خانه احمدی نژاد چقدر می ارزد؟

خانه چهارطبقه نوساز محمود احمدی نژاد رئیس جمهور در منطقه نارمک حدود ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برآورد ارزش شد.


به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، محمود احمدینژاد رئیس جمهور در آخرین گفتگوی زنده تلویزیونی خود در بیان اموال و داراییهای خود گفت: خانهای در نارمک داشتم که قدیمی بود که کل زمینش ۱۷۵ متر است، در آن خانهای ۴ طبقه ساختیم که با فرزندانم در آن زندگی کنیم.
رئیسجمهور افزود: این وظیفه پدر و مادر است که بایستی فرزندان خود را زیر بال و پرشان بگیرند که البته این خواسته همه ایرانیها است که ما هم به این دلیل با وام بانکی از صندوق نهاد آنجا را ساختیم. پسر بزرگم مهندس عمران است که در یک شرکت کار میکند، دخترم مهندس برق است و پسر کوچکم هم مهندس مکانیک است البته همسرم هم مهندس است، دامادمان هم پزشک است که همگی دست به دست هم داده و ۴ واحدی ساختند تا همگی با یکدیگر زندگی کنیم.
باتوجه به افزایش شدید قیمتها در بخش مسکن در سالهای اخیر، فکر میکنید در حال حاضر خانه رئیس جمهور چقدر میارزد؟
با تماس با املاکی که در منطقه نارمک تهران مستقر هستند، می توان به راحتی قیمت خانه دکتر محمود احمدی نژاد را برآورد کرد.
بسازبفروشان میگویند: اگر براساس گفته رئیس جمهور، زمین خانه وی ۱۷۵ متر باشد، بیش از ۶۰ درصد زیربنای مفید میدهد، یعنی زیربنای مفید هر طبقه حدود ۱۰۵ تا ۱۱۰ متر میشود. البته آنان عنوان میکنند که شهرداری برای زمین ۱۷۵ متری در منطقه نارمک، جواز پنج طبقه میدهد.
حال اگر ملاک را سخنان رئیس جمهور قرار دهیم، هر طیقه خانه وی حدود ۱۱۰ متری میشود، یعنی در مجموع ۴۴۰ متر زیر بنای مفید ( ۴ طبقه) در منطقه نارمک.
مشاوران املاک اعلام میکنند که در منطقه نارمک مسکن نوساز متری به طور متوسط حدود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و اگر لوکس باشد، متری بیش از ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.
برهمین اساس، اگر ۴۴۰ متر زیربنای مفید خانه دکتر محمود احمدی نژاد در منطقه نارمک را در عدد ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ضرب کنیم، دو میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان ارزش ساختمان میشود. البته اگر این مسکن به صورت لوکس ساخته شده باشد، ارزش آن تا ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هم افزایش مییابد.
البته باید اشاره کرد که هزینه ساخت مسکن در منطقه نارمک متری یک میلیون تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برآورد میشود؛ بدین ترتیب اگر ۴۴۰ متر زیربنای مفید را در عدد یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان ( متوسط هزینه) ضرب کنیم، هزینه ساخت خانه رئیس جمهور ۵۵۰ میلیون تومان میشود.