Untitled 1

دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 33

موضوع: اخبار بنزین و سهمیه بندی

 1. #21
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  با پایان ماه مبارک رمضان و آغاز دور دوم سفرهای تابستانی مصرف بنزین کل کشور افزایش چشمگیری یافت.

  به گزارش پارس تیونینگ به نقل از ایسنا، در هفته گذشته مجموع مصرف بنزین کل کشور 479 میلیون لیتر بود که نسبت به هفته پیش از آن نشاندهندهی رشد 9 درصدی است.
  متوسط مصرف بنزین در بین روزهای 12 تا 18 مردادماه 68 میلیون و 500 هزار لیتر بود که 17 مردادماه با مصرف 84 میلیون لیتر بیشترین حجم مصرف و 13 مردادماه با 63 میلیون و 300 هزار لیتر کمترین حجم مصرف را به خود اختصاص دادند.
  از مجموع 479 میلیون لیتر بنزین مصرف شده در هفته گذشته تنها 21 میلیون و 500 هزار لیتر آن مربوط به بنزین سوپر بود که طبق آمار با متوسط مصرف روزانه سه میلیون لیتر نسبت به هفته پیش از آن سه درصد کاهش نشان میدهد.
  در روزهای مورد نظر نیز تهرانیها در مجموع 86 میلیون و 500 هزار بنزین مصرف کردند که با متوسط مصرف 13 میلیون و 200 هزار لیتر نسبت به هفته دوم مردادماه افزایش 16 درصدی را نشان میدهد
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 2. #22
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  سهمیه ۶۰ لیتری بنزین یارانه ای خودروهای شخصی و ۲۵ لیتری موتورسیکلت ها بدون تغییر در 31مرداد ماه 92 به کارت های سوخت واریز می شود


  به گزارش پارس تیونینگ به نقل از باشگاه خبرنگاران، علی ربیعی معاون ستاد حمل و نقل سوخت کشور با بیان این مطلب گفت: ساعت 24 روز پنج شنبه 31مرداد ماه 92 سهمیه 60 لیتری یارانه ای بنزین خودروهای شخصی، سهمیه 25 لیتری یارانه ای بنزین موتورسیکلت ها و دیگر سهمیه های سوخت به کارت های هوشمند واریز می شود که این شارژ سهمیه بدون تغییر نسبت به ماههای گذشته خواهد بود.
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 3. #23
  اخبار بنزین و سهمیه بندی
  خودرو
  MOHAVE 2010 , PERSIA 1381, BMW X6 2013
  محل سکونت
  طــــــهران
  نوشته ها
  2,444
  اندازه نوشتار

  پیش فرض نوبخت: بنزین گران نمی شود

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  نوبخت: بنزین گران نمی شود

  محمدباقر نوبخت در جمع نمازگزاران جمعه رشت با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: به مناسبت هفته دولت، خدمتگزاران مردم در دولت تدبیر و امید تصمیم گرفتند تا امروز با یک برنامه ریزی منسجم در مراسم عبادی-سیاسی جمعه شرکت کرده و ارادت خود را به مردم ابراز کنند.

  به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، سخنگوی دولت با اشاره به وظیفه ذاتی دولت برای استیفای حقوق ملی گفت: پیشرفت و توسعه ایرانی اسلامی با برنامه ریزی دقیق بودجهبندی و نظارت بر مدیریت کشور محقق میشود.
  معاون رئیس جمهور با بیان اینکه امروز بسیجیان، سپاهیان و مردم در مقابل دشمن متحد شدهاند اظهار کرد: مقاومت اقتصادی در برابر دشمن استراتژی دولت و ملت است.
  وی با بیان اینکه این نظام مرهون خون شهدا، رهبری امام راحل و مقام معظم رهبری است خاطرنشان کرد: مقاومت اقتصادی راه مقابله با تحریمهای اقتصادی دشمن بوده و اینجانب سرباز کوچکی برای مقابله با تهاجم اقتصادی دشمن هستم.
  به گزارش تسنیم، نوبخت با اشاره به برنامه ریزی دولت تدبیر و امید گفت: برنامه ریزی مناسب برای معیشت مردم در دستور کار دولت بوده و خدمتگزاران مردم بدون فوت وقت کار را آغاز کرده و شاهد بودیم که کابینه نیز علیرغم فرصت دو هفتهای رئیس جمهور همان روز اول معرفی شد.
  وی با تاکید بر تلاش مضاعف برای برنامهریزی و بهبود معیشت مردم در ۱۰۰ روز اول کاری دولت تدبیر و امید گفت: در قانون بودجه افزایش ۳۸ درصدی قیمت سوخت به دولت اعلام شد ولی دولت تصمیم گرفته ریالی هم بر قیمت سوخت اضافه نکند تا فشار اقتصادی بر مردم تحمیل نشود.
  وی با اشاره به قانون بودجه و جذب ۲۱۰ هزار میلیارد تومان درآمد افزود: با توجه به بودجه سه دوازدهم نمیتوان این میزان را در سال محقق کرد و در همین راستا لایحه اصلاحی بودجه با هدف ثبات اقتصادی به مجلس ارائه میشود.
  وی تصریح کرد: برای نخستین بار بودجه قبل از ۱۵ آذر به مجلس ارائه میشود و نمایندگان مردم و دولت با همت خود کاری جدید را آغاز خواهند کرد.

 4. #24
  اندازه نوشتار

  پیش فرض تولید ۲۳ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ در کشور

  هم اکنون روزانه به طور میانگین ۲۳ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ در چهار پالایشگاه کشور تولید و در ۳۲ جایگاه عرضه فرآورده های نفتی شهر تهران عرضه می شود  به گزارش پارس تیونینگ به نقل از تسنیم، ظرفیت حال حاضر تولید بنزین یورو 4 در ایران 26 میلیون و 300 هزار لیتر است که سهم پالایشگاه امام خمینی شازند در تولید بنزین یورو 4 کشور به 16 میلیون لیتر، سهم پالایشگاه تندگویان تهران به 3 میلیون لیتر، سهم پالایشگاه لاوان به 2.8 میلیون لیتر و سهم پالایشگاه آبادان به 3 میلیون لیتر می رسد.
  تولید روزانه بنزین یورو 4 که در میانه تیرماه 92 در این 4 پالایشگاه به 21 میلیون لیتر می رسید، در میانه شهریور به مرز 23 میلیون لیتر در روز رسیده است.
  این میزان بنزین تولید شده مستقیما به مخازن ذخیره سازی انبار ری در جنوب پایتخت منتقل می شود. برخی تانکرهای سوخت رسان مستقیما از انبار ری، این فرآورده نفتی را به جایگاههای عرضه سوخت شهر تهران منتقل می کنند و برخی دیگر این نوع بنزین را برای توزیع در برخی جایگاههای شرق، شمال و غرب کلانشهر تهران، به انبارهای کن و قوچک انتقال می دهند تا از مخازن این انبارها برای توزیع سوخت در این نواحی استفاده شود.
  بنزین با استاندارد یورو 4 که از پایان خرداد ماه در 15 جایگاه عرضه فرآورده های نفتی پایتخت توزیع شده بود، هم اکنون در 32 جایگاه عرضه سوخت تهران توزیع می شود.
  پروژه آتی در برنامه بهره برداری قرار گرفته صنعت پالایش نفت خام کشور، طرح توسعه پالایشگاه تبریز است. با بهره برداری از این پروژه 3.8 میلیون لیتر به تولید روزانه بنزین یورو 4 کشور اضافه می شود. برنامه ریزی شده بود تا طرح توسعه پالایشگاه تبریز در میانه تابستان 92 به بهره برداری برسد اما تا امروز از بهره برداری از آن خبری منتشر نشده است.
  پس از آن برنامه ریزی شده بود تا در ماه جاری شاهد بهره برداری از طرح توسعه پالایشگاه اصفهان باشیم که با بهره برداری از آن 11 میلیون لیتر به ظرفیت تولید روزانه بنزین یورو 4 کشور افزوده می شود.
  دیگر پروژه تولید بنزین یورو 4 در پالایشگاه بندرعباس است که ظرفیت تولید بنزین یورو 4 این پروژه به 12.4 میلیون لیتر می رسد.
  برنامه ریزی شده طرح توسعه پالایشگاه بندرعباس تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد. با تکمیل این طرح توسعه ای، تولید بنزین یورو 4 ایران در پایان سال 92 به 52 میلیون لیتر در روز خواهد رسید.
  از سوی دیگر در بخش توزیع بنزین با استاندارد یورو 4 برنامه ریزی ها بدین صورت است که با افزایش تولید روزانه این نوع بنزین، ابتدا در کلیه جایگاههای عرضه سوخت شهر تهران و سپس در جایگاههای عرضه سوخت 7 کلانشهر کشور بنزین با استاندارد یورو 4 توزیع شود.
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 5. #25
  اندازه نوشتار

  پیش فرض اعلام قیمت جدید بنزین تا چند روز آینده

  وزیر نفت با تشریح شرایط تبدیل وزارت نفت به هتل از اعلام تغییرات جدید قیمت بنزین توسط دولت تا چند روز آینده خبر داد و گفت: کمبود شدید گاز برای زمستان امسال قطعی است.  به گزارش پارس تیونینگ به نقل از مهر، بیژن زنگنه درباره آخرین تصمیم گیریهای دولت برای افزایش قیمت بنزین، گفت: چند روزی صبر کنید دولت نظرش را اعلام می کند، در حال حاضر درحال مطالعه هستیم و با توجه به نظر مجلس و ارزیابیهای دولت درباره قیمت بنزین تصمیم نهایی خواهیم گرفت.

  وزیر نفت در این باره که آیا ملاک تعیین قیمت بنزین قاچاق خواهد بود یا وضعیت اقتصادی مردم؟ اظهار داشت: میزان قاچاق برای تعیین نرخ بنزین اصل نبوده است اما باید توجه داشت که تاثیر قیمت بر قاچاق هم بر کسی پوشیده نیست.

  این عضو کابینه دولت افزود: اصل این است که بتوانیم تعهدات تامین هزینههای یارانه و هم آنچه که قانون الزام شده است را انجام دهیم چرا که قانون الزاماتی را برای دولت گذشته که دولت مکلف است برای اجرای آن با مجلس تعامل کند.

  این مقام مسئول درباره استفاده بهتر از میادین مشترک نفت و گاز، تصریح کرد: مهمترین میادین نفت و گاز کشور پارس جنوبی بوده و بعد مجموعه آزادگان یا غرب کارون که پول کافی هم در بودجه برای آن تعیین شده است وامیدواریم بانک مرکزی تمهیداتش که وام و اوراق مشارکت است را بیاندیشد تا کار را پیش ببریم.

  وزارت نفت باید هتل شود

  وی در پاسخ به این سوال خانه ملت که وزارت نفت چه زمانی به هتل تبدیل خواهد شد، توضیح داد: وقتی تولید نفت کشور به 4 میلیون بشکه در روز افزایش یابد و دیگر در جایی نیاز نداشته باشیم به جای گاز، فرآورده نفتی نسوزانیم و خام فروشی کم شود و بتوانیم ظرفیت تولید پتروشیمی را دوبرابر کنیم آن موقع وزارت نفت هتلی میشود برای دیگرانی که میآیند.

  زنگنه درباره نحوه قیمت گذاری خوراک پتروشیمی، تصریح کرد: درباره خوراک پتروشیمی به طور اصولی با خود کسانی که در این حرفه کار می کنند تفاهم کردیم که ما قیمت خوراک را اضافه کنیم به قیمت محصول که با نوسانات و پایین و بالا رفتن آن پایین و بالا برود، البته پس از بحث و بررسی بیشترنظر خود را مطرح می کنیم.

  هشدار نسبت به کمبود شدید گاز زمستانی

  وزیر نفت با ابراز نگرانی از کمبود گاز، با بیان اینکه باید تلاش کنیم فازهای پارس جنوبی وارد مدار شوند، افزود: باید واقعیات را ببینیم که آخر امسال یا وسط سال 93 یا آخر 93 یا میانه 94 چقدر تولید داریم سپس باید تولید را با زمان بندی و با سرسختی و پی گیری بالا ببریم.

  وزیر نفت در این باره که آیا کمبود به میزانی هست که در زمستان با قطعی گاز مواجه شویم؟ گفت: قطعی نداریم اما کمبود گاز جدی است که با جایگزینی سوخت مایع در نیروگاهها جبران می شود.

  وزیر نفت دراین باره که چرا با توجه به شعار خودکفایی بنزین دولت اقدام به واردات بنزین می کند؟ خاطرنشان کرد: وزارت نفت تصمیم به واردات گرفته است چرا که کمبود داریم و باید وارد کنیم چرا که نمیتوان به مردم بنزین نداد.
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 6. #26
  اندازه نوشتار

  پیش فرض لغو سهمیه بندی و عرضه تک نرخی بنزین

  رئیس اتحادیه جایگاهداران سوخت کشور با ارائه دو پیشنهاد جدید جایگاهداران سوخت به دولت خواستار لغو سهمیه بندی و عرضه تک نرخی بنزین به منظور کاهش فساد در جایگاه ها شد و گفت: با ادغام کارتهای بنزین و بانکی، امکان خرید آنلاین بنزین فراهم خواهد شد.


  به گزارش پارس تیونینگ به نقل از مهر، ناصر رئیسی فرد امروز در گفتگو با مهر با اشاره به بررسی سناریوهای مختلف قیمتی و غیر قیمتی بنزین در دولت، گفت: براساس قانون بودجه سالجاری این مجوز به دولت داده شده است که تا سقف 38 درصد نسبت به افزایش قیمت بنزین اقدام کند.
  رئیس اتحادیه جایگاهداران سوخت کشور با اعلام اینکه پیشنهاد جایگاه داران سوخت کشور حذف نظام سهمیه بندی و عرضه تک نرخی بنزین است، تصریح کرد: عرضه بنزین تک نرخی و یا اختصاص سهمیه ها مشکلات متعدد و فساد را در مجاری عرضه سوخت کشور رقم زده است.
  رئیسی فرد با تاکید بر اینکه پیشنهاد میشود همزمان با تک نرخی شدن قیمت بنزین، اما عرضه این فرآورده نفتی با کارت هوشمند سوخت ادامه یابد، اظهار داشت: از سوی دیگر اگر قیمت بنزین اصلاح و منطقی شود، قطعا جذابیتهای قاچاق این فرآورده نفتی به حداقل کاهش می یابد.
  وی با اعلام اینکه هم اکنون زیرساختهای مخابراتی و الکترونیکی در جایگاه های سوخت استانهای مختلف کشور ایجاد شده است، تبیین کرد: از این رو این امکان وجود ارد حتی با حذف کارتهای بنزین،" پز " عرضه هوشمند سوخت کارت های بنزین در کارت های شتاب بانکی ادغام شود.
  رئیسی فرد با تاکید بر اینکه ادغام کارت بنزین افراد و کارتهای شتاب بنزین حتی امکان خرید بنزین به صورت الکترونیکی را فراهم می کند، بیان کرد: قطعا کاهش فروش بنزین به صورت نقدی فساد و مشکلات را در جایگاههای سوخت به حداقل کاهش می دهد.
  رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت کشور با یادآوری اینکه با اجرای این روش جدید امکان دریافت اطلاعات خودروها هم توسط سامانه هوشمند سوخت فراهم خواهد شد، خاطرنشان کرد: قطعا استفاده از این روش، نیاز به تکنولوژی و زیرساختهای جدید فنی خواهد داشت.
  در همین حال جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفته است: دولت معتقد است اعمال مصوبه افزایش 38 درصدی حاملهای انرژی برای تامین کسری بودجه موجب تشدید تورم می شود در حالی که اولویت دولت کاهش تورم است، البته بحثی که داشتیم، مبنی بر این بود که برخی حاملهای انرژی مثل بنزین، امکان افزایش 20 درصدی را دارد.
  ویرایش توسط pedramMC : 10-09-2013 در ساعت 06:43 AM
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 7. #27
  اندازه نوشتار

  پیش فرض مشتریان بنزین آزاد بلاتکلیف هستند

  کارتهای سوخت بنزین آزاد جایگاه های سوخت از 10 به چهار کارت کاهش یافته و همین امر موجب شده تا برخی از جایگاه های بنزین کشور از ارایه کارت سوخت برای سوخت گیری خودروهایی که فاقد کارت سوخت هستند، امتناع کنند  به گزارش پارس تیونینگ به نقل از شرق، همین امر نیز موجب افزایش ساعت سوختگیری و ایجاد صفهای طویل در مقابل جایگاهها شده است.
  برهمین اساس رییس انجمن جایگاهداران سوخت از کاهش تعداد کارتهای موجود در جایگاه های بنزین خبرداد و افزود: در گذشته 10کارت سوخت 700تومانی با ذخیره حدود 10هزار لیتر را در اختیار ما قرار میدادند تا اگر فردی به هر دلیلی کارت سوخت ندارد از آن استفاده کند اما از ابتدای فروردین تاکنون این کارتها به سه تا چهار کارت به نسبت تعداد سکوها در اختیار جایگاه داران قرار میگیرد که همین امر منجر به افزایش زمان سوختگیری شده است.
  به گفته وی، در برخی از جایگاه ها، سهمیه موجود در این کارتها همزمان به اتمام میرسد و بعضا پیش آمده که این اواخر برای مدتی طولانی یک جایگاه کارت سوخت آزاد برای آندسته از افرادی که کارت خود را گم کردهاند، نداشته است.
  بیژن حاجمحمدرضا از این وضعیت انتقاد کرد و افزود: زمانی که سهمیه این کارتها صفر میشود باید آنها را به شرکت ملی پخش فروآرده های نفتی تحویل داد که در این صورت برای حسابرسی و تحویل مجدد کارت جدید در خوشبینانه ترین حالت 48 ساعت زمان لازم است که کارت جدید تحویل شود.
  حاج محمدرضا در حالی بر این اظهارات تاکید دارد که برخی از جایگاه ها این روزها از نداشتن کارت سوخت برای سوختگیری آزاد خبر میدهند.
  برهمین اساس بسیاری از کارشناسان پیشبینی میکنند کاهش تعداد کارتهای سوخت در اختیار جایگاه ها در راستای توقف سهمیه بندی بنزین صورت میگیرد تا شاید از این طریق دارندگان کارت سوخت که اغلب در صورت آنکه بخواهند سهمیه خود را ذخیره کنند از کارتهای سوخت جایگاهها استفاده میکنند ناچار به بهره گیری از کارتهای سوخت خود و مصرف سهمیه های خود شوند و آمار ذخایر بنزین 400تومانی موجود در کارتها کاهش یابد.
  بر اساس آمارهای موجود، در حال حاضر بیش از یک میلیارد لیتر بنزین 400تومانی در کارتها وجود دارد و این خود یکی از دغدغه های اصلی کشور محسوب میشود. چراکه تامین بنزین کشور با مشکلاتی مواجه شده که در نهایت منجر به واردات روزانه دو تا چهارمیلیونلیتر بنزین شده است.
  این در حالی است که چندی پیش شرکت ملی پخش فراوردههای نفتی در اقدامی سهمیه 500لیتری بنزین آزاد خودروهای عمومی را به 300لیتر کاهش داده است. دراین صورت دارنده کارت سوخت چنانچه از سهمیه خود در ماه استفاده کرد تنها میتواند از 300لیتر بنزین آزاد بهره ببرد.
  اگرچه این اتفاق در حالی صورت گرفت که مسوولان نفتی تاکید کردند این کاهش سهمیه بنزین آزاد نگرانی ایجاد نخواهد کرد چراکه در صورت آنکه متقاضی از تمام 300لیتر بنزین آزاد کارت خود هم استفاده کرد میتواند از کارت سوخت موجود در جایگاه ها بهره ببرد.
  این درحالی است که این روزها در سکوت خبری، کارتهای موجود در جایگاه ها از 10کارت به سه تا چهار کارت کاهش یافته است.
  بیژن حاج محمدرضا با تایید وجود اختلالاتی در شبکه هوشمند کارت سوخت، افزود: از اختلالاتی که گریبانگیر جایگاهداران شده، اختلال در باطلکردن کارتهای سوخت است که در نهایت باعثشده برخی از این مشکل، سوءاستفاده کنند و با اعلام مفقودشدن کارت خود، از هر دو کارت و از سهمیه 60لیتر آنها استفاده کنند. وی در پاسخ به این سوال که قاعدتا چنین رخدادی نباید امکانپذیر باشد زیرا تا کارتی باطل نشود، کارت دیگر صادر نمیشود، تاکید کرد: متاسفانه این اتفاق به دفعات در جایگاه ها بهوقوع پیوسته و بر مشکلات ما افزوده است. حاجمحمدرضا در مورد دلیل احتمالی این اختلال شبکه براین گمانه زنی اصرار دارد که احتمالا در شرکت ملی پخش، برخی از پرونده های ابطال کارت از دید پنهان میماند یا دستهایی پنهان این تخلف را هدایت میکنند.
  وی درعین حال از کیفیت کارتهای هوشمند سوخت نیز گلایه کرد و افزود: در حال حاضر کیفیت این کارتها به حدی پایین آمده که در زمانی که کاربر آن را در دستگاه قرار میدهد قطعه ای از آن جدا میشود و ما ناچار به بازکردن دستگاه و رفع خرابی آن هستیم.
  ویرایش توسط pedramMC : 11-06-2013 در ساعت 01:16 PM
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 8. #28
  اخبار بنزین و سهمیه بندی
  خودرو
  MOHAVE 2010 , PERSIA 1381, BMW X6 2013
  محل سکونت
  طــــــهران
  نوشته ها
  2,444
  اندازه نوشتار

  پیش فرض افزایش فروش بنزین آزاد در جایگاه ها

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  افزایش فروش بنزین آزاد در جایگاه ها


  یک مقام مسئول در وزارت نفت با اشاره به افزایش فروش بنزین آزاد با قیمت 700 تومانی تا سقف 20 میلیون لیتر در روز، اعلام کرد: هم اکنون هیچگونه کمبودی برای تولید و عرضه کارت بنزین در جایگاهها وجود ندارد.


  به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، محسن روحانی با بیان اینکه اولویت وزارت نفت تامین و توزیع سوخت به موقع به مشتریان است، گفت: از این رو وقتی با خودرو شخصی به جایگاه سوخت مراجعه میکنند در صورت نداشتن کارت سوخت با مشکل مواجه نشوند.
  مدیر سامانه هوشمند سوخت کشور با تاکید بر اینکه به اندازه نیاز مردم، کارت در اختیار جایگاه داران سوخت قرار داده شده است، تصریح کرد: به محض مراجعه مشتریان در صورت نداشتن کارت سوخت، کارت جایگاه در اختیارشان قرار داده می شود.
  این مقام مسئول در خصوص اینکه برخی مدعی هستند که در حال حاضر در جایگاهها با کمبود کارت مواجه هستیم اظهار داشت: محدودیتی در توزیع کارت سوخت به جایگاهها وجود ندارد و در صورت اعلام نیاز جایگاهها، کارت در اختیارشان قرار میگیرد.
  وی با اشاره به کیفیت کارتهای هوشمند سوخت موجود بیان کرد: کارتهای هوشمند سوخت تهیه شده در کشور مورد تایید شرکتهای بینالمللی است به طوریکه تقریبا نیمی از کارتهای هوشمند سوخت جهان را این شرکتها تامین می کنند.
  به گفته روحانی در شرایط فعلی کارتهای موجود هوشمند سوخت از نظر کیفیت هیچ گونه مشکلی ندارد و شرکت ملی پخش نیز به صورت مدوام کنترل و بررسی می کند.
  مدیر سامانه هوشمند سوخت کشور با اعلام اینکه در صورت بروز مشکل در کارتهای سوخت، شرکت ملی پخش این کارتها را از گردونه خارج و کارتهای جدید را صادر می کند، افزود: در چند روز گذشته از 60 میلیون لیتر بنزینی مصرفی در کشور حدود 19 میلیون لیتر به صورت فروش آزاد بوده است.
  این مقام مسئول با یادآوری اینکه هم اکنون به طور معمول 20 تا 25 درصد فروش بنزین آزاد به قیمت 700 تومان از طریق کارتهای جایگاه داران انجام میشود، خاطرنشان کرد: آمارها بیانگر این است افرادی که با خودرو شخصی اقدام به سوخت گیری میکنند حدود 15 درصد است و مابقی از کارت آزاد جایگاه داران استفاده میکنند.

 9. #29
  اندازه نوشتار

  پیش فرض واریز سهمیه های بنزین در شب یلدا

  همزمان با فرا رسیدن شب یلدا اولین سهمیه بنزین نیمه یارانهای زمستان امشب 30 آذر ماه به کارتهای هوشمند سوخت واریز میشود تا با توجه به آغاز سقوط آزاد مصرف این فرآورده نفتی، مردم از اولین روز زمستان ذخیرهسازی بنزین 400 تومانی برای تعطیلات نوروز را آغاز بکنند.  به گزارش پارس تیونینگ به نقل از مهر، آمارهای رسمی شرکت ملی پالایش و پخش فرآوردههای نفتی حاکی از آن است که پس از ثبت رکوردهای جدید مصرف بنزین در هفت ماهه نخست سالجاری، مصرف این فرآورده استراتژیک نفتی از نیمه پائیز سالجاری روندی نزولی را در پیش گرفته است.
  از این رو هر چند در ایام نوروز و حتی شهریورماه مصرف بنزین ایران رکوردهای 90 تا 100 میلیون لیتری در روز را برای نخستین بار ثبت کرد اما هم اکنون متوسط مصرف بنزین کشور به حدود 68 میلیون لیتر در روز کاهش یافته است.
  پیش بینیها حاکی از آن است که متوسط مصرف روزانه بنزین کشور هم تا اوئاسط اسفند ماه به سیر نزولی خود ادامه دهد که با توجه به تثبیت قیمت و سهمیههای بنزین، مردم و خودروسواران از روزهای ابتدایی زمستان با کاهش مصرف بنزین 400 تومانی، به نوعی ذخیرهسازی بنزین با قیمت نیمه یارانهای را در کارتهای سوخت برای نوروز 93آغاز کردهاند.
  در همین حال مصطفی کشکولی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآوردههای نفتی ایران از آغاز ذخیرهسازی بنزین نوروزی مردم در انبارها و مخازن ذخیره سازی فرآوردههای نفتی کشور خبر داده است.
  اولین سهمیه بنزین نیمه یارانهای زمستان تا ساعت 24 بامداد امشب شنبه 30 آذر ماه و همزمان با فرا رسیدن شب یلدا به کارتهای هوشمند سوخت واریز میشود.
  برای دی ماه امسال هر لیتر بنزین نیمه یارانهای با قیمت 400 تومان و بنزین آزاد با نرخ 700 تومان عرضه میشود ضمن آنکه 25 لیتر بنزین به کارت سوخت موتورسیکلتها با نرخ نیمه یارانهای اختصاص می یابد.
  در اولین ماه فصل زمستان سهمیه بنزین آزاد خودروهای شخصی بدون محدودیتی، در صورت اتمام سهمیه بنزین نیمه یارانهای 400 تومانی خودروها از طریق کارت هوشمند سوخت خودرو قابل برداشت است.
  از سوی دیگر با توجه به آغاز توزیع بنزین با استاندارد یورو 4 اتحادیه اروپا در برخی از کلانشهرها همچون تهران، اراک، کرج و اهواز، شرکت ملی پالایش و پخش فرآوردههای نفتی پیشتر اعلام کرده است: با وجود افزایش هزینههای تولید اما تا اطلاع ثانوی بنزین اروپایی با قیمتهای مصوب و تکلیفی دولت در جایگاهها عرضه خواهد شد.
  در همین حال مجتبی شفیعی رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت اخیرا از تثبیت قیمت بنزین تا پایان سالجاری خبر داد و اعلام کرده است: فعلا برنامه ای برای تغییر سهمیه بنزین نیمه یارانه ای خودروها وجود ندارد و سهمیه بنزین آذر مطابق با روال گذشته فردا شب به کارت های سوخت واریز میشود.
  هم اکنون حدود 24 میلیون کارت فعال سوخت در کشور وجود دارد و صاحبان این کارتهای هوشمند سوخت از سه هزار و 227 جایگاه در سراسر کشور سوختگیری میکنند به طوریکه روزانه نزدیک به پنج میلیون تراکنش در کشور ثبت می شود.
  در حال حاضر بنزین به صورت 2 نرخی شامل بنزین معمولی یارانه ای 400 تومان، بنزین معمولی آزاد 700 تومان، بنزین سوپر نیمه یارانه ای 500 تومان و بنزین سوپر آزاد 800 تومان در سطح جایگاههای کشور عرضه میشود.
  با این وجود پیش بینی میشود از بهار سال آینده برای نخستین بار پای بنزین 1000 تومانی به جایگاههای سوخت کشور باز شود.
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 10. #30
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  به گزارش پارس تیونینگ به نقل از ایسنا، لحظه شماری برای اعلام قیمت بنزین در فاز دوم هدفمندی یارانهها آغاز شده است و به نظر میرسد قیمت بنزین 700 و 1200 تومانی و گازوئیل 500 تومانی در آخرین شبهای فروردین 93 نهایی و اعلام شوند.
  این شبها و با نزدیک شدن اعلام نرخ نهایی سوخت مصرفی ، نگرانی از سوخته شدن سهمیه موجود در کارتهای سوخت پس از اعلام نرخ جدید بنزین و گازوئیل به همان اندازه افزایش یافته است که پیشتر مردم از افزایش قیمت این حاملها نگران بودند.
  از نیمه دوم سال گذشته با مطرح شدن اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها و افزایش قیمت حاملهای انرژی ، تصور مصرف بنزین لیتری 1200 تومان و گازوئیل 500تومانی بسیاری از مصرف کنندگان را نگران کرده است .در این میان گفته میشود بیش از دو میلیارد تومان بنزین 400 تومانی در کارتهای سوخت مصرف کنندگان موجود است و مردم نیز از سوخته شدن کارتهای خود در این مرحله نگراناند .در فاصله کمتر از 10روز مانده به پایان فروردینماه و نزدیک شدن به اعمال فاز دوم هدفمندی یارانهها مصرف کنندگان سوخت در کشور هر لحظه منتظر اعلام نرخهای جدید هستند.به گزارش ایسنا، پس از تعطیلات نوروز امسال ، مسئولان دولتی اظهاراتی درباره افزایش قیمت حاملهای انرژی داشتند به گونهای که برخی از افزایش 24درصدی قیمت این حاملها خبردادهاند و برخی دیگر نیز گفتنهاند دولت موافق افزایش قیمت حاملها نیست.بر این اساس افزایش قیمت حاملهای انرژی از ابتدای امسال آغاز شد و اولین حامل نیز قیمت گاز مصرفی بود که با افزایش 20درصدی همراه شد و قرار است قیمت دیگر حاملها همچون بنزین و گازوئیل تا پایان فروردین اعلام شود.
  سخنگوی دولت از مخالفت با افزایش قیمت حاملهای انرژی سخن میگوید، اما از سوی دیگر وزیر امور اقتصادی و دارایی شیب افزایش قیمتها را ملایم و معاون اجرایی رییس جمهور میزان افزایش قیمت ها را تا سقف 24 درصد اعلام میکند تا همانطور که معاون اول رییس جمهور میگوید سرنوشت تعیین قیمت بنزین به شب آخر کشیده شود.با احتساب افزایش 24 درصدی قیمت حاملهای انرژی و پنج درصد عوارض احتمال میرود قیمت بنزین معمولی نیمه یارانهای حدود 550 تومان و قیمت بنزین آزاد حدود 950 تومان عرضه شود.این درحالی است که برخی گمانه زنیها حاکی از احتمال تک نرخی شدن بنزین به قیمت 800 تومان در هر لیتر یا ادامه روند دونرخی با قیمت لیتری 700 تومان برای بنزین سهمیه ای و 1000 تومان برای بنزین آزاد است.همچنین قیمت گازوئیل آزاد مصرفی حدود 450تومان و CNG نیز حدود 521تومان عرضه میشود
  ویرایش توسط pedramMC : 04-11-2014 در ساعت 07:10 PM
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

هنوز جستوجو برای این متن در پارس تیونینگ صورت نگرفته است

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •