Untitled 1

دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: پشت پرده گرانی خودرو طی سال 91

 1. #1
  اندازه نوشتار

  پیش فرض پشت پرده گرانی خودرو طی سال 91

  به گزارش پارس تیونینگ به نقل از همشهری اقتصاد ، اما متاسفانه کمیته خودرو دور زده شد و جلساتی بدون حضور اعضای این کمیته و مدافعان حقوق مصرفکننده در خارج از این کمیته تشکیل شد که نتیجه آن، مصوبه اخیری بود که دولت در حمایت از خودروسازان برای آشفته بازار خودرو صادر کرد که به نظر میرسد چندان کار کارشناسی بر روی آن صورت نگرفته است، این در شرایطی است که خودروسازان با علم به این موضوع، از دو تا سه هفته قبل از ابلاغ مصوبه، عرضه خود به بازار را قطع کرده و صحنه گردانان اصلی قیمت ها در حاشیه بازار شدند. هم اکنون نیز بعد از ابلاغ مصوبه، آنها تلاش کردهاند تا قیمت را به میزان ۹۵ درصد قیمت حاشیه بازار برای خود محاسبه کنند و بر این اساس، مصرف کنندگان متضرر شده و با مصوبهای مغایر با اصول حمایت از حقوق مصرف کننده مواجه هستند که حقوق آنها را زیرپا می گذارد.

  در نهایت مصرفکنندگان و انجمن ملی حامی آنها، با آزادسازی قیمت خودرو مخالف نیست، اما به نظر میرسد که آزادسازی قیمت خودرو در شرایط فعلی نیازمند فراهم آوردن فضای رقابتی در بازار و صفر شدن تعرفه واردات خودرو است. به این معنا که اگر امروز، آزادسازی قیمت خودرو در بازار صورت میگیرد، پشتوانه آن صفر شدن تعرفه ها باشد تا مصرفکنندگان در یک فضای رقابتی محصول خود را انتخاب کرده و وارد بازار شوند.

  از سوی دیگر، خودروسازان نیز در این فضا مکلف خواهند بود که اصول رقابتی و حرفهای را در بازار خودرو رعایت کرده و ثبات قیمت و کیفیت مناسب را به مصرف کنندگان هدیه دهند. در نهایت آنچه که امروز در بازار خودرو مشاهده میشود و شدیدا مشکلزا شده است، بازاری غیررقابتی و مغایر با اصول حرفهای حمایت از مصرف کنندگان است و یکجانبه تنها حقوق تولیدکنندگان را در نظر میگیرد.
  ویرایش توسط Alireza : 03-23-2013 در ساعت 01:59 AM

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

هنوز جستوجو برای این متن در پارس تیونینگ صورت نگرفته است

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •