به گزارش پارس تیونینگ به نقل از پدال,اوراکان مدلی است که لامبورگینی جایگزین پرفروشترین مدل تاریخ خود کرده است. گایاردو به میزان ۱۴۰۲۲ دستگاه خودرو فروخته شد که بیش از نیمی از فروش کل لامبورگینی در طول نیمقرن گذشته حیات این کمپانی بوده است. اوراکان جدید نیز آمده تا جای خالی گایاردو را پر کند.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

تقریباً همهچیز در اوراکان تغییر کرده است. اوراکان دارای یک شاسی جدید، یک سیستم تعلیق جدید با کنترل الکترونیکی، سیستم فرمان جدید، یک موتور به شدت ارتقا یافته و یک گیربکس جدید اتوماتیک ۷ دنده دوکلاچه است که جایگزین سیستم دستی پر سر و صدای گایاردو شده است. همچنین سیستم جدید دیفرانسیل چهارچرخ به کار رفته و طراحی داخل کابین نیز تغییر کرده است. اوراکان شاید از نمای بیرونی یک خودروی کاملاً متفاوت به نظر نرسد، ولی از درون کاملاً تغییر کرده است.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

اوراکان مانند مکلارن از فیبرکربنهای RTM برای سطوح مختلف داخل کابین استفاده کرده، امّا فریمها همانند 458 و 650S از جنس آلومینیوم است. پنلهای بدنه نیز آلومینیومی هستند. شاسی اوراکان ۱۰ درصد سبکتر از گایاردو است، ولی سختی آن نسبت به گایاردو ۵۰ درصد بیشتر است.


مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

در مورد موتور اوراکان، لامبورگینی تلاش زیادی به خرج داده است. در دنیایی که خودروهای مسابقه برای بهبود عملکردشان تحت فشار هستند، اوراکان نیز برای پیشرانه خود از یک موتور ۵/۲ لیتری V10 با تنفس طبیعی استفاده میکند که قدرتی معادل ۶۰۲ اسببخار دارد. در نتیجه اوراکان میتواند تنها در مدت ۳/۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و همچنین در مدت ۹/۹ ثانیه مرز ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. موتور V10 وقتی به بیش از ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت میرسد، یکی از بهترین صداهای موتور را در بین خودروهای مدرن ارائه میدهد. وزن کلی اوراکان 1422 کیلوگرم است و این خودرو دارای نسبت قدرت به وزن ۴۲۳ اسببخار به تُن است که جلوتر از این میزان در 458 (با نسبت قدرت به وزن ۳۷۸) و تنها کمی عقبتر از 12C است.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

وقتی وارد صندلی راننده میشوید، با فضایی آشنا و صمیمی و طراحیهای تأثیرگذار و تهاجمی برخورد میکنید. زیربنای برگرفته از آئودی شاید اندکی از اصالت طراحی ایتالیایی در لامبورگینی کاسته باشند، ولی کیفیتی که در داخل کابین ایجاد شده، ارزش این کار را دارد.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

صفحه نمایش TFT در این مدل از لامبورگینی با آئودی TT مشترک است؛ ولی با این حال جلوههای گرافیکی سفارش لامبورگینی هستند. با استفاده از این صفحه نمایش، میتواند وضعیت دور موتور، سرعتسنج یا سیستم راهبری را تحت نظر داشته باشید.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

در پایین چرخ فرمان، لامبورگینی تنظیماتی برای سه حالت مختلف در اوراکان درنظر گرفته است؛ لامبورگینی این تنظیمات را انیما (Anima) نامیده است. حالتهای مختلف انیما، استرادا، اسپورت و کورسا هستند. این حالتها، تنظیمهای سیستم فرمان، کنترل کشش و تعلیق را تغییر میدهند.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

رانندگی با یک اوراکان، حس شرکت در یک مسابقه را دارد و کاملاً رفتاری مانند یک سوپرماشین از آن شاهد هستیم. میتوان در را محکم بسته، کلید قرمز استارت را زده و نیروی V10 را وارد چرخه حیات کرد. در این لحظه، شاید بهترین تجربه رانندگی در انتظار شما باشد.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

اوراکان واقعاً خودروی سریعی است. واکنش گیربکس بینظیر است. لامبورگینی میگوید که در سیستم کنترل پایداری از همان تکنولوژی استفاده کرده که در جتهای جنگنده استفاده میشود؛ ترکیبی عجیب و غریب از سه شتابسنج و سه ژیروسکوپ. اعتماد به نفس رانندگی با اوراکان وقتی بیشتر میشود که بدانید یک سیستم دیفرانسیل چهارچرخ بهینه همیشه با شماست. ترمزهای کربن سرامیکی نیز قدرت بسیار زیادی دارند و در زمانهای لازم، به سرعت میتوانند اوراکان را متوقف کنند و همیشه همین عملکرد را حفظ کنند.


مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

خودروی مورد بررسی از سیستم جدید فرمان لامبورگینی، با عنوان الکتریکی هوشمند بهره میبرد که بسته به هریک از حالتهای انیما، سرعت فرمانپذیری خودرو را تنظیم میکند. خوشبختانه قسمت مربوط به هوشمندی سیستم، مزاحم نیست و رانندگان اوراکان در هر حالت رانندگی که باشند، به راحتی میتوانند از یک سیستم فرمان راحت و مطمئن استفاده کنند.

در پیست، اوراکان بسیار خوب عمل میکند و میتوان گفت که از گذشتگان خود، جلوتر است. اوراکان خودرویی است که شما را واقعاً از پتانسیلهای بالایی که دارد، شگفتزده میکند. اوراکان در جاده نیز عملکردی قابلتوجه دارد. اوراکان به خوبی میتواند در دنده هفتم با سرعت آهسته و دور موتور پایین در مسیرهای کوهستانی حرکت کند؛ کاری که کمتر رقیبی میتواند انجام دهد. اوراکان در جاده چسبندگی بسیار خوبی دارد. به طور خلاصه میتوان گفت که اگر یک سوپرماشین برای زندگی در دنیای واقعی ساخته شده باشد، همین اوراکان است.

مطابق اطلاعات رسمی، اوراکان از لحاظ شتابگیری در بین 458 و 650S قرار میگیرد. این خودرو برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر، یکدهم ثانیه از مدل فراری جلوتر است، امّا دو دهم ثانیه با مکلارن فاصله دارد. بالاترین سرعت اوراکان، مشابه فراری به میزان ۳۲۵ کیلومتر بر ساعت است و لامبورگینی نتوانسته به سرعت ۳۳۳ کیلومتر بر ساعت مکلارن برسد.

بنابراین اگر بخواهیم مطابق آمار قضاوت کنیم، 650S یک خودروی سریعتر است. امّا سوپرماشین بودن میتواند چیزی بیشتر از اعداد و ارقام صرف باشد. نمایش لامبورگینی از زمان مدل 350GT همواره دلپذیر و خاطرهانگیز بوده است. اوراکان نیز میتواند کمابیش چنین شرایطی داشته باشد.


  • موتور:

۵۲۰۴ سی سی، V10 با ۴۰ سوپاپ، انژکتور مستقیم، ۶۰۲ اسببخار در ۸۲۵۰ دور بر دقیقه و ۵۶۰ نیوتنمتر در ۶۵۰۰ دور بر دقیقه.
  • انتقال قدرت:

گیربکس ۷ دنده اتوماتیک کلاچ دوگانه، دیفرانسیل چهارچرخ متحرک.
  • عملکرد در شتاب:

0 تا 100 در 3/2 ثانیه.
  • سرعت نهایی:

325 کیلومتر بر ساعت.
  • وزن:

1532 کیلوگرم.
  • ابعاد:

طول 4459 میلی متر، عرض ۱۹۲۴ میلیمتر، ارتفاع ۱۱۶۵ میلیمتر.
  • قیمت:

240,245 دلار.