مخترعان روسی نوعی کلاه ایمنی حاوی رهیاب ساختهاند.


به گزارش پارس تیونینگ به نقل از جام جم آنلاین، کلاه ایمنی لایومپ ـ LiveMap ـ تصاویری نیمهشفاف و تمامرنگی و نیز متنی روی صفحه شیشهای جلوی کلاه در اختیار موتورسوار قرار میدهد و موتورسوار میتواند بدون اینکه نگاهش را از روی جاده بردارد سرعت و زمان را بررسی کرده و راهش را بیابد.

سازندگان این کلاه امیدوارند در مدت کمی 150 هزار دلار ازفروش این کلاه ها عایدشان شود. کلاه ایمنی لایومپ که فقط اندکی از کلاه های معمولی بزرگ تر است به کنترل صدا، قطب نمای دیجیتال و حسگر لامپ که میزان روشنایی نمایشگر را نسبت به روشن یا تاریک بودن هوا تنظیم می کند، مجهز است.
کلاه لایومپ، همچنین ویژگی های ایمنی هوشمندانه ای در خود دارد، چراکه کاربران نمی توانند از نمایشگر آن برای بازی های کامپیوتری یا تماشای تصاویر ویدئویی استفاده کنند و صفحه شیشه ای کلاه فقط اطلاعات نقشه را وقتی سرعت موتور سوار نزدیک به حد ایمن است به طور کلی نشان می دهد.
به گزارش پارس تیونینگ، این کلاه البته قدری گران است و بین چهارونیم تا شش میلیون تومان در نظر گرفته شده است. راستش را بخواهید تصور موتورسواری با یک کلاه شش میلیون تومانی در حالی که کل موتورسیکلت خیلی کمتر از این قیمت دارد می تواند برای موتورسواران ایرانی خنده دار باشد.

تصاویر:

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ