گروه صنعتي ايران خودرو در راستاي به روز رساني محصولات توليدي و ارايه آن طبق سلايق مشتريان، راناي ال ايكس را توليد و به بازار عرضه مي كند.مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ


به گزارش پارس تیونینگ به نقل از ايكوپرس، مهندس ميرجواد سليماني، قائم مقام محصول و كيفيت ايران خودرو ضمن بيان اين مطلب گفت: راناي ال ايكس با تريم مشكي داراي استاندارد آلايندگي يورو 4 بوده و در مقايسه با راناي معمولي داراي تجهيزات مدرن تر و به روزتري است. وي اظهار داشت: اين خودرو ضمن زيبايي و ايمني، امكانات و تجهيزات رفاهي كامل تري را به مشتريان ارايه مي كند.

مهندس سليماني ادامه داد: با برنامه ريزي صورت گرفته تاپايان سال جاري بين 30 تا 40 هزار دستگاه راناي ال ايكس توليد شود.

وي پيش بيني كرد: اين خودرو از نيمه دوم شهريوماه سال جاري روانه بازارشود.

سليماني درخصوص استانداردهاي زيست محيطي وايمني اين خودرو گفت: راناي ال ايكس دوستدار محيط زيست بوده و مطابق با استاندارد آلايندگي يورو 4 و استانداردهاي 55 گانه توليد مي شود. همچنين در طراحي و توليد اين خودرو، ايمني سرنشينان و عابرين پياده منطبق با استاندارد هاي اروپايي لحاظ شده است .

قائم مقام مدير عامل ايران خودرو، ميانگين مصرف سوخت اين خودرو به ازاي هر 100 كيلومتر در خارج از شهر 5.7 ليتر و مصرف سوخت تركيبي آن 6.9 ليتر در هر 100 كيلومتر عنوان كرد.

قائم مقام محصول و كيفيت ايران خودرو اظهار داشت: اين خودرو علاوه بر دارا بودن كيسه هواي راننده و سرنشين، داراي ترمزهاي ضد قفل و از نوع ديسكي است كه امنيت بيشتري را براي راننده و سرنشينان به همراه دارد.

وي اظهار اميدواري كرد: با توليد و عرضه راناي ال ايكس، نياز مشتريان در اين بخش از بازار تامين شده و رضايت آنان بيش از پيش فراهم شود.

گفتني است از مهمترين ويژگي هاي راناي ال ايكس كه آن را از راناي معمولي متمايز مي كند داشتن سنسور هشدار دهنده موانع عقب، تجهيز درهاي عقب به بلندگوي سيستم صوتي و شيشه بالابر برقي است. همچنين طراحان و مهندسان ايران خودرو براي جلو آمپر و صفحه نمايش داشبورد (MFD) راناي اي ايكس تغييراتي ايجاد كرده و طرح جديدي را ارايه كرده اند. اين تغييرات شامل هشداردهندهها، ساعت و دماي محيط است. همچنين در آيينههاي جانبي اين خودرو سنسور دماسنج نصب شده است.

قواي محركه اين خودرو و ويژگي هاي فني راناي ال ايكس نيز متناسب با نياز و خواست مشتريان اين بخش از بازار است. نوع موتور TU5 با حجم 1.6 ليتر بوده و داراي بيشينه قدرت 105 اسب بخار در پنج هزار و 800 دور است. موتور راناي ال ايكس 16 سوپاپه بوده و سيستم سوخت رساني آن از نوع تزريق الكترونيكي چند نقطه اي است. گيربكس اين خودرو پنج دنده دستي است كه البته توليد راناي اتومات نيز در دستور كار مهندسان ايران خودرو قرار دارد. بيشينه سرعت پيش بيني شده براي اين خودرو 189 كيلومتر در ساعت است كه در 12 ثانيه سرعت آن از صفر به 100 ميرسد. راناي ال ايكس داراي سيستم ضد سرقت، مه شكن جلو و عقب و كمربندهاي ايمني سه نقطه اي داراي سيستم پيش كشنده نيز است.