Untitled 1

دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 33

موضوع: اخبار بنزین و سهمیه بندی

 1. #1
  اندازه نوشتار

  پیش فرض اخبار بنزین و سهمیه بندی

  دوستان عزیز شما اینجا میتوانید از آخرین اخبارها در مورد سهمیه بندی بنزین و قیمت ها اگاه شوید
  و هم میتونید مشکلاتتونو ذکر کنید

 2. #2
  اندازه نوشتار

  پیش فرض قیمت و سهمیه بنزین تا پایان امسال تغییر نمی کند

  به گزارش پارس تیونینگ به نقل از خبر آنلاین:معاون وزیرنفت وعده داد که قیمت و سهمیه بنزین تا پایان امسال تغییر نمی کند.

  آذرجزایری: برخی قیمت واقعی بنزین را هزارتومان اعلام می کنند و برخی دیگر مدعی هستند که قراراست بنزین 400 تومانی حذف شود.
  این درحالی است که مدیرعامل شرکت ملی پالای و پخش فرآورده های نفتی تمام این اخبار را تکذیب می کند و درعین حال از عدم افزایش قیمت و تغییر سهمیه های بنزین تا آخر امسال خبر می دهد.
  براساس اظهارات علیرضا ضیغمی قیمت و سهمیه بنزین تا پایان امسال هیچ تغییری نخواهد کرد چراکه خوشبختانه هم اکنون پالایشگاه های کشور با حداکثر ظرفیت خود فرآورده های نفتی را تولید می کنند.
  شایعات از جایی کلید خورد که سازمان هدفمندی یارانه ها بدون هیچ دلیل منطقی دستور حذف 200 لیتر از بنزین آزاد خودروهای شخصی را صادرکرد.
  با وجود گذشت بیش از 15 روز از اتخاذ چنین تصمیمی با اینحال هنوز هم در شرایطی که متقاضیان بنزین آزاد اغلب در هنگام سوخت گیری از کارتهای جایگاهداران استفاده می کنند تنها دلیل روشن برای اتخاذ چنین تصمیمی به سخنان مدیرروابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در گفت وگو با خبرآنلاین بر می گردد:" شارژ کردن ماهانه 500 لیتر بنزین آزاد بار سنگینی بر سامانه تحمیل می کرده و برهمین اساس ستاد هدفمندی یارانه ها این رقم را کاهش داده است. " البته توضیحات بیشتر شهیدی در ادامه گزارش خواهد آمد.
  اما برخی از کارشناسان معتقدند حذف 200 لیتری بنزین آزاد و یا همان نیمه یارانه ای در کارتهای خودروهای شخصی در راستای تصمیمی صورت گرفته که براساس آن سهمیه های 400 تومانی حذف و بنزین تک نرخی و به قیمت 700 تومان عرضه شود.
  این درحالی است که این گمانه زنی توسط رئیس روابط عمومی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی تایید نمی شود و در عین حال تاکید می کند این شرکت دستورات ستاد هدفمندی یارانه ها را اجرایی می کند و خود نقشی در سیاست گذاری ندارد.
  براساس اظهارات شهیدی ، کاهش سهمیه بنزین نیمه یارانه ای خودروهای شخصی و آژانس ها و خودروهای مسافربر شخصی دوگانه سوز در شهریورماه توسط ستاد هدفمندی به آنان ابلاغ شده و موظف بوده اند از اول مهرماه اینکار را انجام بدهند.
  وی در پاسخ به این سوال که اتخاذ چنین تصمیمی چه سیاست اجرایی را دنبال می کرده است آنهم در شرایطی که اکثر مردم بنزین آزاد خود را از طریق کارتهای سوخت جایگاه ها دریافت می کنند، متذکرشد: ستاد هدفمندی یارانه برای کاهش بار سامانه آنهم در شرایطی که هیچ کس از این سهمیه به طور کامل استفاده نمی کرده است چنین تصمیمی گرفته است.
  وقتی از شهیدی می پرسیم که مگر این 500 لیترها در هرماه برروی هم انباشته می شوند، تاکید می کند: خیر در هرماه این سهمیه کاملا حذف و سهمیه جدید جایگزین می شود.
  اتخاذ چنین تصمیمی در حالی است که روزانه حدود 60 میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف می شود و با توجه به افزایش نرخ ارز قیمت این فراورده بسیار بالاتر از نرخ فروش آن در کشور است.
  بنابراین آنچه که می توان به یقین حدس زد آنهم در شرایطی که همین تفاوت قیمت باعث از سر گرفتن قاچاق بنزین در کشور شده این است که به نظر می رسد ستاد هدفمندی یارانه ها به دنبال راهکاری برای مهار قاچاق بنزین و حل مشکل رشد مصرف این فراورده در کشور است و به زودی باید شاهد اجرای سیاستی جدید در این خصوص بود.
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 3. #3
  اندازه نوشتار

  پیش فرض گران نشدن بنزین تا شب عید

  به گزارش پارس تیونینگ به نقل از مهر، برای آذر ماه سالجاری هیچگونه تغییری در قیمت و سهمیه بنزین خودروها اعمال نمیشود و بر این اساس در سومین ماه فصل پائیز 60 لیتر سهمیه بنزین با قیمت نیمه یارانهای 400 تومان به خودروهای شخصی اختصاص می یابد.
  در آذر سالجاری همچنین 25 لیتر بنزین به کارت سوخت موتورسیکلتها با نرخ نیمه یارانهای واریز میشود ضمن آنکه تغییری در سهمیه خودروهای عمومی و خدماتی هم حاصل نشده است.
  آذر ماه سالجاری سهمیه بنزین آزاد خودروهای شخصی بدون محدودیتی، در صورت اتمام سهمیه بنزین نیمه یارانه ای 400 تومانی خودروها از طریق کارت هوشمند سوخت خودرو قابل برداشت است.
  از سوی دیگر برای سومین ماه فصل پائیز هیچگونه محدودیت زمانی برای استفاده از سهمیه بنزین 400 تومانی ذخیره شده در کارتها تعیین نشده است.
  نکته قابل توجه آن است که با توافق دولت و مجلس شورای اسلامی برای تعویق اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانهها، تا پایان اسفند ماه سالجاری تغییری در سهمیه و قیمت بنزین خودروها اعمال نخواهد شد.
  سیدمسعود میرکاظمی رئیس کمیسیون انرژی مجلس هم با بیان اینکه امسال بنزین گران نخواهد شد، تاکید کرده است: با توجه به منتفی شدن اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانهها، بهای حاملهای مختلف انرژی هم تا پایان سالجاری افزایش نمییابد.
  در همین حال محمد رویانیان رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت در گفتگو با مهر با انتقاد از کاهش شبانه سهمیه ماهانه بنزین آزاد خودروها از 500 به 300 لیتر، یادآور شده است: از نظر ستاد سوخت باید به همه خودروهای شخصی ماهانه سهمیه 500 لیتری بنزین آزاد اختصاص یابد.
  در حال حاضر بنزین به صورت 2 نرخی شامل بنزین معمولی یارانه ای 400 تومان، بنزین معمولی آزاد 700 تومان، بنزین سوپر نیمه یارانه ای 500 تومان و بنزین سوپر آزاد 800 تومان در سطح جایگاههای کشور عرضه می شود.

 4. #4
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  به گزارش پارس تیونینگ به نقل از فارس، داوود میرخانی رشتی اظهار داشت: در حال حاضر اکثر خودروهای داخلی با موتور 1600 و حداکثر 1800 سیسی تولید میشوند، به همین دلیل قطع سهمیه بنزین خودروهای با حجم موتور بالای 1800 سیسی تأثیری بر روند تولید داخل ندارد.
  وی تصریح کرد: قطع سهمیه بنزین بیشتر شامل خودروهای دو دیفرانسیل و برخی خودروهای سواری با حجم موتور بالای 1800 سیسی میشود.
  میرخانی ادامه داد: قطع سهمیه بنزین در مورد خودروهای داخلی شامل بخشی از تولیدات مگان و همچنین سوزوکی ویتارا، پیکاب و تیانا میشود و برخی خودروها مانند ماکسیما و قشقایی را نیز شامل میشود که در حال حاضر تولیدی ندارند.
  وی در ادامه با انتقاد از روند قیمتگذاری خودروهای تولید داخل، گفت: طبق تبصره یک ماده 101 قانون برنامه پنجم، دولت مکلف است، ضوابط قیمتی کالاهای اساسی را مشخص کند، اما در تبصره 2 این ماده عنوان شده که اگر قیمت فروش کالا یا خدماتی کمتر از قیمت عادله روز تکلیف شود، مابهالتفاوت قیمت عادله روز و تکلیفی باید همزمان تعیین و از محل اعتبارات و منابع دولتی در سال اجرا، پرداخت شود و یا از محل بدهی دستگاههای ذیربط تهاتر شود.
  وی توضیح داد: منظور از قیمت عادله، قیمت تمام شده محصول به اضافه سود 10 تا 15 درصدی است.
  مشاور انجمن خودروسازان تصریح کرد: در حال حاضر قیمت فروش خودروهای داخلی با ارز 1800 تومانی محاسبه و اعمال میشود، در حالی که خودروسازان باید از ارز مبادلهای 2500 تومانی برای تولید محصولات خود استفاده کنند.
  وی با بیان اینکه ادامه روند فعلی، زیان 3580 میلیارد تومانی را برای خودروسازان طی سال جاری به همراه خواهد داشت، افزود: دولت باید این زیان را از محل منابع خود به خودروسازان پرداخت کنند.
  وی با اشاره به اینکه ایرادات زیادی در مورد نحوه قیمتگذاری خودرو توسط سازمان حمایت وجود دارد، افزود: به عنوان مثال خودروسازان تسهیلات مورد نیاز خود را با بهره 30 درصد از بانکهای خصوصی دریافت میکنند، در حالی که سازمان حمایت این بهره را 20 درصد در نظر میگیرد.
  میرخانی تصریح کرد: در حال حاضر علاوه بر هزینه بالای نقل و انتقال ارز، نرخ ارز برای تعیین قیمت خودرو 700 تومان زیر قیمت واقعی محاسبه میشود که به ضرر خودروسازان است.
  ویرایش توسط pedramMC : 12-28-2012 در ساعت 09:56 AM

 5. #5
  اندازه نوشتار

  پیش فرض حذف سهمیه بنزین خودروهای بالای ۱۸۰۰ سیسی

  رویانیان اعلام کرد:
  حذف سهمیه بنزین خودروهای بالای ۱۸۰۰ سیسی از ماه آینده !!


  رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با اشاره به حذف سهمیه بنزین 400 تومانی خودروهای 1800 سی.سی به بالا از ابتدای بهمن ماه سالجاری، اعلام کرد: ذخیره بنزین 400 تومانی کارتهای سوخت به بیش از 2.4 میلیارد لیتر افزایش یافته است.

  به گزارش پارس تیونینگ به نقل از خبرنگار مهر، محمد رویانیان امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون متوسط مصرف روزانه بنزین کشور به بیش از ۶۰ میلیون لیتر افزایش یافته است، گفت: همچنین از ابتدای فروردین ماه امسال تاکنون معادل ۱۸ میلیون مترمکعب گاز در جایگاه هیا سی.ان.جی مصرف شده است.
  رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اشاره به راهاندازی یکهزار و ۹۶۰ جایگاه cng و راه اندازی ۳۰۰ جایگاه جدید cng تا پایان سالجاری، تصریح کرد: هم اکنون متوسط سرانه مصرف سوخت هر ایرانی به هشتم لیتر کاهش یافته است که حدود ۲۵ درصد کمتر از سال های گذشته است.این مقام مسئول با یادآوری اینکه تا چند سال قبل به طور متوسط سالانه ۱۰ میلیارد دلار بنزین وارد کشور می شد، اظهار داشت: اما در حال حاضر واردات بنزین به صفر رسیده و ظرفیت های افزایش تولید بنزین هم رو به افزایش است.این عضو کابینه دولت با بیان اینکه همچنین با تاکید بر اینکه متوسط مصرف سوخت ناوگان حمل و نقل از ۱۰ لیتر سال ۱۳۸۶ به ۴ لیتر کاهش یافته است، درباره اسقاط خودروها توضیح داد: تاکنون بیش از یک میلیون و ۳۳۰ هزار دستگاه خودروی فرسوده از ناوگان حمل و نقل خارج شده است.وی با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۲۰ هزار دستگاه خودرو از ناوگان حمل و نقل خارج شده است، بیان کرد: به منظور کاهش عمر ناوگان تاکسیرانی هم تاکنون ۳۰ هزار فقره وام بانکی نهایی شده است ما به دلیل اختلاف پلیس راهنمائی و رانندگی و خودروسازان امکان اسقاط این دسته خودروها فراهم نشده است.

  افزایش ذخایر بنزین ۴۰۰ تومانی در کارتها
  رویانیان در ادامه در خصوص اختصاص سهمیه بنزین نیمه یارانهای به خودروهای مختلف، گفت: در حال حاضر روزانه ۲۱ میلیون لیتر بنزین نیمه یارانه ای به خودروهای شخصی، ۷ میلیون لیتر به موتورسیکلت ها، ۳٫۶ میلیون لیتر به تاکسی درون شهری، یک میلیون لیتر تاکسی برون شهری، ۱۴ میلیون لیتر وانت بارها اختصاص می یابد.رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور همچنین از فروش روزانه ۱۰ تا ۱۱ میلیون لیتر بنزین آزاد ۷۰۰ تومانی در جایگاهها خبر داد و افزود: هم اکنون ذخیره بنزین ۴۰۰ تومانی کارتهای هوشمند سوخت به بیش از ۲٫۴ میلیارد لیتر افزایش یافته است.حذف سهمیه بنزین خودروها ۱۸۰۰ سی.سی این عضو کابینه دولت در ادامه با بیان اینکه سهمیه بنزین تمامی خودروهای جدید تولیدی و وارداتی بیش از ۱۸۰۰ سی.سی از بهمن ماه آینده حذف خواهد شد، تبیین کرد: تاکنون خودروهای بیش از ۲ هزار سی.سی سهمیه بنزین دریافت نمیکردند که پس از این سهمیه بنزین خودروهای بیش از ۱۸۰۰ سی.سی نیز حذف خواهد شد.این مقام مسئول، در پایان خاطرنشان کرد: این تصمیم در واریز سهمیه بنزین بهمن ماه خودروها اعمال خواهد شد.

 6. #6
  اندازه نوشتار

  پیش فرض دلايل سهميهبندي عرضه بنزين سوپر

  مسئولان شرکت ملي پالايش و پخش فرآوردههاي نفتي با تشريح دلايل سهميه بندي عرضه بنزين سوپر در جايگاهها، از افزايش عرضه و توزيع اين فرآورده نفتي در کلان شهرهاي کشور خبر ميدهند.
  به گزارش مهر، با افزايش تعداد خودروهاي لوکس در کلانشهرهاي کشور، تقاضا براي خريد بنزين سوپر هم در شهرهاي بزرگ از ابتداي سال جاري تاکنون، با افزايش قابل توجهي همراه بوده است.آمارهاي رسمي نشان ميدهد که سال گذشته به طور متوسط روزانه 2 تا 2.5 ميليون ليتر بنزين سوپر در کشور مصرف شده است اما از ابتداي سال جاري تاکنون، متوسط مصرف اين فرآورده نفتي از مرز سه ميليون ليتر در روز عبور کرده است.با اين وجود در برخي از ايام سال همچون آغاز فصل بازگشايي مدارس و يا اوجگيري سفرهاي تابستاني، مصرف بنزين سوپر به بيش از 4.5 ميليون ليتر در روز هم رسيده است.اين در حالي است که در يک هفته گذشته عرضه بنزين سوپر در اکثر جايگاههاي کشور با کاهش روبرو شده است و به ويژه در جايگاههاي شمال شهر تهران اکثر جايگاهها بنزين سوپر را عرضه نميکنند.
  مصطفي کشکولي، مديرعامل شرکت ملي پخش فرآوردههاي نفتي در گفتگو با مهر با تائيد کاهش عرضه بنزين سوپر، گفت: اين کاهش عرضه مقطعي و موقتي است و به زودي عرضه بنزين سوپر در جايگاهها افزايش مييابد.
  اين مقام مسئول با تاکيد بر اينکه در حال حاضر تقاضا براي خريد بنزين سوپر در کلانشهرهاي کشور بيش از شهرهاي کوچک است، تصريح کرد: از اين رو تمهيداتي براي عرضه بيشتر اين فرآورده نفتي در جايگاه شهرهاي بزرگ انديشيده شده است.
  کشکولي با يادآوري اينکه از روز گذشته دستوراتي براي عرضه بيشتر بنزين سوپر در جايگاههاي تهران و برخي از کلان شهرها صادر شده است، بيان کرد: به زودي عرضه اين محصول نفتي به حالت عادي باز مي گردد.

  عرضه بنزين سوپر افزايش يافت

  ناصر رئيسي فرد رئيس کانون کارفرمايي جايگاهداران سوخت سراسر کشور هم در گفتگو با مهر با اعلام اينکه از روز گذشته عرضه بنزين سوپر در جايگاههاي تهران به ويژه شمال شهر افزايش يافته است، گفت: بر اين اساس جلساتي هم با مسئولان شرکت ملي پالايش و پخش نفتي برگزار شده است.
  وي با تاکيد بر اينکه همواره در ماههاي پاياني سال شاهد افزايش تقاضا براي خريد بنزين سوپر در جايگاهها هستيم، تاکيد کرد: بر اين اساس کاهش عرضه در شهرهاي کوچک با توجه به پائين بودن تعداد خودروهاي لوکس مشکلي ايجاد نميکند.

  کمبود نفتکش نداريم


  يک مقام مسئول در وزارت نفت در گفتگو با مهر با بيان اينکه دليل کاهش عرضه بنزين سوپر در جايگاهها کاهش توليد اين فرآورده نفتي در پالايشگاههاي نفت کشور نيست، بيان کرد: با توجه به افزايش مصرف فرآوردههاي نفتي همچون نفت کوره و گازوئيل در نيروگاهها و صنايع بخش عمده ناوگان نفتکشهاي جادهپيما براي سوخت رساني به نيروگاهها مورد استفاده قرار ميگيرند.
  وي کمبود نفتکشهاي جادهپيما را عامل کاهش عرضه بنزين سوپر عنوان کرد و افزود: با افزايش دماي هوا و کاهش مصرف گاز خانگي، گازرساني به نيروگاهها افزايش يافته و تعداد نفتکش بيشتري براي توزيع و انتقال بنزين سوپر آزاد خواهد شد.
  عباس فيلسرائي، معاون مدير درحمل و نقل شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي در گفتگو با مهر با رد هرگونه کمبود نفتکشهاي جاده پيما براي انتقال فرآوردههاي نفتي همچون بنزين سوپر، گفت: هم اکنون حدود 11 هزار نفتکش جاده پيما براي انتقال فرآورده نفتي در کشور به طور همزمان فعاليت ميکنند.
  اين مقام مسئول از توزيع و انتقال روزانه بيش از 200 ميليون ليتر فرآوردههاي مختلف نفتي توسط ناوگان نفتکشهاي جاده پيما خبر داد و خاطرنشان کرد: کمبود نفتکش به هيچ وجه صحت ندارد.
  به گزارش مهر، در حال حاضر ظرفيت توليد بنزين در پالايشگاههاي نفت کشور حدود 55 ميليون ليتر در روز است که با توليد بنزين در مجتمعهاي پتروشيمي ظرفيت توليد اين فرآورده به حدود 65 ميليون ليتر در روز افزايش مي يابد.
  مسئولان وزارت نفت پيشبيني ميکنند با بهرهبرداري از طرحهاي جديد بنزين سازي در پالايشگاههاي نفت امام خميني شازند، لاوان، آبادان، اصفهان و تبريز، تا بهار سال آينده توليد بنزين در پتروشيمي ها متوقف شود.
  ویرایش توسط pedramMC : 01-10-2013 در ساعت 03:31 PM
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 7. #7
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  وزارت نفت: سال آینده سهم بیشتری از بودجه خواهد داشت که علاوه بر ۶ درصد قبلی 8.5 درصد نیز برای بهره برداری از میادین مشترک به این بخش اختصاص داده شده است.

  نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس از افزایش سهم وزارت نفت از بودجه به 14.5 درصد خبر داد و گفت: وزارت نفت سال آینده سهم بیشتری از بودجه خواهد داشت که علاوه بر ۶ درصد قبلی 8.5 درصد نیز برای بهره برداری از میادین مشترک به این بخش اختصاص داده شده است.
  ناصر سودانی ضمن اعلام این خبر اذعان داشت: امسال علیرغم اینکه باید وابستگی به نفت کاهش پیدا کند، باید سهم وزارت نفت از بودجه افزایش پیدا کند. ضمن اینکه باید این سهم در اولویت تخصیص ها قرار بگیرد. لذا لازم است اقدامی اساسی صورت بگیرد.
  به گزارش زندگی، وی ادامه داد: وزارت نفت برای بهره برداری از میادین مشترک چندین پیشنهاد داده که اکنون در کمیسیون انرژی مورد بررسی قرار گرفته است و سعی می کنیم تا قبل از دریافت لایحه بودجه این پیشنهادات را به جمع بندی برسانیم.
  این نماینده مجلس همچنین در خصوص شایعات مبنی بر افزایش قیمت بنزین در سال جاری ا ذعان داشت: شایعات متفاوت است، اما برخی شایعات را دست بالا می گیرند تا افزایش واقعی خیلی به چشم نیاید. مثلا می گویند بنزین قرار است لیتری ۵ هزار تومان شود که اگر ۲ هزار تومان شد مردم احساس کنند کمی هم سود کرده اند.
  نایب رئیس کمیسیون انرژی در خصوص اختیارات دولت برای افزایش قیمت سوخت در سال جاری تاکید کرد: رئیس مجلس به همه ادارات ابلاغ کرد که قانون هدفمندی یارانه ها امکان اجرایی شدن ندارد. برای سال آینده نیز باید ببینیم شرایط اقتصادی کشور به چه صورت است.

  مصرف بنزین کم شد
  میانگین روزانه مصرف بنزین کشور در هفته دوم دی همزمان با محدودیت تردد وسایل نقلیه شخصی به دلیل آلودگی هوا، 7.7 درصد کاهش یافت و به 55.9 میلیون لیتر رسید.
  به گزارش شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی (شانا) ، مجموع مصرف بنزین کشور در هفته پیش به 391 میلیون و 900 هزار لیتر رسید که در مقایسه با هفته پیش از آن 33 میلیون و 100 هزار لیتر (معادل 7.7 درصد) کاهش نشان می دهد.
  بیشترین مصرف بنزین در هفته گذشته در روز شنبه (9 دی) با 62 میلیون و 200 هزار لیتر و کمترین آن در روز یکشنبه (10 دی) با 49 میلیون و 800 هزار لیتر بوده است.
  مجموع مصرف بنزین تهران در هفته گذشته 89 میلیون و 800 هزار لیتر اعلام شده که در مقایسه با هفته پیش از ان
  3 میلیون و 800 هزار لیتر (معادل 4 درصد) کاهش یافته است.
  میانگین روزانه مصرف بنزین تهران در هفته پیش 12 میلیون و 800 هزار لیتر بوده است.

  کاهش مصرف گازوییل
  مجموع مصرف گازوئیل کشور در هفته پیش با میانگین روزانه 91 میلیون و 600 هزار لیتر به 641 میلیون و 500 هزار لیتر رسید.
  به گزارش شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی (شانا) ، این میزان در مقایسه با هفته پیش از آن 94 میلیون و 800 هزار لیتر، معادل 12.8 درصد کاهش نشان می دهد.
  بالاترین رقم مصرف گازوییل کشور در روز پنجشنبه (14 دی) با 149 میلیون و 800 هزار لیتر و کمترین آن در روز یکشنبه (10 دی) با 58.3 میلیون لیتر
  بوده است.
  مجموع مصرف نفت سفید کشور در روزهای نهم تا پانزدهم دی به 140 میلیون و 200 هزار لیتر رسیده است که در مقایسه با مصرف هفته پیش از آن 2 میلیون و 200 هزار لیتر (معادل 1.5 درصد) کاهش نشان می دهد.
  هفته گذشته به طور میانگین روزانه 20 میلیون لیتر نفت سفید در کشور به مصرف رسیده است.
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 8. #8
  اندازه نوشتار

  پیش فرض


  جهان - منابع خبری از مصمم بودن دولت برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها خبر می دهند و شواهد نشان می دهد که دولت این روزها در تلاش است تا با رایزنی با نمایندگان مجلس مقدمات اجرایی نمودن مرحله دوم این طرح را هموار نماید.

  در همین رابطه خبرنگار جهان مطلع شد که دولت تصمیم دارد تا نرخ دلار در بودجه سال آینده را 2500 تومان قرار دهد.

  همچنین قیمت تمام شده بنزین معادل 90 درصد قیمت فوب خلیج فارس یعنی حدوداً لیتری 2250 تومان که با هزینه های مالیاتی رقم 2500 تومان در نظر گرفته شده است.

  پیشنهاد دولت برای قیمت گازوئیل حدوداً 800 تومان میباشد.

  همچنین بر طبق این تصمیم قرار است پرداخت نقدی یارانه ها به ازای هر نفر در ماه به 120 هزار تومان افزایش یابد.

  با این حال هنوز مشخص نیست که پرداخت یارانه نقدی قرار است به همه مردم پرداخت شود یا اینکه دولت بنا دارد چند دهک پایین را مشمول این طرح قرار دهد.

  گردآوری : گروه اینترنتی نیک صالحی
  دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

 9. #9
  اندازه نوشتار

  پیش فرض خريد و فروش كارت هاى كرايه اى بنزين

  شركت ملى پخش فرآورده هاى نفتى از خريد و فروش كارت هاى كرايه اى بنزين و گازوئيل و وجود بازارهاى خريد و فروش سهميه بنزين ۴۰۰ تومانى ذخيره شده در اين كارت ها به بيش از قيمت مصوب دولت خبر داد.به گزارش مهر، متوسط مصرف بنزين از ابتداى سالجارى تاكنون به بيش از ۶۴ ميليون ليتر در روز افزايش يافته است كه در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته از رشدى حدود ۶ درصدى برخوردار شده است.همزمان با افزايش مصرف بنزين، مسئولان شركت ملى پالايش و پخش فرآورده هاى نفتى يكى از مهمترين عوامل رشد مصرف اين فرآورده نفتى را قاچاق و انحراف آن به خارج از مرزهاى كشور عنوان مى كنند.از سوى ديگر با وجود افزايش مصرف بنزين با قيمت نيمه يارانه اى ۴۰۰ تومان تا مرز ۵۰ تا ۵۳ ميليون ليتر در روز اما فروش بنزين آزاد با قيمت ۷۰۰ تومانى در جايگاه ها در مقايسه با سال گذشته از رشد قابل توجه اى برخوردار نبوده است.از ابتداى سالجارى تاكنون به طور ميانگين روزانه ۱۰ تا ۱۲ ميليون ليتر بنزين با قيمت آزاد در جايگاه به فروش رسيده است كه بخش عمده اين افزايش تقاضا هم در روزهاى پايانى هر ماه اتفاق مى افتد.رصد و پايش آمارهاى مصرف بنزين در سالجارى نشان مى دهد كه ايجاد بازارهاى غير رسمى براى فروش بنزين نيمه يارانه اى توسعه يافته است. در همين حال يكى از مسئولان شركت ملى پخش فرآورده هاى نفتى با تائيد افزايش خريد و فروش كارتهاى هوشمند بنزين و گازوئيل توسط افراد سودجو از برنامه اين مجموعه براى كشف و ضبط كارت هاى بنزين كرايه اى خبر داده است.ابراهيم دژ رفتار با بيان اينكه در ۱۱ ماهه نخست سالجارى ۲۰۵ فقره كارت هوشمند سوخت در استان مركزى كشف و ضبط شده است، گفت: از مجموع كل كارت هاى ضبط شده، ۱۴۴ كارت سوخت توسط حراست و ۶۱ كارت توسط واحد بازرسى و نظارت از مجارى عرضه كشف و ضبط شده است.مدير شركت ملى پخش فرآورده هاى نفتى منطقه مركزى با تاكيد بر اينكه اين كارت ها حاوى بنزين و گازوئيل بوده است، تصريح كرد: پس از شناسايى افراد سودجو كه قصد فروش سهميه ۴۰۰ تومانى ذخيره سازى شده به قيمت هاى مختلف را داشتند، توقيف شده است.وى با بيان اينكه كارت هاى سوخت ضبط شده مربوط به خودروهاى عمومى و شخصى است، اظهار داشت: با نظارت بيشتر مى توان نسبت به مصرف صحيح فرآورده هاى سهميه بندى شده اقدام كرد.پيش از اين هم شركت ملى پخش فرآورده هاى نفتى منطقه البرز از كشف و ضبط ۵۴۱ كارت هوشمند بنزين و گازوئيل در سطح اين استان خبر داده و اعلام كرده بود: افراد سودجو اقدام به فروش سهميه سوخت تخصيصى و يارانه اى كارت هاى سوخت با قيمت هاى مختلف مى كنند.
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 10. #10
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  به گزارش پارس تیونینگ به نقل از مهر،مجتبی شفیعی امروز درباره آخرین وضعیت اختصاص سهمیه ویژه بنزین نوروزی، گفت: هنوز تصمیم گیری نهایی درباره اختصاص این سهمیه ویژه بنزین گرفته نشده است.

  رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اعلام اینکه در حال حاضر نمی توان اختصاص این سهمیه ویزه بنزین را قطعی یا منتفی شده عنوان کرد، افزود: در هفته پیش رو تصمیم گیری نهایی درباره اختصاص و یا عدم اختصاص این سهمیه ویژه بنزین نوروزی گرفته خواهد شد.

  به گفته این عضو کابینه دولت دهم، در هفته پیش رو درباره اختصاص یا عدم اختصاص سهمیه بنزین نوروزی اطلاع رسانی خواهد شد.

  مصطفی کشکولی پیشتر در گفتگو با مهر درباره احتمال اختصاص سهمیه ویژه بنزین نوروزی به مردم، گفته بود: در حال حاضر وضعیت ذخایر بنزین و گازوئیل کشور در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد و هیچ گونه نگرانی برای تامین بنزین و گازوئیل مورد نیاز مردم در روزهای پایانی سال و ایام نوروز وجود ندارد.

  مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآوردههای نفتی با اعلام اینکه در صورت اختصاص سهمیه ویژه نوروزی توسط هیات دولت، مشکلی در تامین، انتقال، توزیع و عرضه این سهمیه ویژه وجود ندارد، تصریح کرد: هم اکنون در نقاط و انبارهای مختلف کشور ذخیره سازی بنزین در شرایط قابل قبول و اطمینان بخشی قرار دارد.

  رستم قاسمی وزیر نفت هم اخیرا در خصوص برنامه وزارت نفت برای تامین بنزین، گازوئیل و سی.ان.جی مردم در نوروز تاکید کرده است: وزات نفت به عنوان زیر مجموعه دولت خدمتگذار مردم است و هم اکنون برنامه ریزی لازم برای تامین سوخت مطمئن و پایدار مردم انجام شد است.

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

هنوز جستوجو برای این متن در پارس تیونینگ صورت نگرفته است

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •