به گزارش پارس تیونینگ به نقل از ایرنا، مسعود موحدی روز سه شنبه در حاشیه جلسه تبادل نظر انجمن های علمی صنعتی و صنفی با وزیر صنعت ،معدن و تجارت، با بیان اینکه خودروسازان کمیته هایی را برای تجدیدنظر در قیمت خودرو تشکیل داده اند، گفت: قرار است این قیمت ها ظرف یکی دو روز آینده اعلام شود.

وی تاکید کرد که خودروسازان تعهداتی برای عرضه خودرو به بازار داده اند که باید نسبت به انجام آنها اقدام کنند.

موحدی در خصوص اعلام برنامه های تولیدی خودروسازان تصریح کرد: با خودروسازان تفاهم کرده ایم که یک برنامه فوری برای بازار شب عید و پایان سال بدهند که این برنامه را به معاونت امور صنایع و اقتصادی وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان داده اند.

وی تصریح کرد : برنامه های دیگری هم به صورت سه ماهه ، شش ماهه و یکساله خواسته ایم که آن را هم تا پایان این هفته ارایه خواهند داد.

موحدی همچنین با رد تغییر مدیران شرکت های ایران خودرو و سایپا اظهار داشت: در مورد تغییر مدیران، هیات مدیره تصمیم گیری می کند.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: کالاهای اساسی مورد نیاز مردم برای شب عید تامین شده و شرایط بازار را هم کنترل می کنیم. برنامه های مفصلی با اصناف و بخش های تولید داشته ایم و هماهنگی های زیادی انجام شده است.

وی ادامه داد: ذخایر به تدریج وارد بازار می شود، اما گاهی شرایطی روانی بر قیمت ها تاثیر گذار است.

به بیان موحدی ، در حوزه برنج و گوشت قرمز مشکلاتی وجود داشت که به حوزه گوشت سفید و مرغ منتقل شد ، اما با ورود ذخایر به بازار، این مشکل مدیریت شد .

موحدی با اشاره به جلسه امروز انجمن های علمی و صنعتی بیان کرد : گرایشات خوبی از تبدیل علم و فناوری به صنعت و استفاده از این توان ایجاد شده است و باید زمینه برای همگرایی بین انجمن های علمی و تخصص و انجمن های صنفی و صنعتی کشور فراهم شود.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه فناوری گفت : طراحی این سامانه یک نظام هم افزایی را برای استفاده از توانمندی صنعت و دانشگاه ایجاد کرده است.

موحدی افزود : در شرایط اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد بزرگ را مدیریت می کنیم که در این اقتصاد بزرگ بسترهای خیلی خوب صنعتی وجود دارد و با وجودی که در بسیاری از رشته های صنعتی ما در رتبه های زیر بیستم جهان قرار داریم ، طی سال های اخیر توانایی های خوبی در حوزه علم و تبدیل علم به فناوری به دست آورده ایم .

موحدی با تاکید بر تبدیل علم و فناوری به تولید صادرات محور اضافه کرد: ما در مواجهه با مشکلاتی که الان داریم ، یک فرصت طلایی هم به دست آوردیم. نکته مهم در این است که چگونه این علم و فناوری را می توان در خدمت صنعت قرار داد و ارز آوری کرد.

وی تاکید کرد که این اقدامات تاثیرات میان مدت دارد و دانش به تدریج درخدمت صنعت قرار می گیرد.

وی در پاسخ به سوالی در زمنیه عدم حضور وزارت صنعت ، معدن و تجارت در شورای علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) تصریح کرد :این وزارتخانه به طور فعال در کمیته های ذیربط شورای عتف حضور دارد و 7 موضوع هم در آنجا طراحی شده که از منابعی که وجود دارد در حوزه علم و فناوری تامین شود.

موحدی همچنین از امضای چند تفاهم نامه همکاری بین انجمن های بیوتکنولوژی ، فرآورده های گوشتی ، علمی و صنایع غذایی و انجمن صنفی صنایع بیسکویت ، شیرینی و شکلات ، فرآورده های لبنی و انجمن مهندسی مکانیک در این گرد همایی خبر داد.