سلام
دوستان لطفا به نکات زیر توجه کنن.

(قیمت ها کارشناسی نیستن به اون صورت ولی حدودش همین هست.)

پژو 405 نقرهای مدل 84؛ 9 میلیون و 500 هزار تومان
یادتان باشد بیمه این 405ها را خوب چك كنید. تودوزیهایشان را هم همینطور. دیسك و صفحههایش خیلی زود تمام میشوند. مدلهای 84 با موتور فرانسوی هستند. پس بد نیست قبل از پرداخت پول، آن را به یك تعمیركار نشان دهید.


پراید هاچبک مشكی روغنی کرهای مدل 74؛ 4 میلیون و 500 هزار تومان
اگر سالم باشد از هاچبكها جدید هم باكیفیتتر است. ولی قدرتش كمتر و مصرفش بیشتر از جدیدهاست. هاچبكها را اغلب جوانان میخرند. میخرند و با سرعت میتازند.همین امر دو نكته دارد. اگر خوب راه میرود پس سالم است ولی اگر خیلی خوب راه رفته باشد استهلاك قطعاتش نیز بالا رفته است. مدلهایی كه با رنگ روغنی هستند خیلی زود چرك را نشان میدهند مخصوصاً كه مشكی هم باشد. پولوسها و جلوبندی این هاچبك را در نظر داشته باشید.


پراید صندوقدار سبز مدل 89 دوگانه سوز CNG؛ 7 میلیون و 800 هزار تومان
این دوگانهسوزها را مراقب باشید. خیلی زود به خرج میافتند. از فروشنده معاینه فنیاش را بخواهید. كاركرد موتورشان را جایی نشان دهید. گول بیمه درازمدتش را نخورید. رنگشدگی بدنه آن هم سبز، خیلی تابلو خودش را نشان میدهد.


وانت پیکان مدل ۸۸ دوگانهسوز سفید؛ 6 میلیون و 500 هزار تومان
در جریان باشید آنها كه اهل خرید و فروش وانت هستند از یك اصطلاح رایج استفاده میكنند؛ بار نخورده. یعنی روی محفظه عقبشاش باری قرار نگرفته. شما زرنگ باشید. اصلاً این حرف را باور نكنید. ولی از طرفی نگران هم نباشید. این خودروها مخصوص كار طراحی شدهاند. یادتان باشد وانت پیكان دوگانهسوز خیلی جان كارهای سنگین را ندارد. اگر روی محفظه بار ورق گالوانیزه باشد، چه بهتر.


پراید 141 مدل 90 نقرهای SX؛ 8 میلیون و 500 هزار تومان
میدانید كه پرایدهای 141 هیچ تفاوتی از نظر فنی با بقیه مدلها ندارند. بزرگترین تفاوت همان درب عقبشان است. در حقیقت 141 همان مدل صندوقدار است كه شیشه عقب با درب صندوق یكی است. میگویند همین درب، خیلی زود به صدا میافتد. چه این خودرو و چه خودروهای دیگر، حتماً باید بیمه شخص ثالث داشته باشند. اگر مدت زمان اتمامش گذشته بود، یك هزینه تمدید بیمه نیز افتادهاید. اغلب141ها فرمان هیدرولیك دارند و این برای پراید یك نعمت است. اگر ABS هم داشت كه نور علی نور.


جیپ صحرا مدل 75 مشکی؛ 5 میلیون 500 هزار تومان
چانهزنی كنید 5 میلیون هم میفروشد. اما جیپ است دیگر. به درد كارهای روزمره نمیخورد. مصرفش هم وحشتناك بالاست. كلاً خانوادگی نیست. ولی بیاندازه جوانان را به سمت خودش میكشد. اغلب گیربكسهای هندی رویشان نصب بود. قبل از خرید، این نكات را چك كنید: زاپاس بند، سلامت دنده كمكی و پولوس خلاص كن و لاستیكهای آجدار.


روآ مدل 87 دودی متالیک؛ 6 میلیون و 700 هزار تومان
ایرانخودرو اصرار دارد كه ROA باRD خیلی تفاوت دارد. واقعیت این است كه روآ بیاندازه تنبل و پرمصرف است.درست مثل همان آردی. اصحلاك قطعاتش هم كم نیست. با این حال نظرتان را عوض نكنید، اگر اهل مسافرت هستید خیلی به كارتان میآید. حتماً قبل از خرید با یك تعمیركار مطمئن مشورت كنید. حتی شده هزینه كنید تا یك چكآپ كامل از آن بگیرند باز هم ارزش دارد.


پژو 206 بژ متالیك مدل 82؛ 9 میلیون و 500 هزار تومان
گزینه ایدهآلی به نظر میرسد. فقط در جریان هستید كه قضیه مربوط به10 سال پیش است؟ ویژگی ثابت همه 206ها هزینههای بالای نگهداریاش است. اگر از نظر فنی سالم باشد، تقریباً تا آخر عمر دیگر اذیت نمیكند. مخصوصاً كه اوایل دهه 80 اوج استفاده از قطعات فرانسوی روی این خودرو بود. یك خرابی فیلتر هوا در 206 میتواند منجر به خرابی كل موتور شود.


رنوPK مدل 81 زرشكی؛ 3 میلیون تومان!!!
احتمالاً ارزانترین چیزی است كه با این قیمت گیرتان میآید. پارسخودرو از همان روز اول كهPK و بعدهاNew PK را تولید میكرد به شدت مورد انتقاد بود. موتور این خودرو همان موتور پراید است. در ظاهر باید قدرت خوبی داشته باشد. البته كه همینطور است ولی درصد خرابی قطعاتش خیلی زیاد است. این را از دارندگان این خودرو و تعمیرگاههای مجاز بپرسید.

منبع: خبرنگار بازار باشگاه خبرنگاران