مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

همکاری شرکت هوندا و مکلارن برای مسابقات فرمول یک 2015
هوندا با همکاری مکلارن در سال 2015 به مسابقات فرمول یک بازخواهد گشت و موتورشان را نیز یک شرکت ژاپنی خواهد ساخت.
طرفداران قدیمی مسابقات فرمول یک٬ حضور تیمهای مکلارن و هوندا را در سالهای 1988 تا 1992 ٬ با قهرمانان موتوراسپرت٬ آیرتن سنا و آلن پروست که رانندگی این دو تیم را بر عهده داشتند٬ به یاد دارند. هوندا در سال 2001 مدت کوتاهی به مسابقات فرمول یک برگشت تا موتورهای Bar را تهیه کند. این شرکت آخرین بار در سال 2008 در مسابقات فرمول یک حضور داشت.
مدیرعامل هوندا٬ «تاکانوبو ایتو» میگوید: «هوندا شرکتی است که با حضور در مسابقات رانندگی توسعه یافت. هوندا با شرکت در سری مسابقات رانندگی معتبر جهانی٬ نقش مهمی در پیشرفت تکنولوژی و پرورش متخصصان داشته است. مقررات جدید فرمول یک با تمرکز محیطی مسئولان برگزارکننده٬ باعث تلاش بیشتر ما برای پیشرفت تکنولوژی میشود و این دلیل اصلی شرکت ما در مسابقات فرمول یک است. »
فرمول یک با موتورهای توربو 1.6 لیتری نسل ششم در فصل جدید برگزار خواهد شد و از طراحان مشخصات جدید موتورها برای مصرف کمتر سوخت قدردانی میشود.
مدیرعامل فیا٬ جان تاد میگوید: به خاطر تصمیم مهم هوندا در مورد حضور در مسابقات فرمول یک 2015 با همکاری مکلارن بسیار خوشحال هستم. معرفی موتور جدید در سال آینده با 1.6 لیتر ظرفیت٬ 6 سیلندر با تزریق مستقیم و استفاده حداکثر از انرژی٬ رقابت بسیار هیجانانگیزی است و نشاندهنده آینده این ورزش خواهد بود.
مسئولان فرمول یک نیز مانند تاد اعتقاددارند که هوندا جزو مدعیان قهرمانی است.


مترجم : علیرضا فروغی فر