با نصب كليه تجهيزات توليدوانت تندر در خطوط توليد ايران خودرو، توليد آزمايشي اين خودروآغاز شد.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

به گزارش پارس تیونینگ به نقل از ایکوپرس ، محمدرضا معتمد معاون توليد تندر 90 ايران خودرو ضمن اعلام اين خبر افزود: توليد انبوه وانت تندر پس از طي كليه مراحل كيفي ايران خودرو و شركت رنوي فرانسه، از تيرماه سال آينده آغاز خواهد شد. معتمد از طراحي وانت تندر با دو چراغ دنده عقب خبر داد و اظهار داشت: با توجه به اينكه داشتن دوچراغ دنده عقب در كليه محصولات ساخت داخل كه به عنوان محصول جديدبه بازار عرضه مي شوند جزو الزامات پليس راهور است لذا طراحي وانت تندر نيز به شيوه اي انجام شده است كه مطابق با قوانين راهنمايي و رانندگي ايران باشد.

وي خاطرنشان كرد: وانت تندر بر خلاف نمونه هايی که در كشور رومانی تحت برند داچيا و در آفريقای جنوبی تحت برند نيسان با يك چراغ دنده عقب توليد می شود، با دو چراغ دنده عقب به بازار عرضه خواهد شد.

شايان ذكر است وانت تندر 90 محصولي از پلتفرم تندر 90 است. اين خودرو مجهز به کيسه هوا، سيستم ترمز ضد قفل و استاندارد آلايندگی يورو4 و مطابق با كليه الزامات موسسه استاندارد ايران است. موتور اين وانت همان موتور سواری تندر بوده و گيربکس، سيستم تعليق و چرخهاي آن براي حمل بار تقويت شده است.