Untitled 1

دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: تاريخچه مسابقات موتور كراس در ايران

 1. #1
  اندازه نوشتار

  پیش فرض تاريخچه مسابقات موتور كراس در ايران

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  شروع فعاليت موتور سواري بر مي گردد به سال هاي 1328 كه با ورود موتورهاي انگليسي به كشور عده اي از علاقه مندان شروع به برپايي نمايشات موتور سواري در ميدان ارك تهران و جلاليه در روز هاي تعطيل نمودند تا اينكه در سال 1340 با ورود اولين موتورهاي ساخت ژاپن به ايران يكي از وارد كنندگان براي تبليغ اقدام به برگزاري يكدوره مسابقات به صورت تور بين تهران و مشهد نمودند كه در اين مسابقه مرحوم حاج حسين پير هادي اول؛ مرحوم حاج علي باقري دوم؛ مرحوم حاج اصغر حميدي سوم شدند كه اكثر شركت كنندگان از كسبه دوچرخه فروش و موتور فروش تهران و مشهد بودند. در سال 1350 با وارد شدن موتود هاي ژاپني عده اي از جوانان در اطراف تپه هاي تهران پارس گردنه قوچك و آب انبار شاد آباد در روزهاي تعطيل برنامه نمايشي و پرش از روي اتومبيل را به اجرا در مي آوردندكه در همان اوايل اقدام به تاسيس موتور كلوپ ايران نمودند.
  در اولين تشكل ورزشبي آقايان مجتبي كوكبي ؛قاسم بروجردي؛ مصطفي رهنما؛ اسماعيل شاه حسيني؛ تقي باديه نشين؛ محرم فرياد شيران؛ جواد روشن و داوود روشن حضور داشتند در سال 1353 با همت دو تن از وارد كنندگان موتور سيكلت دو نفر از قهرمانان ژاپني ايوايو و چيگرا و ويلي موتور سوار اهل كشور چك به ايران آمدند و برنامه ريزي مسابقات رسمي موتور كراس را در ايران پايه ريزي نمودند كه ويلي در منطقه شهران كه هم اكنون نيز يكي از پيست هاي تهران در آنجا واقع است يك مسابقه را برنامه ريزي كرد كه اجرا شد و ايوايو مسابقات موتور كراس و تريل را در تهران ؛ اصفهان؛ شيراز و اهواز اجرا نمود. پايه گزار ورزش موتورکراس در ايران مرحوم احمد توسلي برنامه ريزي يك دوره مسابقه بي نظير در ايران را به اجرا گذاشت كه صعود به قله توچال بود!!! و در اين مسابقه كشور هاي ايران؛ آلمان؛اتريش؛ژاپن و آمريكا با 160موتور سوار حضور داشتند!!!كه 9 نفر بشرح ذيل تيمور شاهي؛ قاسم فيروزي؛ ايوايو از ژاپن ؛حسين قرباني ؛ جواد روشن؛اسماعيل شاه حسيني؛ توحيد ثمري؛ هنو فاكريان و محرم فرياد شيران به قله توچال رسيدند. در آن زمان يك ركورد جهاني بود كه با اين صعود كم نظير مسيولين وقت ورزش را به آن داشت كه انجمن موتور سواران ايران را در سال 1355 زير نظر سازمان تربيت بدني تاسيس نمايد.
  پيست موتور سواري شهران براي برگزاري مسابقات به صورت تيمي زير نظر كارخانجات و نمايندگي هاي شركت هاي وارد كننده و سازنده موتور سيكلت تشكيل شد و آماده گرديد.
  در آن سال ها تيم هاي ياماها(مرحوم توسلي)؛ مايكو(موسسه نورياني)؛ هوندا و سی زد فعاليت كاملي در مسابقات بعهده داشتند.
  لازم به ذكر است فدراسيون در سال 1989 به عضويت fim در آمد
  ویرایش توسط حسین ترکاشوند : 03-08-2013 در ساعت 09:47 AM

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

موتور

موتورکراس

موتورسیکلت های کراس المان

کراس

تیونینگ موتور کراسپرش با موتورعکس مسابقات پرش باکراستاریخچه انواع موتور کراسمتور كراسانجمن موتور کراس ایرانعکس موتور کراس درایرانمتور کراساموزش موتور کراس سواریمسابقات موتور کراسمسابقه کراستپه سوای باکراس موتورموتور کراس ایرانموتورهاي سواري sawariفروم موتور سواران تريلمسابقات موتورسواری کراسمسابقات موتور سواری کراس ژاپن

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •