مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
رنجروور 2013 با شتاب 6.5 ثانیه!
اگر از یک انگلیسی بپرسید یک خودروی آفرود خوب را نام ببرد، احتمالا اولین جواب لندروور خواهد بود. البته زیاد هم جواب بدی نیست و قابلیتهای انواع خودروهای لندروور بر دوستداران آفرود پوشیده نیست. در سالهای اخیر، لندروور با طراحیهای روز و مدرن خودروهایی را به بازار عرضه کرده که نمیتوان به راحتی از کنار آنها گذشت و حال که خودروهایی مانند تویوتا FJ کروز، پرادو، نیسان مورانو و بسیاری از شاسیبلندهای دیگر در بازار در حال رقابت هستند، جای خالی این خودروی محبوب و پیشرفته بیشتر احساس شود.
رنجروور 2013 نهتنها دارای طراحی منحصربفردی است و به راحتی یک سر و گردن از بسیاری از حریفان خود بالاتر است بلکه در قلب خود نیز حرفهای زیادی برای گفتن دارد. این خودرو با پیشرانههای مختلفی به بازار عرضه خواهد شد که یکی از آنها پیشرانه 8 سیلندری دیزلی است که 334 اسببخار تولید میکند و میتواند این غول انگلیسی را در عرض 6.5 ثانیه به مرز 100 کیلومتر در ساعت برساند یعنی در حد یک خودروی سواری اسپرت! البته نگران مصرف سوخت آن نباشید، به طور مثال در مدل پیشرانه TDV8 8 سیلندری تنها 7.5 لیتر در هر 100 کیلومتر میسوزاند.
لیست بلند بالای امکانات رنجروور بسیار پر محتواست(!) و برای نمونه میتوان به سیستمهای DSC، RCS، ETC، TSA، HDC، GRC، HSA، EDC، ABS، EBD، EBL، EBA و CBC اشاره کرد که هر کدام داستان خود را دارند. امیدواریم پس از اینکه مینی توانسته جواز ورود را بگیرد، این شاسیبلند زیبا نیز بتواند شانس ورود به بازار داخل را پیدا کند.