تراژدی تعیین قیمت خودرو به پایان میرسد؟

به گزارش پارس تیونینگ به نقل از ایسنا، شورای رقابت اگرچه از اسفند ماه سال گذشته رسما وارد حوزه قیمتگذاری خودرو شد اما تاکنون قیمت بسیاری از خودروها تعیین نشده است.
در این میان برخی از خودروهای داخلی مانند تندر 90 و 206 همچنان فاقد قیمت بوده و از آن سو اصولا قیمتی برای خودروهای وارداتی تعیین نشده است. اتفاقی که موجب سوءاستفاده نمایندگیهای رسمی خودروسازان خارجی از این وضعیت شده است.
در این زمینه احمد نعمتبخش - دبیر انجمن خودروسازان ایران - با انتقاد از طولانی شدن روند قیمتگذاری خودروهای داخلی میگوید: امیدواریم وزارت صنعت، معدن و تجارت هر چه زودتر تکلیف قیمتگذاری خودروها را تعیین کند.
وی با بیان اینکه عدم تعیین قیمت خودروهای داخلی موجب شد خودروسازان در حدود دو ماه نتوانند محصولاتشان را بفروشند، خاطرنشان کرد: در این میان اخیرا نیز خودروسازان در نامهای به رییس شورای رقابت درخواست خود برای افزایش قیمت خودروها و احتساب تورم شش ماهه دوم سال جاری را ارائه کردهاند.
دبیر انجمن خودروسازان ایران تصریح کرد: طولانی شدن روند قیمتگذاری خودروهای داخلی بلاتکلیفی تولیدکنندگان را به دنبال داشته است. در این زمینه امیدواریم هر چه زودتر تکلیف قیمتگذاری این خودروها مشخص شود.