Untitled 1

دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: کاهش قیمت خودرو به شرط کاهش 50 درصدی واردات است

 1. #1
  اندازه نوشتار

  پیش فرض کاهش قیمت خودرو به شرط کاهش 50 درصدی واردات است

  به گزارش پارس تیونینگ به نقل از ایسنا، موید حسینی صدر گفت: مردم از وضعیت و قیمت خودرو به شدت ناراضی هستند.

  نماینده مردم خوی اظهار کرد: افزایش شدید قیمت خودرو رانتهای چند هزار میلیارد تومانی نصیب شبکه های رانتی خودروسازان کرده است. طی این مدت سوءاستفاده های کلانی از نوسانات قیمت خودرو شده است.
  وی با اشاره به مصوبه جدید هیات وزیران مبنی بر محاسبه قیمت خودرو بر اساس نرخ تجاری، گفت: قیمتگذاری خودرو توسط خودروساز آن هم بر اساس مابه التفاوت نرخ ارز آزاد و ارز مبادله ای موجب تثبیت قیمت های فزاینده خودرو و افزایش شیب صعودی قیمت ها شده است.
  این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، کاهش تعرفه واردات خودرو به نصف و اجازه واردات خودرو با سه سال سن را از جمله راهکارهایش برای مهار افسارگسیختگی های بازار خودرو دانست و افزود: تولید برخی خودروها مثل خودروی پراید در مدلهای قبلی سالهاست منسوخ شده است ولی مردم ایران مجبورند حدود 20 میلیون برای آن بپردازند.

  حسینی صدر طرح زود و فرد خودروها را نیز موجب تشدید نابسامانی های بازار خودرو دانست و افزود: پس از نهادینه شدن طرح زوج و فرد اکثر خانواده ها دو خودرو با پلاک فرد و زوج خریداری کرده اند. این موضوع موجب افزایش تقاضا در بازار خودرو و افزایش قیمتها شده است.
  این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، پیشنهاد داد برای کنترل این موضوع پلاک خودرو به جای فرد به نام خانواده مالک خودرو صادر شود تا حجم تقاضا در بازار خودرو قدری کاهش یابد.
  نماینده مردم خوی، کاهش 5 درصدی تعرفه واردات را بر کاهش قیمت خودرو بیاثر دانست و افزود: برای مهار واقعی قیمت های سر به فلک کشیده قیمت خودرو که این روزها جزو کالاهای سرمایه ای شده، تعرفه واردات باید به 50 درصد کاهش یابد تا نابسامانی های بازار خودرو مهار شود. به محض اعلام این تصمیم توسط هیات وزیران قیمت خودرو کاهش خواهد یافت.
  این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، آزادسازی قیمت خودرو را با سپردن اختیار قیمتگذاری خودرو به خودروسازان را یکسان دانست و پیشنهاد داد: اگر قیمتگذاری خودرو به طور کامل آزاد شود و همزمان تعرفه واردات خودرو به نصف کاهش یابد و اجازهی واردات خودروهای با 3 سال ساخت هم صادر شود، بازار خودرو روی آرامش خواهد دید.
  حسینی صدر ابراز تاسف کرد: البته مطمئنم شبکه سودجویی و رانت که به صورت غیررسمی در صنعت خودرو با قدرت مشغول راندن خر مراد هستند، مانع از اجرایی شدن چنین پیشنهاداتی میشوند.

  ویرایش توسط pedramMC : 02-09-2013 در ساعت 02:34 AM

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

هنوز جستوجو برای این متن در پارس تیونینگ صورت نگرفته است

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •