلی ماشین رو کثیف نگهداشته بود .
ممنون میشم اگر اونها رسید اطلاع رسانی کنید
چشم حتما پیگیرش هستم

armanna
06-18-2013, 01:33 PM
ممنون،ماشین 92000تا کارکرده ترموستات و واتر پمپ عوض نکردم،هواگیری هم نکردم،بعضی وقتها هم تو استارت اول ریپ میزنه(البته خیلی کم پیش میاد) یه بارم تو جاده یه 10 دقیقه زدیم بغل خواستم روشن کنم 2 بار خاموش کرد،البته بعدش درست شد

- - - ادغام - - -

راستی طلق چراغ عقب سمت شاگردم یه ترکه جزیی برداشته که اگه دقت نکنی معلوم نیست،ولی من یه ذره حساس شدم میخواستم ببینم طلق خالیش پیدا میشه؟یا باید کامل عوض شه؟ اصلا ارزش داره عوض شه؟؟

در این مورد گفته یدوست عزیزمون پدرام تایید میشه طلق خالیش پیدا نمیشه و کاملشم بخوای بگیری 280ت قیمتشه و ممکنه بدلیل تازگی با اون یکی چراغ فرق بکنه بهترین راه اینه با یه چسب درستش کنی و یه طلق درصد پایین روش بکشی هم زیبا میشه هم ترکش معلوم نمیشه هم آب نمیره توش البته رنگ طلق بستگی به رنگ ماشین و سلیقه ی خودتون داره

BlueBird
06-21-2013, 01:03 PM
سلام دوستان
تسمه سفت کن ماشینم موقع فشار اومدن به تسمه صدای جیرجیر میده (کولر گرفتن ، روشن کردن چراغها) خیلی رو مخه ، قیمتش چنده ، چند مدل داره ؟ می خوام عوضش کنم

Admin
06-21-2013, 01:22 PM
این قطعات اصلیش هست که خوب کاملا مشخص هست و بهتر فقط نمونه اصلی رو خریداری کنید .

قیمتش رو ندارم چون تجربه خرابی این قطعه رو نداشتم

hamidsoulfly
06-22-2013, 07:28 PM
سلام من یه مشکلی که دارم اینه که ماشینم تو سربالایی یکم کم میاره دیسکو صفحشو عوض کردم بازم جواب نگرفتم شمعاشم عوض کردم و ... راهنماییم کنین

Admin
06-22-2013, 09:58 PM
دریچه گاز رو شتسشو بدید

armanna
06-23-2013, 02:01 AM
سلام من یه مشکلی که دارم اینه که ماشینم تو سربالایی یکم کم میاره دیسکو صفحشو عوض کردم بازم جواب نگرفتم شمعاشم عوض کردم و ... راهنماییم کنین

نحوه ی گاز نخوردن رو توضیح بدین؟ یه سره گاز نمیخوره یه میگیره ول میکنه؟ وایراتونو چک کردین؟
چجورشمعی انداختین؟
شمع های جن2 نباید واشر داشته باشه چون محفظه احتراقو بیشتر میکنه کشش ماشین و استارت اولیه یه خورده مشکل دار میشه

hamidsoulfly
06-24-2013, 12:20 AM
شمع denso انداختم وايرشم خوبه يكم نسبت به يه 1600 16v كمتر راه ميره كلا سنكين حركت ميكنه

Admin
06-24-2013, 01:01 AM
این مشکل رو من با تعویض صافی بنزین و شستشو دریچه گاز و ریختن اکتان حل کردم ولی درکل یه مقدار جنتو در آب و هوای خشک تنبله

armanna
06-25-2013, 09:50 AM
شمع denso انداختم وايرشم خوبه يكم نسبت به يه 1600 16v كمتر راه ميره كلا سنكين حركت ميكنه
وایر ها توی سر و بالایی سلامت خودشونو نشون میدن و ممکنه برق دزدی داشته باشن و در این صورت توان اصلیموتور رو نمیتونه نشون بدن برایتست وایر توی یه جای تاریک پوسته ی پلاستیکی روی سر سیلندررو بردارین و پدال گاز رو یکی دیگه از دوستانتون مشار بدن سر سیمها متصل به تبدیلارو چک کنید کاملا و اه برق دزدی داشته باشه معلومه در غیر این صورت بنزینتونو چک کنید یعنی باکتونو کامل خالی کنید و سوپر بزنید هرچند سوپر واقعی نیستن با کمال تاسف باید اعلام کنم بنزین معمولی که توی سراسر دنیا اکتان حداقل 85 تا 87 رو داره و بنزین سوپر هم 92 تا 94 و در بعضی جاها تا 102 هم میرسه جالبه بدونید در ایران بنزین معمولی با اکتان 76-78 و بنزین سوپر 85-87 عرضه میشه و ناخالصی بسیاری داره من جمله گازوییل تعجب نکنید بنزینمون تا حدودی به دلیل کاهش اکتان با گازویییل قاطی شده پس هیچ وقت از جن 2 که روی بنزین و هوای وروردی خیلی حساسه انتظار بازدهی خوب نسبت به قبل رو با این بنزین نداشته باشید علائم دیگه ای هم ممکنه پیش بیاد براتون من جمله خوب روشن نشدن ماشین در اول صبح با 1 استارتو گاز نخوردن ماشین شما بنزین و وایر رو چک کنید اگه مشکل برطرف شد اطلاع بدید در غیر این صورت راهنماییتون میکنم برای چک کردن باقی چیزا

hamidsoulfly
06-29-2013, 05:24 PM
از وایر خیالم راحت شد چون عوظش کردم یه فیلتر هوای اسپرت بستم خیلی بهتر شده ولی دریچه گازو با چی و چجوری لاید بشورم ؟

Admin
06-29-2013, 05:48 PM
به این تاپیک مراجعه کنید

http://www.parstuning.com/f127/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%B4%D8%B3%D8%AA%D8%B4%D9%88%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%DA%86%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D8%B2-%D9%88-%D9%85%D9%BE-%D8%B3%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1-%D8%AC%D9%86%D8%AA%D9%88-2361.html

hamidsoulfly
06-29-2013, 09:07 PM
خیلی جالب و روان توضیح داده شده ممنونم حالا نظرتون راجع به صفحه های گرافیتی واسه جنتو چیه جواب میده؟

Admin
06-29-2013, 11:18 PM
تست نکردم و تجربه اش رو ندارم متاسفانه

hamidsoulfly
06-30-2013, 03:59 PM
عالی بود به راحتی انجام دادم حالا نظرتون راجع به صفحه های گرافیتی واسه جنتو چیه؟

- - - ادغام - - -

یه مکانیک پیشنهاد کرد گفتم اول مشورت کنم آخه میگفت صفحه ماشینم ضعیفه میگفت همین صفحرو میشه دستکاری کرد که بهتر بشه

Admin
06-30-2013, 09:26 PM
من دیسک و صفحه گالانتی 1800 انداختم رو ماشین فوق العاده است و خیلی قیمتش کمتر از دیسک و صفحه اصلی هستش من 135 تومان دیسک و صفحه و بلبرینگ رو خریدم و 80 تومان هم اجرت تعویض دادم

hamidsoulfly
07-01-2013, 10:57 AM
یعنی از فابریکی که رو ماشینتون بود بهتره ؟ چه مدل گالانتی ؟

Admin
07-01-2013, 03:45 PM
گالانت 92 . 1800
ماشین قبلی که اتومات بود این ماشین جدید هم خریدم دست دوم بود و دیسک و صفحه نیاز به تعویض داشت . خودم پشت 0 دنده ای نشسته بودم که تست کنم ولی سایر دوستانی که این تجربه رو داشتند تست کردند و گفتند خیلی از فابریکی بهتر هستش نسبت به جنتو های دیگه هم تو تست هایی که انجام دادم از شتاب بهتری برخوردار هستش

hamidsoulfly
07-01-2013, 05:36 PM
پس نیازی نیست بدم این دیسکو صفحمو دسنکاری کنه مرسی از راهنماییتون

Admin
07-01-2013, 07:48 PM
اگر با دست کاری دیسک و صفحه هزینه ات کمتر میشه و این تضمین رو بهت میده خوب با هزینه کمتر بهتره دیسک و صفحه رو دست کاری کنی

omidtt
07-02-2013, 02:48 PM
دوستان یه سوال داشتم
چراغهایه جنتو اتو است؟؟؟
من تا حالا دقت نکردم ولی این سری از تونل میومدم بیرون انگار خودش خاموش میشد،اول فک کردم شاید خودم خاموش کردم ولی الان فک میکنم من خاموش نکردم،بعد میخواستم بپرسم خودشم تو تونل روشن میشه
یا نه؟؟
لطفا یکم راجبش توضیح بدید

hamidsoulfly
07-02-2013, 03:16 PM
آخه میترسم خرابکاری کنه البته کلا کارش تیونینگه ولی رو جنتو نا حالا کار نکرده هزینشم گفته با اجرتش 300

Admin
07-02-2013, 07:01 PM
چراغ های جنتو اتو نیست یعنی Autolite نداره

------------------------------
برای دیسک و صفحه این شماره ای که بهتون میدم مطمئن هست و به کارشون واردن چون فقط کار دیسک و صفحه انجام میدند هزینه اش هم با اجرت باز و بست و بقیه مسائل اگر چیزی نخواد مثل کاسه نمد و ... میشه 250 تومان

۰۹۱۲۱۸۹۵۹۱۸ -۰۲۱۷۷۲۲۵۵۲۷

hamidsoulfly
07-02-2013, 09:06 PM
مپ سنسور رو شستم دریچه گازم همینطور ولی یکم مصرفم رفته بالا ممکنه ته اینا مربوط باشه ؟
دیسکو صفحرم میخوام بزارم تموم شه بعد یه فکری به حالش کنم از راهنماییات ممنونم رفیق

Admin
07-02-2013, 09:15 PM
معمولا مصرف کم میشه بعد از اینکار اگر از کامپیوتر ماشین مصرف رو نگاه میکنید بهتر یک بار اون رو ریست کنید

hamidsoulfly
07-02-2013, 09:39 PM
معمولا روی 7.5 بود الان اومده رو 8.5 ریستشم کردم

Admin
07-02-2013, 09:44 PM
زیاد قابل اطمینان نیست ولی بهتره فیلتر هوا رو هم چک کنید، از بنزین سوپر و یا اکتان استفاده کنید.

hamidsoulfly
07-03-2013, 03:33 PM
آقا یه سوال دیگه
من یه باطری 62 آمپر انداختم رو ماشین شتابم خوب شده به چیزی آسیب نمیزنه؟

hamidsoulfly
07-06-2013, 04:44 PM
آقا علیرضا نیستی منتظر داهنماییم داداش

Admin
07-06-2013, 05:19 PM
ربطی به شتاب نداره ولی مشکلی نیست رو ماشین بنده هم 65 امپره

hamidsoulfly
07-12-2013, 12:42 PM
دوسنان میدونید قاب فن دور بالای جنتو پیدا میشه یا کامل باید عوض شه؟

Admin
07-12-2013, 02:47 PM
فقط کاملش پیدا میشه
البته شاید استوکش رو بتونی پیدا کنی

armanna
07-12-2013, 08:13 PM
دوسنان میدونید قاب فن دور بالای جنتو پیدا میشه یا کامل باید عوض شه؟
قطعات جداگانش موجود نیست به صورت تکی باید به صورت کامل تهیه کنی
شاید شوش استوک موجود داشته باشه یه سری بزنی بد نیس فقط نگو واسه جن 2 هستش اکثرامیتسوبیشی بهش میخوره به یارو بگو نگاش کنه یا مدلشو که اندازشو معلوم میکنه بگو

- - - ادغام - - -

آقا یه سوال دیگه
من یه باطری 62 آمپر انداختم رو ماشین شتابم خوب شده به چیزی آسیب نمیزنه؟

همونطوز که ادمین عزیز فرمودن ربطی به شتاب نداره و به چیزی هم آسیب نمبرسونه فقط تنها مشکلش اینه حجمش بزرگتر میشه که با توجه به اون فضای محدودکه گداشتن جابجاببش سخت میشه

- - - ادغام - - -

معمولا روی 7.5 بود الان اومده رو 8.5 ریستشم کردم

زیاد به عددی که نشون داده میشه توسط کامپیوتر سفری اطمینان نکنید میزان بنزینی که میزنید و کیلومتری رو که رفتید رو چک کنید میزان مصرف کلیتونو بدست بیارید

- - - ادغام - - -

پس نیازی نیست بدم این دیسکو صفحمو دسنکاری کنه مرسی از راهنماییتون

شما ازون داخلش خبرنداری و نمیدونی ممکنه روی صفحت تا خیلی ریزی داشته باشه و وقتی اینو بخوای دست کاری کنی امکان لرزوندن ماشین زیاده

hamidsoulfly
07-13-2013, 12:00 AM
در مورد باطری که تا 65 تو جای خودش میشینه و مشکلی نداره از اون به بالاش جا نمیشه ولی وقتی من باطریمو عوض کردم واقعا بطور محسوسی شتابم خوب شد البته باطری قبلیم خالیه خالی بود علتو نمیدونم
مصرفمم از رو میزان باک و میزان مسافت تست کردم بازم احساس میکنم یکم رفته بالا که اونم شاید به همون دیسکو صفحم مربوط بشه
بازم از راهنماییهای دقیقتون ممنونم

Admin
07-13-2013, 12:16 AM
دیسک و صفحه ضعیف میتونه تاثیر زیادی تو مصرف بزاره

hamidsoulfly
07-13-2013, 12:29 AM
آره میدونم ولی بدجوری رفته تو مخم یکم ماشینمو انگولک کنم واسه همین دارم در مورد تعویضش تحقیق میکنم اگه موردی که با تقویت دیسکو صفحه نتیجه گرفته باشه منم حتما این کارو میکنم زور داره آدم ز ماشینایی تو کلاس خودش کم بیاره

Admin
07-13-2013, 12:58 AM
من خودم به زودی با اینکه دیسک و صفحه رو عوض کردم و نو هستش قصد دارم برم و تقویتش کنم

در ضمن این ماشین اصلا تو هم رده های خودش کم نمیاره و حتی راحت میتونه زانتیا 2000 رو بگیره

پیشنهاد میکنم به لینک زیر مراجعه کنید
http://www.parstuning.com/f229/%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%BE-%D8%AA%D8%B3%D8%AA-%DA%A9%D8%B4%D8%B4-%D8%B2%D8%A7%D9%86%D8%AA%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D8%AC%D9%86%D8%AA%D9%88-2573.html#post9936

armanna
07-13-2013, 09:04 AM
در مورد باطری که تا 65 تو جای خودش میشینه و مشکلی نداره از اون به بالاش جا نمیشه ولی وقتی من باطریمو عوض کردم واقعا بطور محسوسی شتابم خوب شد البته باطری قبلیم خالیه خالی بود علتو نمیدونم
مصرفمم از رو میزان باک و میزان مسافت تست کردم بازم احساس میکنم یکم رفته بالا که اونم شاید به همون دیسکو صفحم مربوط بشه
بازم از راهنماییهای دقیقتون ممنونم
همونطورکه ادمین عزیزفرمودن دیسکو صفحه تاثیر بسزایی در راه رفتنو میزان مصرف سوخت داره جن2 ماشینی دور بالاییه چرا میگیم دور بالا به این دلیل که تکنولوژی های خاص مثل کمپرو و غیره و همچنین محیط آب و هوایی و سازگار نبودن ecu باعث این میشه که این ماشین برای رسیدن به 110 اسب بخار باید دور موتور به 6800 تا 7000برسه که خیلی به ماشین فشار میاد حالا شما فرض کنید صفحتونم مشکل داشته باشه پس برای رسیدن به اون شتاب و رضایت قبلی خودتون از ماشین مستلزم اینه فشار بیشتر و درنتیجه گاز بیشتر و در نتیجه بنزین بیشتری میشه

مواردی که رو میزان مصرف تاثیر میزاره عبارتند از :
1 - فیلتر هوا
2 - شمع
3 -وایر
4 - مپ سنسور
5- سنسور اکسیزن
6 - نوع بنزین مصرفی (میزان اکتان)
7 -نوع رانندگی
8 - دیسکوصفحه
9 - میزان باد لاستیک ها

دوستان عزیز چیزی رواگه از قلم انداختم اضافه کنید

Admin
07-13-2013, 09:49 AM
میزان باد لاستیک هم اکثرا تنظیم باد ها همه رو روی 30 میزنن ولی طبق برچسبی که داخل در هستش باد جنتو باید در جلو 31 و در عقب 28 باشه

armanna
07-13-2013, 12:04 PM
میزان باد لاستیک هم اکثرا تنظیم باد ها همه رو روی 30 میزنن ولی طبق برچسبی که داخل در هستش باد جنتو باید در جلو 31 و در عقب 28 باشه
کاملا درسته ممنون

th4work
07-13-2013, 04:00 PM
با سلام و خسته نباشید به همگی
من یه سری مشکل دارم و اون اینه که
1- موتور فن کولر جامپ کرده و باید عوض بشه مال خودش انگار حدود 200 تا 300 هست که کل فن کولر حدود 400 تا 500 هزار تومن آب میخوره . می خواستم بدونم که برای ماشین دیگه ای به جنتو میخوره که ارزونتر باشه
2- چند یپیش من بوش طبق ( فقط بوش) را عوض کردم و فرمان ماشین هم که حدود 20 سانت چرخیده بود از زیز ماشین برام تنظیم کردن ولی فرمان ماشین حدود 40 درصد سفت تر از قبل شده و وقتی به جلو بندی میگم سفت شده میگه فقط من بوش را عوض کردم و فرمانت رو تنظیم کردم و ربطی به سفتی فرمان نداره ولی مشکل دقیقا بعد از تنظیم ایجاد شده . ممنون میشم راهنمایی کنید.
3- لطفا قطعاتی که از ماشینهای دیگه به جنتو میخوره را ذکر کنید که اینقدر خرج الکی نکینم مثل فیلتر ها و غیره هر چی که هست .
لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه خدا خیرتون بده

Admin
07-13-2013, 04:14 PM
در مورد فن بهتره که بازش کنید و با گالانت و لنسر مقایسه کنید احتمال داره بهش بخوره چون خیلی از اینجور قطعاتشون مشترکه
مورد دوم و نظری نداره ولی اگر بخواید میتونم یک جلو بندی ساز خیلی خوب بهتون معرفی کنم و ببرید نشون بدید البته اگر تهران هستید
مورد سوم قطعاتی که تا امروز با ماشین های دیگه مشترک بوده و عوض کردم
1- فیلتر روغن که با ماشین های ماکسیما . رونیز . سوناتا . سانتافه با جنتو یکی هستش من خودم به علت اینکه یکی از دوستان قطعات هیوندای میفروشه همیشه فیلتر روغن هیوندای سوناتا استفاده میکنم چون قیمت خرید باهام حساب میکنه فرق بین فیلتر سوناتا و سانتافه هم این هست که پایه سانتافه یه مقدار بلند تره
2- فیلتر هوا نمونه ایرانی اون رو آرمان فیلتر میزنه و میتونی استفاده کنی
3- دیسک و صفحه گالانت 1800 دقیقا مشابهه جنتو هستش قیمت هم خیلی پایین تر حدود 150 خریم
4- پمپ در با پمپ در 405 یکی هستش
5- کمک های عقب با کمک های عقب لنسر یکی هست (کایاپا)
6- راهنمای روی گلگیر با ریو و هیوندای کوپه یکی هستش که قیمت راهنمای روی گلگیر ریو حدود 5 هزار تومان و جنتو 45 هزار تومان هستش

این مواردی بود که یادم بود حالا سایر دوستان هم راهنماییتون خواهند کرد

th4work
07-13-2013, 04:48 PM
ممنون از راهنمایی
همون جلو بندی سازی که میشناسی بگی ممنون میشم
من قم هستم که متاسفانه خیلی از اونها سر در نمیارن

- - - ادغام - - -

باز هم اگه از دوستان موارد دیگه از قطعات مشترک ماشین را میشناس تو تاپیک قرار بدن .
کمک بزرگی به جنتو سواران میشه

Admin
07-13-2013, 04:48 PM
09126062597 آقا حیدر زنگ زدی بگو از طرف علیرضا جنتو سفید تماس گرفتی و ازش یه وقتی بگیر ببر پیشش

hamidsoulfly
07-13-2013, 09:15 PM
آقا این لینک جنتو و زانتیارو دیدم زانتیا مدلش 81 باید باشه اگه اشتباه نکنم جنتو 2008 مساله دیگه اینکه نه فقط جنتوی من از چند نفر دیگه هم پرسیدم اوناهم میگفتن ماشینمون سنگینه همه مواردیم که قبلا ادمین عزیز فرموده بود در مورد مپ سنسورو دریچه گازو فیلتر هوا رو انجام دادم البته سنسود اکسیژنمم عوض کردم دیسکو صفحرم که عرض کردم نو هست حالا یه سوال اگه شما یه تست شتاب با 206 موتور 1.6 بزنین نتیجش چی میشه؟

Admin
07-13-2013, 09:22 PM
امروز شستشو انژکتور انجام دادم با دستگاه تو خیابان زنجان شمالی و متوجه شدم اینکار هم خیلی تاثیر گذاره

با 206 هاچبک تیپ 5 . 7.4.4 تست کردم که خوب خیلی راحت جنتو رو گرفت خیلی راحت و با اختلاف زیادی جا موندم
ولی با مگان و لوگان 1600 تست کردم که بهم نمیرسیدن در کل جنتو به نظر من از 100 به بالا تازه جون میگیره و خوب راه میره

hamidsoulfly
07-13-2013, 09:33 PM
دقیقا درست میگید شما منم منظورم همینه از 206 هم نباید جا بمونیم
راستی نتیجه دیسکو صفحرم بهم اطلاع بده لطفا اکه ردیف بود منم انجام بدم
یه چیزیم راجع به ecu شنیده بودم که لازمه آپگرید بشه اگه اینطوره کجا انجام میدن؟

Admin
07-13-2013, 09:56 PM
یه زمانی نمایندگی پاسداران انجام میداد
ولی از نظر من تاثیر انچنانی نداره به جز اینکه مشکل مرتب چراغ چک دادن تو سری های اول برطرف میشه البته فن هم دوتایی کار میکنه اگر مشکل چراغ چک رو نداری زیاد روش حساس نشو به نظرم
206 7.4.5 رو تست نکردم ولی خوب سری 7.4.4 شتاب خیلی بهتری داشت و اینکه با وزن هم 110 اسب هستش و به نظرم اینکه جنتو رو جا بزاره طبیعیه ( 206 تیپ 5 .)

aryaeeha
07-18-2013, 12:38 PM
سلام دوستان . جنتوی من تو سرعت 150 به بعد خیلی گیج می زنه و اصلا تعدل نداره . لطفا من رو راهنمایی کنید . بردم زیر و بند سازی گفتن از واسط بازوی عقب هستش...

armanna
07-18-2013, 12:48 PM
سلام دوستان . جنتوی من تو سرعت 150 به بعد خیلی گیج می زنه و اصلا تعدل نداره . لطفا من رو راهنمایی کنید . بردم زیر و بند سازی گفتن از واسط بازوی عقب هستش...
لاستیکاتون سایزش چنده و فاق و باد و باقی مشخصاتشو چک کنید جن ۲ روی این مسیله فوق العاده حساسه اگه مشکلی نداشت جلو بندی رو بدید یه چک کنن

armanna
07-18-2013, 12:53 PM
یه زمانی نمایندگی پاسداران انجام میداد
ولی از نظر من تاثیر انچنانی نداره به جز اینکه مشکل مرتب چراغ چک دادن تو سری های اول برطرف میشه البته فن هم دوتایی کار میکنه اگر مشکل چراغ چک رو نداری زیاد روش حساس نشو به نظرم
206 7.4.5 رو تست نکردم ولی خوب سری 7.4.4 شتاب خیلی بهتری داشت و اینکه با وزن هم 110 اسب هستش و به نظرم اینکه جنتو رو جا بزاره طبیعیه ( 206 تیپ 5 .)
تایید میشه مهندس حدودا ۲ هفته پیش اومدن و حدودا ۱۵ دستگاه رو آپ کردند البته داخل نمایندگی آداک طبق گفته ی مهندس با آپ کردن تا حدودی مشکل کپ کردن او اولیه از بین میره و شتاب هم تاثیر داره ولی تجربه ی بعضی از دوستان شاید چیز دیگه بگه

و
دوستان عزیز یه نکته ی دیگه اگه ماشینتون کیلومتر بالا کار کرده یعنی روی ۷۰ ۸۰ تا کارکرده اگه تونستین بدین سوزنای انژکتورتون رو شستشو بدن که تاثیر محسوسی رو را رفتن ماشین داره

فقط یه چیزی قبلا هم راجه به این ماشین توضیح دادم بعضی از تکنولوژی های گفته شده راجع بهش توی مدلای وارداتی ایران نیس و مجبورین برای رسیدن به اون قدرت و اسب بخار فشار بیشتری برای ماشین بیارین که خدایی نکرده خرج بزارهرو دستتون پس فعلا زیاد براش فشار نیارین تا یه راه حل براش پیدا کنیم

aryaeeha
07-18-2013, 02:12 PM
سایز لاستیک هام 205. کاملش 205/60/15 کومهوی کره . چهار ، پنج روزه که عوضشون کردم . الان باید چی کار کنم ؟؟

- - - ادغام - - -

لاستیکاتون سایزش چنده و فاق و باد و باقی مشخصاتشو چک کنید جن ۲ روی این مسیله فوق العاده حساسه اگه مشکلی نداشت جلو بندی رو بدید یه چک کنن
سایز لاستیک هام 205. کاملش 205/60/15 کومهوی کره . چهار ، پنج روزه که عوضشون کردم . الان باید چی کار کنم ؟؟

Admin
07-18-2013, 02:59 PM
سایزش مشکلی نداره باید ماشین رو چک بشه
باد هم باید در چرخ های جلو 31 و در عقب 28 باشه
برای رفع مشکل فکر کنم ماشین رو به جلو بندی ساز باید نشون بدید
تو پست شماره 82 شماره یک جلو بندی ساز ماهر هم قرار دادم

aryaeeha
07-18-2013, 03:39 PM
عذر می خوام . من از ورزنه (نزدیک اصفهان ) هستم . اصفهان کسی آشنا سراغ ندارید؟؟

- - - ادغام - - -

عذر می خوام . من از ورزنه (نزدیک اصفهان ) هستم . اصفهان کسی آشنا سراغ ندارید؟؟

- - - ادغام - - -

...

- - - ادغام - - -

منم ماشین رو حدود یک هفته پیش خریدم .35 تومن مدل 2007 با کیلومتر 124هزار .مشکی متالیک .رنگی به اندازه یه کف دست . می ارزه؟؟؟؟
قبلا 405 داشتم . ددوستم تعمیر کار بودو هر مشکلی داشتم رو تا حد زیادی برطرف می کرد .
الان یه عالمه سوال جنتویی که خریدم داشتم . می تونم اینجا بپرسم یا از طریق پیامک . هزینه پیامک ها رو هم خودم میدم ......
خیلی خیلی ممنونم................

Admin
07-18-2013, 05:01 PM
نه متاسفانه مکانیکی در اون اطراف سراغ ندارم و

سوالاتتون رو میتونید همینجا مطرح کنید تا حد توان کمکتون خواهیم کرد. این فروم 100% رایگان هستش و هیچ هزینه ای بابت هیچ موضوعی گرفته نمیشه شما سوالاتتون رو مطرح کنید اگر نیاز بود بنده شماره تماس تلفن شخصی خودم هم خدمتتون تقدیم میکنم

در مورد قیمت هم متاسفانه قیمت ها اصلا مشخص نیست مخصوصا برای ماشینی مثل جنتو که صفر اون تولید نمیشه ولی 35 برای مدل 2007 با 124 هزار کارکرد یه کم تند هستش

aryaeeha
07-18-2013, 08:09 PM
خیلی ممنونم از لطف شما
. تسمه تایم و دینام رو کیلومتر حدودن 120 تعویض شده . طرف هم انگار زیاد به ماشین نرسیده البته خیلی تمیز نگهش داشته . می خواستم ببینم چه قسمت هاییش نیاز به بازدید و سرویس داره ؟؟بردم نمایندگی دیاگ روش بست و گفت مشکلی نداره .
واسه تعویض فیلتراش می تونم از چه فیلترهای جایگزین یا مشابه با ماشینای دیگه (مخصوصن ایرانی)استفاده کنم ؟؟(چون تو شهرمون فیلتر ماشینای خارجی خیلی کم گیر میاد.)
ماشین یه مقدار سمت راست می کشه . بالانسشم کردم اما هنوز همون طوره .... وقتی هم گاز میدی موتور روون نیست انگار یه صدای قژ قژ میده ... از چی میتونه باشه؟؟؟؟

- - - ادغام - - -

خیلی ممنونم از لطف شما
. تسمه تایم و دینام رو کیلومتر حدودن 120 تعویض شده . طرف هم انگار زیاد به ماشین نرسیده البته خیلی تمیز نگهش داشته . می خواستم ببینم چه قسمت هاییش نیاز به بازدید و سرویس داره ؟؟بردم نمایندگی دیاگ روش بست و گفت مشکلی نداره .
واسه تعویض فیلتراش می تونم از چه فیلترهای جایگزین یا مشابه با ماشینای دیگه (مخصوصن ایرانی)استفاده کنم ؟؟(چون تو شهرمون فیلتر ماشینای خارجی خیلی کم گیر میاد.)
ماشین یه مقدار سمت راست می کشه . بالانسشم کردم اما هنوز همون طوره .... وقتی هم گاز میدی موتور روون نیست انگار یه صدای قژ قژ میده ... از چی میتونه باشه؟؟؟؟

Admin
07-18-2013, 08:12 PM
واتر پمپ رو باید تعویض کنید
فیلتر روغن ماکسیما . رونیز . هیوندای بهش میخوره
فیلتر هوا مال پژو 2000 رو به زور توش جا میدن ولی فیلتر ایرانی خود پروتون هست که شرکت آرمان فیلتر میزنه
فیلتر اتاق فقط برای خودش بهش میخوره
دریچه گاز و مپ سنسور رو شستشو بدید تاپیک اموزشیش تو همین تالار پروتون هستش
انژکتور هم شستشو بدید
برای به راست کشیدن به جلو بندی ساز مراجعه کنید

aryaeeha
07-18-2013, 08:36 PM
با عرض معذرت اون دستگاه دیگی رو که نمایندگی بست و گفت مشکل نداره شامل دریچه گاز و مپ سنسور و انژکتور نمیشه؟؟واتر پمپش چند قیمته و آیا اصلیش گیر میاد ؟؟؟ تاپیک آموزشی رو باید کجا پیدا کنم ؟؟ آیا تعمیر کارهای ایران خودرو هم می تونن واتر پمپ و دریچه گاز و ... رو انجام بدن؟

- - - ادغام - - -

و یک سوال دیگه اینکه : آیا قبل از اینکه واتر پمپ صداش بیافته نیاز به تعویض داره و در صورت عدم تعویض ممکنه چه مشکلی پبش بیاد؟

Admin
07-19-2013, 12:30 AM
این اموزش شستن مپ سنسور و دریچه گاز
http://www.parstuning.com/f127/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%B4%D8%B3%D8%AA%D8%B4%D9%88%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%DA%86%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D8%B2-%D9%88-%D9%85%D9%BE-%D8%B3%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1-%D8%AC%D9%86%D8%AA%D9%88-2361.html

خودتون هم میتونید انجام بدید واترپمپ طبق گفته شرکت اصلی در مالزی باید در 100 هزار کیلومتر همراه با دینام و تایم تعویض بشه که من خودم رو 90 تا عوض کردم و قطعا چون همراه با تسمه تایم در حال چرخش هست به هر حال به ریسکش نمیارزه و بهتره عوض بشه اصلیش هم پیدا میشه قیمت 250 هزار تومان خودم خریم . 250 هزار تومان هزینه کنید بهتر از هزینه 3 میلیون تومانی است!!
این ماشین خیلی حساسه و بهتره که دست تعمیرکار خودش بدید.

aryaeeha
07-19-2013, 01:14 AM
بازم تشکر از شما . میشه شماره یه قطعه فروش مطمین رو که لوازم اصلی می فروشه بهم بدین تا واتر پمپ رو ازش بگیرم . راستی آنتن جلوی ماشین حدودن چند قیمته؟؟ از منو چسب ربختن داخلش...و یه سوال دیگه این که ماشین 4لیتر روغن میخواد یا 4.5لیتر
؟؟؟؟

Admin
07-19-2013, 02:02 AM
4 لیتر . آنتن هم میتونی از مدل های اسپرتی استفاده نی ارزانتر و زیبا تر هم هستش

تلفن تماس تمام قطعه فروشان جنتو که مطمئن هستند رو میتونید در این تاپیک پیدا کنید

http://www.parstuning.com/f127/%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AA%D8%B9%D9%85%DB%8C%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%87%D 9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%AA%D9%88%D9%86-237.html

فقط یه توصیه دیگه اکثر قطعه فروش ها به شما واتر پمپ به اصطلاح ژاپنی رو توصیه میکنند و میگن از مال خودش بهتر و قیمتش هم مناسب تره هرگز قبول نکنید. و فقط نمونه اصلی اون رو تهیه کنید نمونه اصلی در یک جعبه مقوایی است و روی جعبه Proton نوشته شده و روی قطعه نیز Proton نوشته شده کد فنی اون هم با PW شروع میشه و روی قطعه حک شده

aryaeeha
07-19-2013, 09:43 AM
از شما دوست عزیز کمال تشکر رو دارم . خیلی ممنون از تاپیک عالیتون

aryaeeha
07-19-2013, 11:20 AM
باز هم سلام . ببخشید من از دوتا قطعه فروش قسمت واترپمپ رو پرسیدم . یکیش گفت : اصلیش 300 و استوک اصلیش که 20 هزارتا کارکرده 150 تومان و قیمت آنتن جلو 75تومن.
یکی دیگه گفت اصلیش 185تومن و مالزیایی کارخونه ای خودشون 175تومن .
کلی گیج شدم. میشه کمکم کنید؟

armanna
07-19-2013, 11:48 AM

- - - ادغام - - -

سایز لاستیک هام 205. کاملش 205/60/15 کومهوی کره . چهار ، پنج روزه که عوضشون کردم . الان باید چی کار کنم ؟؟ تاثیر زیادی داره سعی میکردی همون ۱۹۵ ۶۰ ۱۵ استفاده میکردی بهتر بود استرس بارتم یه چک کن

armanna
07-19-2013, 11:53 AM
خیلی ممنونم از لطف شما

- - - ادغام - - -

خیلی ممنونم از لطف شما
پیوند فرموده های دوست عزیزمون آج لاستیک ممکنه در کشیدن فرمان تاثیر بسزایی داشته باشه همچنین میزان سفت شدن مهره های سر استرس بار هم تاثیر داره
بلبرینگ تسمه تایم رو هم بده یه چک کنن

Admin
07-19-2013, 11:58 AM
باز هم سلام . ببخشید من از دوتا قطعه فروش قسمت واترپمپ رو پرسیدم . یکیش گفت : اصلیش 300 و استوک اصلیش که 20 هزارتا کارکرده 150 تومان و قیمت آنتن جلو 75تومن.

09123485321 آقای غریب زاده
با ایشون تماس بگیرید خیلی آقای منصفی هستش

armanna
07-19-2013, 12:08 PM
با اجازه ادمین عزیز با این شماره نمایندگی آداک موتور هم تونستی یه تماس بگیر بگو از طرف نادرزاده تماس میگیری فامیلیشون جناب جعفریه اینم شمارشونه ۴۴۲۹۷۵۴۲ اینم شماره همراهشونه ۰۹۱۲۳۱۲۴۶۱۴

aryaeeha
07-19-2013, 04:18 PM
ببخشید الان پیچ سر استرس بار رو خودم چه جوری می تونم تنظیمش کنم؟؟؟؟

Admin
07-19-2013, 04:27 PM
چک کنید که پیچ ها همه یه دست سفت باشن کافیه

aryaeeha
07-19-2013, 05:54 PM
ببخشید من الان زنگ زدم به آقای غریب زاده و جعفریه . فرمایش کردن : واتر پمپ GMV دارن و ظاهرن اصلیش گیر نمیاد .
صلاح می دونید همین مارک GMV رو بگیرم...

- - - ادغام - - -

طی تماسی که با آقای طاووسی داشتم فرمودن اصل مالزیشا دارن به قیمت حدودن180هزار تومان با مارک خود پروتون.....

Eh Sun
07-19-2013, 06:07 PM
جنسی که با برند پروتون هست رو خریداری کنید اصلی هم هست

Admin
07-19-2013, 08:09 PM
اصلیش گیر میاد با آقاری ترابی هم تماس بگیرید فردا چون امروز که نیستند شماره شون تو تاپیک نمایندگی و قطعه فروشان جنتو هستش

hamidsoulfly
07-20-2013, 01:10 AM
آقا قیمت سنسور اکسیژنو دارین؟

Admin
07-20-2013, 01:17 AM
مگه سنسور اکسیژن ماشینت خراب شده ؟!

Eh Sun
07-20-2013, 01:21 AM
راستی علیرضا نمیدونم جای این سوال اینجاست یا نه
من یکی از دوستان نزدیکم زانتیا داره میخاد بفروشه ماشینو خودش چشمش دنبال جنتو هست ولی آدمی نیست که زمان رسیدگی به ماشین رو داشته باشه
جنتو بدردش میخوره یا بهش بگم نره طرفش ؟
کلا جنتو چطور ماشینی هست ؟

Admin
07-20-2013, 01:26 AM
من از جنتو راضیم خیلی جنتو قبلی هم که داشتم بعد از 260 هزار تا فروختم .
در کل ماشین خوبی هست ولی اگر بهش نرسی و حواست نباشه بد جوری تو خرج میزارتت علتشم این هست که قطعاتش به راحتی زانتیا پیدا نمیشه مکانیکش مثل مکانیک های پژو و پراید همه جا نیست
ولی اگر رعایت میکنه به ماشین فشار زیاد نمیاره سرویس های دوره ای رو انجام میده به ماشین خیلی خوبی هستش خود من با هیچ ماشینی تا رنج 70 میلیون عوضش نمیکنم

hamidsoulfly
07-20-2013, 01:31 AM
سنسوره خراب نشده سیماشو این باطریساز لعنتی ول کرده بود افتاده بود رو منیفولد اگزوز آب کرده حالا خودم بستم عایق بندیشم کردم

Admin
07-20-2013, 01:32 AM
سنسور اکسیژن 2سال پیش یادمه 170 تومان قیمت داشت

hamidsoulfly
07-20-2013, 01:33 AM
خداییش جنتو از نظر سواری خیلی ماشین خوبیه منم خیلی راضیم

- - - ادغام - - -

به نظر شما عوض کنم؟

Admin
07-20-2013, 01:34 AM
اگر چراغ چک بهت نداده سراغش نرو و هزینه الکی نکن

hamidsoulfly
07-20-2013, 01:39 AM
چک نمیده یکم حساس شدم اگه با دیاگ ارور داد چی؟

Eh Sun
07-20-2013, 01:39 AM
علیرضا میتونیم یه زمانی با هم قرار بزاریم تو ماشینت بشینه یه تست بکنه که ببینه با سلیقش جور هست یا نه ؟
میتونی کمکش کنی ؟

Admin
07-20-2013, 01:42 AM
مشکلی نداره در خدمتت هستم

Admin
07-20-2013, 02:05 PM
چک نمیده یکم حساس شدم اگه با دیاگ ارور داد چی؟

اگر چک نداده با دیاگ هم ارور نداره

aryaeeha
07-20-2013, 02:52 PM
دوستان سلام . من ماشینم گاهی بد دنده می رفت.(ماشینم GEN2هستش)
امروز ماشینم رو بردم نمایندگی و یه تعمیرگاه .هر دوشون گفتن دیسک و صفحه ماشینم ضعیف شده . نمایندگی گفت نیاز به تعویض نداره ولی تعمیر کار گفت عوضش کن.
به نظرتون باید عوضش کرد یا نه و در صورت تعویض چه مارکی بخرم ؟ به چندتا هم زنگ زدم اکثرا مارک ژاپنیش رو دارند...

Eh Sun
07-20-2013, 04:24 PM
بنظر من هم دیسک و صفحه رو عوض کنید خدای نکرده اگر خراب بشه در حین حرکت لطماتی که به ماشین میزنه خیلی بیشتر هست الان با 500000 درستش کنی بهتر از این هست که فردا نتونی با 2000000 هم درستش کنی عجولانه هم تصمیم نگیر فکر نمیکنم ژاپنیش بد باشه نپرسیدی ژاپنیش چه مارکی هست ؟؟؟

aryaeeha
07-20-2013, 05:01 PM
چرا گفت مارکش چیه اما یادم نیست . شما مارک خاصی مد نظرتون نیست که اونو بگیرمش؟؟؟

Admin
07-20-2013, 07:49 PM
شما به قطعه فروش های پروتون برای این مورد تماس نگیر شما به قطعه فروش های میتسوبیشی تماس بگیر و دیسک و صفحه گالانت 1800 رو تهیه کن قطعه فروش های جنتو همین دیسک و صفحه که ژاپنی هم هست رو به شما میدن ولی با قیمت خیلی خیلی بالاتر تقریبا 2 برابر اون رو تهیه کن بده برات ببندن خیلی خوب جواب میده اگر میخوای تقویت هم بکنی شماره جایی که تقویت میکنه هم چند صفحه عقب تر قرار دادم بده دیسک و صفحه نو رو هم برات تقویت کنه اونوقت میتونی پرواز کنی

hamidsoulfly
07-20-2013, 08:38 PM
ادمین عزیز امروز منم رفنم سراغ دیسکو صفحه ولی همون میتسوبیشی که شما پیشنهاد کردیو از 180 تا 600 قیمت داد نظرت چیه؟

Admin
07-20-2013, 08:41 PM
180 تا 600 :| خیلی تند گفتن قیمت رو ... تا فردا صبر کن من یه شماره بهت میدم با اون تماس بگیر

hamidsoulfly
07-20-2013, 08:48 PM
خودمم تعجب کردم چون فابریکشم این قیمت نیست

- - - ادغام - - -

همون آقای غضنفری که تو تاپیکه مربوطه معرفی شده چون ژاپنی فروشم هست

Eh Sun
07-21-2013, 12:26 AM
180 تا 600 مگه جنسشون چیه ؟ من رو پرشیا سفارشی دادم واسم گرافیت خالص کوبیدن رو صفحه VALEO شد 300 این مگه چی میخاد بزنه که میگه 600 ؟؟؟

hamidsoulfly
07-21-2013, 01:57 PM
فکر کنم مارکش exedy باشه میگه ژاپنیه

android
07-25-2013, 04:01 AM
دوست عزیز پیشنهاد میکنم به گفته ی رفیقمون بیشتر توجه کنید زیاد روی گفته های آقای مسلمی نژاد الکید نکنید درسته ایشون کارشون بد نیس ولی یه حقیقت رو همینجا میگم باقی دوستان هم بدونید این ماشین یعنی جن2 یه ماشین خاص هست چون اکثر قطعات ماشینای دیگه بهش میخوره و اکثر نمایندگی ها این مسائلو نمیگن خوب به ضررشونه خیلی چیزا بهش میخوره مثلا از فیلتر هواش شروع میکنم که فیلتر پژو 2000 بهش میخوره فیلتر روغن پیکاپو ماکسیما بهش میخوره صفحه کلاج میتسوبیشی بهش میخوره جلو بندی اکثرا پیکانی بهش میخوره جالب اینجاس پمپ بنزین این ماشین 750 فی میخوره ولی جالب تر ازون اینه بدونید موتور پمپشو خودتون به راحتی میتونید عوض کنید و پزویی بهش میخوره و حتی پیکان انژکتوریم بهش میخوره فیلتر بنزینشم پژویی فلزیش بهش میخوره و خیلی چیزای دیگه من و یه سری دیگه ازدوستان داریم رو این ماشین چه از لحاظ فنی تیونینگ و غیره کار میکنیم من جمله ضبط تازه این سایتو دیدم و خوشحال میشم اگه بتونم کمکی بهتون کنم سوالی داشتید بپرسید
نه دیگه نشد!آماره قطعاتی که رسوندی ازت ممنونم و زنده باد.من و شما را مسلمی نژاد صدتا درس پروتون مشق میگن.این اقا کارش بدنیست یک جمله غیر عادلانست !
اما اینکه دوستمون فرمودند تماس گرفتم و گفت باید بخورنن به ماشین !حتما جمله ای را متوجه نشدن یا از قلم انداختن .فکر میکنم جور دیگه برداشت کردند دوست ما،آخه آقای مسلمی گفتن که یکسری کمک ها اورجینال هستند.یکسری کایابا.یکسر
ی تایوانی و یکسری برگشتی یا شایدم تعمیری
منه خریدار مراقب باشم.همین مدل آخری را زنجان خریدم جفت 460 تومان!اما اون آقای تعمیر کار و فروشنده زنجانی به جای اصلی به ما انداختند ومن زدم به جاده چون فوری بود.تا اینکه کمک خودشو نشون داد به نشت روغن.بعد از یک ماه جفتش را از آقای مسلمی گرفتم و فرستاد تهران و تا امروز در امانم.دوم اینکه این اقا یکی از ستونای بازار پروتون است مگر امکان دارد که تنوع کمک ها را نداند!صاحب قبلی ماشین شماره اقای مسلمی را بهم داد و گفت از لحاظ قطعه فنی و بهش اطمینان دارم.لطفا در صدد تخریب افراد نباشیم که درست نیست . من این آقا را به عنوان قطعه شناس،فنی قطعه،و جز بهترین های پروتون است.و از همه مهمتر چون اینجا هم باندو باند بازی هست دیگه شاید نتونم بیام.همه تون را دوست دارم

android
07-25-2013, 04:38 AM
جنابarmanna لطفا با این موضوع شخصی برخورد نکنید.دوست ما حتما یکجورایی متوجه توضیحات آقای مسلمی نشده است.در موردداستان کمک هآ.اینکه پروتون با حروف
لاتین بزرگ روی کمک درست است.مسلمی نژاد تعمیرکار نیست یا مکانیک ! اما فروشنده بزرگی است و خیلی ها تو ایران میشناسن مسلمی نژاد پروتون را و اگر مشکلی داری به خودشون بگو اینم تماسش 09132600298

armanna
07-25-2013, 01:07 PM
جنابarmanna لطفا با این موضوع شخصی برخورد نکنید.دوست ما حتما یکجورایی متوجه توضیحات آقای مسلمی نشده است.در موردداستان کمک هآ.اینکه پروتون با حروف
لاتین بزرگ روی کمک درست است.مسلمی نژاد تعمیرکار نیست یا مکانیک ! اما فروشنده بزرگی است و خیلی ها تو ایران میشناسن مسلمی نژاد پروتون را و اگر مشکلی داری به خودشون بگو اینم تماسش 09132600298
دوست عزیز من شخصی برخورد نکردم تا حدودی به خاطر تجاربی که بود به هر حال چه آقای مسلمی نژاد و یا دوستان عزیز دیگه ای من جمله تعمیر کار یا تامین کنندگان قطعات که لطف میکنن و مشکلات دوستان و حل میکنن دستشون درد نکنه ولی با این وضع گرونی و نبود جنسای اصلی سعی بنده و همکاران عزیز اینه جایی رو بشه معرفی کرد که هم مقرون بصرفه باشه هم با کیفیت پس باید توجهمون رو در انتخاب بیشتر کنیم
موفق باشید

Admin
07-25-2013, 01:23 PM
چون اینجا هم باندو باند بازی هست دیگه شاید نتونم بیام.همه تون را دوست دارم

باند بازی ؟ من متوجه نمیشم ما اینجا تبلیغ هیچ کس رو نمیکنیم ما تمام سعی خودمون رو میکنیم که عزیزان از جاهای معتبر خرید کنند و قیمت مناسب پیدا کنند
حتما خودتون در جریان هستید ببینید شما تو هر بازاری که برید همیشه اگر به طور مثال یکی دیسک و صفحه رو 400 قیمت میده لنت رو 20 هزار تومان و مغازه همسایه دیسک و صفحه رو 380 و لنت رو 50 حساب میکنه عقل چی حکم میکنه ؟

صحبت ما هم دقیقا همین هستش تو این تالار که هرچی هرجا که مناسب تر باشه رو معرفی میکنیم این توهین شما که اینجا باند بازی هست و بنده متوجه نمیشم چون ما هرکاری میکنیم که از حاشیه ها و باند بازی ها جدا بمونیم برای همین هم این فروم رو راه اندازی کردیم و بدون هیچ باند بازی وکاربر دزدی از فروم های دیگه داریم کم کم پیشرفت میکنیم و نمیخوایم ره 100 ساله رو 1 شبه بریم پس این حرف شما واقعا ناراحت کننده است

armanna
07-25-2013, 02:25 PM
باند بازی ؟ من متوجه نمیشم ما اینجا تبلیغ هیچ کس رو نمیکنیم ما تمام سعی خودمون رو میکنیم که عزیزان از جاهای معتبر خرید کنند و قیمت مناسب پیدا کنند
حتما خودتون در جریان هستید ببینید شما تو هر بازاری که برید همیشه اگر به طور مثال یکی دیسک و صفحه رو 400 قیمت میده لنت رو 20 هزار تومان و مغازه همسایه دیسک و صفحه رو 380 و لنت رو 50 حساب میکنه عقل چی حکم میکنه ؟

صحبت ما هم دقیقا همین هستش تو این تالار که هرچی هرجا که مناسب تر باشه رو معرفی میکنیم این توهین شما که اینجا باند بازی هست و بنده متوجه نمیشم چون ما هرکاری میکنیم که از حاشیه ها و باند بازی ها جدا بمونیم برای همین هم این فروم رو راه اندازی کردیم و بدون هیچ باند بازی وکاربر دزدی از فروم های دیگه داریم کم کم پیشرفت میکنیم و نمیخوایم ره 100 ساله رو 1 شبه بریم پس این حرف شما واقعا ناراحت کننده است

پیرو گفته های ادمین عزیزمون این سایت برای کمک به افرادیه که در ضمینه ی قطعه و فنی و در کل ماشینشون مشکل دارن و اینجا اعلام میکنن و باقی دوستان و صاحب نظران با توجه به تجاربشون این مشکل رو برطرف کنن پس خواهشا این بحثارو اینجا نکنید و این سایت رو مثل باقی سایت ها به حاشیه نکشونید
موفق باشید

aryaeeha
07-25-2013, 02:26 PM
دوستان سلام . من روغن ماشینم رو عوض کردم . castrol magnetic . فیلترشم عوض کردم که از خود پروتون بود و 18 هزار تومن پ.ل دادم . حالا سوال اینکه ظاهرن پروتون 4 لیتر روغن بیشتر نیاز نداره البته با تعویض فیلتر .
چون من الان هم که گژ رو می کشم بالا یه ذره از قسمت fullبالاتره. آیا درسته . در ضمن من شمع ها رو iqum گذاشتم . صافی بنزین رو هم عوض کردم که با صافی پژو یکیه . فیلتر روغنشم الان متوجه شدم از پژو 405 بهش می خوره . فیلتر هوا هم با مزدا دو کابین ظاهرن یکیه. البته از مزدا یکم بزرگتره و دلی میشه جا بندازن.
قیمت ها:
روغن castrol magnetic : هزار تومن75
فیلترها: روغن : 18 ، هوا:24 و اتاق 20 هزار تومن .
شمع ها :38 هزار تومن
صافی بنزین :5 هزار تومن

aryaeeha
07-25-2013, 04:56 PM
حالا 4 لیتر کافیه یا یه کم اضافی باید روغن بریزیم .؟؟؟؟؟؟؟
راستی واسکازینش نیاز به تعویض داره ؟؟؟ تعویض روعنی چک کرد گفت: واسکازینش فوله .
اگه نیاز به تعویض داره باید چه شماره ای بریزیم؟

Admin
07-25-2013, 05:55 PM
اگر فول بوده نیازی به تعویض واسکازین نیست
فیلتر روغن پژو ننداز یکی دو نفر مشکل برخورد کردن فیلتر روغن رونیز . هیوندای . ماکسیما استفاده کن
فیلتر هوا رو به غیر از اصلی خودش برای ماشین دیگه ای رو استفاده نکن مصرف رو بالا میبره
در مورد فیلتر کابین اطلاعی ندارم
مقدار روغن همون روز اولی که ماشین رو گرفتم و شخصی که تحویل میداد به بنده گفت بدون فیلتر روغن 4 لیتر همراه با فیلتر 4.5 لیتر روغن بریز منم همین کارو کردم تا به امروز

hamidsoulfly
07-25-2013, 06:19 PM
فکر کنم تو دفترچه هم همین 4 لیتر گفته شده
در مورد قطعه فروشهایی که بعضی دوستان در موردش صحبت میکنن بد نیست منصفانه راهنمایی بشیم که به کدومشون اعتماد کنیم با این بازار داغونو افراد سودجوی زیاد بهتر از تجربه دیگران استفاده کرد تا خودمونم تجربه کنیمو قطعات قلابیو گرونو بهمون بندازن این دوستان که اینجا مارو راهنمایی میکنن کمکهای زیادیو به شخص بنده کردن و منصفانه نیست که اینگونه توهینها رو هم تحمل کنن

aryaeeha
07-25-2013, 06:35 PM
آره خداییش این تاپیک کمک های خیلی زیادی بهم کرده و خیلی راهنماییم کرده
من فکر نمی کنم که بخواد سو گیری داشته باشه .
دمت گرم dear admin

armanna
07-26-2013, 09:25 AM
حالا 4 لیتر کافیه یا یه کم اضافی باید روغن بریزیم .؟؟؟؟؟؟؟
راستی واسکازینش نیاز به تعویض داره ؟؟؟ تعویض روعنی چک کرد گفت: واسکازینش فوله .
اگه نیاز به تعویض داره باید چه شماره ای بریزیم؟
دوست عزیز یه فولی بکشی معلوم میشه دیگه ببین تا خط فولی روغن داره یا نه

hamidsoulfly
07-26-2013, 11:31 AM
اگه ممکنه یکم راجع به جلوبندیه پیکانی توضیح بدین چیاش به جنتو میخوره؟

Admin
07-26-2013, 11:40 AM
من تا به حال نشنیده بودم این موضوع رو که جلو بندی پیکان به جنتو میخوره

armanna
07-26-2013, 12:03 PM
من تا به حال نشنیده بودم این موضوع رو که جلو بندی پیکان به جنتو میخوره

منم باورم نمیشد ولی بهش خورد موج گیرو گرد گیرو غیره

Admin
07-26-2013, 12:13 PM
میشه یه لیست دقیق ازش بگی خیلی جالب شد برام

armanna
07-26-2013, 12:20 PM
میشه یه لیست دقیق ازش بگی خیلی جالب شد برام

چشم در اولین فرصت لیستشو تهیه میکنم

راستی یه سوال یه جا فرموده بودی فیلتر هوا غیر از فیلتر فابریکی خودش تاثیر زیادی روی مصرف سوخت داره این قضیه چقدر درسته؟ چون فیلتر هوای پژو 2000 بهش میخوره

Admin
07-26-2013, 12:29 PM
برای زانتیا و پژو 2000 بزرگتر هستش و و به زور جا میدن داخلش برای من بعد از اینکه یه بار استفاده کردم مصرف بنزینم به طور وحشتناکی بالا رفت . چون من با ماشین مسیر مشخصی رو همیشه میرم و هر 12 روز 40 لیتر بنزین میزنم ولی بعد از قرار دادن فیلتر زانتیا یا .2000 این زمان به 8 روز رسید
همیشه فیلتر اصلی رو میزاشتم این بار از آرمان فیلتر که برای جنتو تولید کرده استفاده کردم قیمت 10 هزار تومان تاثیری تو مصرف نذاشته و مثل همون فابریکی هستش

armanna
07-26-2013, 12:35 PM
برای زانتیا و پژو 2000 بزرگتر هستش و و به زور جا میدن داخلش برای من بعد از اینکه یه بار استفاده کردم مصرف بنزینم به طور وحشتناکی بالا رفت . چون من با ماشین مسیر مشخصی رو همیشه میرم و هر 12 روز 40 لیتر بنزین میزنم ولی بعد از قرار دادن فیلتر زانتیا یا .2000 این زمان به 8 روز رسید
همیشه فیلتر اصلی رو میزاشتم این بار از آرمان فیلتر که برای جنتو تولید کرده استفاده کردم قیمت 10 هزار تومان تاثیری تو مصرف نذاشته و مثل همون فابریکی هستش
پس پیشنهاد میکنی از آرمان فیلتر بگیرم آدرسشو اگه میشه لطف کنی ممنون میشم

Admin
07-26-2013, 12:40 PM
من از شرکت نگرفتم تو تعویض روغنی که همیشه میرم داشت
آدرس هم ستارخان . نرسیده به توحید . کوثر1 ه تا وارد کوثر 1 بشی سمت راستت میبینی یه مغازه 2 دهنه هستش
خواستی برات شماره اش رو هم میگیرم و میزارم

armanna
07-26-2013, 12:45 PM
من از شرکت نگرفتم تو تعویض روغنی که همیشه میرم داشت
آدرس هم ستارخان . نرسیده به توحید . کوثر1 ه تا وارد کوثر 1 بشی سمت راستت میبینی یه مغازه 2 دهنه هستش
خواستی برات شماره اش رو هم میگیرم و میزارم
تشکر ممنون اسمش همون فیلتر آرمان برای جن2 هستش دیگه پس باید اکثر تعویض روغنیا داشته باشن

Admin
07-26-2013, 12:47 PM
یه مشکلی هم دیروز برای ماشین پیش اومده که فکرم رو درگیر کرده ماشین بعد از اینکه گرم شده ظهرم بود و افتاب داغ تو ترافیک بودم و کولر روشن که دیدم ماشین تو دنده 1 گاز نمیخوره و مجبور شدم پدال رو تا ته فشار بدم که دو موتور بیاد بالا و خیلی سنگین ماشین حرکت کرد و بعد از اون آمپر شروع کرد به بالا رفتن کولر رو خاموش کردم و دیدم آمپر داره میاد پایین فکر کردم فن کولر کار نمیکنه اومدم کنار دیدم هر 2 تا فن با دور تند کار میکنه بعد از اینکه ماشین خنک شد آب رو چک کردم که دیدم فول هستش بعد از اون دوباره کولر گرفتم باز امپر رفت بالا . یکی دو ساعتی کولر نگرفتم و بعد مشکل حل شد و امپر دیگه بالا نرفت به نظرتون مشکل از چی میتونه باشه ؟
البته همجنان ماشین تو دنده یک سنگین حرکت میکنه

armanna
07-26-2013, 01:28 PM
یه مشکلی هم دیروز برای ماشین پیش اومده که فکرم رو درگیر کرده ماشین بعد از اینکه گرم شده ظهرم بود و افتاب داغ تو ترافیک بودم و کولر روشن که دیدم ماشین تو دنده 1 گاز نمیخوره و مجبور شدم پدال رو تا ته فشار بدم که دو موتور بیاد بالا و خیلی سنگین ماشین حرکت کرد و بعد از اون آمپر شروع کرد به بالا رفتن کولر رو خاموش کردم و دیدم آمپر داره میاد پایین فکر کردم فن کولر کار نمیکنه اومدم کنار دیدم هر 2 تا فن با دور تند کار میکنه بعد از اینکه ماشین خنک شد آب رو چک کردم که دیدم فول هستش بعد از اون دوباره کولر گرفتم باز امپر رفت بالا . یکی دو ساعتی کولر نگرفتم و بعد مشکل حل شد و امپر دیگه بالا نرفت به نظرتون مشکل از چی میتونه باشه ؟
منم همین مشکل برام پیش اومد فقط با این تفاوت که آمپرم بالا نرفت ولی سنگین گاز میخورد کهه منجر به خاموش شدن ماشین شد بعد از دقیقا 5 ساعت که سر به سرش گذاشتم دیدم بنزین برای ماشین نمیاد و شلنگ ارسال بنزین از پمپ بنزین به موتور جدا شده به علت فشار وارده

Admin
07-26-2013, 01:30 PM
علت بالا رفتن امپر به نظرتون چی هستش چون واتر پمپ و ترموسات تازه تعویض شده فن به درستی کار میکنه احتمال داره هوا گرفته باشه ؟

hamidsoulfly
07-26-2013, 02:38 PM
منم اینو تجربه کردم ولی به من گفتن گاز نخوردنش به دلیل اختلال عملکرد سنسور اکسیژنه که گرمای زیاد عملکردشو مختل میکنه البته چندتا ماشینه دیگه هم این مشکلو داشتن من با خاموش روشن کردن دوباره مشکلم حل میشه

armanna
07-26-2013, 02:39 PM
علت بالا رفتن امپر به نظرتون چی هستش چون واتر پمپ و ترموسات تازه تعویض شده فن به درستی کار میکنه احتمال داره هوا گرفته باشه ؟
احتمالش زیاده ولی اول برق پشت آمپرو یه چک بکن

hamidsoulfly
07-26-2013, 02:48 PM
به نظر من بخاطر فشاریه که به ماشین میاد چون تو این وضعیت انگار یه ماشینیو بکسل کردی خیلی به ماشین فشار میاد

Admin
07-26-2013, 02:51 PM
فردا یه هوا گیری میکنم و فیلتر بنزین رو عوض میکنم و دریچه گاز و سنسور مپ رو شستشو میدم و از اکتان استفاده میکنم ورودی ها بنزین رو هم چک میکنم همینطور وایر ها و شمع ها و بعد تست میکنم خبرش رو میدم

hamidsoulfly
07-26-2013, 03:04 PM
اگه حل بشه خوبه دیگه هزینه سنسور اکسیژنو نداریم

hamidsoulfly
07-27-2013, 10:12 PM
ریست کردن ecu چه عملکردی داره ضرری نداره؟

Admin
07-27-2013, 10:16 PM
ضرر نداره ولی دلیلی هم نداره برای اینکار در موارد خاص اینکارو انجام میدند

راستی امروز تو ماشین اکتان ریختم و یه باک فول بنزین سوپر زدم دریچه گاز و سنسور مپ هم شستشو دادم فیلتر هوا و بنزین هم عوض کردم، شمع ها رو باز کردم و تمیز کردم و وایر ها هم چک کردم . مشکل گاز خوردن حل شد ولی ماشین وقتی تو 1 تخته میکنم یه کپ شدیدی پیدا کرده.

hamidsoulfly
07-27-2013, 10:31 PM
admin جان الان ماشینامون دقیقا یه مشکل مشابه دارن البته مال من از تقریبا یه هفته پیش شروع شد ولی امروز ریستش کردم یه ساعتیم دور زدم مشکل حل شده بود البته یه نفر که کار تخصصیش ecu بود اینو بهم پیشنهاد کرد

pedramMC
07-27-2013, 10:39 PM
ریست کردن یکار ریسکی بزرگ هستش
به احتمال زیاد مشکل شما دوباره شروع خواهد شد...

hamidsoulfly
07-27-2013, 10:41 PM
چرا ریسک و چرا دوباره مشکل؟؟؟؟

pedramMC
07-27-2013, 10:47 PM
اگه مشکل فنی بوده باشه ecu دوباره خطاها رو دریافت میکنه و روز از نو و روزی از نو

hamidsoulfly
07-27-2013, 10:50 PM
اگه قراره دوبار مشکل پیش بیاد معمولا چقدر زمان میبره ؟

pedramMC
07-27-2013, 10:52 PM
بستگی داره و نمیشه براش زمان دقیقی قائل شد
به کارکرد به نوع مشکل نوع قطعه

کارایی که ادمین انجام دادن رو شما هم انجام بدید

hamidsoulfly
07-27-2013, 10:57 PM
بجز اکتان بقیشو انجام دادم البته admin هنوز مشکل کپ تو دنده یکو دارن اون از چی میتونه باشه

Admin
07-27-2013, 11:10 PM
ECU رو کجا ریست کردید؟

hamidsoulfly
07-27-2013, 11:14 PM
خودم با کشیدن سرباطریا به مدت 2ساعت بعد دوباره وصل کردنشونو باز کردن سوییچ البته استارت نباید زد دوباره سر باطریارو جدا کردم به مدت 20 دقیقه بعد وصل و استارت

mehdibilji
07-28-2013, 03:49 PM
سلام من دارم این ماشین جن 2 رو میخرم. این سوال و از ادمین هم پرسیده بودم. من تهرانم و یه پروژه تو اصفهان دارم.فعلا پژو دارم که جواب نمیده تو راه. این ماشین چطوره؟و توی این آب و هوای خشک کم نمیاره؟

فندک نداره جن2؟
اگه بخوام گرمکن و سردکن صندلی بذارم امکان داره؟واسه همین گفتم که عوضش کنم

Admin
07-28-2013, 04:00 PM
سلام من دارم این ماشین جن 2 رو میخرم. این سوال و از ادمین هم پرسیده بودم. من تهرانم و یه پروژه تو اصفهان دارم.فعلا پژو دارم که جواب نمیده تو راه. این ماشین چطوره؟و توی این آب و هوای خشک کم نمیاره؟

فندک نداره جن2؟
اگه بخوام گرمکن و سردکن صندلی بذارم امکان داره؟واسه همین گفتم که عوضش کنم

جواب دادن رو جواب میده ولی اونقدر که تو آب و هوای مرطوب ماشین بهتر و پرشتاب تر راه میره تو آب و هوای خشک اونطوری نیست
ماشین خوبی هستش ولی باید بهش برسید که خرج نیافته که اگر بیافته هزینه های تعمیرش شدیدا بالا هست نسبت به پژو
این ماشین داشبورد . فندک . جاسیگاری نداره البته جای فندک رو داره جهت گرفتن برق مثل شارژر موبایل
گرم و کن و سرد کن به صورت فابریکی نداره ولی هستن جاهایی که برای همه ماشین ها نسب میکنن البته من گرمکن رو فقط دیدم که نصب میشه در مورد سرد کن اطلاعی ندارم

mehdibilji
07-28-2013, 04:06 PM
باید برای برق موبایل چیزی رو نصب کرد یا خود ماشین داره؟از طرفی منظورتون از رسیدگی چیه؟یعنی ماهانه بایدسرویس بشه؟

Eh Sun
07-28-2013, 04:43 PM
همه ماشینها باید ماهیانه چک شوند ولی اصولا خودروهای ژاپنی و آسیایی اصولا به رسیدگی بیشتری نیاز دارند
در مورد آب و هوای خشک شما میتونید پارس ELX و یا ماکسیما و مزدا 323 رو هم بررسی کنید ولی من اگر جای شما بودم میرفتم دنبال یه نیسان پیکاپ یا رونیز
اصولا شاسی بلند ماشین جاده هستند

mehdibilji
07-28-2013, 04:49 PM
ببخشید اما من یه ماشینی می خوام که هم راحتی رانندگی رو بهم بده هم اینکه کم مصرف باشه.
آخه من خیلی رانندگی می کنم به خاطر شغلم پژو پارس داشتم مصرفش بالاست و بعد از یه مدت خیلی داغون میشه.هر چقدر هم بهش میرسی مثل اولش نمیشه.می خوام که صدای کمی بیاد داخل کابین رو صدا خیلی حساسم.206 هم تو جاده خیلی زود داغون میشه.نظرتون چیه؟

Eh Sun
07-28-2013, 04:55 PM
شما رو مزدا 323 یا 3 قدیم مانور بدید یا سراتو اتاق قدیم 2008 تا 2009
تو این تیپ ماشینها بدرد شما نمیخوره منظورم جنتو هستا

mehdibilji
07-28-2013, 04:57 PM
ممنون از راهنماییتون؛ از لحاظ کمی صدا داخل کابین کدوم ماشین بهتره؟

Eh Sun
07-28-2013, 05:41 PM
سراتو کلا ماشین نرمتری هست در برابر 3 ولی عمر قطعات مزدا بیشتر هست ولی من جای شما بودم سراتو میگرفتن چون هم ارزونتره هم قیمت قطعاتش کمتر هست

mehdibilji
07-28-2013, 05:57 PM
ممنون بابت راهنماییتون؛از ادمین هم اگه نظر بذارن ممنون میشم

armanna
07-28-2013, 08:10 PM
ممنون بابت راهنماییتون؛از ادمین هم اگه نظر بذارن ممنون میشم

شما بهتره یه مقایسه کامل بکنی و کنارشون چیزاسس هم که از ماشین میخوای و پولی هم که میخوای پرداخت کنی رو هم در نظر بگیسری منظور دوستان عزیز از رسیدگی اینه سر موقع بر فرض مثال روغنشو عوض کنی و یا فیلتر و وغیره و که یه امر طبیعیه اگه این کارارو بکنی ماشین خوبیه و تو رنج قیمتی خودش امکانات خوبی رو هم داره

aryaeeha
07-28-2013, 08:13 PM
سلام . ببخشید جنتوی شما کارت سوخت داره؟؟؟
من ماشینم کارت داره اما شارژ نمیشه ...
جنتو 1600 هست و شارژ نمیشه اما زانتیا با اینکه موتورش2000 شارژ میشه.
ممنون

- - - Updated - - -

وسوال دیگه اینکه gen2اتوماتیکش بهتره یا دنده ایش؟؟؟؟؟

mehdibilji
07-28-2013, 09:50 PM
از مدیر تالار هم ممنونم بابت حرفاتون؛
این یه سوالم مون اینکه جایی شارژر موبایل تو ماشین داره یا باید بذاری روش؟آخه فندک نداره

aryaeeha
07-28-2013, 10:52 PM
درست نمی دونم

Admin
07-28-2013, 11:16 PM
سلام . ببخشید جنتوی شما کارت سوخت داره؟؟؟
من ماشینم کارت داره اما شارژ نمیشه ...
جنتو 1600 هست و شارژ نمیشه اما زانتیا با اینکه موتورش2000 شارژ میشه.
ممنون

- - - Updated - - -

وسوال دیگه اینکه gen2اتوماتیکش بهتره یا دنده ایش؟؟؟؟؟

جنتو ماشین وارداتی هست زانتیا تولید داخل ماشین های وارداتی تا حجم 1300 بهشون سهمیه داده میشه تولید داخل تا حجم 2000 چون جنتو وارداتی و 1600 هستش در نتیجه سهمیه نداره

از مدیر تالار هم ممنونم بابت حرفاتون؛
این یه سوالم مون اینکه جایی شارژر موبایل تو ماشین داره یا باید بذاری روش؟آخه فندک نداره

فندکی داره جهت شارژ موبایل

Admin
07-28-2013, 11:20 PM
جنتو ماشین ااسپرتی هستش برای همین یه مقدار سواریش خشک تر از هم کلاس های خودشه و به دلیل اسپرت بودنش داخل ماشین در دورهای بالا صدای ماشین مقداری نفوذ میکنه
همچنین جنتو برای مصرف روزانه با توجه به هزینه قطعات بالا به صرفه نیست اگر خیلی از ماشین استفاده میکنید مطمئن باشید خیلی هم باید جیبتون رو خالی کنید. تنها ماشینی که اصطحلاک پایین داره برای استفاده روزمره فقط خودروهای داخلی است . مزدا 323 شک نکیند اگر خرجش بیشتر از جنتو نباشه کمتر نیست. همچنین سراتو هم از نظر قیمیتی حدود 2 برابر جنتو هستش

Admin
07-28-2013, 11:28 PM

ادامه مشکلی که برام پیش اومده بود باید عرض کنم امروز مشکل حل شد و اما چگونه :
خیابان مرزداران . خیابان ناهید. کارواش کاسپین ( پروتون آداک)
بعد از دیاگ زدن متوجه شدیم دمای ماشین در دیاگ بیشتر از حد مجاز هستش دقت کنید دوستان دمای آمپر روی 85 همیشه ثابت هستش دمای من هم بالا نمیره ولی دیاگ کاملا متفاوته دمای عادی باید 97. 96 باشه دمای ماشین من به 98.99 رسیده بود و این موضوع باعث میشد توان ماشین گرفته بشه
بعد از چک کردن متوجه شدن ترموسات به درستی کار نمیکنه ترموسات عوض شد به قیمت 80 هزار تومان در رادیاتور هم از قبل مشکل داشت و من در رادیات پرایدی انداخته بودم برای همین با نمونه اصلی تعویض کردم به قیمت 30 هزار تومان و هزینه 15 هزار تومان هم اجرت شد . ماشین هیچ مشکلی داره و کاملا مشکلات بر طرف شده
آپدیت ECU هم یه مقدار قلقلکم داد که انجام بدم برای همین شماره تماسم رو دادم تا در زمانش بهم اطلاع بدن

omidtt
07-29-2013, 12:17 AM
دوستان یه سوال داشتم ماشینه من جدیدا کولر که میگیرم صدای جیر جیر از کاپوت میده،و این صدا وقتی ماشین ثابته یا دور موتور 10 داره میاد به محض اینکه دور موتور یذره بره بالا صدا میوفته
وقتی هم که کولرو خاموش کنم صداش میوفته و فقط یدفه که گاز میدم (در حالت کولر خاموش ) رو دور موتور 10 یه جیر کوچولو میکنه.در کل انگار که یه تسمه ایی چیزی شله که رو دور موتور پایین اینجوری میشه البته من ایجوری حس کردم
به نظرتون صدایه چیه؟؟ و راه حلی داره؟؟

hamidsoulfly
07-29-2013, 12:25 AM
من ترموستاته سیلو روش بستم البته سیلو چند درجه ای از فابریک زودتر باز میکنه ممکنه خنک تر بودنشم مشکل ایجاد کنه؟

Admin
07-29-2013, 12:27 AM
دوستان یه سوال داشتم ماشینه من جدیدا کولر که میگیرم صدای جیر جیر از کاپوت میده،و این صدا وقتی ماشین ثابته یا دور موتور 10 داره میاد به محض اینکه دور موتور یذره بره بالا صدا میوفته
وقتی هم که کولرو خاموش کنم صداش میوفته و فقط یدفه که گاز میدم (در حالت کولر خاموش ) رو دور موتور 10 یه جیر کوچولو میکنه.در کل انگار که یه تسمه ایی چیزی شله که رو دور موتور پایین اینجوری میشه البته من ایجوری حس کردم
به نظرتون صدایه چیه؟؟ و راه حلی داره؟؟

تسمه دینام رو چک کنید

Admin
07-29-2013, 12:28 AM
من ترموستاته سیلو روش بستم البته سیلو چند درجه ای از فابریک زودتر باز میکنه ممکنه خنک تر بودنشم مشکل ایجاد کنه؟

بهتره برید و دیاگ بزنید پروتون آداک یه چک بشه ولی فکر نکنم برای زودتر باز شدن مشکلی ایجاد کنه

hamidsoulfly
07-29-2013, 12:37 AM
اگه جای دیگه دیاگ بزنم مساله ای نداره؟ اونجا اومدن واسم سخته

Admin
07-29-2013, 12:41 AM
اگه جای دیگه دیاگ بزنم مساله ای نداره؟ اونجا اومدن واسم سخته

نه چرا مشکل داشته باشه من گفتم اونجا چون امروز از کارکردشون لذت بردم خصوصا از برخورد خوبشون

aryaeeha
07-29-2013, 12:42 AM
آدمین جان .
من از ماشین زیاد استفاده می کنم.
البته در حد تاب زدن . اما باهاش بد رانندگی نمیکنم.
به نظرت تو خرجم میزاره ؟/؟؟؟
در 20 روز حدود 3000کیلومتر باهاش تابیدم

Admin
07-29-2013, 12:44 AM
آدمین جان .
من از ماشین زیاد استفاده می کنم.
البته در حد تاب زدن . اما باهاش بد رانندگی نمیکنم.
به نظرت تو خرجم میزاره ؟/؟؟؟

کلا قیمت قطعات مصرفی جنتو هم یه مقدار بالا هستش مثلا امروز یه در رادیاتور 30 هزار تومان برای من آب خورد + 80 هزار تومان یه ترموسات

البته اینم بگم جنتو ماشینی هست که اگر یه بار خرجش میکنی دیگه خیالت راحته حالا حالاها خراب شدنی نیست

hamidsoulfly
07-29-2013, 12:54 AM
با اجازه ادمین
این نکته هم مد نظرتون باشه گه جنتو به نسبته قیمتش سواریش خیلی عالیه پس اگه یکمم هزینش نسبتا بالا باشه منصفانست در ضمن اگر جلوبندیه ماشینایه دیگه سالی یکبار سرویس لازم داشته باشه طبق بتجربه من جنتو 2 سال یکبار و خیلی موارد اینچنینی دیگر

hamidsoulfly
07-29-2013, 01:54 AM
صفحه مورد نظر یافت نشد. | تاپ کار (http://topcarclub.com/fa/)
اطلاعات خوبی راجع به آپگرید ecu و شمعهای سوزنی و ... داره آدرس نمایندگیهاشم هست بد نیست یه چک کنید

Eh Sun
07-29-2013, 11:46 AM
فکر نمیکنم TOP CAR CLUB بر روی پروتون کار کنند البته تا جایی که من از این شرکت اطلاعات دارم فقط روی ماشینهای ایران خودرو و ماشینهای وارداتی 2005 به بالا کار میکنند البته رو برندهایی مثل تویوتا و بی.ام.و و بنز و کیا و هیوندای و ... کار میکنند و اونهم نصب توربو شارژر و سوپر شارژر با مهندسین حرفه ای هست البته این اطلاعات نا چیزی بود که من از این دوستان داشتم امیدوارم مفید بوده باشه

aryaeeha
07-29-2013, 12:13 PM
سلام . ببخشید gen2اتوماتش بهتره یا دنده ایش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mas0ud
07-29-2013, 12:55 PM
جن تو اتومات در شتاب اولیه و کشش نسبت به جن تو دنده ای خیلی تنبل تر است

mehdibilji
07-29-2013, 03:20 PM
سلام mehdibilji
اگر دنبال پروتون جنتو می گردی من یه دونه تمیزشو دارم .
رنگ مشکی متالیک 2007.کارکردشم 126هزاره . ماشینش واقعن تمیز و روپاست .
اگر خواستی خبر بده
سلام آره هستم اما دودلم تو خرید جن2؛خیلی ماشین داشتم پژو سمند 206صندوق دار اما با هر کدوم یه سری مشکلات داشتم.ماشین شما از همه نظر سالمه؟قطعات تعویضی چی؟عوض شدن؟صدا نداره و ...؟

- - - Updated - - -

جنتو ماشین ااسپرتی هستش برای همین یه مقدار سواریش خشک تر از هم کلاس های خودشه و به دلیل اسپرت بودنش داخل ماشین در دورهای بالا صدای ماشین مقداری نفوذ میکنه
همچنین جنتو برای مصرف روزانه با توجه به هزینه قطعات بالا به صرفه نیست اگر خیلی از ماشین استفاده میکنید مطمئن باشید خیلی هم باید جیبتون رو خالی کنید. تنها ماشینی که اصطحلاک پایین داره برای استفاده روزمره فقط خودروهای داخلی است . مزدا 323 شک نکیند اگر خرجش بیشتر از جنتو نباشه کمتر نیست. همچنین سراتو هم از نظر قیمیتی حدود 2 برابر جنتو هستش
با سلام و تشکر از سایت خوبتون و راهنماییاتون؛
پس با توجه به صحبت شما چه ماشینی خوبه؟بودجه در حد 40 تومنه.رو صدا حساسیت دارم.ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

aryaeeha
07-29-2013, 03:38 PM
جنتو با همه خوبیا و تیپ خوشکلش مشکلات خودشو داره :
1- قیمت قطعاتش واقعن بالاست .
2-همه کس و همه جایی زیر بار تعمیرش نمیرن .
3 - اگر قصد قروشش رو داشته باشی هر کس زیر بارش نمیره . GEN2مشتریا خاص خودش رو داره .
- - - Updated - - -

mehdibilji
07-29-2013, 03:40 PM
ماشینتون دنده ایه؟

- - - Updated - - -

اگه میتونید از ماشین داخل و بیرونش چندتا عکس بگیرید و واسم ایمیل کنید.البته زحمت میشه شرمنده
این ایمیلمه sun_bow@yahoo.com

aryaeeha
07-29-2013, 03:41 PM
بله.GEN2 من دنده ای هستش

mehdibilji
07-29-2013, 03:49 PM
دنبال یه جن2 اتوماتیک کم کارکرد هستم

aryaeeha
07-29-2013, 03:57 PM
برید تو سایت bama.ir و یا ایران تجارت . آگهی خرید و فروش خودرو . توو قسمت پروتون

omidtt
07-29-2013, 09:50 PM
تسمه دینام رو چک کنید

ماشینمو بردم پیشه آقای قندهاری تو رسالت و گفت برای بلبرنگ هرزهگرد دینامشه،خلاصه بازش کرد و جالب اینکه عوضشم نکرد گفت حیفه فابریکه یه ذره بهش ضربه زد و باهاش ور رفت بعدش جا زد توپه توپ شد و صداش اوفتاد.
کولرمم بهش نشون دادمو گفتم انگار خوب خنک نمیکنه برا 206م خیلی بهتره،بعد ایشون فیلترو کشید بیرون چشمتون روز بد نبینه یه گمره خاک و برگ روش بود.هیچی دیگه فیلترو عوض کرد الان دیگه کولر 206 باید بره بوق بزنه.

hamidsoulfly
07-30-2013, 12:12 AM
از اون لیست لوازم جلوبندی پیکانی خبری نشد؟

Admin
07-30-2013, 12:19 AM
الان جلو بندی شما مشکلی داره ؟

hamidsoulfly
07-30-2013, 12:25 AM
آره یکم مشکل داره یه صدای جیر جیر موقع فرمون دادن میاد اول فکر کردم بوشای رامه اونارو عوض کردم(پرایدی میخوره) صداش نیوفتاد دیگه چیزی جز جلوبندی به فکرم نمیرسه

Admin
07-30-2013, 12:44 AM
اول به یه جلوبندی ساز خوب نشون بده ماشین رو ایرادش رو پیدا کن شاید نیازی به تعویض قطعه ای نباشه

hamidsoulfly
07-30-2013, 12:57 AM
یه بار تو مسافرت بودم به یه تعمیرکاره جنتو نشون دادم گفت بوشه طبقشه که گیر نمیاد ماله خودشو پرس کردم احتمال میدم همون دوباره خراب شده باشه طبقه کاملشم خیلی قیمتش بالاس میگن بوشش اصلا جداگانه نیست تو بازار

armanna
07-30-2013, 09:38 AM
یه بار تو مسافرت بودم به یه تعمیرکاره جنتو نشون دادم گفت بوشه طبقشه که گیر نمیاد ماله خودشو پرس کردم احتمال میدم همون دوباره خراب شده باشه طبقه کاملشم خیلی قیمتش بالاس میگن بوشش اصلا جداگانه نیست تو بازار

درست گفتند جدا پیدا نمیشه ولی اگه جلو بندی سازش جلو بند ساز باشه میتونه بکوبه یه مدتی کار کنه

aryaeeha
07-30-2013, 02:29 PM
ماشینمو بردم پیشه آقای قندهاری تو رسالت و گفت برای بلبرنگ هرزهگرد دینامشه،خلاصه بازش کرد و جالب اینکه عوضشم نکرد گفت حیفه فابریکه یه ذره بهش ضربه زد و باهاش ور رفت بعدش جا زد توپه توپ شد و صداش اوفتاد.
کولرمم بهش نشون دادمو گفتم انگار خوب خنک نمیکنه برا 206م خیلی بهتره،بعد ایشون فیلترو کشید بیرون چشمتون روز بد نبینه یه گمره خاک و برگ روش بود.هیچی دیگه فیلترو عوض کرد الان دیگه کولر 206 باید بره بوق بزنه.
سلام . ببخشید فیلتر چی رو عوض کردی که الان کولرتون خوب شده؟؟؟؟؟

hamidsoulfly
07-30-2013, 02:59 PM
کوبیدم که الان بعد از یکی دو ماه دوباره خراب شده دیگه فکر کنم باید عوض شه

- - - Updated - - -

فیلتر اتاق فکر کنم منظورشونه

armanna
07-30-2013, 04:25 PM
کوبیدم که الان بعد از یکی دو ماه دوباره خراب شده دیگه فکر کنم باید عوض شه
پس کاره دیگه اینمیشه انجام داد غیر از تعویضش

hamidsoulfly
07-30-2013, 06:41 PM
شما قیمت دارید ؟
اگه جنس اصلیش نبود چی بگیرم خوبه؟

armanna
07-30-2013, 10:47 PM
شما قیمت دارید ؟
اگه جنس اصلیش نبود چی بگیرم خوبه؟
والا دقیق خاطرم نیست ولی حدود 300یچیزی یادم میاد
ملت قیمت گرفته بودم قبلا

omidtt
07-31-2013, 01:13 PM

فیلتر اتاق و عوض کردم اگه به کشش و خنکیه کولرتون شک کردید حتما این مورد چک کنید.قیمتشم بین 15 تا 20 تومان میشه.

th4work
07-31-2013, 01:47 PM
سلام بوش طبق جداگانه هم گیر میاد الکی طبق عوض نکنید . طبق به ای راحتیا خراب نمیشه من خودم بوش عوض کردم مشکل جلوبندیم حل شد

aryaeeha
07-31-2013, 05:19 PM
دوستان سلام. قیمت چراغ جلو راست جنتو و چراغ عقب راستش رو دارید ؟؟؟؟؟؟

hamidsoulfly
07-31-2013, 08:36 PM
سلام بوش طبق جداگانه هم گیر میاد الکی طبق عوض نکنید . طبق به ای راحتیا خراب نمیشه من خودم بوش عوض کردم مشکل جلوبندیم حل شد
شما از کجا تهیه کردی من که از هر کی میپرسم میگه نیست

aryaeeha
07-31-2013, 09:40 PM
ببخشید.............

hamidsoulfly
07-31-2013, 10:09 PM
امروز رفتم واسه تعویض شمع فروشنده میگفت شمع سوزنی فابریک آزرا به جنتو میخوره دونه ای 35000 تومان نظرتون چیه ؟

Admin
07-31-2013, 11:03 PM
امروز رفتم واسه تعویض شمع فروشنده میگفت شمع سوزنی فابریک آزرا به جنتو میخوره دونه ای 35000 تومان نظرتون چیه ؟

نه اینکارو نکن شمع دنسو ایریدیم بخر Denso
راستی من پرسیدم معمولا بوش طبق جنتو خیلی به ندرت پیش میاد که خراب بشه و بیشتر واشر چاک دار هست که مشکل اینجاد میکنه و جلوبندی ساز اگر وارد نباشه تشخیص اشتباه میده
اگر هم بوش طبق باشه قیمتش 45 هزار تومان هستش

Admin
07-31-2013, 11:05 PM
دوستان سلام. قیمت چراغ جلو راست جنتو و چراغ عقب راستش رو دارید ؟؟؟؟؟؟

چراغ موتور دارش 400 تومان قیمت داشتم قبلا
چراغ عقب هم 145 تومان مالزیش اصلی اش هم سخت گیر میاد . اسپرتی جلو و عقب هم جفتی 500

hamidsoulfly
08-01-2013, 01:27 AM
نه اینکارو نکن شمع دنسو ایریدیم بخر Denso
راستی من پرسیدم معمولا بوش طبق جنتو خیلی به ندرت پیش میاد که خراب بشه و بیشتر واشر چاک دار هست که مشکل اینجاد میکنه و جلوبندی ساز اگر وارد نباشه تشخیص اشتباه میده
اگر هم بوش طبق باشه قیمتش 45 هزار تومان هستش
مشکل اینجاس که نه واشر چاک دارو پیدا میکنم نه بوشارو چون جلوبندی سازه هم گفت واشر چاک دارشم عوض کن
قیمته denso چنده ؟ یعنی از NGK بهتره؟

Eh Sun
08-01-2013, 02:15 AM
آمار قطعات تو کرج رو نداری ؟
اگر نداری بیا تهران بگیر و برگرد
لوازم فروش تو تهران زیادند

hamidsoulfly
08-01-2013, 02:38 AM
یدونه غضنفریه که نه جنساش جوره نه قیمتاش مناسبه تهرانم میام اگه جای مناسبی باشه که جنسشم جور باشه

mas0ud
08-01-2013, 11:05 AM
بیا تهران پروتون آداک جنسشم جوره هم واشر چاک دار هم بوش طبق رو داره
شمارش هم داخل تاپیک نمایندگی ها هست توی مرزداران خیابان ناهید کارواش کاسپین فقط چون مسیرت دوره قبلش وقت بگیر

pedramMC
08-01-2013, 01:37 PM
دوستان لطفا به عنوان تاپیک عنایت داشته باشند. این تاپیک مسایل و مشکلات پروتون هست نه تاپیک خرید و فروش خودرو !!!
کاربرانی که قصد فروش وسیله ی نقلیه خودشون رو دارن لطفا تاپیک جداگانه بزنند.

Admin
08-01-2013, 02:47 PM
قیمت بوش طبق رو براتون گرفتم 45 هزار تومان که اگر همه اش خراب باشه 4 تا لازم داره
پروتون آداک موجود داره

Admin
08-01-2013, 02:48 PM
مشکل اینجاس که نه واشر چاک دارو پیدا میکنم نه بوشارو چون جلوبندی سازه هم گفت واشر چاک دارشم عوض کن
قیمته denso چنده ؟ یعنی از NGK بهتره؟

من Denso استفاده کردم خیلی راضیم قیمت هم تا چند ماه پیش که خریدم 160 هزار تومان بود با گارانتی 100.000 کیلومتر

Eh Sun
08-01-2013, 06:01 PM
اگر میخواهید شمع تهیه کنید میتونید از محصولات اتولایت استفاده کنید
از کاربران سایت هم هستند که در همین سایت پارس تیونینگ این اجناس رو میفروشند
شما میتونید از محصولات K&N استفاده کنید
http://www.parstuning.com/f177/%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%84%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%AA%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA%DB%8C-%D9%88-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1%DB%8C-2521-3.html#post11059

hamidsoulfly
08-01-2013, 07:02 PM
قیمت بوش طبق رو براتون گرفتم 45 هزار تومان که اگر همه اش خراب باشه 4 تا لازم داره
پروتون آداک موجود داره
ممنون که پیگیری کردین دادم بازش کردن قرار شده غضنفری از تهران بگیره بفرسته تعمیرگاه در مورده شمعم به توصیه شما گوش کردمو گفتم همونو بفرسته از توجهتون ممنونم

armanna
08-01-2013, 07:18 PM
اگر میخواهید شمع تهیه کنید میتونید از محصولات اتولایت استفاده کنید
از کاربران سایت هم هستند که در همین سایت پارس تیونینگ این اجناس رو میفروشند
شما میتونید از محصولات K&N استفاده کنید
http://www.parstuning.com/f177/%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%84%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%AA%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA%DB%8C-%D9%88-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1%DB%8C-2521-3.html#post11059

پایه بلند یا کوتاه و در ضمن واشر دار یا بدون واشر

Eh Sun
08-01-2013, 07:41 PM
پایه بلند یا کوتاه و در ضمن واشر دار یا بدون واشر
لطفا از داخل تاپیکی که قرار دادم سوال بپرسید از کاربری 206yasi راستش من نمیدونم به جنتو چه شمعی میخوره

hamidsoulfly
08-01-2013, 07:44 PM
من که فکرکنم کنم پایه کوتاه و بدون واشر باید مصرف بشه البته خودمم همینو سفارش دادم بیاره

aryaeeha
08-02-2013, 01:09 AM
دوستان سلام . من شمع iqum واسه جنتو خریدم به قیمت 38 هزارتومن.آیا نیازی به شمع های گرون قیمت هستش؟؟؟؟؟؟؟

pedramMC
08-02-2013, 01:19 AM
سلام دوست عزیز
اگه مشکلی براتون بوجود نیورده نیازی نیست الکی هزینه کنید...

aryaeeha
08-02-2013, 01:26 AM
مثلن چه مشکلی پیش بیاره؟؟؟؟؟؟؟؟

pedramMC
08-02-2013, 01:48 AM
مثلا مشکل در کارکرد موتور و روشن شدن موتور و تغییر در مصرف بنزین..
تو گاز کش کردن ماشین کاملا محسوس هست مشکل شمع !!

aryaeeha
08-02-2013, 01:55 AM
موتور ماشینم وقتی خیلی داغ شد یکم کر کر میکنه . نمی دونم صدا از کجاش هست . بعد از تعویض شمع ها هم همچنان صدا برقراره .
به نظرتون مشکل از کجاست؟؟

pedramMC
08-02-2013, 02:02 AM
این صدا به صورت ممتد برقراره؟ مثلا با گرفتن کلاچ قطع نمیشه؟؟؟

hamidsoulfly
08-02-2013, 02:04 AM
eqium که اصلا واسه جنتو توصیه نمیشه میگن به درد سمندو 405 , ... میخوره تو شمعای معمولی denso بهتر جواب میده

aryaeeha
08-02-2013, 02:08 AM
این صدا به صورت ممتد برقراره؟ مثلا با گرفتن کلاچ قطع نمیشه؟؟؟

راستش درست دقت نکردم و امتحان نکردم ببینم با گرفتن کلاچ قطع می شه یا نه .
چرا؟؟؟؟

- - - Updated - - -

eqium که اصلا واسه جنتو توصیه نمیشه میگن به درد سمندو 405 , ... میخوره تو شمعای معمولی denso بهتر جواب میده
ببخشید . چرا توصیه نمی شه ؟ مشکلی پیش میاره؟؟

hamidsoulfly
08-02-2013, 02:14 AM
منم یه مدت چند روزه بستم دیدم کلا سیستمه ماشین ریخته بهم رفتم پیش مکانیک بعد از اینکه توضیح دادم چند روز پیش شمع عوض کردم و گفتم مارکش چی بود سریع شمعرو عوض کرد یه مهلته تستم داد که تو این مدتم ماشین برگشت به حالت عادی علت دقیقشو نمیدونم ولی تجربم اینجوری بود معمولا هم همه همینو میگن که اکیوم با جنتو سازگار نیست

aryaeeha
08-02-2013, 02:17 AM
منم یه مدت چند روزه بستم دیدم کلا سیستمه ماشین ریخته بهم رفتم پیش مکانیک بعد از اینکه توضیح دادم چند روز پیش شمع عوض کردم و گفتم مارکش چی بود سریع شمعرو عوض کرد یه مهلته تستم داد که تو این مدتم ماشین برگشت به حالت عادی علت دقیقشو نمیدونم ولی تجربم اینجوری بود معمولا هم همه همینو میگن که اکیوم با جنتو سازگار نیست

ببخشید چه مشکلی پیش اومده بود واسه ماشینتون؟؟؟؟؟/

hamidsoulfly
08-02-2013, 02:21 AM
شتاب و کشش به طرز شدیدی افت کرده بود دور موتور نوسانه زیادی داشت مصرفم هم بالا رفته بود ولی با denso خیلی وضعیت فرق کرد

aryaeeha
08-02-2013, 02:24 AM
خیلی ممنون .
تا حالا که من با این مشکلات برخورد نکردم اما در صورت مشکل حتمن اقدام میکنم .
تشکر از لطفتون

aryaeeha
08-03-2013, 06:55 PM
سلام به همه.
می خواستم ببینم آیا تا حالا سر پولوس جنتوی شما خراب شده ؟
و اینکه آیا سر پولوس جنتو قابل تعمیر هستش یا نه ؟؟؟

Eh Sun
08-03-2013, 07:05 PM
اگر به یک جلوبندیساز خوب مراجعه کنید قابل تعمبر هست ولی عوض کنید به صرفه تر هست

hamidsoulfly
08-04-2013, 12:25 AM
سلام به همه.
می خواستم ببینم آیا تا حالا سر پولوس جنتوی شما خراب شده ؟
و اینکه آیا سر پولوس جنتو قابل تعمیر هستش یا نه ؟؟؟

قابله تعمیره ولی کارش مربوط به تراشکاره شما باید تراشکاره خوب پیدا کنی که کارش پلوس باشه جاده مخصوص 4راه ایرانخودرو یه تراشکار هست به اسم ابراهیم واسه من تعمیر کرد تقریبا یک ساله که مشکلی پیش نیومده اجرتشم 50000 گرفت با یه قوطی گریس نسوز خارجی که اونم 15000 تومان حساب کرد