انتظار معاون وزیر صنعت از شورای رقابت رسانه ای شد؛
ابلاغ دستورالعمل قیمت گذاری خودرو به سازمان حمایت

رییس سازمان حمایت از مصرف كنندگان و تولیدكنندگان گفت: توقع داریم شورای رقابت مسیر حركت را برای انحصار شكنی در حوزه تولید خودرو فراهم كند.


به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودو»، سید جواد تقوی، با بیان این مطلب گفت: انتظار داریم حداقل سهم این تعداد خودروساز كه در حوزه تولید در كشور وجود دارند و عملا ظرفیتهایی را برای تولید به كار گرفته اند مشخص شود و شورای رقابت قواعدی را بگذارد تا ما مسیر انحصار را نداشته باشیم.
وی تاكید كرد: بعد از تدوین دستورالعمل قیمت باید این را شورای رقابت به طور رسمی به سازمان حمایت ابلاغ كند تا ما بر اساس اطلاعات و داده های كارشناسی خودمان بتوانیم به استناد آن دستورالعمل، تعیین قیمت كنیم.
وی تصریح كرد: بحث صنعت خودرو تنها منحصر به قیمت نیست بلكه یكی از موضوعات اصلی حوزه خودرو فضای انحصاری است كه گفته می شود وجود دارد.
تقوی افزود: مساله بعدی قیمت، تامین تسهیلات، نقدینگی و ارز است و این موضوعات است كه اطلاعات دقیق را برای كار كارشناسی قیمت مشخص می كند.
رییس سازمان حمایت از مصرف كنندگان و تولید كنندگان اظهار كرد: ما از مدتها پیش این قواعد را برای بنگاه های خودمان لحاظ می كنیم اما بسته به شرایط زمانی و تصمیماتی كه دولت در این جهت می گیرد بر اساس اولویت گذاری برای تخصیص ارز و یا نوع ارزی كه چه به قطعات و چه خودرو اختصاص پیدا می كند قاعدتا قیمت در آن شرایط تدوین و ابلاغ می شود.
تقوی خاطرنشان کرد: بعد از نظر كمیسیون اصل 90 و جلساتی كه داشتیم، سازمان حمایت منتظر ابلاغ رسمی دستورالعمل قیمت است و تا این لحظه هنوز این دستورالعمل ابلاغ نشده است.