Untitled 1

دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: چرا اسب بخار مهم نیست

 1. #1
  اندازه نوشتار

  پیش فرض چرا اسب بخار مهم نیست

  چرا اسب بخار مهم نیست
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  در طول قرن گذشته، اسب بخار برای تشریح مقدار توان خروجی موتورهای احتراق داخلی بکار گرفته شد. واحد اسب بخار توسط جیمز وات در قرن هجدهم تعریف شد. مبنای آن از مقدار وزنه ای که یک اسب قادر به جابجایی آن در مقیاس فوت پوند بود، یعنی دقیقا 33000 فوت پوند در یک دقیقه نشات گرفته است. این واحد از گشتاور اقتباس شده است،که اندازه گیری صحیحی از نیروی فیزیکی تولید شده از جانب موتور است.
  آنچه که در مورد واحدهای اسب بخار تعجب برانگیز است آنست که فاقد معنای فیزیکی است. واحدی دلخواه است که اهمیتی واقعی در توضیح خصوصیات موتور ندارد. برای افرادی که کنجکاوند تا مقدار عددی اسب بخار را حساب کنند:
  گشتاور * (5252/دور در دقیقه) = اسب بخار


  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  از این معادله می توان دریافت که اسب بخار چیزی بیش از یک واحد ساختگی که فقط از گشتاور و rpm(دور در دقیقه) شکل گرفته است، نیست. به رقم 5252 در معادله توجه میکنید ، این عدد نمایشگر نقطه ایست که هر نمایشگر دور موتوری باید اسب بخار و گشتاور را در آن نقطه قطع کند. این هم یک رابطة ریاضی عجیب و هم جالب می باشد، چراکه اسب بخار تابعی از گشتاور و دور در دقیقه است.
  سوءتفاهمات و شایعات بسیاری در اینترنت دربارة دستیابی به اسب بخار بالاتر وجود داشته است. اساسا، نیل به اسب بخار بیشتر همان دستیابی به گشتاور بالاتر است. اگر شما بدنبال حداکثر اسب بخارید، علاقمندید که نمودار گشتاور را در محدودة دور در دقیقه، بدون افت تا جای ممکن در اوج نگهدارید. می توانید از معادله دریابید که در ازاء افزایش rpm، با ثابت بودن گشتاور به عدد بالاتری در اسب بخار دست می یابید.
  آنچه که بشکل فیزیکی رخ می دهد آنست که، موتور قادر است تا گشتاور کافی برای غلبه بر نیروهای اصطکاکی ناشی از هوا، تایرها، و غیره را تولید کند. از آنجائیکه شما می توانید از افت گشتاور از نقطة اوج خود جلوگیری کنید، پس قادرید که برای کشیدن خودرو تا مایل بر ساعتی که سعی دارید به آن برسید، نمودار یکنواختی از گشتاور لازم را تامین کنید. پس مردمی که دنبال اسب بخار ماکزیمم هستند در واقع تمایل دارند که نمودارهای گشتاور خود را تا حد ممکن به خط قرمز نزدیک کنند بدون آنکه به گشتاور اجازة افت بدهند. به چند نمایشگر دور موتور دقت کنید تا متوجه منظور من شوید. اسب بخار، ماهیت واقعی عملکرد موتور را توضیح نمی دهد، بلکه نمودار گشتاور است.
  از دید یک تقویت کنندة موتور، من با دستکاری منحنی های اسب بخار نتیجه ای نمی گیرم. ارتباط فیزیکی آن با عملکرد موتور قراردادی است، چراکه در واقع گشتاور، آن پارامتری است که تحت تاثیر تایمینگ، تنفس، و دیگر خصوصیات موتور است. اسب بخار صرفا یک واحد اندازه گیری ساختگی است که هیچیک از خصوصیات واقعی توان خروجی موتور را ارائه نمی کند. یک تقویت کنندة خوب تنها با تغییر منحنی های گشتاوری با ملاحظة افزایش /کاهشی که منحنی ها با تغییرات از خود نشان می دهند، تغییرات لازمه را اعمال می کند. پس، بار دیگر که به اسب بخار فکر می کنید، به این بیندیشید که « دوست دارم منحنی گشتاورم چگونه باشد»؟

  مترجم : علیرضا فروغی فر
  منبع : پارس تیونینگ  رعایت کپی رایت نشانه شخصیت شما است
  دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

 2. #2
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  توان وگشتاور دو معقوله مهمه که در مهندسی موتورها بکار طراح یا تیونر موتور میاد با تغییر یه سری پارامتر میشه به میزان توان یا گشتاور مورد نظر رسید

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

هنوز جستوجو برای این متن در پارس تیونینگ صورت نگرفته است

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •