با بومي سازي قالب هاي دايكست مورد نياز صنعت در شركت قالب هاي صنعتي ايران خودرو، اين شركت طراحي و ساخت قالب هاي دايكست موتور TU3 را آغاز كرده كه يك و نيم ميليون يورو صرفه جويي نصيب صنعت كشور مي كند.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

به گزارش پارس تیونینگ به نقل از ایکوپرس اصغر ربيعي مدير عامل شركت قالب هاي پيشرفته ايران خودرو با بيان اين مطلب، گفت: پروژه خودکفایی قالب هاي دايكست مورد نياز صنعت، با تلاش شبانه روزی متخصصان این شرکت و در مدت يك سال به اجرا در آمد و ايران به جرگه دارندگان دانش فني قالب های دایکست پيوست.

وي افزود: علاوه بر خود کفایی در زمینه طراحی و ساخت قالب های دايكست، در خصوص خودکفایی فولاد های مورد نیاز این قالب ها نیز پروژه هایی با تولید کنندگان بزرگ فولاد به اجرا در آمده و در نتيجه آن، فولادهای مورد نیاز اين قالب ها در شرکت هاي سازنده فولاد كشور تولید شده و مورد استفاده قرار گرفته است.

مدير عامل شركت قالب هاي پيشرفته، حمايت مديريت ارشد گروه صنعتي ايران خودرو را داراي نقش مم در تعريف و اجراي اين پروژه دانست و گفت: قالب هاي داي كست با استفاده از تجهيزات موجود و دانش و توان كاركنان در شركت قالب هاي پيشرفته بومي سازي شده است.

ربيعي يادآور شد: قالب هاي پروگرسيو مورد نياز صنعت نيز از سال 85 در اين شركت خودكفا شده است.