Untitled 1

دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: همه چیز در مورد دریفت ( 0 تا 100 )

 1. #1
  اندازه نوشتار

  پیش فرض همه چیز در مورد دریفت ( 0 تا 100 )

  دریفت چگونه رخ می دهد
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  در سال 2006 فیلم از سری فیلمهای سریع و خشمگین (fast and furious) با نام دریفت توکیو (Tokyo drift) به روی پرده ها آمده است، که نشان می دهد دیگر دریفت (که ما اصطلاحا آن را به نام دستی کشیدن می شناسیم) وارد صحنه سینما هم شده است. شاید حرکاتی مانند دریفت دوناتی ( دریفت حول یک دایره) مدتهاست که در فیلمهای هالیوود حضور داشته اند، اما این فیلم تماما در مورد هنر از دست دادن اصطکاک است. در حرکت دریفت راننده کاری می کند که در هنگام پیچیدن، خودرو به سمت جانب بلغزد، و دریفتر های ماهر می توانند یک تناقض واقعی را در رانندگی اعمال کنند: آنها می توانند در حالی تایر ها چسبندگی خود را با جاده از دست داده اند، خودرو خود را کنترل کنند.
  دریفت امر تازه ای نیست. اگر تابحال برایتان اتفاق افتاده باشد که بر روی یک جاده خیس، ناگهان عقب خودروتان به جوانب حرکت کند و حدود بیست متر روی جاده اینگونه رفتید تا بالاخره توانستید کنترل خودرو را دوباره بدست بیاورید، این یعنی شما یک حرکت دریفت را انجام داده اید. حتی در مسابقات اتومبیلرانی هم دریفت کردن چیزیست که از قدیم وجود داشته است. زمانی که راننده با سرعت زیاد. به یک پیچ می رسد، گاهی عقب ماشین سر می خورد. این بخصوص در مسابقات اتومبیلرانی اولیه بیشتر رخ می داد چون تایر ها آن زمان قدرت چسبندگی تایر های امروزی را نداشتند. در این شرایط یا خودرو به لغزیدن ادامه می دهد و کنترل خود را از دست می دهد، یا اینکه راننده می تواند دوباره کنترل را در دست گرفته و به رانندگی ادامه بدهد. امروزه حتی با تایر هایی که می توانند روی یک دیوار عمودی اصطکاک خود را حفظ کنند، توانایی دریفت کردن بدون اینکه به چرخش منجر شود، یک مهارت بزرگ در مسابقات است. بهترین رانندگان می توانند دریفت را با کنترل انجام دهند تا در برخی شرایط از آن به نفع خود استفاده کنند؛ اگر راننده ای بتواند در پیچ از یک مسیر "غیر ایده ال" برود و دیرتر ترمز کند، که باعث لغزیدن خودرو خواهد شد، او می تواند با شرایط بهتری از این پیچ گذر کند، برخلاف رانندگانی که نمی توانند از عهده دریفت بر بیایند.
  اما مساله ی نسبتا تازه این است که دریفت کردن خود به یک رشته ورزشی تبدیل گشته. "مسابقات دریفت" اولین بار در جاده های کوهستانی و پرباد ژاپن و در دهه ١٩٩٠ شکل گرفتند و در پنج سال اخیر در انگلستان و آمریکا هم پدیدار شده اند. در یک دریفت ساده، خودرو در هنگام پیچیدن به سمت جانب خود می لغزد، اما دریفت های بسیار پیچیده تر هم وجود دارند. در رده های حرفه ای دریفت، خودرو چندین پیچ مخالف هم را طی می کند بدون آنکه چرخها از حالت لغزش خارج شوند. در اینجاست که جاده های کوهستاتی مطرح می شوند: صرفنظر از خطراتی که وجود دارد ، جاده های کوهستانی بهترین مسیرها برای دریفت هستند. پیچهای تند و S شکلی که در این مسیرها بسیار زیاد هستند، به رانندگان این امکان را می دهند که مهارت هایشان در دریفت را به بهترین شکل نشان دهند.
  در قسمت بعد به تکنیک های ترمز و کلاج می پردازیم.  مترجم: علیرضا فروغی فر
  منبع: پارس تیونینگ
  ادامه دارد....

  دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

 2. #2
  اندازه نوشتار

  پیش فرض گرفتن کلاج و ترمز

  گرفتن کلاج و ترمز
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  دو روش اصلی ای که رانندگان برای دریفت انجام می دهند، گرفتن کلاج و گرفتن ترمز می باشد. برای انجام دریفت تقریبا همیشه باید خودرو از نوع دیفرانسیل عقب باشد، امکان دریفت با یک خودرو دیفراسیل جلو هم وجود دارد اما این مساله بسیار کم اتفاق می افتد.در یک دریفت با کلاج، زمانی که راننده به پیچ نزدیک می شود، کلاج را فشار می دهد و دنده را به دو کاهش می دهد.


  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  پس از آن دور موتور را به٤٥٠٠ rpm افزایش داده می شود. زمانی که کلاج رها می شود، به دلیل دور بالای موتور قدرت زیادی به صورت ناگهانی به چرخهای عقب وارد می شود. این انتقال قدرت ناگهانی باعث می شود که چرخها آنقدر سریع بچرخند که شروع به لغزیدن بر روی جاده کنند و قسمت عقب خودرو در پیچ سر می خورد.


  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  در روش دریفت با ترمز، زمانی که راننده به پیچ می رسد، ترمز دستی را می کشد. این باعث می شود که چرخهای عقب قفل شوند و بر روی جاده بلغزند، که باعث دریفت می شود.این روش دریفت با ترمز یکی از معدود روشهایی است که می توان در یک خودرو دیفرانسیل جلو به کار برد. برای یک خودرو دیفرانسیل عقب حداقل دوازده روش برای دریفت وجود دارد، و دریفتر های حرفه ای از چند روش در یک دریفت استفاده می کنند.  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ  زمانی که دریفت شروع شود، قسمت دشوار کار آغاز می گردد. اینکه بتوانید یک دریفت را کنترل کنید و به گردش در نیایید نیاز به تمرین بسیار دارد. دریفتر های حرفه ای با ترکیبی از کنترل گاز و فرمان های هدایتی دریفت را کنترل می کنند. آنها اجازه نمی دهند که اتومبیل در پیچ به مسیر مستقیم در بیاید، لغزش را از دست بدهد یا اینکه سرعتشان کاسته شود. بهترین دریفتر ها می توانند یک دریفت را در چندین پیچ پشت سر هم نگه دارند.این کار نیازمند مهارت بالایی در دریفت کردن است، چنین رانندگانی می توانند چندین تکنیک را ماهرانه پشت سر هم اجرا کنند و اینگونه کنترل یک دریفت طولانی را داشته باشند.


  مترجم: علیرضا فروغی فر
  منبع: پارس تیونینگ
  ادامه دارد....
  دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

 3. #3
  اندازه نوشتار

  پیش فرض چگونه با خودرو دریفت کنیم

  چگونه با خودرو دریفت کنیم
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  اولین تکنیک دریفت کردن که یک راننده باید آن را یاد بگیرد در حقیقت یک تکنیک رایج در مسابقات اتومبیلرانی است. تکنیک " تعویض دنده با پاشنه و شست" به راننده این امکان را می دهد که به نرمی و سریع دنده را پایینتر ببرد (تا دور موتور افزایش یابد) و همزمان ترمز بکند ( تا وزن خودرو به جلو بیفتد). هدف این تکنیک این است که تعادل میان سرعت موتور و سرعت چرخ حفظ شود تا در حین تعویض دنده سیستم انتقال قدرت ضربه نبیند. برای انجام تعویض دنده پاشنه و شست، زمانی که پای راستتان بر روی ترمز است، کلاج را با پای چپتان فشار دهید و دنده را خلاص کنید و کلاج را رها کنید.بعد در حالی که پاشنه پا را روی ترمز نگه داشته اید، نوک پا را روی پدال گاز فشار می دهید تا دور موتور با سرعت چرخ برابر شود (معمولا به ازای هر کاهش دنده ١٥٠٠ rpm افزایش می یابد ) . زمانی که به دور موتور مناسب رسیدید، پا را از روی پدال گاز بردارید، در حالی هنوز پاشنه تان در حال فشار بر پدال ترمز است، بعد دوباره کلاج را بگیرید و دنده را کاهش دهید. زمانی که راننده بتواند به خوبی تغییر دنده به شیوه مسابقات را انجام دهد، آمادگی آموختن بعضی روشهای دریفت را خواهد داشت.  مترجم: علیرضا فروغی فر
  منبع: پارس تیونینگ
  ادامه دارد....
  دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

 4. #4
  اندازه نوشتار

  پیش فرض روشهای دریفت کلاج محور

  روشهای دریفت کلاج محور
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ


  دریفت کلاج-لگدی:
  زمانی.که راننده به پیچ نزدیک می شود، کلاج را می گیرد، دور موتور را افزایش می دهد و دنده را کاهش می دهد. سپس کلاج را رها می کند و این کار باعث می شود قدرت زیادی به صورت ناگهانی به چرخهای عقب منتقل شود و چرخهای عقب شروع به لغزیدن می کنند. این روش یکی از تکنیک های اصلی برای دریفت است
  .

  دریفت کلاج-قفل:
  زمانی که راننده به پیج نزدیک می شود، دنده را کاهش می دهد و دور موتور را کم می کند تا از سرعت سیستم انتقال قدرت کاسته شود. سپس کلاج را رها می کند تا سرعت چرخهای عقب ناگهانی کاهش یابند و این چرخها قفل کنند، و پس از آن شروع می کنند به لغزیدن.
  مترجم: علیرضا فروغی فر
  منبع: پارس تیونینگ
  ادامه دارد....
  دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

 5. #5
  اندازه نوشتار

  پیش فرض روشهای دریفت ترمز محور

  روشهای دریفت ترمز محور
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  دریفت با ترمز دستی:
  راننده وارد پیچ شده و ترمز دستی را می کشد تا چرخهای عقب قفل شوند. سپس فرمان را به سمت پیچ می چرخاند و چرخهای عقب شروع به سر خوردن به سمت جانب می کنند. این روش یکی از تکنیک های اصلی برای دریفت است.

  دریفت با ترمز:
  راننده وارد پیچ شده و ترمز می گیرد تا وزن خودرو بر روی چرخهای جلو بیفتد، این کار باعث می شود که چرخهای عقب کمی بلند شوند و چسبندگی خود را از دست بدهند و شروع به لغزیدن کنند. راننده سپس با ترکیبی از اعمال ترمز و تغییر دنده دریفت را نگه می دارد بدون آنکه چرخهای عقب قفل شوند.

  دریفت سرش طولانی:
  در حالی که خودرو با سرعت بالا حدود ١٠٠ mph یا ١٦١ kmh در یک مسیر مستقیم منتهی به یک پیچ حرکت می کند، راننده ترمز دستی را می کشد تا یک دریفت طولانی به وجود بیاید و آن را تا پیچ نگه می دارد.  مترجم: علیرضا فروغی فر
  منبع: پارس تیونینگ
  ادامه دارد....
  دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

 6. #6
  اندازه نوشتار

  پیش فرض دیگر تکنیک های دریفت

  دیگر تکنیک های دریفت
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  دریفت قدرتی:
  خودرو در ورود به پیچ و در حین پیچیدن شتاب می گیرد و افتادن وزن به طرف جانبی خودرو باعث می شود خودرو سر بخورد. برای انجام این تکنیک نیاز به قدرت موتور بالایی است.


  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  دریفت تظاهری:
  راننده در هنگام ورود به پیچ، فرمان را به سمت خارج پیچ می چرخاند که باعث می شود وزن خودرو به سمت چرخهای خارجی برود. سپس سریعا فرمان را به سمت داخل پیچ بر می گرداند. زمانی که سیستم تعلیق واکنش نشان می دهد مرکز وزن آنقدر ناگهانی تغییر می کند که عقب خودرو از جهش می کند و باعث دریفت می شود.


  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  دریفت پرشی:
  زمانی که خودرو وارد پیچ می شود راننده چرخ عقب سمت داخل را به جدول کنار جاده می زند تا طرف داخل کمی بلند شده و وزن خودرو بر چرخهای خارجی بیفتد و باعث لغزش آنها بشود.


  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  دریفت دینامیکی ( دریفت کانسی):
  زمانی که خودرو با سرعت وارد پیچ می شود، راننده ناگهان پدال گاز را رها می کند تا وزن خودرو بر چرخهای جلو بیفتد و چرخهای عقب اصطکاک خود را از دست بدهند و دریفت به وجود بیاید.


  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  دریفت تابی:
  دریفت تابی مانند دریفت تظاهری است، با این تفاوت که این دریفت در یک مسیر مستقیم طولانی منتهی به پیچ انجام می شود. زمانی که خودرو شروع به دریفت می کند، راننده با فرمان های متوالی عقب خودرو را به طرفین تاب می دهد و اینگونه دریفت را نگه می دارد.


  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  دریفت خاکی:
  راننده چرخهای عقب را وارد حاشیه خاکی کنار جاده می کند. این کار به ایجاد دریفت کمک می کند و باعث می شود سرعت خودرو برای انجام دریفت در چندین پیچ حفظ شود و همچنین زاویه دریفت (که در قسمت بعد به آن می پردازیم) را در یک پیچ افزایش می دهد.

  همانطور که در این تکنیک ها مشهود است، انجام دریفت عملی عادی برای یک خودرو نیست. برای اینکه یک خودرو برای انجام دریفت مناسب باشد، تغییرات و ارتقاهای مختلفی بر روی آن اعمال می شود. برای مثال افزایش قدرت موتور و ارتقای سیستم خنک کاری برای ارضای نیاز به قدرت بیشتر و تحمل فشار وارده، قوی تر کردن سیستم تعلیق ( معمولا با استفاده از استرات مکفرسون) برای انجام بهتر تکنیک هایی که در آنها مرکز وزن جابجا می شود، و همچنین نصب یک دیفرانسیل limited-slip تا راننده بتواند خودرو را در دریفت از میان چند پیچ متوالی کنترل کند.

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  دیفرانسیل limited-slip به خودرو این امکان را می دهد که گشتاور را به هر چرخی که اصطکاکش با جاده برقرار است منتقل کند، چه یک چرخ باشد چه هر چهار چرخ. راننده معمولا سیستم های کنترل اصطکاک و ضد قفل چرخ را غیر فعال می کند تا چرخها راحت تر اصطکاک خود را از دست بدهند و بلغزند. آنها همچنین تایرها را تا ١٠psi بیشتر از فشار عادی باد می کنند تا اصطکاک آنها با جاده کم بشود. چون پوسته تایر های عقب می تواند در تنها چند دریفت بسوزد، راننده ها معمولا تایر های بهتر را بر چرخهای جلو نصب می کنند و برای چرخهای عقب از تایرهای ارزان استفاده استفاده می کنند. هزینه تایر ها اصلی ترین هزینه در ورزش دریفت است.

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  البته شما ممکن است بخواهید یک خودرو جدید را مخصوص انجام دریفت تهیه کنید. ویژگی های یک خودرو مخصوص دریفت دیفرانسیل عقب بودن، کم وزن بودن و ارزان بودن است ( چون در ورزش دریفت معمولا خودرو آسیب زیادی می بیند). دیگر ویژگی های مناسب دریفت شامل نسبت وزن جلو به عقب بالا، قدرت موتور خوب و چرخ لنگر سبک برای گردش راحت تر موتور است. خودرو های Toyota corolla AE86 GT، Nissan Silvia S13/S14, Nissan 180SX, Nissan skyline GTS-T, Nissan Sil-eighty و Mazda RX-7 از جمله خودرو های پرطرفدار برای دریفت هستند.
  اما در کل انواع مختلف خودروها، از جمله مدلهای آمریکایی و اروپایی، در مسابقات دریفت یافت می شوند. دریفتر های ماهر به شما خواهند گفت که اگر مهارت کافی را داشته باشید، شما می توانید از هر خودرویی برای دریفت استفاده کنید. در مسابقات علاوه بر خودرو های رایج برای دریفت، خودروهای مختلف، از ford mustang گرفته تا BMW دیده می شوند.
  داوری در مسابقات دریفت بسیار با داوری در دیگر مسابقات اتومبیلرانی متفاوت است و می توان گفت بیشتر به داوری اسکیت روی یخ شبیه است تا داوری یک مسابقه ناسکار. در قسمت بعد خواهیم دید که در یک مسابقه دریفت چه اتفاقی می افتد.


  مترجم: علیرضا فروغی فر
  منبع: پارس تیونینگ
  ادامه دارد....
  دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

 7. #7
  اندازه نوشتار

  پیش فرض مسابقات دریفت

  مسابقات دریفت
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  همانند دیگر مسابقات اتومبیلرانی، در مسابقات دریفت یک سری اصول ایمنی باید رعایت شوند. در اکثر این مسابقات صندلی راننده باید پنج کمربنده باشد و باید قفس حفاظت از وارونه شدن داشته باشند، همچنین راننده باید کلاه ایمنی بپوشد.

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ  مسیر مسابقات دریفت از دیگر مسابقات اتومبیلرانی کوتاهتر است. این مسیر ها حداقل یک و حداکثر پنج یا شش پیچ دارند. شکل این مسیرها می تواند U شکل باشد یا اینکه از چند پیچ S شکل تشکیل شده باشد، یا اینکه به شکل یک دایره بزرگ باشد که در حقیقت یک پیچ بزرگ و بی پایان است.

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  در مسابقات دریفت ملاک ارزیابی عملکرد است و نه زمان. معمولا دو نوع مسابقه وجود دارد: تکی با یک خودرو و رقابتی که دو خودرو با هم به رقابت می پردازند. رانندگانی که بتوانند از مرحله تکی سعود کنند به مرحله رقابتی راه می یابند. در مسابقه تکی یک خودرو در مسیر مسابقه حرکات دریفت را انجام می دهد و داوران با توجه به عملکرد امتیازی بین ۰ تا ۱۰۰ به شرکت کننده می دهند. در زیر ملاکهای ارزیابی آمده است:

  مسیر حرکت در پیچ:
  مسیری که خودرو در یک پیچ طی می کند شعاع کمی داشته باشد و نوک خودرو باید به سمت داخل پیچ باشد. برای گرفتن امتیازات بیشتر راننده باید بتواند عقب خودرو را به سمت خارج پیچ نگه دارد.

  سرعت در پیچ:
  هر چه سرعت بیشتر باشد بهتر است. داوران دریفتی را می پسندند که در آن سرعت ورود به پیچ، حین پیچیدن، و خروج از پیچ بالا باشد.

  زاویه دریفت:
  زاویه دریفت زاویه ای است که امتداد خودرو با مسیر حرکت در پیچ می سازد.هر چقدر عقب خودرو از مسیر دورتر شود بهتر است. در این ماده، مدت زمانی که این زاویه حفظ می شود هم مهم است. در زاویه دریفت ایده آل، امتداد خودرو بر مسیر کاملا عمود است.

  عملکرد و نحوه اجرا:
  در دریفت ظرافت و زیبایی کار مهم است. داوران برای مسایلی مانند شکل کلی رانندگی و یا برخاستن دود از تایرها امتیاز در نظر می گیرند. در گذشته رانندگان برای کارهایی مانند باز کردن در در حین دریفت و یا بیرون آوردن دست و پا از پنجره امتیاز می گرفتند. ولی امروزه این کار ممنوع است .پنجره های خودرو باید بالا و درها باید بسته باشند.
  در قسمت بعد نگاهی به مرحله رقابتی مسابقات می اندازیم.


  مترجم: علیرضا فروغی فر
  منبع: پارس تیونینگ
  ادامه دارد....

  دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

 8. #8
  اندازه نوشتار

  پیش فرض دریفت جفتی

  دریفت جفتی
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  پس از مرحله تکی که تعداد شرکت کنندگان باقی مانده محدود می شود نوبت به مرحله رقابتی می رسد. در این مرحله دو خودرو همزمان بر روی یک مسیر هستند. مسابقه دو دور دارد. در دور اول یک خودرو پیشرو است و خودرو دیگر او را تعقیب می کند و در دور دوم جای این دو خودرو عوض می شود. این سیستم دفاعی/ تهاجمی برای تعیین شده تا مشخص کند کدام راننده در وضعیت تحت فشار بهتر دریفت می کند. خودرو پیشرو باید از خودرو تعقیب کننده فرار کند و در عین حال بتواند یک دریفت ایده ال انجام دهد؛ در همین حین خودرو تعقیب کننده سعی می کند در رانندگی خودرو پیشرو اخلال ایجاد کند و خود هم دریفت ایده آلی انجام دهد. راننده ای که کنترل را از دست بدهد و از مسیر خارج شود یا اینکه سبب برخورد با خودرو دیگر شود مسابقه را می بازد. در این مرحله داوران عملکرد دو خودرو با مقایسه می کنند و با توجه به آن امتیاز می دهند، تا همیشه یک راننده به عنوان راننده پیروز انتخاب شود.
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  اگر شما علاقه مند به ورود به رشته دریفت هستید باید از همان مسیری وارد شوید که برای دیگر رشته های اتومبیلرانی وجود دارد. اول باید اصول پایه ای را یاد بگیرید، و بهترین راه برای اموختن دریفت این است که در یکی از دوره های آموزشی که توسط لیگهای دریفت ارائه می گردد، شرکت کنید. سعی نکنید دریفت را خودتان در جاده های عمومی یا پارکینگ های خالی یاد بگیرید ؛ این کار برای همه، بخصوص خود راننده، خطرناک است. اگر در یک پارکینگ خالی تصادف کنید کسی نبست که به شما کمک کند، و احتمال این اتفاق در دریفت زیاد است چون بنیان ورزش دریفت بر از دست دادن کنترل خودرو است.
  زمانی که اصول دریفت را آموختید می توانید در جلسات تمرینی که در پیستهای دریفت برگزار می شود شرکت کنید و هر آنگونه که دلتان می خواهد دریفت انجام دهید؛ شما باید بابت استفاده از پیست هزینه دهید، ولی در عوض خدمه ایمنی حضور دارند تا در صورت تصادف به کمک شما بیایند، و همچنین به شما این فرصت را می دهد که با رانندگان دیگر ارتباط برقرار کنید و در وقایع راننده یابی و مسابقات آماتوری شرکت کنید. کسانی که در وقایع راننده یابی موفق شوند به مسابقات انتخابی راه می یابند.و کسانی که در مسابقات انتخابی پیروز شوند می توانند به صعود خود ادامه دهند تا که به پیست حرفه ای دریفت وارد شوند.  مترجم: علیرضا فروغی فر
  منبع: پارس تیونینگ

  پایان.

  اختصاصی پارس تیونینگ
  رعایت کپی رایت نشان دهنده شخصیت شما است

  دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

فرق بین دونات و دریفت

ماشین های مخصوص دریفت چگونه هستند

قفل دیفرانسیل ماشین دریفت

اصول دریفت

دیریف

اصول دریفت با فرمون

خودروی دریفت ویژگی

بهترین خودروبرای مسابقات دریفت

ماشینهای ارزان مناسب دریفت

همه چیر درباره دریفتهمه چیز راجبه دریفتاصول دیریفتفرق کارتینگ و دیریفتفرق دریفت و دوناتتفاوت دونات و دریفتهمه چیز درباره دریفتهمه چیز درباره کارتینگماشین های مخصوص دریفتآموزش دریفت با موتورسیکلتنحوه تیونینگ خودرو برای مسابقات دریفت ویژگی هایخودرو دریفتویژگی خودرو دریفتانواع درىفت ماشىنمحور عقب دریفت دست سازانواع درىفتهمه چیز درمورد تیونینگدریفت دربارهتفاوت دریفت و دوناتماشین ارزان برای دریفتهمه چیز در باره دریفتویژگی های یک ماشین برای دریفتآموزش دیریف وهمه چیزدرمورددیریفتهمه چیز راجب دریفت

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •