به گزارش پارس تیونینگ، مسعود خوانساری، معاون وزیر راه در دولت هشتم و عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در خصوص علت کاهش قیمت خودرو طی روزهای گذشته اظهار داشت: علت کاهش قیمت برخی از خودرو ها پایین آمدن نرخ ارز نیست بلکه دولت با فشار به خودروسازان آنها را ملزم کرده تا خودروهای تولید شده ای که در انبارها وجود دارد هر چه زودتر با پلاک 91 به خریداران تحویل دهند و یا با پلاک 92 تطبیق دهند.

وی خاطر نشان کرد: براساس مصوبه دولت در اسفند سال 90، باید از ابتدای سال 91خودروها با استاندارد یورو 4 تولید می شدند که این اتفاق نیفتاد.

خوانساری خاطر نشان کرد: دلیل عدم پلاک شدن خودروهای تولیدی با استاندارد یورو 4 هم این بود که مقدمات آن آماده نبود این در حالی است که طی سالهای گذشته در 2 یا 3 ماه پایانی هر سال، خودروها با مدل سال آینده به خریداران تحویل داده میشد اما در سال گذشته پلیس اجازه پلاکگذاری خودروهای با استاندارد یورو 4 را نداده بود و از خودروسازان خواسته شده تا هر چه زودتر خودروها را با مدل 91 به خریداران تحویل دهند.
رییس کمیسیون حمل و نقل افزود: مطمئنا کاهش قیمت ها مقطعی خواهد بود چرا که طی 2 ماه گذشته تولید خودرو 50 تا 60 درصد کاهش یافته است و بازار قطعات خودرو نیز در شرایط خوبی به سر نمی برد با این تفاسیر نمی توان انتظار داشت نرخ خودرو دوباره کاهش یابد.