مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
واردکنندگان خودروهای لوکس در 7 ماه گذشته توانسته اند با در اختیار داشتن نرخ ارز مرجع سودهای کلانی را بدست آورند به طوری که تنها در واردات 40 دستگاه مازراتی، سودی بیش ازهشت میلیارد تومان را نصیب خود کرده اند. به گزارش پارس تیونینگ به نقل از مشرق نیوز بحث داغ واردات خودروهای لوکس مدتی است که به یکی از سوژه های روز رسانه ها تبدیل شده است و در این بین مسئولان نیز اظهارنظرهای متفاوتی را در این رابطه انجام داده اند.
بعد از انتشار آمار گمرک ایران در 7 ماهه سال جاری، با یک ضرب و تقسیم ساده می توان بدست آورد که تنها سود واردات 40 دستگاه خودروی مازراتی، بیش از 8.5 میلیارد تومان است که روزی 38 میلیون تومان می شود.
در این مدت 40 دستگاه از انواع خودرو مازراتی از گمرکات و کشورهای مختلفی به ایران وارد شده است که نیمی از این خودروها از کشور امارات بوده است.
به نوشته مشرق، ارزش دلاری این واردات که با دلار 1226 تومانی وارد کشور شده است، حدود 5 میلیون دلار است که با احتساب دلار دولتی حدود 6 میلیارد تومان می شود و متوسط قیمت هر خودرو نیز 150 میلیون تومان برای واردکننده تمام شده است که در خوشبینانه ترین حالت اگر با دلار 3 هزار تومانی یه محاسبه سرانگشتی انجام دهیم، واردکنندگان این نوع از خودروها در 7 ماهه ابتدایی سال جاری سودی بیش از 8.5 میلیارد تومان را در این مدت بدست آورده اند.
به نوشته مشرق، به بیان دیگر اینکه، این واردکننده یا واردکنندگان با سرمایه گذاری 6 میلیارد تومانی در 7 ماه توانسته اند، سرمایه خود را دو و نیم برابر کنند.
قیمت گرانترین مازراتی وارد شده به ایران طبق جدول ذیل، 151 هزار و 856 دلار است که به عبارتی با احتساب فروش این خودرو با دلار 3000 هزار تومانی برابر با 455 میلیون تومان می شود که احتمالا بسیاری از این خودروها در زمانی به بازار عرضه شده اند که قیمت دلار بیش از این مقدار بوده است.
نکته دیگر اینکه 11 دستگاه از این خودروها از گمرک اردبیل و مستقیم از کشور ایتالیا وارد شده است و 7 دستگاه از آنها هم از منطقه آزاد چابهار به سرزمین اصلی وارد شده است، مناطق آزادی که قرار بود پایانه ای برای صادرات کالا باشد که ظاهرا تغییر کاربری داده اند و نقش خود را در واردات کالاهای لوکس به خوبی دارند ایفاد می کنند.
در این بین تنها خواسته رسانه ها از مسئولان اقتصادی کشور اعلام اسامی واردکنندگان این نوع از خودروهاست که شاید مهمترین علت این درخواست، بحث شفاف سازی باشد.
واردات این خودرو در ایران در انحصار عده ای خاص است.


مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ