هر ساله در تصادفات رانندگی بسیاری از افراد تنها به دلیل گیر کردن در اتومبیل خود قربانی می شوند. به خصوص با پیشرفت سیستم های الکترونیک اتومبیل و همچنین انواع مختلف سیستم های قفل مرکزی و دزدگیر، برخی اوقات پس از وقوع تصادف و یا آتش سوزی سیستم های الکترونیک دچار اختلال شده و باعث قفل شدن درب ها، کمربند ایمنی و شیشه های اتومبیل شده و سرنشینان را به دام می اندازند.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

حال تصور کنید که اتومبیل در حال غرق شدن در آب و یا آتش سوزی باشد. تنها شانس نجات افراد داخل آن پاره کردن کمربند و شکستن شیشه برای خروج از این قفس آهنین است. همین الان اطرافیان تان را سرشماری کنید و ببینید در ماشین چند نفرشان ابزار برنده و چکش مناسب در دسترس راننده است؟

شرکت CRKT کارخانه ابزار و چاقوی رودخانه کلمبیا به تازگی محصولی با نام ExiTool به معنی ابزار خروج را تولید کرده است که به راحتی بر روی کمربند ایمنی اتومبیل نصب می شود تا در مواقع اضطراری دم دست باشد و نیازی به جستجوی اتومبیل برای یافتن آن نباشد.

بخش نخست این ابزار یک تیغه فولادی ۱۳ میلیمتری است که با یک حرکت می تواند کمربند ایمنی را بریده و شما را از شر آن خلاص کند. این تیغه به گونه ای قرار گرفته که به هیچ وجه باعث آسیب به کاربر آن نمی گردد.

بعد از بریدن کمربند باید سریعا از اتومبیل حادثه دیده خارج شد، برای این منظور هم بر روی این گجت یک میله کوچک از جنس فولاد تنگستن تعبیه شده که با تجمیع نیروی ضربه در یک نقطه به راحتی باعث شکستن شیشه های کناری ماشین شده و راه را برای خروج شما باز می کند.

بخش بعدی این ابزار کارآمد یک چراغ کوچک اما پر نور ال ای دی است که با یک باتری قابل شارژ می تواند مدت زیادی کار کند. این یکی وسیله ای است که همیشه در ماشین کاربرد دارد و فقط برای زمان بروز حادثه نیست.

ExiTool که می توان آن را فرشته نجات هم نامید به قیمت ۲۶.۹۹ دلار فروخته می شود. به امید اینکه هیچ گاه دچار سانحه نشوید، اگر به این ابزار هم دسترسی ندارید، پیشنهاد می کنم حداقل یک چاقوی کوچک و مطمئن به همراه یک چکش جمع و جور و قوی همیشه زیر صندلی اتومبیل تان داشته باشید