افزایش ۲ برابری قیمت مینی بوس

مدیرعامل اتحادیه مینی بوس رانی کشور گفت: در حال حاضرحدود ۷۳ هزار دستگاه مینیبوس در کل کشور وجود دارد که ۹۰ درصد آنها فرسوده هستند.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، غلامرضا غضنفری اظهار کرد: سازمان راهداری و حمل و نقل جادهای ۴۰ میلیون تومان وام برای نوسازی مینیبوس اختصاص میدهد و مابقی را باید متقاضی بپردازد این در حالیست که پرداخت مابقی مبلغ مینیبوس از توان این قشر خارج است.
وی با بیان اینکه تقاضایی برای دریافت تسهیلات نوسازی در این زمینه وجود ندارد، افزود: هم اکنون قیمت مینیبوس ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان است که وام پرداختی فقط ۴۰ درصد هزینه خرید یک دستگاه مینیبوس را پوشش میدهد و پرداخت ۶۰ درصد باقیمانده به عهده متقاضی است.
مدیرعامل اتحادیه مینیبوسرانی کشور ادامه داد: در سالهای گذشته که قیمت مینیبوس حدود ۴۰ میلیون تومان بود ۱۱ میلیون تومان برای نوسازی به متقاضیان به صورت بلاعوض و ۲۰ میلیون تومان نیز به عنوان وام پرداخت میشد و مبلغ کمی به عهده متقاضی بود اما اکنون که قیمت مینیبوس به دو برابر افزایش یافته باید ۶۰ درصد آن از سوی متقاضی تامین شود.
به گزارش ایسنا، غضنفری با بیان اینکه صاحبان مینیبوسهای فرسوده توان نوسازی ناوگان را ندارند، گفت: از حدود دو سال پیش پیشنهاداتی به دولت و سازمان راهداری و حمل و نقل جادهای مبنی بر حذف هزینه گمرکی برای این دستگاهها ارائه شد که با این کار خود به خود ۳۰ درصد از قیمت مینیبوس کاسته میشد چون عوارض آنها ۳۰درصد است و تقاضا کردیم که حدود ۹۰ درصد هزینه مینیبوس هم به صورت وام قرضالحسنه داده شود.
وی ادامه داد: پس از دو سال پیگیری هنوز در این زمینه به نتیجه نرسیدهایم و کاری انجام نشده است.