لامبورگینی در حال کار بر روی خودروی سوپر اسپرت جانشین گایاردو (گالاردو) است اما این به این معنی نیست که این شرکت گایاردو را فراموش کرده است. بنابراین لامبورگینی خبر نسخه ای ویژه از گایاردو را برای سال آینده داده است.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

جانشین گایاردو که احتمالا در اواخر سال آینده یا سال 2014 معرفی می شود، در پلتفرم با خودروی آئودی R8 و احتمالا با یک مدل جدید پورشه شریک خواهد بود. معماری این پلتفرم مشترک با نام MMS در گروه فولکس واگن به کاهش هزینه و قیمت تمام شده محصول و مهندسی دقیقتر از نوع آلمانی این خودرو خواهد انجامید. اما شاید برای دوستداران شیفته لامبورگینی خالص کمی غیر قابل هضم باشد. موتور V10 با تنفس طبیعی همچنان به انجام وظیفه می پردازد. اما یک کلاچ پیشرفته دوبله اتومات وظیفه جفت کردن نیروی موتور به گیربکس را بر عهده خواهد گرفت. این خودرو بسیار سبکتر از نسل فعلی خواهد بود. احتمالا طبق سنت لامبورگینی در نامگذاری خودروها، نام Cabrera روی این فرزند در راه لامبو نهاده خواهد شد.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

رندر و طرح غیر رسمی از آخرین گایاردو

البته با توجه به گذشته این کمپانی نباید انتظار یک محصول سنت شکن را داشت. مدیر عامل لامبورگینی در آمریکا، مایکل لاک می گوید که این اتومبیل ترکیبی از کارآمدی و پیچیدگی کمتر برای کاهش هزینه و افزایش سودآوری است.
لامبورگینی برای این خودرو هم از همان موتور قدیمی بهره برده است این بار این موتور نیرو را از طریق دو نوع دیفرانسیل به تمام چرخ ها و یا تنها به چرخهای عقب منتقل می کند. لاک توضیح می دهد که کسانی که نسخه دیفرانسیل عقب را خریداری می کنند کسانی هستند که تمام 524 اسب بخار را برای چرخ های عقب می خواهند. خریداران می توانند برای تهیه این خودرو به نمایندگی فروش رفته و با هزینه 200 هزار دلار خودروی رویایی خود را خریداری کنند که این رقم فقط برای مدل پایه دیفرانسیل عقب کافی است. اما کسانی که خواهان نسخه چهار چرخ متحرک هستند دقیقا می دانند از خودروی آینده خود چه می خواهند.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

هر چند نسخه 2014 کمی کوچک تر شده است اما هم چنان مانند قبل همان نسخه های کوپه، کانورتیبل، نسخه سبک تر دیفرانسیل عقب به انضمام نسخه چهار چرخ متحرک قابل سفارش است.
ترجمه: آریا وفاجو