ور مختار :سازمان حمایت قیمت های رسمی خودرو را اعلام می کند
شورای رقابت حق تعیین قیمت خودرو را ندارد

عصر خودرو: رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با تائید کاهش ۱۵ تا ۳۰ درصدی قیمت خودرو بر اساس دستورالعمل جدید شورای رقابت گفت: بعد از تصویب دستورالعمل جدید قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت، سازمان حمایت نیز کاهش ۱۵ تا ۳۰ درصدی قیمت خودرو را اعلام کرد و قیمت های رسمی متناسب با نوع خودرو توسط سازمان به زودی اعلام می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصر خودرو» به نقل از خانه ملت، محمد علی پورمختار گفت: تعیین قیمت برعهده سازمان حمایت است و آن چیزی که شورای رقابت باید اعلام می کرد دستورالعمل نحوه قیمت گذاری خودرو بود.
نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی با تائید کاهش ۱۵ تا ۳۰ درصدی قیمت خودرو افزود: دیروز وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت بر مبنای دستورالعمل جدید کاهش ۱۵ تا ۳۰ درصدی قیمت خودرو متناسب با نوع خودرو را اعلام کرد.
وی ضمن اعلام اینکه خودروسازان موظف به اعمال قیمت های جدید از ابلاغ دستورالعمل جدید هستند، درباره اینکه گفته می شود کاهش ۱۵ تا ۳۰ درصدی قیمت خودرو صحت ندارد، افزود: شورای رقابت مکلف به تعین دستورالعمل قیمت گذاری خودرو است و سازمان حمایت نیز بر اساس دستورالعمل مصوب این شورا کاهش ۱۵ تا ۳۰ درصدی را در دستور کار خود قرار داده است.
نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به اینکه خودروسازان بر اساس دستورالعمل جدید محصولات خود را قیمت گذاری نخواهند کرد، گفت: وظیفه قیمت گذاری خودرو برعهده سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده است.
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ با تاکید بر اینکه سازمان حمایت کاهش ۱۵ تا ۳۰ درصدی قیمت خودرو را نهایی کرد و در حال حاضر باید منتظر اعلام قیمت های ریز و رسمی خودرو از سوی سازمان حمایت باشیم، خاطرنشان کرد: به زوی قیمت های جدید اعلام می شود.
در حالی روز گذشته دستورالعمل قیمت گذرای خودرو از سوی شورای رقابت تصویب شد که وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه روز گذشته کاهش ۱۵ تا ۳۰ درصدی را برمبنای دستورالعمل جدید اعلام کرد؛ البته شورای رقابت نیز کاهش ۱۵ تا ۳۰ قیمت خورد را تکذیب می کند.