با 50 میلیون چه خودرویی بخریم؟ + جدول


برای آن دسته از مشتریانی که چیزی حدود 50 میلیون تومان برای خرید خودرو در جیب دارند، چند پیشنهاد در نظر گرفتهایم. گزینههایی که البته آنچنان چنگی به دل نمیزنند.


به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، تقریباً در همهجای دنیا، افزایش قیمت خودرو همراه با یک تغییر اساسی در آن است. این تغییر میتواند تقویت مشخصات فنی باشد و یا اضافه شدن آپشنهای خاص.
شاید تنها در ایران باشد که همزمان با کاهش کیفیت و حذف امکانات استانداردی که به آن آپشن میگویند، قیمت خودرو نیز افزایش پیدا میکند.
مثلاً اگر تا 2 سال پیش میشد با 50 میلیون سراغ سوناتا یا اوپیروس و یا حتی جنسیس رفت این روزها همان خودروها را زیر 200 میلیون نمیشود پیدا کرد.
پس از اعلام این نکته که قیمت کف بازار خودرو 14 میلیون (مربوط به وانت باردو) است، دیگر نباید توقعی از خودروهای زیر 10 میلیون داشت.
بنابراین گزینههای 50 میلیونی از این قرارند:

پژو پارس ELX
یکی از محبوبترینهای ایرانخودرو که هنوز هم رنگ سفیدش مشتریان پر و پا قرصی دارد. یک خانوادگی قدیمی که با موتور 1800 سیسی خود میتواند 100 اسببخار نیرو تولید کند.
به شهادت بسیاری از خریداران پارسهای تازه تولید، کیفیت آن به نسبت سالهای گذشته به وضوح کمتر شده است.

پژو پارس ELX آپشندار
تصور نکنید قرار است با یک لوکس فوق مدرن روبهرو شوید. این مدل همان پارس معمولی است که فقط قدری به زرق و برقش اضافه شده. روی نسخه آپشندار میشود آینههای تاشو، شیشههای UVدار، غربیلک فرمان چرمی، رودری و جلوآمپر جدید را مشاهده کرد.
به گزارش بازار خبر، در ضمن یادتان باشد این خودرو همان موتور 1800 سیسی 100 اسببخاری را دارد.
این هاچبک مشهور با موتور 1587 سیسی خود به راحتی میتواند 110 اسببخار نیرو تولید کند. ایرانخودرو میگویند مصرف میانگین سوخت آن در هر 100 کیلومتر 7.3 لیتر است. جدای از اینها، مهمترین برتری این خودرو جعبهدنده اتوماتیک نرم آن است که البته تیپ ترونیک هم دارد.

پژو 206 صندوقدار V2
گزینهای مطلوب برای آنها که 206 را دوست دارند ولی با فضای مدل قسمت بار هاچبک هیچ کنار نمیآیند. اولین مدل 206 اسدی و راستش را بخواهید یکی از کمفروشترینهای این سری. دلیلش معلوم است. این تیپ از 206 دارای مخزن گاز CNG است. خودروهای گازسوز هم که میدانید چه مشکلاتی دارند.
این هاچبک مشهور با موتور 1587 سیسی خود به راحتی میتواند 110 اسببخار نیرو تولید کند. ایرانخودرو میگویند مصرف میانگین سوخت آن در هر 100 کیلومتر 7.3 لیتر است. جدای از اینها، مهمترین برتری این خودرو جعبهدنده اتوماتیک نرم آن است که البته تیپ ترونیک هم دارد.

پژو 207 دندهای
پژو 207 دندهای را همان پژو 206 تیپ 5 با امکانات و چهرهای بهینهشده تصور کنید.

تندر اتوماتیک E2
باید اعتراف کرد که هنوز جای خودش را بین مشتریان باز نکرده است. پرداخت هزینهای 41 میلیون تومانی که جعبهدنده اتوماتیکش جواب خود را پس نداده است. یادتان باشد تندر اتوماتیک شاید در تعویض دنده راحتتر باشد ولی به نسبت مدل دستی کندتر است. همچنین مصرف سوختش نیز در حد محسوسی بیشتر شده است.

لیفان تلنت
میرسیم به گزینههای خارجی. البته منظور از خارجی همین چینی خودمان است. بهترین مدل لیفان 620 ، ویرایش Talent نام دارد که حجم موتورش قدری بیشتر و امکانات داخلی آن نیز تا حدودی بیشتر و لوکستر است. لیفان 620های معمولی دارای 105 اسببخار نیرو هستند ولی این مدل 131 اسببخار توان دارد.

امویام 530
پیشنهادی معقول برای خانوادهها. یک چهار درب بزرگ با موتور 2000 سیسی. قید چهره تکراری و خستهکنندهاش را که بزنید میتوانید با 140 اسببخار نیرویش کنار بیایید. فضای داخلی آن مناسب و صندوق عقبش در حد و اندازههای سمند است.

پروتون Gen2
برای آنها که یک گزینه واقعاً خارجی میخواهند، جنتو پیشنهاد میشود. البته باید گفت که این هاچبک مالزیایی به دلیل نرم بودن جعبهدنده اتوماتیکش معروف شده. این در حالی است که مدل فوق دستی است. چراکه نسخه اتومات به مرز 60 میلیون نزدیکتر است.

پاژن
دست آخر به یک گزینه متفاوت میرسیم. یک شاسیبلند آفرود. یکی از ارزانترینها در کلاس خودش. شرکت مرتب، پاژن را به دو صورت صندلی معمولی و صندلی موسویی عرضه میکند. یک محصول دو دیفرانسیل با موتور حجیم 3000 سیسی که 161 اسببخار نیرو تولید میکند.


مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ