مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

به گزارش گروه بین الملل زیست نیوز، پورشه طی نمایشگاه خودرو شانگهای 2013 از نخستین خودرو هیبریدی پلاگین خود رونمایی کرده است. پانامرا S E-Hybrid بر اساس خودرو پانامرا S Hybrid شکل گرفته، اما از موتور الکتریکی قویتر و بسته باتری با عملکرد بالاتر نسبت به آن سود می برد.
مهمترین ویژگی پانامرا S E-Hybrid قابلیت شارژ باتری آن در ایستگاههای شارژ و یا از طریق پریز برق خانگی است. سیستم هیبریدی این خودرو توانایی تولید 416 اسب بخار نیرو را دارد. نیروی تولیدی موتور الکتریکی پانامرا S E-Hybrid برابر با 95 اسب بخار بوده و ظرفیت باتری 9.4 کیلو وات ساعتی آن نسبت به باتری پیشین به میزان 1.7 کیلو وات ساعت افزایش یافته است. باتری پانامرا S E-Hybrid در صورت اتصال به برق 240 ولت ظرف 2 ساعت و 30 دقیقه شارژ می شود.
بنابر اعلام پورشه، دامنه حرکت این خودرو با موتور الکتریکی بیش از 32 کیلومتر خواهد بود. پانامرا S E-Hybrid قادر است سرعت خود را طی 5.2 ثانیه از صفر به 96 کیلومتر در ساعت برساند که نیم ثانیه بهتر از پانامرا S Hybrid است. این خودرو لوکس در اواخر سال 2013 و با قیمت پایه 99 هزار دلار روانه بازار خواهد شد.