Untitled 1

دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16

موضوع: بررسی دقیقتر لکه گیری رویه های آسفالت

 1. #1
  اندازه نوشتار

  پیش فرض بررسی دقیقتر لکه گیری رویه های آسفالت

  با عرض سلام
  با توجه به اینکه در موضوع لکه گیری تا حدودی با عملیات و اجرا آشنا شدیم بد ندیدم دقیقتر و علمی تر راجع به این نوع باز سازی و روشهای متداول آن آشنا شویم


 2. #2
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  بطور کلی عملیات تعمیر و نگهداري روسازي به سه نوع تقسیم می گردند :
  نگهداري پیشگیرانه، اصلاحی و اضطراري.
  هدف از تعمیر و نگهداري پیشگیرانه، ترمیم خرابی هاي زودرس روسازي، کند نمودن و به تاخیر انداختن خرابی هاي روسازي، و کاهش نیاز به تعمیر ونگهداري اصلاحی می باشد. فعالیت هاي نگهداري پیشگیرانه شامل درزگیري، آسفالت هاي حفاظتی و در بعضی موارد روکش نازك آسفالت گرم می شود.
  نگهداري اصلاحی به فعالیتها و عملیاتی که یکپارچگی سازه اي روسازي را ترمیم نموده و یا آن را بهبود می بخشد، اطلاق می شود.تعمیر و نگهداري اصلاحی از نظر هزینه و زما ن بندي اجرا با تعمیر و نگهداري پیشگیرانه تفاوت دارد . تعمیر و نگهداري پیشگیرانه زمانی اجرا می شود که روسازي هنوز در وضعیت خوبی به سر می برد، اما تعمیر و نگهداري اصلاحی، زمانی اجرا می شود که روسازي نیازمند ترمیم بوده و در نتیجه هزینه بیشتري را صرف می کند . تعمیر و نگهداري اصلاحی، واکنشی بوده و به منظور اصلاح روسازي یا محدوده خرابی انجام می شود. فعالیتهاي تعمیر و
  نگهداري اصلاحی شامل روکشهاي سازه اي، تراش و روکش، ترمیم چاله ها، لکه گیري و تعمیر ترك می شود .
  لکه گیري بعنوان یکی از روشهاي نگهداري، فرایندي است که در آن، محدوده اي از آسفالت که داراي خرابی زیادي است، برداشته شده و جایگزین می شود و یا مصالح دیگري افزوده می شود تا محدوده تخریب شده را پوشش دهد. لکه گیري معمولا به منظور آماده سازي براي انجام بهتر دیگر روشهاي تعمیر و نگهداري اصلاحی ، حفاظت رویه، یا عملیات پیش ترمیم قبل از پخش یک روکش انجام می شود. لکه گیري سطح رویه را به شکلی احیا می کند که امکان بکارگیري موفقیت آمیز سایر ترمیم هاي حفاظتی میسر گردد . لکه گیري عمیق روسازي روشی براي اصلاح دایمی خرابی هایی است که معمولا خرابی با شدت زیاد م یباشند.
  نگهداري اضطراري به فعالیت هایی که طی یک وضعیت ضروري ، مانند تورم روسازي، یا چاله اي که نیاز به ترمیم سریع دارد و یا ترمیم هاي موقتی که به منظور حفظ رویه تا زمانی که ترمیم هاي با دوام تري اجرا شود، اشاره میکند .
  ویرایش توسط hamidsoulfly : 12-19-2013 در ساعت 02:21 AM


 3. #3
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  انتخاب روش مناسب مورد استفاده براي ترمیم خرابی ها باید بر
  اساس عوامل زیر انتخاب شود:
  نوع روسازي ·
  نوع و میزان خرابی ·
  علت یا علل خرابی ·
  نوع راه و سطح ترافیک ·
  فاکتورهاي اقلیمی و محیطی ·
  اقتصادي بودن ترمیم ·
  عمر ترمیم ·
  زمانی از سال که درخلال آن عملیات ترمیم صورت می گیرد ·
  در دسترس بودن تجهیزات و پرسنل ·
  وجود مصالح با کیفیت ·
  ایمنی کارگران و دیگران


 4. #4
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  خرابی هاي رایج در روسازي هاي آسفالتی شامل ترك خوردگی ها، خراب ی هاي سطحی،تغییر شکل ها و چاله بشرح زیر می شود:
  -1 ترك خوردگی ها نظیر ترك هاي پوست سوسماري، ترك هاي عرضی، ترك هاي بلوکی، ترك هاي طولی، ترك هاي برشی لبه و تر كهاي انعکاسی
  -2 خرابی هاي سطحی مانند قیرزدگی، صیقلی شدن، شن زدگی
  -3 تغییر شکل ها مانند شیارافتادگی، نشست، برآمدگی، تورم، موج افتادگی
  -4 چاله ها و وصله ها
  علت یا علل بروز انواع خرابی هاي زودرس روسازي ها می تواند در اثر تغییرات در هر یک، هر دو و یا تمامی عوامل ذیل باشد:
  الف: تعداد و نوع وسایل نقلیه عبوري
  ب: نوع و جنس مصالح بستر و روسازي
  ج: شرایط جوي
  د: شرایط زهکشی
  ه: کیفیت اجرا
  و: ضوابط و معیارهاي طرح و اجرا
  ز: نگهداري


 5. #5
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  با توجه به اینکه بررسی راه های تعمیر و نگهداری با جزییات ممکن است خسته کننده باشد مستقیما خرابیهایی که مستلزم انجام لکه گیری میباشد مورد بررسی قرار میدهیم .


 6. #6
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  مخلوط هاي آسفالتی سرد و گرم علاوه بر کاربرد در ساخت قشرهاي روسازي، براي لکه گیري و اصلاح خرابی هاي روسازي هاي آسفالتی نیز استفاده م ی شود. مخلوط هاي آسفالتی گرم معمولا براي لک ه گیري هاي دایمی و عمیق و در راه هاي با ترافیک کم تا سنگین استفاده می شود در حالیکه مخلوط هاي آسفالتی سرد در قشرهاي رویه، آستر، و اساس قیري براي ترافیک سبک و متوسط و در قشر اساس آسفالتی براي ترافیک سنگین و خیلی سنگین و نیز لکه گیري موارد فوق و در شرایط اضطراري براي پرکردن موقت چاله راه هاي با ترافیک سنگین می تواند، مورد استفاده قرار گیرد. بطور کلی ، استفاده از مخلوط آسفالتی گرم با کیفیت بالا، اگرچه هزینه بیشتري در بر دارد، ارجح تر و مقبول تر نیز می باشد. بهر شکل در بسیاري مناطق، آسفالت گرم در سرتاسر سال موجود نمی باشد. بنابراین، عملیات لکه گیري را باید با استفاده از مخلوط هاي سرد دپو شده انجام داد . صرفنظر از خوب بودن خواص مخلوط، هیچ گونه جایگزینی جهت روشهاي خوب اجرا در زمان لکه گیري، وجود ندارد . آماده سازي مناسب مناطق تحت ترمیم، امري ضروري می باشد.


 7. #7
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  با توجه به استفاده به ندرت از آسفالت سرد از این نوع آسفالت صرف نطر میکنیم و به بررسی آسفالت گرم مورد استفاده در لکه گیری میکنیم .


 8. #8
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  حمید خان شرمنده با دمپایی میپرم وسط صحبت هاتون ولی الان آسفالت واسه یه پیست کارتینگ معمولی بدون حساسیت خاصی ( ارزان ترین ) چنده ؟ متر مربع حسساب میکنند ؟

  Persian Automotive Community and Discussion Board

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 9. #9
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  آسفالت بستگی به ضخامت و نوع قیمتش محاسبه میشه اگر فقط خرید آسفالت مد نظرتون باشه باید اگر زیر سازی انجام شده باشه و یک لایه بیندر شما باید یک لایه آسفالت توپکا یا همون019 رو به عنوان روکش استفاده کنید که حدودا تنی 180 هزار تومنه


 10. #10
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  بتن آسفالتی گرم مخلوطی از سنگدانه هاي شکسته و دانه بندي شده و فیلر که در کارخانه آسفالت حرارت داده شده و با قیر گرم در درجه حرارت معین مخلوط و به همان صورت گرم براي مصرف در راه، حمل، پخش و کوبیده می شود. آسفالت گرم در ساخت لایه هاي روسازي آسفالتی و در نگهداري آن به صورت لکه گیري در وصله ها، و اجراي روکش هاي نازك و سازه اي کاربرد دارد. با توجه به عملکرد و اجرا، مخلوط آسفالت گرم بهترین مخلوط جهت مرمت و بهسازي روسازي هاي آسفالتی می باشد. اگر چه لکه گیري با مخلوط گرم، هزینه هاي تجهیزات و کار بیشتري را در بر دارد، اما از دوام و عملکرد بهتري برخوردار می باشد.
  روکش نازك آسفالت گرم ·
  شامل مخلوط هاي آسفالت گرم با دانه بندي پیوسته، باز یا میان تهی می باشد، که براي بهبود کیفیت سواري، کاهش اکسیداسیون رویه روسازي، بهبود مقاومت لغزشی و اصلاح خرابی هاي سطحی کاربرد دارد. در ضخامت 2 تا 3 سانتیمتر اجرا میشوند.
  روکش هاي آسفالتی سازه اي ·
  براي اصلاح خرابی هاي سطحی نظیر زبري و ناهمواري و لغزندگی و خرابی ساز ه اي مورد استفاده قرار می گیرند. یک یا چند لایه مخلوط بتن آسفالتی بر روي روسازي موجود قرار داده شده و متراکم می گردد. مخلوط هاي با دانه بندي پیوسته که براي روسازي راههاي اصلی مورد استفاده قرار می گیرند معمولا براي لکه گیري نیز کارآیی دارند. براي قطعات کوچک یا برشهاي ایجاد شده به منظور انجام خدمات شهري، مخلوط حاوي سنگدانه هاي ریزتر مناسب تر می باشد. مخلوط هاي آسفالت گرم باید با مشخصات فنی و اجرایی مندرج در فصل 9 آیی ننامه روسازي ایران (نشریه 234 سازمان مدیریت و برنامه ریزي کشور) مطابقت داشته باشند. براي روسازي هاي نظیر بزرگراهها یا راههاي اصلی، قیر مورد استفاده باید با شرایط اقلیمی و ترافیکی مطابقت داشته باشد . طرح اختلاط مخلوط هاي آسفالت گرم جهت لکه گیري مطابق روشی یکسان با روش مورد استفاده در طرح اختلاط روسازي هاي راههاي اصلی می باشد . مخلوط آسفالتی می تواند در سیلوهاي گرم یا عایق بندي شده و یا در محفظه گرم وسیله نقلیه نگهداري ذخیره گردد.
  ویرایش توسط hamidsoulfly : 12-22-2013 در ساعت 04:21 PM


صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

چه روسازی برای پیست کارتینگ مناسب است؟

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •