مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

کارخانه خودروسازی فیات نخستین تصاویر رسمی محصول پرسروصدای خود یعنی فیات 500 تمام الکتریکی را منتشر کرد.
طبق برنامهریزیهای صورت گرفته برای رونمایی این خودرو، قرار است در تاریخ 28 نوامبر 2012 در مراسم American Music Awards رونمایی شود و پس از آن در پایان ماه در نمایشگاه خودرو لسآنجلس به معرض نمایش گذاشته شود.
همانطور که انتظار میرفت ظاهر فیات 500e با همتای بنزین سوز خود وجوه تشابه زیادی دارد به جز در مواردی چند از قبیل بخش پایینی سپر جلو و رکابهای قرض گرفته شده از برادر قدرتمند خود یعنی آبارث. همین قصه در داخل کابین نیز تکرار شده است، جایی که شاید بتوان بزرگترین تفاوت نسخه معمولی و الکتریکی 500 را وجود صفحه کیلومتر دیجیتال در مدل جدید دانست، هرچند که نوع رنگآمیزی داخل کابین به همراه نشان 500e متمایز است. مشخصات فنی این خودرو هنوز اعلام نشده است اما احتمالا یک پیشرانه الکتریکی با توان 75 کیلووات در زیر درب کاپوت فیات 500e EV قرار خواهد گرفت، پیش از این شایعاتی مبنی بر شتاب بیشتر و راندمان بالاتر این خودرو نسبت به مینی الکتریکی قوت گرفته بود اما با تایید نشدن این موضوع از جانب مسئولین فیات در زمان معرفی اولیه 500 e همه منتظر حضور این خودرو در نمایشگاه لسآنجلس و اعلام جزئیات آن هستند.
با توجه به سخنرانی اخیر سخنگوی کارخانه و اعلام این موضوع که این هاچبک الکتریکی تنها مطابق با قوانین سختگیرانه کالیفرنیا طراحی شده است میتوان نتیجه گرفت تعداد نسبتا محدودی از این خودرو متناسب بازار کالیفرنیا و مناطق دارای قوانین مشابه ساخته خواهد شد. چه این خودرو در اروپا و دیگر کشورها به فروش برسد، یا نرسد سازندگان آن امیدوارند با استقبال گرم مشتریان مناطق مذکور از این خودرو بتوانند در داشتن هوایی پاکتر قدمی بردارند.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ