به گزارش پارس تیونینگ به نقل از ایسنا، در حالی که این سازمان عصر روز چهارشنبه قیمتهای جدید محصولات ایرانخودرو و سایپا را بر روی سامانه اطلاعرسانی 124 منتشر کرد، ساعاتی پیش اعلام کرد که این قیمتها، قیمتهای پیشنهادی خودروسازان بوده و هنوز مورد تایید این سازمان قرار نگرفته است!

ظاهرا به این ترتیب قیمتهای اعلامی هنوز رسمیت نداشته و قابل اعمال نخواهد بود.
این وضعیت در حالی است که در قیمتهایی که بر روی سامانه اطلاعرسانی 124 منتشر شد، نرخ برخی از خودروها تا 50 درصد نسبت به قیمت قبلی که تصویبی در مهرماه امسال بوده افزایش نشان میدهد.
پیش از این نیز مدیرکل دفتر نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از آغاز عرضه خودرو از سوی خودروسازان از ابتدای هفته آینده خبر داده بود.
شهرام میرآخورلو تاکید کرده بود که روز شنبه آینده خودروسازان عرضه محصولات را با قیمتهای تجاری آغاز خواهند کرد و به زودی شاهد کاهش قیمتها در بازار خودرو خواهیم بود.
پیش از این نیز برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کارشناسان نسبت به هرگونه افزایش قیمت خودروهای داخلی هشدار داده و از مسوولان خواسته بودند خودروسازان را به عرضه خودرو در حد نیاز بازار ملزم کنند.
به گفته این کارشناسان، قطع عرضه خودرو از سوی خودروسازان در دو سه هفته اخیر از دلایل اصلی رشد بیضابطه و غیرمنتظره این محصول در بازار آزاد بوده است. البته در دو روز اخیر روند نزولی قیمتها آغاز شده و قیمت برخی خودروها تا دو میلیون تومان نیز کاهش نشان میدهد.
تلاش برای کسب اطلاع رسمی از مدیران سازمان حمایت نتیجهای نداد در حالی که به نقل از مدیران این سازمان در یک برنامه خبری تلویزیون اعلام شده که قیمتها قطعی نیستند.
گفتنی است عکس زیر از سایت سازمان حمایت و اعلام قیمت های جدید خودروها گرفته شده است.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ