عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنوز زیرساختهای عرضه خودروهای یورو 4 در کشور محیا نیست اظهار داشت: تصمیم گیری های کنونی به نظر بسیار عجولانه می آید و باید به فکر چاره در این خصوص بود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پارس تیونینگ به نقل از ایلنا، مجید منصوری بیدکانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: برای عرضه خودروهای تولیدی یورو4 باید سوخت مورد نیاز آن نیز فراهم باشد که متاسفانه در حال حاضر جز در چند کلان شهر، توزیع سوخت به حدی نبوده است که تمام شهرهای کشور از آن برخوردار باشند.

منصوری بیدکانی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به تحمیل ضررهای هنگفت برای دارندگان خودروهای یورو 4 و استفاده آنها از سوخت یورو 2 افزود: اگر این اتفاق صورت پذیرد مطمئناً به ضرر مصرف کننده تمام خواهد شد و باید در اجرای این تصمیم تا بوجود آمدن زیرساختهای آن جلوگیری کرد.
این نماینده مجلس برنامه ریزی های نادرست در انجام فرآیندهای اینچنین را مهمترین دلیل در عدم رسیدن به اهداف مورد نظر برنامه دانست و تاکید کرد: متاسفانه برنامه ریزی ها در بین تصمیم گیرندگان کشور بصورت فشاری بوده و باید در این گونه برنامه ها، از برنامه های کششی استفاده کرد.
منصوری خاطر نشان کرد: در حال حاضر کشور در تحریم بسر می برد و در این شرایط باید تمام جوانب امر سنجیده شود و بهتر است برای این امر یک مدیریت متمرکز برای تصمیم گیری صورت پذیرد تا از انجام تحرکات شتابزده همچون عدم شماره گذاری خودروها جلوگیری گردد.
وی گفت: امیدواریم در دولت جدید برنامه های بزرگ اینچنینی با تدبیر بیشتر صورت گیرد تا هم مصرف کننده و هم تولید کننده از آن منتفع شوند.