مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

با هدف نوآوري و تامين نيازبازار سال آينده حدود پنج هزار دستگاه وانت جديد پي. يو.وان. در ايران خودرو توليد مي شود.

به گزارش پارس تیونینگ به نقل از ایکوپرس ، مهندس مير جوادسليماني قائم مقام مدير عامل ايران خودرو در محصول و کيفيت با بيان اين مطلب گفت : اين وانت بر اساس پلتفرم 405 توسعه يافته و با موتور او. اچ. وي. جي. 2 مجهز به استاندارد يورو 4 عرضه مي شود.

وي افزود: طراحي كلي قطعات جديد اين محصول انجام شده و سازندگان در حال طراحي تفصيلي قطعات هستند و به زودي وارد مرحله ساخت مي شود، كه در صورت تامين منابع مالي مورد نياز، نيمه دوم سال آينده اين محصول وارد بازار مي شود.

سليماني . بيشترين تغييرات اين محصول نسبت به خودروي پايه را در حوزه قطعات پرسي بدنه عنوان كرد كه تماما توسط سازندگان داخلي طراحي شده و گفت: ساير قطعات بر اساس شرايط خودرو بهينه سازي مي شود و در اين مرحله چنان چه سازندگان بخواهند، مي توانند از شركت هاي خارجي كمك بگيرند، اما سعي بر اين است كه تمام اين كارها توسط شركت هاي داخلي انجام شود.

وي از تجهيز خط مونتاژ سايت تبريز بر اساس شرايط استاندارد اين خودرو خبر داد و گفت: قطعات اصلي بدنه در داخل ايران خودرو توليد و در خط بدنه 6 مونتاژ و در سالن رنگ شماره يك بر اساس استانداردهاي روز جهاني رنگ مي شود. به اين ترتيب بدنه هاي رنگ شده از تهران به تبريز مي رود و در آن جا مونتاژ مي شود.

قائم مقام مدير عامل ايران خودرو ، رفع كاسي هاي وانت باردو را از جمله اولويت هاي ايران خودرو در عرضه وانت جديد عنوان كرد و گفت: اين محصول، از كابين بار بزرگ تر و امكانات داخلي مانند ايربگ، كولر و سيستم هاي جديد مانند اي. بي. اس. برخوردار است. هم چنين براي تامين استاندارد يورو 4 تغييرات سخت و نرم افزاري بر روي اي. ام. اس. و كاتاليست ايجاد شده است.

وي اظهار داشت: تا به حال يك نمونه از اين وانت ساخته شده و اميد مي رود تا پايان سال، يك نمونه ديگر و در بهار آينده نمونه هاي آزمابشي توليد شود.

سليماني طراحي وانت در ايران را يك امر كاملا جديد عنوان كرد و گفت: طراحي استايل اين محصول، توسط مركز توسعه محصول ايران خودرو به اجرا در آمده و مهندسي خودرو مدير پروژه است.

وي اختلاف قيمت وانت پي. يو. وان. با وانت باردو را بسيار جزيي عنوان كرد و گفت: اين محصول در دو نوع بنزيني و پايه گاز سوز توليد مي شود و گنجايش بار اين دو به ترتيب، 700 و 600 كيلوگرم است.

قائم مقام مدير عامل ايران خودرو ، جانمايي مخازن گاز در زير اتاق را از جمله حسن هاي وانت پي. يو. ذكر كرد و افزود: اتاق بار اين وانت با چند پيچ به شاسي وصل شده و مي تواند براساس كاربري و نياز مشتري تغيير داده شود.

وي اظهار داشت: چرخ هاي اين وانت براساس گنجايش بار طراحي مي شود و از چرخ سواري متفاوت است و سازندگان نمونه هاي اوليه را داده اند. براي تست هاي اي. ام. اس. و آلايندگي، دو خودرو و براي تست ضربه، يك تا دو خودرو براي تاييديه نوع تست مي شود و براي تست هاي سي. او. پي. تعداد خودروها افزايش مي يابد.