Untitled 1

دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: آزمایش رانندگی با MG6 Magnette ( ام جی 6 مگنت )

 1. #1
  اندازه نوشتار

  پیش فرض آزمایش رانندگی با MG6 Magnette ( ام جی 6 مگنت )

  آزمایش رانندگی با MG6 Magnette ( ام جی 6 مگنت )

  به نام انگلیس، به کام چین!

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  اوایل دهه 1920 و در شهر آکسفورد بود که کمپانی MG توسط سسیل کیمبر ( Cecil Kimber )، یکی از کارکنان گاراژ موریس تاسیس شد تا بعدها مبدل به نماد خودروهای اسپرت بریتانیایی شود کمپانی نام برده طی این سال ها دائماً دست به دست چرخید، به طوی که از 1935 به Morris Motors فروخته شد و چند سال بعدف زیر نظر British Motors رفت. سپس در 1982 شرکت Austin Rover مدیریت آن را به عهده گرفت،ة در 1994 به تملک ب ام و در آمد و نهایتا در سال 2005 در ایستگاه دو کمپانی چینی به نام SAIC و Nanjing ایستاد!

  مع الوصف، چند وقتی است محصولات MG در کشورمان نیز عرضه می شود. برندی که با وجود تلاش فراوان برای تولید خودرو در رده های گوناگون و یافتن بازارهای فروش پر رونق در کشورهای آسیایی و خاورمیانه ( علی الخصوص ایران )، علیرغم قدمت بالا، تاکنون یارای رقابت دربرابر مدل های ژاپنی و کره ای را پیدا نکرده است. چندی پیش فرصتی دست داد که پشت فرمان MG6 Magnette نشسته و ساعاتی با آن رانندگی کنیم تا دریابیم ارزش بهای پرداختی برای چنین محصولی، تا چه میزان با توانایی های آن و نیاز یک خانواده ایرانی همخوانی دارد.


  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  وقتی صحبت از MG6 می شود، افکار اشتباهاً به سمت ماشین های اسباب بازی چینی منحرف شده و مردم فورا در مقام مقایسه با خودروهای هم قیسمت ژاپنی و کرده ای مثال مزدا3، تویوتا کرولا و هیوندای الانترا برآمده و به قول معروف سبک و سنگین می کنند که کدام یک ارزش بیشتری دارد؟! اما MG هیچ رگ و ریشه چینی، غیر از سهامی که روی کاغذ امضاء و فروخته شده و البته خط مونتاژ واقع در شهر نانجینگ ندارد! آن هم خطی که بالای سرش مهندسین کنترل کیفیت کمپانی مادر می ایستند! درست مثل اتفاقی که سال ها پیش در مجموعه تاپ خودرو ( در قلب ایرانخودرو دیزل ) برای منتاژ مرسدس بنز E کلاس رخ داد؛ خط تولید بومی شده با قطعات ارجینال و البته کارشناسان کنترل کیفیت اروپایی، یادش بخیر....!
  طراحی بدنه MG6 با خطوط عضلانی و قوی بوده و حتی در برخی بخش ها یک سری ادوات واقعاً بی کیفیت به چشم می خورند!
  حجم سازی داخل اتاق، اعم از فضای پا و سر و شانه ها آنقدر خوب انجام شده که در هر دو ردیف، هیچ گونه محدودیتی حس نمی شود و به ویژه در عقب، علیرغم فرم سقف، سرنشینان راحت هستند کهبا توجه به کلاس خودرو ( فست بک اسپرت)، قابل ستایش است. در اروپا می توان رقبای قدر MG6 را آئودی A3، فورد فوکوس، فولکس واگن گلف و مزدا 3 دانست. هرچند باز هم از حیث فضای داخلی و حجم صندوق بار، این ماشین با در اختیار گذاشتن 472 لیتر فضای بار، به نسب فوکوس و گلف با حجم صندوق 316 و 350 لیتر، برتر است!


  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  در باره موقعیت راننده پشت فرمان و در مقام مقایسه با تویوتا کرولا، دید جلو MG6 کمتر بوده که آن هم به خاطر ستون های ضخیم تر و حجم های بزرگتر دماغه موتور است. اما میدان دید راننده مناسب بوده و دور زدن با آن به راحتی صورت می پذیرد صندلی ها نیز بدن را به خوبی در بر می گیرند، هرچند کیفیت چندان رضایت بخشی ندارند!
  ضعف دید جلو، درعقب به دلیل سقف کوتاه، لچکی کوچک شیشه ها و البته قوسی که خود اتومبیل دارد بیشتر نمایان می شود، به طوری که دنده عقب رفتن با آن بدود وجود سنسور روی سپر ( که البته نمونه آزمایش شده از آن بهره می برد)، غیر ممکن است و به جرات می توان گفت برای ایمنی بیشتر از ن خودرو، نیاز به دوبین دید عقب، آن هم به عنوان یک مکان استاندارد، شدیداً احساس می شود!

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  سیستم توربو در دورهای پایین تر از 3500RPM تاخیر داشته و باید روی دور بیفتتا بتواند از مجموع 4 سیلندر خطی 1800 سی سی، حداکثر خروجی 160 اسب بخار را دریافت و به محور محرک منتقل کند. همین مسئله، کندن MG6 از زمین را با تاخیر مواجه کرده و ماشین از دنده 2 به بعد می تواند توان واقعی خود را نشان دهد!


  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  البته در این میان، تعریف 210 نیوتن متر گشتاور برای این جثه حدودا 1/5 تنی و در نظر گرفتن 9/8 اسب بخار به ازای هر یک کیلوگرم وزن، باعث شده تا MG6 از نظر نحوه شتاب گیری در حد متعادل قرار بگیرد و در ترکیب با گیربکس 5 سرعته تیپ ترونیک با کاراییرضایت بخش، بتواند شتاب 0 تا 100 کیلومتر را در حدود 9/5 ثانیه ( 8/4 به صورت استاندارد) به ثبت برساند.
  مشکلی که در MG6 مثل سایر وارداتی ها مشاهده می شود، بوی بد خروجی از اگزوز به هنگام استارت های شدید اولیه بوده که البته از کیفیت پایین سوخت ناشی می شود. مسئله ای که این روزها، مردم شهرهای بزرگ کشورمان از جمله تهران را در تله ای از سرب گرفتار کرده است!
  شاسی بریتانیایی، برگ برنده MG6 بوده و بالانس خوبی بین کنترل خودرو و راحتی در رانندگی ایجاد کرده است. در این بین، سیستم تعلیق نسبتاً نرم عمل کرده و با وجود رینگ های 17 اینچی، ضربات شدیدی به کابین منتقل نمی کند و هندلینگ خوبی به ارمغان می آورد از طرفی، تغییر خط با این خودروی بریتانیایی / چینی ، خوب و مطمئن صورت می گیرد و قدرت موتور که به چرخ های جلو انتقال داده می شود، هیچ نقصانی در حفظ کنترل آن ایجاد نمی کند.
  MG6 در چند مورد نظر گروه آزمایش را جلب کرد که مهم ترین آنها عبارت بودند از فضای ایده آل داخل اتاق، کشش پیشرانه توربو شارژ از دنده 2 به بعد و هندلینگ مطلوب، موردی که در آزمایشی هم که 2 سال پیش در پیست آزادی به دعوت شرکت وارد کننده خودرو در کشورمان و با حضور جمعی از خبرنگاران خودرویی داشتیم نمایان بود و در پیچ های تند آزادی، خوب به زمین می چسبید، البته در این میان، سیستم فرمان دچار ضعف بوده و سنگین و کند عمل می کند. همین مسئله سبب شده در کلیات کار با فرمان مواجه باشد که حس خاص و دقیقی از سطح جاده به شما انتقال نمی دهد. البته این مسئله خللی در کنترل خودرو ایجاد نمی کند و فقط ممکن است روی لذتی که از رانندگی می برید تاثیر بگذراد.


  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  سیستم ترمز، علیرغم وجود سامانه های کمکی ضد بلوکه و تقسیم نیرو بین چرخ ها ( ABS.EBD )، در شرایط تخت فشار با اندکی کاهش توان مواجه می شوند، گرچه این نکته، روی ایمنی رانندگی تاثیر منفی نمی گذارد و فقط لازم است کمی بیشتر دقت کنید. شایان توجه است، این ماشین در آزمایش سازمان EURO NCAP که در سال 2011 انجام شد. 4 ستاره ایمنی از مجموع 5 ستاره دریافت کرد و نقطه ضعف آن، عدم فشار لازم ایربگ جلو، برای پیش گیری از برخورد راننده با غربیلک فرمان عنوان شد.


  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  در کل به صورت خلاصه می توان MG6 را خودرویی دانست با کابین و صندوق بار جادار، فرمان تنبل و سنگین، ترمزهای نه چندان قوی که کمی پایین میگیرد، هندلینگ خوب و چسبندگی در خور توجه، پیشرانه ای که از دنده 2 به بعد به حداکثر توان خود می رسد و دید کم عقب، در کنار کیفیت نسبتا پایین فضای داخلی، این خودرو، مشتری سخت پسند ایرانی را در مقابل سایر رقبای ژاپنی و کره ای، در شرایطی از تصمیم گیری قرار می دهد تا در صورت نیاز به خودرویی با استیل کاملا متفاوت و اسپرت اروپایی، به سراغ آن برود ضمن اینکه در بازار دست دوم هم به راحتی محصولاتی چون مزدا 3 و تویوتا کرولا، فروش نخواهد رفت!


  مشخصات فنی MG6 Magnette
  گنجایش موتور ( سی سی )
  1800
  تعداد و آرایش سیلندر ها
  4/ خطی
  قدرت
  ( اسب بخار / دور در دقیقه )
  5500/160
  گشتاور
  ( اسب خار / دور در دقیقه )
  4500/215
  گیربکس
  5 سرعته تیپ ترونیک
  محود متحرک
  جلو
  شتاب اولیه ( ثانیه )
  8/4
  حداکثر سرعت
  ( کیلومتر بر ثانیه )

  193 ( محدود شده )
  وزن خالص ( کیلوگرم )
  1485
  گنجایش مخزن سوخت
  ( لیتر )
  62
  میانگین مصرف سوخت
  سیکل شهری ( لیتر )
  11
  حجم صندوق بار ( لیتر )
  472
  طول، عرض، ارتفاع
  ( میلیمتر )
  1478،1827،4653
  فاصله بین دو محور
  ( میلیمتر )
  2705
  قیمت در بازار جهانی
  حدود 21 هزار پاوند
  قیمت در بازار کشور ( تیر 1392 )
  حدود 57 میلیون تومان
  قیمت در بازار کشور ( دی 1392 )
  حدود 95 میلیون تومان

  از اقای << یاشار احمدی>> به دلیل همکاری با گروه آزمایش << مجله ماشین >> قدردانی میکنیم
  منبع: مجله ماشین
  تدوین: علیرضا فروغی فر


  بروشور و کاتالوگ MG6 را می توانید از قسمت زیر دانلود کنید
  آزمایش رانندگی با MG6 Magnette ( ام جی 6 مگنت ) فايل هاي پيوست شده
  دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

کاتالوگ ام جی ۶

تست رانندگی ام جی 6

بروشور خودرو ام جی

لوازم اسپرت ام جی 6

تلگرام mg6

درگ ام جی 6 با مزدا 3

ام جي 6

رانندگی با mg6

لوازم تزئینی و اسپرت ام جی 6

تست رانندگی mg 6

خودرو mg6

ام جي مگنت

تست رانندگی با ام جی 6

با mg6

درگ ام جی6فیلم

تجربه رانندگي با MG6 مگنت

تست mg6

تست ام جی6

مقایسه ام جی 6 و تویوتا کمری

فیلم رانندگی در ماشین mg6

شتاب ام جی6

تست راندگی با ام جی

تجربه‏ ‏رانندگی‏ ‏با‏ ‏ام‏ ‏جی۶

دریفت ام جی 6 مگنت

فیلم تست ام جی 6

تجربه رانندگی با ام جی 6

فرق ام جی ۶ جی تی با مگنت

مقایسه ام جی با اسپورت

تیونینگ سواری ام جی 6

درگ مزدا3 و ام جی

مگنت مزدای

تست رانندکی ام جی شش

مصرف سوختMG6

شتاب ام جی 6

مشخصات سواری ام جی6

تجربه شخصی رانندگی ام جی 6

مصرف سوخت mg6

mg 6 drag with mazda

مقایسه mg6 با mg magnette

تست ام جی مگنت

نرمی رانندگی ام جی ۶

کلوپ ام جی6

تست رانندگی ام جی 6 مگنت

رانندگی با ام جی6

0 تا 100 ام جی 6

عکس ماشین ام جی هاچ بک

تجربه رانندگی با ام جی6

mg6 drag

mg6 خودرو

درگ mg6 مگنت

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •