Untitled 1

دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مقایسه 5 اسب اروپایی

 1. #1
  مقایسه 5 اسب اروپایی
  خودرو
  MOHAVE 2010 , PERSIA 1381, BMW X6 2013
  محل سکونت
  طــــــهران
  نوشته ها
  2,444
  اندازه نوشتار

  پیش فرض مقایسه 5 اسب اروپایی

  داف XF

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  داف XF جدید که بعد از مدت‎ها به بازار آمد، چندان هم با مدل قبلی داف تفاوت ندارد. البته با نگاهی دقیق‎تر متوجه تغییرات جدید خواهید شد. داشبورد درون کابین، شباهت زیادی به مدل قبلی دارد؛ اما پنل‎های تعبیه شده، طراحی جدیدی دارند. بدین صورت که هیچ‎کدام از قسمت‎های مدل قبلی به داشبورد XF جدید نمی‎خورد. این شرکت هلندی، هم‎چنان اصرار دارد از کنسول بزرگ در قسمت میانی کابین به عنوان محل قرارگیری بخاری درجا استفاده کند. برندهای رقیب، برای قرارگیری بخاری درجا، محل دیگری را در نظر گرفته‎اند. همانند مدل‎های پیشین، یک داشبورد منحنی شکل روبروی راننده قرار گرفته است. این داشبورد، ظاهر زیبایی دارد و کار با نمایشگر آن ساده و خواندن نوشته‏‎ها از روی آن راحت است. سیستم چندرسانه‎ای داف، محل نمایش تصاویر دوربین‎ها نیز می‎باشد و اگر به آن یک iPod نیز متصل شده باشد، راننده می‎تواند از آن استفاده کند.

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  یکی دیگر از مزایای این داشبورد، فضای مناسب تعبیه شده برای قرار دادن وسایل در زیر آن است. تختخواب تاشوی بزرگ قرار گرفته در کابین داف، از جمله تغییرات جدیدی است که در این کشنده به چشم می‎خورد. اما استفاده از این تختخواب باعث شده که فضای باری که در مدل قبلی بالای سر تخت بود، حذف شود. در کل، فضای باری که کمپانی هلندی بالای تخت تعبیه کرده است، کاربردی نیست. اگر قرار بود امتیازی به فضای بار داد، بدون‎شک داف بهتر از همه مدل‎ها در کلاس کشنده‎ها می‎شد. اما بیش‎ترین امتیاز فضای کلی کابین را یکی دیگر از رقبای داف به خود اختصاص می‎دهد! فضای کلی کابین XF برابر با 7,650 لیتر است که در این مقایسه جایگاه چهارم را از نظر عددی کسب کرد. ولی باید بیان داشت که کابین این کامیون کشنده، کاربردی‎ترین فضا را در اختیار راننده قرار می‎دهد. موتور بزرگ قرار گرفته در زیر کابین داف، دلیل فضای کم درنظر گرفته شده برای کابین است. دسترسی به تمامی فضاهای بار این کشنده از داخل کابین بسیار راحت است، اما راننده از بیرون کابین هیچ دسترسی به این فضاها ندارد.

  اگر با داف XF رانندگی کنید، متوجه تفاوت‎های کیفیت سواری آن با مدل‎های قبلی می‎شوید. عملکرد سیستم تعلیق XF در مقاسیه با کشنده‎های دیگر بسیار خوب است؛ اما در این گروه، تنها سیستم تعلیق ولوو FH بهتر از آن عمل کرد. کیفیت سواری و راحتی راننده در کشنده داف بسیار چشم‎گیر است. کابین داف بسیار کم صدا است و صندلی راننده نیز کاملاً قابل تنظیم است.

  مان TGX Euro 6

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  کابین مدل XLX مان TGX کمی بهتر از مدل قبلی شده است. پیش‎تر، در داخل کابین این کشنده، سیم‎کشی‎های نامرتب و کفپوش کمدها بی‎کیفیت بود که البته در مدل جدید، خبری از بی‎نظمی‎های این‎چنینی نیست. جالب است بدانید که کار با قفل کمدهای اتاق مان، هم‎چنان سخت است و با یک دست نمی‎توان آن‎ها را به راحتی باز و بسته کرد مخصوصاً در سرما که انگشت راننده هم سرد است؛ البته بعید است که راننده‎های کامیون از پس آن‎ها برنیایند!.

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  فضای کابین TGX برابر با 8,140 لیتر است که در این مقایسه، بزرگ‎ترین فضا را در اختیار دارد؛ اما این کابین اصلاً کاربردی ساخته نشده است. کنسول این کشنده که در کنار صندلی راننده تعبیه شده است و روی آن ترمز دستی و دکمه‎های کنترلی سیستم تعلیق قرار گرفته است، به اندازه یخچال، فضا اشغال کرده است. یخچال نیز به طور کامل زیر تخت جای نگرفته و قسمتی از آن به بیرون از تخت می‎آید. به عبارت دیگر، فضای ارزشمند کابین مان با وجود این کنسول و یخچال، گرفته می‎شود. دلیل درست جای نگرفتن یخچال در زیر تخت نیز وجود برآمدگی در کف کابین است که این برآمدگی نیز ناشی از محل قرارگیری فیلتر هوای موتور می‎باشد. درحقیقت، فضای زیر تخت مان TGX بسیار کم شده است و از این رو در این مقایسه امتیاز مهمی را از دست می‎دهد.

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  مشکل دیگر مان، آینه‎های بسیار بزرگ آن است. مشکلی که در ولووFH دیده نمی‎شود و این شرکت به خوبی از پس طراحی آن‎ها برآمده است و باعث شده نمای آینه‎های TGX بسیار بدتر به نظر برسد. نگهدارنده آینه‎ها، دید راننده را گرفته‎اند و راننده در پیچ‎ها مجبور است که کمربند خود را باز کند تا کمی خم شود و بتواند درون آینه را نگاه کند. بسیاری از منتقدان این کشنده آلمانی، پیش‎تر به این مورد اشاره کرده بودند و بر این باور هستند که این کمپانی باید مدت‎ها قبل، این مشکل را برطرف می‎کرد. در مورد کیفیت سواری مان باید گفت که TGX، پایداری مناسبی ندارد و سیستم تعلیق آن نیز در این مقایسه رتبه چهارم را بدست آورد. گفتنی است، ترمزهای کشنده مان در این گروه، از نقطه نظر عملکرد در جایگاه پنجم جای گرفت.

  بنز اکتروس Stream Space

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  بنز اکتروس مدلی است که جایزه بهترین کامیون سال 2012 را از آن خود کرده است. کامیون اکتروس اکتروس MP4 بیش‎تر از یک سال است که به بازار آمده و در جاده‎ها به خوبی شناخته شده است. همانطور که در نام این تیپ آمده است، این کشنده دارای کابین بزرگتری نسبت به دو تیپ سایز متوسط است. طراحی خاص آیرودینامیک این اکتروس باعث شده که فضای کمد‎های بالایی کم شود. یکی از نکات بسیار مثبت اکتروس، نحوه قرارگیری دو کشوی تعبیه شده در زیر تخت است. هریک از این کشوها درست همانند کشوهای کشنده داف فضای کافی برای جاگیری یک چمدان بزرگ را دارند. لازم به ذکر است، در کنار این کشوها نیز یک یخچال کاربردی و جادار قرار گرفته است.

  بیش‎تر کسانی که در اتاق کشنده بنز نشسته‎اند بر این باور هستند که طراحی داخلی و کیفیت قسمت‎های مختلف کابین امتیاز بالایی را به خود اختصاص می‎دهند. کف کابین، صاف و مسطح است و راننده به راحتی می‎تواند درون آن حرکت کند و از قسمت‎های مختلف کابین استفاده کند. دو تخت تاشوی تعبیه شده در کابین نیز از کیفیت ساخت بالایی برخوردار هستند؛ هم‎چنین، پنل کنترلی نزدیک به تخت پایین، چند عملکرد بسیار کاربردی دارد که در دسترس راننده قرار گرفته است. در سمت کمک راننده، یک میز تاشو نیز وجود دارد که با باز کردن آن به راحتی می‎توان روی آن از یک لب‎تاپ استفاده کرد و یا آن را به عنوان میزی برای صرف غذا به کار گرفت. صندلی کمک راننده نیز به راحتی تا می‎شود که با این کار فضای بیش‎تری در اختیار سرنشینان قرار می‎گیرد. برای این‎که کف کابین اکتروس، صاف و عاری از هرگونه برآمدگی باشد، این کابین در سطح بالاتری قرار گرفته است و ازاین‎رو، اکتروس تنها کشنده در این گروه است که راننده برای رسیدن به کابین باید از چهار پله بالا برود.

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  با توجه به تست‎های انجام شده بر روی این کشنده مشخص شد که سیستم تعلیق آن عملکرد مناسبی ندارد و از این نظر در گروه، کم‎ترین امتیاز را بدست آورده است. کابین کامیون بنز متاسفانه بی سر و صدا نیست. اگرچه ممکن است در ابتدا متوجه چیزی نشوید، اما دستگاه‎های اندازه‎گیری صدا چیز دیگری را نشان می‎دهند. از ویژگی‎های مثبت کامیون اکتروس می‎توان به تختخواب و فضای بار مناسب آن اشاره کرد که هر دو از بیرون کابین به یکدیگر دسترسی دارند. تنها ایرادی که بتوان به این دو نکته مثبت گرفت این است که احتمالاً راننده‎های کوتاه قد برای دسترسی به آن‎ها دچار مشکل شوند.

  اسکانیا سری Highline R

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  اسکانیا سری R زمان زیادی است که در جاده‎ها مشغول به کار است؛ از همین رو، کابین اسکانیا برای کامیون سواران بسیار آشنا است. با وجود این‎که کابین این کشنده سالخورده شده است، هنوز هم در آن کیفیت دیده می‎شود. اگرچه همه صاحب‎نظران صنعت کامیون‎سازی بر این باور هستند که زمان آن رسیده تا کمپانی اسکانیا یک کشنده با طرحی جدید را معرفی و روانه بازار کند. راننده برای ورود به کابین این کشنده باتجربه باید از سه پله بالا رود؛ پله آخر، طرحی غیرمعمول دارد و کمی مشکل‎ساز است. هنگام ورود به کابین، با داشبورد آشنای اسکانیا رو به رو خواهید شد؛ داشبوردی که راننده‎های زیادی، بسیاری از لحظات زندگی خود را با آن سپری کرده‎اند. اما این گذر زمان به طور کامل ظاهر سالخورده داشبورد اسکانیا را از طراحی جدید و مدرن کشنده‎های داف، ولوو و اکتروس متمایز می‎کند.

  اسکانیا هیچ زمان در ساخت کابین‎های جادار موفق نبوده و یخچال آن نیز از این قاعده مستثنی نیست. کابین این مدل در گروه کشنده‎های اروپایی کوچک‎ترین است و درست مانند کشنده مان فضای بار کمی دارد. برخلاف این‎که تختخواب پایینی دارای سیستم بازشونده خوش ساخت و در ظاهر کاربردی است، اما در عمل چندان کاربردی نیست و امتیاز پایینی می‎گیرد. زیر تختخواب، فضای خوبی در نظر گرفته شده است، اما به‎دلیل وجود لبه‎های تیز در طراحی قسمت‎های کابین، استفاده از آن‎ها سخت است. اگر زمانی به استفاده از این فضا عادت کردید، باید مراقب باشید که به خودتان صدمه‎ای وارد نکنید.

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  محل قرار گیری صندلی راننده مناسب است، ولی با این حال طراحان این شرکت باید به فکر به روز کردن آن باشند. داشبورد منحنی شکل اسکانیا از هر نظر مناسب است. در این داشبورد، همه چیز در دسترس راننده قرار گرفته است و برای قرار دادن لوازم کوچک به اندازه کافی جا هست. گفتنی است، سیستم تعلیق اسکانیا و کیفیت سواری آن در این گروه، جایگاه سوم را پشت سر داف XF و ولوو FH بدست آورد.

  ولوو Globetrotter FH

  ولوو FH نیز درست مانند داف XF به تازگی وارد بازار شده است. کابین ولوو 8.12 مترمکعب فضا دارد که در این گروه سومین کابین جادار محسوب می‎شود. شاید بیش‎ترین فضا را در این گروه نداشته باشد، اما چیزی که کاملاً مشهود است، فضای بیش‎تری است که نسبت به مدل قبلی FH دارد. شرکت ولوو این بار از تمام فضای کابین به خوبی استفاده کرده است. راننده برای ورود به کابین باید از سه پله بالا رود. طراحی فضای بار خوب است و از بیرون نیز در دسترس است. بیرون از کابین یک کمد تعبیه شده است که درون آن یک مخزن آب کوچک قرار می‎گیرد. زمانی که نیاز دارید قبل از ورود به کابین دست‎های خود را بشویید، اهمیت این مخزن آب را متوجه می‎شوید و آن را بسیار کاربردی می‎یابید.

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  ولوو FH بدون شک دارنده بیش‎ترین فضای بار در بین رقبا است؛ البته با احتساب کمدهای سفارشی پشت سر راننده. حالا اگر این کمدها نباشند، وضعیت به طور کل برای ولوو تغییر می‎کند و در گروه، سوم می‎شود، چراکه حجمی برابر با 217 لیتر فضای بار را از دست می‎دهد. نمای داخلی ولوو بسیار هوشمندانه و زیبا طراحی شده است. اصلی‎ترین نکته منفی، پرده‎های کابین است. این پرده‎ها به خوبی جلوی نور را نمی‎گیرند و حتی با وجود بسته بودن آن‎ها به راحتی می‎توانید مطالعه کنید. از دید کیفیت ساخت و مواد به کار رفته در کابین، ولوو FH پشت سر کشنده‎های داف و مرسدس قرار می‎گیرد. در ظاهر، جنس کمدها خوب است اما به محض کار با آن‎ها متوجه کیفیت پایین این کمدها می‎شوید.
  طراحی کابین و مکان نشستن راننده به گونه‎ای است که به راننده دید بسیار خوبی از جاده می‎دهد. یکی از دلایل این دید خوب، آینه‎های بسیار جمع و جور ولوو است و باید گفت که تقریبا نقطه کوری وجود ندارد. قاب نگهدارنده آینه‎های این ولوو، انقلابی در طراحی آن‎ها محسوب می‎شود. صاحب‎نظران این صنعت همگی امیدوارند که کمپانی‎های رقیب هم به همین شیوه ساخت روی آورند.

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  ولوو FH در جاده نظر همه را به خود جلب می‎کند و باید امتیاز بالایی برای کیفیت رانندگی آن در نظر گرفت. سیستم تعلیق مستقل محور جلو عملکرد بسیار مناسبی دارد و جای هیچ بهانه‎ای به جا نمی‎گذارد. پایداری این کشنده و حرکت آن در سربالایی و سرپایینی بدون مشکل و روان است. لازم به ذکر است که کابین این ولوو کم صدا است. در ادامه جدول امتیازات مربوط به کابین، کیفیت سواری و تجهیزات ایمنی هر یک از این کشنده‎ها را به صورت تفکیک شده مشاهده می‎کنید.

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  همانطور که می‎بینید، کشنده ولوو بیشترین امتیازات را از آن خود کرده و در کل بهترین کشنده لقب می‎گیرد. در واقع، امتیازاتی که باعث شد این کشنده سوئدی از رقیبی چون اکتروس پیشی بگیرد، سواری بهتر و کیفیت تجهیزات ایمنی آن بود.

  منبع : مجله چاپی Truck and Driver
  ترجمه : 1car

 2. #2
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  wow . عجب کابینی دارن ایناااااااا ....

  Persian Automotive Community and Discussion Board

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

اسب داف

کامیون ماک

دکوراسیون داخلی man tgx

تخت داخل کابین اسکانیا

تصاویری از تریلر های مان در ایران

ماشین faw کامیون

مشخصات فنی خودروی جدید اچ سی کراس

خرید کامیون اینترناش

کامیون داف کمپرسی اسپرت داف بی دماق

اکسور1843

ولوو

برترین کامیون سال

بنز آکتروس

تریلی بنز جدید

کشنده رنو یا داف ؟ کدوم را انتخاب میکنید؟

کشنده دنیز

عکس داخل کابین کامیون

طراحی داخلی کشنده ی دانگ فنگ

قدرت نمایی کامیونها

کامیونهای بنز

فرمون ولوو

عکس های ماشین تریلی

خودروهای جدید المان.اکتروس

کشنده سی اند سی

اکتروس

بهترین کانال تلگرام تخصصی کامیون

مزایای کشنده دنیز

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •