بنزین یورو4 نیامده دردسرساز شد. در حالی که حدود 20 روز از تزریق محدود بنزین با استاندارد یورو4 به جایگاه سوخت کلانشهرهای کشور میگذرد، خبر میرسد تبخیر بیش از حد انتظار آن، مایه گله و شکایت مردم شده است.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، داستان از این قرار است که طی دو سه هفته اخیر، مردم با مراجعه یا تماس با جایگاه های سوخت گیری، از کم شدن بنزین داخل باک شکایت داشته و جایگاه داران را به کم فروشی متهم کردهاند.
این در شرایطی است که رییس اتحادیه جایگاهداران سوخت کشور در گفت و گو با دنیای اقتصاد میگوید مشکل به ماهیت بنزین یورو4 برمیگردد نه کم فروشی جایگاه داران.
بیژن حاج محمدرضا با اشاره به اینکه میزان تبخیر بنزین یورو4 به دلیل کیفیت بالا بیش از سایر بنزینها است، تاکید میکند: از سوی دیگر مسوولان وزارت نفت با دست بردن به فرمول اولیه بنزین یورو4، مسبب بروز مشکلاتی در کیفیت آن شدهاند.
او همچنین با رد تاثیر این بنزین در کاهش آلودگی هوا میگوید: وقتی خودروهای داخلی به استاندارد یورو4 مجهز نیستند، نمیتوان از بنزین یورو4 انتظار هوای پاک داشت.
به گفته او، خودروهای یورو4 دارای نوعی کیت پلاستیکی ارزان هستند که مواد آلاینده و سمی بنزین را در خود جمع میکند و هر چند وقت یک بار نیز باید تعویض شود؛ بنابراین در شرایط فعلی نمیتوان ادعا کرد که عرضه یورو4 کاهش آلودگی هوا را در پی خواهد داشت.
اظهارات حاج محمدرضا در شرایطی است که وزارت نفت تاکید دارد با توجه به عرضه بنزین یورو4، خودروسازان باید محصولاتی مطابق با این سوخت را روانه بازار کنند، اما آنها با استناد به قانون میگویند برای این کار تا شش ماه پس از تاریخ عرضه یورو4، وقت دارند.
هرچه هست یورو4 در همین بدو ورود با حاشیه روبهرو شده و باید دید بعدها که توزیع آن سراسری شد و مشتریان بیشتری پیدا کرد، میزان رضایت و نارضایتی مردم از آن چقدر خواهد بود.