نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: قوانین و مقررات تالار پارس تیونینگ

 1. #1

  پیش فرض قوانین و مقررات تالار پارس تیونینگ

  کاربر گرامی،

  با تشکر از انتخاب سایت پارس تیونینگ جهت فعالیت، امیدواریم این مکان علاوه بر فراهم آوردن فضایی مناسب برای گفتگو در جهت پیشرفت، دریافت و ارتقاء اطلاعات و پاسخ به سوالات شما مفید واقع شود. اگرچه مدیران سایت توانایی ویرایش و حذف تمامی محتوای ارسال شده از جانب کاربران و در صورت لزوم اخراج آنها را دارا می باشند اما رسیدگی به این امور با توجه به حجم بالای محتوای ارسال شده در هر روز، امری بسیار زمان گیر و تا حدودی غیر ممکن است. از اینرو با توجه به موارد یاد شده از شما دوست عزیز درخواست می شود با احترام گذاشتن به قوانین به نظم و یکپارچگی هر چه بیشتر انجمن ها کمک کنید.


  قوانین عمومی:

  1) در انتخاب نام کاربری خود هنگام ثبت نام دقت فرمایید. شناسه هایی که در بر گیرنده کلمات زشت، نامناسب و مشابه نام مدیران سایت باشند در اولین فرصت مسدود خواهند شد. همچنین کاربران تنها مجاز به استفاده از یک شناسه کاربری فعال می باشند، در صورت مشاهده رفتاری مغایر با این قانون تمامی شناسه های فرد خاطی مسدود خواهند شد.

  2) این تالار یک انجمن مرتبط با خودرو و اتومبیل میباشد لذا مطرح کردن هر نوع مطلب سیاسی و یا خلاف شئونات اخلاقی و اسلامی و یا توهین به مقامات و شخصیت های کشوری و مذهبی و نیز گذاشتن هر نوع کاریکاتور و تصاویر مستجهن اخبار مربوط به کانالهای سیاسی و طرح مباحث سیاسی، ضد مذهبی، نژآد پرستانه، اهانت به قومیتها و مذاهب و ادیان مختلف رسمی ممنوع میباشد .

  3) هنگام ثبت نام از ایمیل آدرس واقعی استفاده فرمایید. پس از تکمیل ثبت نام ایمیلی به منظور اطمینان ازصحت آدرس ایمیل شما، برایتان ارسال خواهد شد. آیدی شما تنها هنگامی فعال خواهد شد که با مراجعه به ایمیل ارسال شده از سوی سایت، روی لینک فعال سازی آیدی کلیک کنید. درغیر اینصورت قادر به ایجاد تاپیک، ارسال پست و سایر امکانات سایت نخواهید بود (این موضع فعلا فعال نیست ، اما در آینده فعال می گردد و اگر ایمیل شما واقعی نباشد جزو کاربران ثبت شده نخواهید بود).

  4) قرار دادن تصاویر شخصیت های سیاسی، مذهبی، غیر اخلاقی و برخی نماد ها در آواتار، امضا، تصویر پروفایل و همچنین آپلود کردن این تصاویر در آلبوم های شخصی تحت هیچ شرایطی مجاز نیست و در صورت مشاهده، تصویر مربوطه حذف و کاربر اخطاری دریافت خواهد کرد. در صورت تکرار دسترسی کاربر قطع خواهد شد.

  5) در صورتی که نسبت به رفتار کاربران اعتراض و یا انتقادی دارید به وسیله پیام خصوصی آنرا با ناظمین انجمن ها یا مدیران کل در میان بگذارید. چنانچه این اعتراض یا انتقاد شامل حال مدیران انجمن دارید موضوع را با مدیر کل سایت (مدیران قرمز) که ناظم در آن قسمت فعالیت می کند در میان بگذارید و در صورت داشتن گلایه از مدیران ارشد انجمن موضوع را توسط مدیران ارشد سایت پیگیری کنید. موارد مربوط به اعضاء تحریریه را نیز با سرپرست تحریریه در میان بگذارید. در صورت عدم توجه به سلسه مراتب پاسخی دریافت نخواهید کرد. لیست مدیران انجمن از این آدرس قابل رویت هست:نمایش گروه ها - انجمن تخصصی اتومبیل | Parstuning.com

  6) انجمن پیشنهادات و انتقادات در ارتباط با عملکرد و روند کلی انجمن و سایت می باشد نه محلی برای اعتراضات و خصومت های شخصی! هرگونه پیام اعتراضی یا انتقاد آمیز که در آن نام کاربر (با هر درجه ای) به صورت مستقیم ذکر شود، بدون تذکر فوراً حذف و در صورت تکرار این عمل بدون توجه به انتقاد کاربر، دسترسی وی به مدت 1 هفته از انجمن ها قطع خواهد شد.

  7) لطفاً در هنگام ایجاد تاپیک یا مطرح کردن سوالات خود ، انجمن مناسب راانتخاب نمایید و از مطرح کردن سوالات خود در انجمنهای نامتناسب با سوالتان خودداری نمایید. مدیران بخشها الزامی در پاسخگوئی به تاپیکهائی که در انجمن نامناسب با موضوع تاپیک ارسال شده باشند ندارند. همچنین
  در هنگام طرح سوالات خود آنها را به صورت جداگانه مطرح فرماييد. بدين معني که در صورتي که سوالهاي گوناگوني داريد ، آنها را در چندين ارسال مطرح نماييد و از مطرح کردن تمامي سوالات در يک ارسال خودداري فرماييد
  8) پست هایی که باعث به هم ریختگی سایز صفحه شوند (حتی اگر حاوی مهمترین خبر روز باشند) فورا پاک می شوند.

  9) لطفاً در صورتی که جواب سؤالی را نمی دانید از ارسال مطالبی که باعث شلوغ کردن آن تاپیک (یا سؤال) شود خودداری فرمایید. چناچنه در رابطه با موضوع یا سؤال مطرح شده اطلاعات لازم را ندارید هیچ لزومی وجود ندارد تا پستی در رابطه با آن بزنید. در صورت مشاهده پست های اضافی برخورد جدی خواهد شد. در صورتی که بحث خاصی دارید می توانید برای خودتان یک موضوع عمومی دیگر باز کنید.

  10) لطفا در عنوان تاپیکهای ارسالی از کلمات کلیدی سوال خود استفاده فرمایید.عنوان مطلب شما باید مربوط به مطلب ارسالی و نشان دهنده سوال و مورد درخواستتان باشد و در ارسال های خود از عناوینی چون کمک، کمک فروی و توروخدا و امثالهم که عنوان مشخص نمیکند در چه مورد کمک خواسته اید خودداری کنید، در صورت مشاهده حذف می شود. استفاده از عنوان مناسب سبب خواهد شد که هم سریعتر به پاسختان دست یابید و هم سایر کاربران در استفاده از گزینه سرچ قادر به یافتن راهنمایی های تاپیک باشند.

  11) در صورتی که دسترسی کاربری به دلیل بی توجهی به قوانین سایت برای مدتی مشخص از انجمن ها قطع شود، کاربر خاطی در مدت تحریم حق ایجاد شناسه جدید را نخواهد داشت. اگر در این مدت کاربر اقدام به عضویت مجدد در سایت نماید در صورت مشاهده دسترسی تمامی شناسه های آن کاربر به صورت دائم قطع خواهد شد. کاربر تنها در صورتی می تواند اقدام به عضویت مجدد نماید که شناسه او به صورت دائم مسدود شده باشد.

  12) مسئولیت کلیه محتوای (پیام، تصویر، فایل ضمیمه) ارسال شده در انجمن بر عهده کاربر ارسال کننده بوده و سایت در قبال صحت و سلامت این محتوای ارسال شده هیچ مسئولیتی نمی پذیرد.

  13) منازعات و مشکلات شخصی خود را خارج از انجمن ها حل کنید. پارس تیونینگ اجازه مطرح کردن اتهامات درست یا نادرستی که مستقیماً نام افراد یا شرکت ها و تعمیرگاه ها را تحت تاثیر قرار می دهد، (حتی به جهت روشن کردن اذهان و در هر موضوع که باشد) را نمی دهد.

  14) صندوق پیام های خصوصی محلی کاملاً شخصی بوده و هیچگونه نظارتی برروی آن اعمال نمی شود و مدیران نیز توانایی بررسی کردن این قسمت را ندارند، اما در صورت گزارش سایر کاربران مبنی بر سوء استفاده از این قسمت و ارسال هر گونه پیام های دسته جمعی که باعث ایجاد مزاحمت برای دیگر کاربران شود ابتدا به شخص خاطی تذکر و در صورت تکرار دسترسی کاربر به مدت 1 ماه قطع خواهد شد.

  15) کاربران در صورت مشاهده هرگونه سرپیچی از قوانین در پست های ارسال شده، در صورت تمایل با فشردن کلید "" که در تمامی پست های ارسالی موجود است می توانند مدیران و ناظمین آن انجمن را برای رسیدگی به موضوع آگاه سازند. توجه داشته باشید که تذکر و یادآوری قوانین فقط بر عهده مدیران است، بنابراین از کاربران عزیز تقاضا می کنیم از ارسال مواردی مانند: این تاپیک تکراری است، این جاش اینجا نیست، تاپیک چرا قفل نشده، مدیران سریعتر تاپیک رو قفل کنند و ... جداً خودداری کنند. در صورت مشاهده این موارد فقط از "آگاه کردن مدیریت از تخلف" استفاده کنید، در صورت مشاهده پیام های مدیریتی از کاربران، پیام فوراً حذف خواهد شد.

  16) بحث در مورد راه های عبور از فـیـلـتـر، نرم افزارهای فـیـلـتـرشکن و مسائل مرتبط تحت هیچ شرایطی مجاز نیست. در صورت مشاهده، نوشته مربوطه حذف و با کاربر خاطی شدیدا برخورد لازم خواهد شد.

  17) تغییر نام کاربری برای کاربران سایت فقط برای یکبار مجاز است. چنانچه مایل به تغییر نام کاربری خود هستید، پیام خصوصی ای که حاوی شناسه جدید مورد نظر شما و آدرس ایمیل شما باشد را برای یکی از مدیران کل سایت ارسال کنید.

  18) حق حذف یا انتقال یک نوشته یا گفتگو، بدون دلیل و اطلاع قبلی برای مدیران پارس تیونینگ محفوظ است، که البته در صورت تمایل می توانند در آن مورد توضیح یا اخطار لازم را بدهند.

  19) لطفا از قرار دادن عکس خود در آواتار، عکس شخصی و امضا خودداری کنید در غیر این صورت بدون اطلاع قبلی پاک و در صورت تکرار برخورد خواهد شد.

  20)
  لطفاً در هنگام جواب دادن به سوالات از به کار گيري الفاظ و جملاتي که باعث دلسردي کاربر سوال کننده شود خودداري فرماييد. اين را بدانيد که اين سايت محل آموزش است و کساني هستند که سوالهايشان بسيار ابتدايي مي باشد. لذا از به کارگيري کلماتي که باعث شود کاربر به جاي گرفتن جواب سوال خود دلسرد شود اکيداً خودداري فرماييد.

  21)
  از نوشتن نامه هاي تجاري و يا تبليغات تجاري پرهيز كنيد. در صورتي كه ارسال هاي مذكور مربوط به تبليغات تجاري باشند توسط مديران حذف خواهند شد و در صورت تكرار اين عمل توسط كاربر ، آن اكانت براي هميشه بسته خواهد شد.

  22)
  براي امنيت بيشتر جهت گرفتن پاسخ سوال از انجمنها استفاده نماييد در صورتي كه مستقيما با يك كاربر از طريق ايميل ، چت و يا هر طريقه ديگري ارتباط داشته باشيد سايت هيچ گونه تعهدي در مقابل بوجود آمدن مشكالات احتمالي نخواهد داشت.

  23)
  در صورت ملاحظه هرگونه مسايل خلاف قوانين انجمن از يک کاربر در صورت تمايل آدرس تاپيک را براي مدير آن انجمن ارسال نمائيد تا سريعا به موضوع رسيدگي* شود، چنانچه کاربري خود بجاي مدير در زمينه اي تصميم گيري و شخصا با کاربر ديگري برخورد کند سريعا ارسال کاربر تذکر دهنده حذف و به او اخطار داده خواهد شد.

  24)
  در صورت ملاحظه هرگونه ارسال تمسخر آميز، توهين آميز و يا مسايل و مشکلات شخصي در مورد يک کاربر و يا يک مدير در انجمن ها آن ارسال سريعا حذف و در صورت تکرار موجب برخورد با آن کاربر خواهد شد.

  25)
  گونه تاپيک و ارسال اعتراض آميز و يا انتقاد آميز در رابطه با يک کاربر و يا مدير بدون اخطار قبلي و سريعا حذف خواهد شد و در صورت تکرار موجب برخورد با آن کاربر خواهد شد.


  25) گونه تاپيک و ارسال اعتراض آميز و يا انتقاد آميز در رابطه با يک کاربر و يا مدير بدون اخطار قبلي و سريعا حذف خواهد شد و در صورت تکرار موجب برخورد با آن کاربر خواهد شد.
  قوانین ارسال مطلب:

  1) زبان نوشتاری سایت با توجه به زبان رسمی ایران، پارسی است و تمامی کاربران موظفند فقط به زبان و با فونت پارسی نوشته های خود را ارسال نمایند. نوشتن مطالب به صورت فینگلیش و یا سایر زبان های رایج در چت و ... در سایت ممنوع است. اما استفاده کردن از لغات انگلیسی و ذکر متن یا جملات انگلیسی جهت توضیح و یا درک بهتر مطلب (البته با نگارش صحیح) ایرادی ندارد. چنانچه کاربر از اعضا جدید باشد ابتدا تذکری در رابطه با رعایت قوانین نوشتاری دریافت می کند. در صورت تکرار این عمل اخطار دریافت کرده و عدم توجه به اخطار منجر به قطع دسترسی وی به مدت 2 هفته خواهد شد.

  2) به منظور جلوگیری از ارسال گفتگو ها و نوشته های تکراری، ابتدا مطلب مورد نظر خود را در انجمن ها جستجو کنید. همچنین هنگام ارسال پست جدید در انجمن ها توجه داشته باشید که فقط در ارتباط با موضوع اصلی آن گفتگو، مطلب خود را ارسال کنید. پیام های تکراری و آن دسته از مطالبی که ارتباطی با موضوع اصلی گفتگو ندارند به محض مشاهده و بدون آگاه سازی نویسنده آن حذف می شوند و شخص خاطی اخطاری به جهت ارسال اسپم دریافت می کند. در صورت تکرار این عمل از سوی کاربر، دسترسی وی به مدت 2 هفته قطع خواهد شد. ادامه این روند پس از پایان محرومیت موجب قطع دائم دسترسی به انجمن خواهد گردید.

  3) کاربران هنگام ارسال پیام در بخش های سایت که شامل: انجمن ها، صفحات شخصی (پروفایل)، کلوب ها، نظرات و ... می شود می بایست از کلمات و جملات مناسب استفاده کنند. در صورت مشاهده کلمات زشت و رکیک، بدون تذکر دسترسی فرد خاطی از انجمن ها به مدت 2 هفته و یا به صورت دائمی قطع خواهد شد.

  4) ارسال مطالب مرتبط با دین، سیاست، مذهب، مقدسات و مسائل مربوطه در هر نوع و روش آن (چه موافق و چه مخالف)، موضوعات غیر اخلاقی و توهین به خودرو سازان در انجمن ها، صفحات شخصی (پروفایل)و کلوب ها تحت هیچ شرایطی مجاز نیست و در صورت مشاهده مطلب فوراً حذف و دسترسی شخص خاطی قطع خواهد شد.

  5) هنگام ارسال پیام، درصورتی که قصد بیان و یا پاسخ دادن به چند مطلب را دارید، در صورتی که مطالب به یکدیگر مرتبط باشند آنها را در یک پست ارسال کنید و از ارسال پیام های پشت سر هم خودداری کنید. اگر مطلبی را ارسال کرده اید و بعد از ارسال با مطلب مرتبط جدیدی رو به رو شدید، پیام خود را ویرایش و مطلب جدید را به آن اضافه کنید. اما اگر مدتی از زمان ارسال پیام گذشته و یا مطلب مهم بود آن را جداگانه ارسال کنید.

  6) هنگام انتخاب موضوع تاپیک خود دقت کنید و موضوع تاپیک باید ساده و وازه برای خواننده باشد و از زدن هر گونه علامت اضافی برای جذب الکی خواننده جدا خودداری کنید، در صورت بی توجهی در مرتبه اول تاپیک موضوع بدون اخطار ویرایش و در صورت تکرار اخطار خواهید گرفت.

  7) در مورد ارسال ویدئو دقت کنید تمام ویدئو ها باید مرتبط به موضوع و فعالیت اصلی تالار بوده و مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران نباشد. در غیر اینصورت با فرد ارسال کننده به شدت برخورد و گزارش ای پی آدرس کاربر خاطی به مراجع قضایی داده خواهد شد.

  8) قرار دادن لینک و یا نام سایر سایت ها و یا فروم های مشابه در پست های ارسالی به هر دلیل ممنوع میباشد، مگر برای ذکر منبع

  قوانین امضا:

  1) امضا ها بیشتر از 5 خط نمیتونه باشه

  2) سایز عکس ها بیشتر از 100kb نمیتونه باشه، این فعلا به صورت تست هست و اینکار برای لود سریع انجمن برای کاربرانی هست که سرعت کمتری دارن.

  3) سایز فونت بیشتر از 3 نمیتونه باشه.

  4) قرار دادن حداکثر یک تصویر در امضا با رعایت قانون شماره یک مجاز است.

  5) تبلیغات، قرار دادن تصاویر و مطالب سیاسی، مذهبی، توهین به خودروسازان، غیر اخلاقی و قرار دادن هرگونه لینک در ارتباط با موضوع های ذکر شده در امضا و همچنین رعایت نکردن قوانین امضا ممنوع بوده و در صورت مشاهده، امضا بدون گزارش به کاربر حذف و در صورت تکرار دسترسی کاربر به مدت 2 هفته قطع خواهد شد.

  6) استفاده از آواتار های مدیران و ناظمین انجمن ممنوع بوده و در صورت مشاهده، تصویر فوراً حذف خواهد شد.


  قوانین کپی رایت:

  1) در صورتی که مایل به کپی کردن مطلبی از سایتی دیگر (پارسی یا غیر پارسی) می باشید، حتماً منبع دقیق آنرا به صورت لینک ذکر کنید. همچنین در صورت امکان، نام نویسنده اصلی را نیز در انتهای مطلب بیاورید. به محض مشاهده مطالب بدون منبع، ابتدا به شخص تذکر داده می شود در صورت ادامه این روند به صورت پیاپی از سوی کاربر و عدم توجه به این قانون، دسترسی کاربر بدون تذکر مجدد به مدت 3 هفته قطع خواهد شد.

  2) کپی کردن اخبار و مقالات از سایت ها/بلاگ های فارسی زبان، بدون ذکر منبع ممنوع است و به محض مشاهده مطالب بدون ذکر هیچ دلیلی حذف خواهند شد و با کاربر مربوطه برخورد خواهد شد.

 2. #2

  پیش فرض

  طبق قانون جدید جرایم رایانه ای

  قرار دادن هرگونه لینک مربوط به شبکه های اجتماعی فیس بوک ممنوع است

  در صورت مشاهده کاربر خاطی به مدت 3 روز اخراج می شود


کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

هنوز جستوجو برای این متن در پارس تیونینگ صورت نگرفته است

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •