در سال 92 رخ می دهد
افزایش 10 درصدی نمایندگی های رنا


معاون خدمات پس از فروش شرکت خدمات فنی رنا، کسب رتبه اول خدمات پس از فروش توسط شرکت خدمات فنی رنا را حاصل تلاش همکاران در شرایط دشواراقتصادی عنوان کرد.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، امیر میر منصف گفت: کسب رتبه اول خدمات پس از فروش خودرو در میان 20 شرکت واردکننده و تولید کننده تجاری و سنگین در شرایط سخت اقتصادی و در وضعیتی که تیراژ تولید و عمق ساخت داخل قطعات تجاری کم است، صورت گرفته است.
میر منصف در نشستی با خبرنگاران افزود: نوع کاربری و تعداد کم خودروهای تجاری در سطح جهان باعث می شود که شرکتهای خاصی در دنیا خودروهای تجاری و سنگین را تولید کنند که بالطبع آن داخلی سازی قطعات خودروهای تجاری توجیه پذیر نبوده و این موضوع جژء نقایص شرکتهای خودروساز تجاری نخواهد بود.
وی در ادامه به مقایسه شاخص خدمات صنعت کشور در دو سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: شاخص خدمات در صنعت خودرو اعم از سواری و سنگین از 59.5 در سال 90 به 61.4 در سال 91 رسیده است که نشان دهنده این است که هر چند تولید خودرو درسال گذشته دست خوش یکسری یک سری تلاطم ها شده باشد اما با عنایت خودروسازان به خدمات، بخش خدمات پس از فروش دچار تلاطم نشده و در مجموع شاخص خدمات صنعت خودرو از 59.5 به 60.4 ارتقاء یافته است.
وی همچنین رشد 45 درصدی شرکتهای تولیدی خودروهای تجاری و خدمات پس از فروش را در سال 91 از نکات قابل توجه در سال گذشته اعلام کرد و اظهار داشت: در سال 90 از میان 14 شرکت حوزه خدمات پس از فروش خودروهای تجاری به 20 شرکت در سال 91 رسیده است که این مسئله نشان از رشد 45 درصدی شرکتهای خودروهای تجاری و خدمات پس از فروش در این بخش دارد.
وی تصریح کرد: خوشبختانه در میان رشد مضاعف صنعت کشور، شرکت خدمات پس از فروش سایپا دیزل ( خدمات فنی رنا ) رشد تصاعدی را تجربه کرده است به طوری بر اساس ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران شاخص خدمات پس از فروش از 64.7 در سال 90 به 66.7 در سال 91 رسیده است که حاکی از ارتقاء دو نمره ای شاخص خدمات پس از فروش در شرکت خدمات فنی رنا است.
وی کسب رتبه اول خدمات پس از فروش خودروهای سنگین توسط شرکت رنا را در راستای برنامه ها و سیاستهای شرکت و ارتباط نزدیک حوزه فروش و خدمات پس از فروش عنوان کرد و گفت: علاوه بر ارتباط نزدیک سیاست های حوزه فروش و خدمات پس از فروش، اصلاح و توسعه فرایند امداد رسانی و توجه خاص به کسب و کار شرکت و نمایندگان و ارائه خدمات به خودروهای غیر گارانتی را بخشی از سیاستهای شرکت در راستای جلب رضایتمندی مشتریان در حوزه خدمات پس از فروش شرکت بوده است.
معاون خدمات پس از فروش شرکت خدمات فنی رنا در ادامه در خصوص تعداد ناوگان امدادی شرکت خدمات فنی رنا در سراسر کشور اشاره کرد و افزود: در حال حاضر کلیه نمایندگی شرکت رنا وظیفه امدادرسانی به مشتریان شرکت برعهده دارند به طوری امروزمتوسط زمان خدمات امدادی شرکت خدمات فنی رنا از 13 به 11 ساعت در حوزه خودروهای تجاری رسیده است.
میر منصف همچنین به برنامه های شرکت به منظور حفظ و ارتقاء رتبه اول خدمات پس از فروش در سال 92 پرداخت و گفت: در راستای حفظ و ارتقاء خدمات پس از فروش ،4 پروژه کلان مورد توجه و برنامه ریزی شرکت در سال جاری قرار گرفته است به طوری که در این راستا افزایش رضایتمندی مشتریان از مهمترین اهداف و برنامه های اصلی شرکت در سال جاری بوده است.
وی افزود: کاهش قیمت تمام شده قطعات و افزایش سهم بازار در حوزه خدمات و قطعات و تدوین برنامه های جدید نسبت به پوشش بیشتر خودروهای غیر گارانتی نسبت به وارانتی و همچنین ارتقاء یک رتبه بالاتردر ارائه خدمات پس از فروش نسبت به سال 91 نیز از اهداف و برنامه های شرکت در حفظ و ارتقاء خدمات پس از فروش در در سال جاری است.
وی تصریح کرد: توسعه زیرساختهای خدماتی بین مشتریان، نمایندگان و شرکت از دیگر اهداف مهم شرکت در سال 92 است که امید است در 6 ماهه اول امسال محقق شود.
وی همچنین از افزایش 10 درصدی نمایندگی های خدمات پس از فروش شرکت سایپا دیزل در سال جاری خبر داد و گفت: در حال حاضر شرکت خدمات فنی رنا دارای 53 نمایندگی خدمات پس از فروش است که با برنامه ریزی های صورت گرفته در سال جاری 5 نمایندگی دیگر به شرکت افزوده شده و مجموع نمایندگی های شرکت به 58 نمایندگی خواهد رسید.