به گزارش «پارس تیونینگ» امیرحسن امیری در گفتوگو با ایسنا اظهار کرد: براساس دستورالعمل سازمان حمایت و کمیته قیمتگذاری خودرو، قیمت تمام خودروهای لوکس با قیمت بالای 45 میلیون تومان توسط خودروساز و با استفاده از حاشیه بازار تعیین میشود.
وی ادامه داد: بر همین اساس خودروهای ماکسیما، تیانا و نیومورانو جزو خودروهای لوکس محسوب میشود و تعیین قیمت آنها بر اساس حاشیه بازار بر عهده هیات مدیره شرکتهاست در این راستا شرکت پارس خودرو در مرحله اول قیمت فروش خودروهای ماکسیما اتوماتیک را از 57 میلیون و 700 هزار تومان به 64 میلیون و 500 هزار تومان، تیانا را از 80 میلیون و 410 هزار تومان به 85 میلیون تومان و نیو مورانو را از 111 میلیون و 140 هزار تومان به 127 میلیون تومان افزایش داد.
مدیر بازاریابی و پیشبرد فروش محصولات شرکای تجاری گروه خودرو سازی سایپا افزود: در مرحله بعد طی نامهای به شماره 58688/1005 در تاریخ بیست و ششم مهر ماه امسال قیمت فروش خودروهای ماکسیما اتوماتیک، تیانا و نیو مورانو به ترتیب 77 میلیون و 250 هزار تومان، 99 میلیون و 900 هزار تومان و 147 میلیون تومان تعیین و به سازمان حمایت از مصرفکنندگان و تولیدکنندگان اعلام شد. بدیهی است که این سازمان این قیمتها را در سامانه اطلاعرسانی 124 بهروز خواهد کرد.
امیری با بیان اینکه افزایش قیمت این محصولات متاثر از بالا رفتن هزینههای تامین قطعات و افزایش قابل توجه نرخ ارز بوده است، اظهار کرد: قیمتهای تعیین شده با احتساب حق بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده و سایر کسورات قانونی تغییر یافته است.
وی خاطرنشان کرد: معاونت بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا با هدف پاسخ به نیاز مشتری و تعدیل بازار و جلوگیری از ایجاد حباب قیمت در محصولات، از تاریخ پانزدهم آبان اقدام به فروش فوری محصولات با قیمتهای جدید از طریق شبکه نمایندگیهای فروش خود کرده است. تمامی نمایندگیهای گروه خودروسازی سایپا نیز موظفند براساس قیمتهای اعلام شده محصولات را به مشتریان عرضه کنند.
گفتنی است صبح امروز در حالی قیمت جدید فروش محصولات پارس خودرو به نمایندگیهای این شرکت ابلاغ شد که قیمتهای جدید مغایر با قیمتهای درج شده بر روی سامانه اطلاعرسانی 124 است که بر اساس گفتههای امیری قرار شده که قیمتهای جدید بر روی سامانه 124 اعمال شود.