به مناسبت كسب رتبه اول خدمات پس از فروش توسط ايران خودرو، شركت خدمات پس از فروش ايران خودرو ـ ايساكو ـ طرح تكريم مشتري را در هفته اول شهريور به اجرا در ميآورد.


مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ


به گزارش پارس تیونینگ به نقل از ایکوپرس.علي نمكين مدير عامل شركت خدمات پس از فروش ايران خودرو در جمع خبرنگاران با بيان اين مطلب، گفت: در اين طرح، كه هفته اول شهريور به اجرا در ميآيد، تعويض قطعات شامل شمع، فيلتر هوا، فيلتر بنزين، فيلتر روغن با 100 درصد تخفيف، رايگان خواهد بود و اجرت تعويض قطعات مذكور نيز به علاوه اجرت تعويض روغن بهصورت رايگان صورت خواهد پذيرفت و تماميخودروهاي زير 10 سال ايران خودرو را در برميگيرد.

وي يادآور شد: در هفته اول شهريور و همزمان با شروع طرح تكريم، خدمات امدادي حمل و نقل و اياب و ذهاب نيز، همانند خودروهاي داراي كارت طلايي، رايگان خواهد بود و اگر همه نمايندگيها مجري اين طرح نباشند، تعداد زيادي به عنوان نمايندگان منتخب طرح در سايتهاي ايران خودرو و ايساكو و جرايد اعلام خواهد شد.

مدير عامل ايساكو از عرضه كارت طلايي با 30 درصد تخفيف در زمان اجراي طرح تكريم مشتري خبر داد و گفت: خدمات پس از فروش ايران خودرو در اوج تحريمها در سال گذشته، بالاترين عملكرد را از خود نشان داده و در همه شاخصها بيشترين امتياز را به دست آورده است.

نمكين، رضايت مشتريان را مهمترين شاخص عملكرد ايساكو دانست و گفت: اين شاخص در سه ماه چهارم سال گذشته به 75.3 درصد رسيد كه بالاترين ميزان در دوران فعاليت ايساكو و تمامي ارزيابيهاي شركت بازرسي كيفيت و استاندارد به شمار ميرود.

وي، سهم ايساكو از بازار قطعات يدكي در سه ماه پاياني سال 91 را 57 درصد عنوان كرد و گفت: در سال 90 اين شاخص 51 درصد بود. حجم فروش ايساكو نيز در سال گذشته از 700 ميليارد تومان فراتر رفت و در شرايط تحريم 31 تا 32 درصد افزايش يافت.

مدير عامل ايساكو از بررسي، پاسخ دهي و رسيدگي به 98 درصد شكايات مشتريان در سال 91 خبر داد و اظهار داشت: با توجه به تاكيد هيات مديره گروه صنعتي ايران خودرو، در پايان سال 91 خودروي متوقف در تعميرگاه نداشتيم.

نمكين تعداد نمايندگيهاي خدمات پس از فروش ايران خودرو در سراسر كشور را در حدود 900 نمايندگي ذكر كرد و اظهار داشت: رضايت نمايندگي ها و شركاي تجاري نيز همانند مشتريان اندازه گيري و نظرشان در مورد مجموعه عملكرد شركت سنجيده ميشود.

مدير عامل ايساكو از تداوم برنامه ايساكو براي ارتقاي خدمات پس از فروش در سال 92 با سرعت بيشتر خبر داد و گفت: ايساكو در ارزيابي انجام شده از سوي سازمان حمايت از مصرف كنندگان در ميان 36 شركت خدمات پس از فروش خودرويي، رتبه اول را به خود اختصاص داد.

نمكين افزود: به موجب آيين نامه اجرايي قانون حمايت از مصرف كننده، شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران در 12 سال اخير شركتهاي خدمات پس از فروش خودرويي را مورد ارزيابي قرار داده كه در نتيجه اين ارزيابي ها در سه دوره اخير، ايساكو مقام اول را كسب كرد.

وي در مورد تفاوت مقام اول با رتبه اول گفت: رتبه اول بر اساس شاخصهاي كيفيت، سرعت و هزينه خدمات و نتايج عملكرد خدمات بر اساس رضايت مشتريان حاصل شده و هر يك از اين شاخصها امتياز خاص خود را دارد. به اين ترتيب كه 50 امتياز از 100 امتياز به نتيجه عملكرد و 50 امتياز نيز به سه شاخص ديگر اختصاص دارد.

مديرعامل ايساكو اظهار داشت: به استناد قانون حمايت از مصرف كننده، ارزيابيها انجام و همه شركتهاي خدمات پس از فروش، موظف به شركت در ارزيابي هستند كه امسال ايساكو رتبه اول را كه شرط آن كسب حداقل 80 امتياز از 100 امتياز كل و 75 امتياز در هر يك از چهار شاخص مورد اشاره است، به دست آورده است.

نمكين يادآور شد: اين ارزيابي بالغ بر شش ماه زمان برده و تمام نمايندگيها و فرايندهاي ستاد شركتها ارزيابي شده و ايساكو با كسب 80.64 امتياز كلي، نخستين شركتي است كه در 12 سال اخير توانسته به رتبه اول اين ارزيابيها دست يابد. طرح تكريم مشتري نيز به همين مناسبت اجرا ميشود.

گفتني است ، شركت خدمات پس از فروش ايرانخودرو (ايساكو) توانست با تلاشي بيشائبه در سال حماسه سياسي، حماسه اقتصادي به عنوان «رتبه اول» خدمات پس از فروش در بين 36 شركت ارائه دهنده خدمات خودرو دست يابد. اين ارزيابي در 348 شهر و با معيار قرار دادن 2026 نمايندگي از ميان كليه نمايندگيهاي خودروسازان سراسر كشور و با نظرسنجي از 973.414 مشتري انجام شد و پس از ايساكو با كسب 80.64 امتياز، شركتهاي سايپا يدك و اطلس خودرو با كسب رتبه دوم در مقامهاي دوم و سوم خدمات پس از فروش قرار گرفتند.