به گزارش پارس تیونینگ به نقل از «عصر خودرو» با تصمیم نهایی سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده جدیدترین قیمت های خودرو اعلام شد و در بسیاری از خودروها قیمت اعلام شده به قیمت های بازار بسیار نزدیک شده و دلالان چاره ای جز عرضه خودروهای احتکار کرده نخواهند داشت زیرا قیمت های فعلی بازار دیگر کشش افزایش قیمت ندارد و مصرف کننده های واقعی درک کرده اند در این بازار نباید خریدی انجام داد تفکری به سرعت در حال نفوذ بین فعالان بازار است که دیگر بازی با قیمت های بازار خودرو به پایان رسیده است.

از سوی دیگر خبر افزایش تولید خودروسازان در 2 ماه گذشته و پس از پشت سر گذاشتن بحران تولید در ماه های گذشته ،دلالان را نگران تر از گذشته خواهد کرد که این بازار دیگر جای درآمد زایی نیست .هم اکنون بسیاری از آگهی های فروش خودرو در روزنامه ها و سایت های اینترنتی به دلیل قیمت بسیار غیر منطقی بدون مشتری مانده است و اگر تا به امروز خرید و فروشی هم صورت می گرفت به دلیل عرضه و تقاضای بین دلالان بوده و مصرف کننده توان حضور در این بازار باقیمت های سرسام آور را نداشته است. حالا دلالان مانده اند با خودروهایی که کمتر مشتری برایش پیدا خواهد شد.

در این بین بسیاری از مشتریان واقعی بازار که از خودروسازان و واردکننده ها خودرو پیش خرید کرده اند همچنان منتظر تحویل خودرو هستند که بسیاری آز آنها برنامه ریزی زندگی شخصی شان در این ماه ها که در بسیاری از موارد به نزدیک یکسال نیز رسیده منتظر تحویل خودروهای خود هستند که باید سازمان حمایت در این باره اقدام عاجلی کند تا مردم بیشتر از این بدون تکلیف باقی نمانند.
از طرف دیگر با تعیین تکلیف حمایت مالی دولت به خودروسازان فشار بیشتری از سوی سازمان حمایت برای اجرای پیش فروش به خودروسازان و ایجاد تعهدات غیر واقعی به مردم به عمل آید.
نکته مهم دیگر صبوری خریداران نقدی بازار خودرو است به اینکه سازمان حمایت بالاترین قیمت ممکن در راستای حمایت از خودروسازان را با شرط های سنگین به عمل آورده و امکان افزایش قیمت ها از سوی سازمان حمایت به نفع خودروسازان دور از تصور است و این عبارت به این معناست که قیمت های اعلام شده مبنای قیمت رسمی خودرو تا مدت بسیار طولانی است به جز اینکه اتفاقات بسیار پیش بینی نشده دیگری به وقوع بپیوندد که آن هم خیلی محتمل نیست .
بنابراین صبوری خریداران نقدی بازار که مصرف کننده واقعی و نهایی هستند باعث میشود دلالان بازار سریعتر از چرخه فعلی حذف شده و از این بازار رخت بربندند. البته این نوع سرمایه گذاران به سرعت سر از بازار دیگری در می آورند که خدا به آنجایی که میروند رحم کند!