به گزارش پارس تیونینگ به نقل از خبرآنلاین، وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه باید کشور به سوی ارزآوری وارز درون زا حرکت کند گفت: سال گذشته برای صنعت خودروسازی کشور سال سختی بود.
به گزارش خبرآنلاین مهدی غضنفری روز چهارشنبه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی و در پاسخ به نماینده مردم قم در خصوص علت افزایش نرخ خودروهای داخلی در سال 91 افزود: با توجه به دغدغه های مطرح شده از سوی رییس جمهوری، نمایندگان مجلس و مردم، از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان خواسته شده تا فعال تر شوند و قیمت های جدید خودرو را بر اساس ارز مبادلاتی تعیین کنند.
وی تاکید کرد: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و شورای رقابت قرار است با کمک یکدیگر قیمت های جدید و قابل قبول را ارایه کنند، چرا که نرخ های اعلام شده از سوی خودروسازان در ماه های پایانی سال گذشته مورد قبول دولت، نمایندگان و مردم نیست.
وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با مهم خواندن پرسش ˈاحمد امیرآبادی فراهانیˈ نماینده مردم قم و این که، این موضوع افزایش قیمت خودرو، دغدغه نمایندگان و مردم بوده و از قبل از عید مطرح است، گفت: آنچه در این جا گفته می شود در دفاع از مدیریت خودروسازی نیست، بلکه آنها باید به کیفیت و کاهش قیمت توجه کنند.
وی افزود: ما نیز در سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان هر گاه که آنها یا یکی از شرکت های وابسته یا نمایندگان آنها تخلفی را در ارتباط با گرانفروشی داشته اند، از طریق تعزیرات و جریمه کردن آنها، برخورد کرده ایم.
غضنفری با بیان این که، اظهارات وی در صحن علنی مجلس توجه دادن به صنعت خودروسازی ایران در شرایط حساس کشور است و اگرنه به تخلفات گرانفروشی رسیدگی می شود، گفت: اگر مراقبت لازم در خصوص تولید کیفی، تامین نقدینگی و تخصیص ارز به آنها صورت نگیرد، دچار مشکل بیشتر می شویم.
وی افزود: موضوع گرانفروشی باید از سوی مسولان مربوطه دنبال شود، اما از طرفی باید نگران بود صنعتی که می تواند بقا را ادامه دهد با شکست و ضرر و زیان هنگفت روبرو نشود.
اشتغال یک میلیون و 200 هزار نفر درصنعت خودرو
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه اظهارات خود پیش از ورود به مقوله قیمت گذاری خودرو به بیان آماری در خصوص وضعیت خودروسازها و قطعه سازان پرداخت و گفت: هم اکنون نزدیک به 39 بنگاه خودروسازی بزرگ و 1200 قطعه ساز در کشور مشغول فعالیت هستند.
به گفته وی، این دو بخش صنعت از یک میلیون و 100 تا یک میلیون و 200 هزار نیروی کار را در خود جای داده که بخش خدمات فروش مستثنی از آن است.
ارزش افزوده صنعت خودرو 20 درصد است
غضنفری با تاکید بر این که، باید بازار خودرو را به دقت مراقبت کنیم، گفت: ارزش افزوده صنعت خودرو 20 درصد است، حال آن که ارزش افزوده فولاد، لوازم خانگی و نساجی به ترتیب هشت، سه و 2 درصد برآورد شده است.
وی سهم ارزش افزوده خودرو در تولید ناخالص داخلی کشور را 3.6 درصد عنوان کرد و گفت: رتبه کشور پیش از اتفاقات سال 91 در حوزه خودرو در منطقه اول، در آسیا پنجم و در جهان سیزدهم بود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت از سال 91 به عنوان سالی سخت برای صنعت خودروسازی کشور نام برد و افزود: باید دید وضعیت نرخ ارز به چه میزان بر روی صنعت خودروسازی کشور تاثیرگذار بوده است.
به گفته وی، میزان فروش صنعت خودروسازی در سال 90 ، 25 هزار میلیارد تومان بود، حال آن که در سال 90 برای فروش 5.5 میلیارد دلار جذب شد.
24 درصد صنعت خودرو در سال 90 با ارز ارزان
غضنفری توضیح داد: با توجه به این که، در سال 90 از ارز ارزان استفاده شد، می توان گفت که در این سال شش هزار میلیارد تومان ارز ارزان توسط خودروسازان مورد استفاده قرار گرفت و به بیانی دیگر 24 درصد صنعت خودرو در سال 90 با ارز ارزان فعال بود.