اطلس خودرو اول و ایرتویا آخر

گزارش ارزیابی خدمات پس از فروش شرکت های واردکننده خودرو در سال 1391 از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران(ISQI) اعلام شد.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، خدمات پس از فروش 10 شرکت واردکننده خودرو در سال گذشته از سوی ISQI مورد بررسی قرار گرفت که فقط سه شرکت در رده بندی شرکت های بالای 10 نمایندگی و هفت شرکت دیگر جزء شرکت هایی با کمتر از 10 نمایندگی بوده است.
براساس این گزارش، تنها شرکت های واردکننده اطلس خودرو، آسان موتور و ایرتویا با بیش از 10 نمایندگی در سراسر کشور موفق به حضور در رده بندی کلی خدمات پس از فروش سال 1391 شده است.
اما هفت شرکت واردکننده دارای کمتر از 10 نمایندگی شامل مدیاموتور، آلفاموتور، معین موتور، پرشیا خودرو، ستاره ایران، خودروسازی سینا و نگین خودرو به دلیل عدم گستردگی شبکه خدمات متناسب با آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو در رده بندی کلی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران قرار نگرفت.
در گزارش امسال شرکت ISQI که مربوط به عملکرد سال گذشته واردکنندگان خودرو است شركتهای عرضه كننده خودرو از نظر نظام مدیریتی، وضعیت نمایندگیهای مجاز و رضایت مندی مشتریان مورد ارزیابی قرار گرفته است.
در این ارزیابی، شركت اطلس خودرو با كسب 71.3 امتیاز و رشد هفت درصدی، رتبه دوم شاخص خدمات پس از فروش شرکت های عرضه کننده خودور را بدست آورد و پس از آن شركتهای آسان موتور با 70.9 و ایرتویا با 61.5 امتیاز در رده های بعدی قرار گرفت.
یادآور می شود که اطلس خودرو در نظام مدیریتی شرکت ها 62 امتیاز، برای وضعیت نمایندگی های مجاز 78 امتیاز و در بخش رضایت مندی مشتریان از این شرکت 79 امتیاز کسب کرده است.