از سال ۱۳۸۰ به بعد ورود خودروهای لوکس و گذر موقت به ایران رونق یافت و باعث شد تعداد زیادی لامبورگینی ، فراری ، فورد ، کامارو و … که تصورش در ایران سخت بود وارد کشور شد و در بین این خودرو ها لامبورگینی یکی از کم یاب ترین خودرو هاست ، که تعداد زیادی از آن وارد ایران شده و به حدی رسیده که در روزنامه ها و سایت ها می توانیم آگهی فروش لامبورگینی و خودرو های کمیابی همچون فراری و مازراتی به صورت گذر موقت و حتی پلاک شده یافت.


اکنون نیز یکی از بهترین خودرو های لامبورگینی یعنی مدل اونتادور در راه ورود به ایران است . در تصاویر خودروی لامبورگینی اونتادور نارنجی رنگی را مشاهده می کنید که در خیابان های دبی است و مالک آن در تلاش است تا آن را به صورت پلاک شده وارد کشور کند و قرار است به زودی این خودرو پا به خیابان های تهران بگذارد.

در پایین میتوانید مشخصات فنی این خودرو را مشاهده کنید.مدل

سال ساخت ۲۰۱۳
کمپانی سازنده لامبورگینی
نام اونتادور ال پی ۷۰۰
شکل ظاهری دو در
سبک اسپرت
تریم ۴
قیمت پایه ۳۸۰٫۰۰۰ دلار


موتور و قدرت
نوع موتور ۱۲
حجم موتور ۶٫۵ (لیتر)
حداکثر قدرت ۷۰۰ اسب بخار در ۸۲۵۰دور در دقیقه
حداکثر گشتاور ۶۹۰ نیوتن متر در ۵۵۰۰ دور در دقیقه
سوپاپ ۴ عدد در هر سیلندر
نسبت تراکم ۱۱٫۸:۱
گیربکس ۷ دنده اتوماتیک
شتاب ۰-۱۰۰ ۲٫۹


سوخت
ظرفیت مخزن سوخت ۹۰ (لیتر)
نوع سوخت بنزین
مصرف سوخت در شهر ۲۷٫۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر
مصرف سوخت در بزرگراه ۱۱٫۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر

وزن و ابعاد خارجی
وزن ۱۵۷۵ (کیلوگرم)
طول ۴۷۸۰ (میلی متر)
عرض ۲۰۳۰ (میلی متر)
ارتفاع ۱۱۳۶ (میلی متر)
فاصله دو محور ۲۷۰۰ (میلی متر)
فاصله چرخ های جلو ۱۷۲۰ (میلی متر)
فاصله چرخ های عقب ۱۷۰۰ (میلی متر)

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

راهی گذرهای ماشینهای گذر موقت و رویای شدیم که به یکی از برجهای شمال شهر ختم می شد که در آن آونتادور بعد از گذشت یک راه طولانی خفته بود . مالک خودرو را نتوانستم ملاقات کنیم ، از این رو بعد از تماس با ایشان و هماهنگی لازم توانستیم به ملاقات این گاو خشمگین برویم. آونتادور در گوشهای از پار کینگ خود نمایی میکرد ، رنگ نارنجی با ظاهری کاملاً متفاوت تر از تمام خودروهای دیگر و به همراه ارتفاع بسیار کم این خودرو که همگی در نهایت زیبایی بودند . من همیشه تصور میکردم که این رنگ نارنجی در نور زیاد است که آن قدر خیره کننده است اما با وجود این که در پارکینگ نور نسبتاً کمی بر روی این خودرو میتابید بسیار مجذوب کننده بود و به راحتی می توانستید ببیند که رنگ بدنه در بعضی از زوایا به زردی میزند و در زوایای دیگر به نارنجی تند . وقتی در کنار این خودرو قرار گرفتیم با وجود آن که میدانستیم سقف بسیار کوتاهی خواهد داشت اما با این وجود ارتفاع بسیار کم آن باعث حیرت ما شد ، البته سیستم تعلیق این خودرو را به خاطر حملونقل و شیب زیاد پار کینگ در بالاترین وضعیت قرار داده بودند که در تصاویر میتوانید مشاهده کنید . بدلبل حضور نداشتن مالک نتوانستیم داخل خودرو شویم و خواب این گاو وحشی را به هم زنیم تا صدای نعرهای یک خودرو ایتالیای خشمگین را از تمام وجود حس کنیم بر روی آونتدور هنوز پلاک دبی بود و از مالک که جویا شدیم گفتند که پلاک گذر موقت آماده است اما نمیخواهد فعلاً پلاک گذر این خودرو را به خیابان بیاورد ( ولی با این وجود معلوم نیست تا کی می تواند تحمل کند ). بنابراین طبق گفته های مالک این خودرو تا آماده شدن پلاک ملی تردد زیادی در شهر نخواهد داشت و البته ما هم بی صبرانه منتظر گام آخر هستیم تا یک پلاک ملی را بر روی این خودرو ببینیم.این خودرو تا بحال برای صاحبش ۵۵۰۰ دلار هزینه بر داشته است و البته لقب گرانترین خودروی ایران برازندهی آن میباشد.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
این اوانتادور از دبی با پلاک M 72414 به کشور آمده و موفق به گرفتن پلاک گذرموقت 9144 هم شده است؛ حداقل اطلاعات دیگری که از ظاهر پلاک می توان تشخیص داد اینست که آونتادوری تهرانی ما تنها تا پایان شهریورماه 92 اجازه خودنمایی در خیابان ها را دارد! اینکه بعد از پایان این مهلت دوباره به کشور مبدا برمی گردد یا اینکه دست برقضا مانند SLS قرمز رنگی که چندی پیش موفق به دریافت پلاک ملی شد، او هم به پلاک ملی می رسد یا نه معلوم نیست اما هرچه باشد همین سه ماه پیش رو هم برای ایرانی ها مهمانی عزیر و قابل احترام خواهد بود!


مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
به نقل از تیونینگم و عصر خودرو