مديرعامل شركت خدمات پس از فروش ايران خودرو(ايساكو ) در يك نشست خبري به پرسش هاي خبرنگاران در زمينه كيفيت، قيمت و فرايند ارايه خدمات و قطعات و برنامه هاي ايساكو در اين زمينه پاسخ گفت.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

به گزارش پارس تیونینگ به نقل از ایکوپرس:

وي در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرگزاري فارس در مورد قيمت قطعات گفت: امسال قيمت قطعات از 20 درصد بيشتر افزايش نيافته و قطعاتي كه گران تر خريده شده گران تر هم فروخته شده است.

وي قيمت قطعات يدكي ايساكو را در سراسر كشور يكسان عنوان كرد و اظهار داشت: تمام هزينه حمل قطعات بر عهده شركت است.

نمكين با اشاره به آناليز قيمت براي تمام قطعاتي كه خريداري مي شود گفت: اين روال سال آينده هم ادامه دارد و قطعاتي كه موجودي آن به سال آينده منتقل شود، گران نخواهد شد و تمام قطعات با سود معقول سازمان حمايت فروخته مي شود.

مدير عامل ايساكو در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاري سيبنا، اظهار داشت: همه نمايندگي ها بسته به ميزان پذيرش و براي تامين درخواست هاي خدماتي، موجودي قطعات دارند و ايساكو در تامين قطعه براي نمايندگي ها هيچ محدوديتي ندارد و اين شاخص بهبود نيز يافته است.

وي قيمت قطعات را عاملي عنوان كرد كه به تاسي از وضعيت تورم تغيير مي كند.

نمكين در پاسخ به پرسش خبرنگار ايستانيوز در موردعدم نظر کارشناس فنی گفت: هر ايرادي در خودروهاي تحويلي توسط كارشناس فني شناسايي و در صورت لزوم، قطعه تعويض مي شود.

وي از خبرنگاران خواست در صورتي كه مورد خاصي را در اين زمينه سراغ دارند، اعلام كنند.

مدير عامل ايساكو، دريافت پول از سوي نمايندگي ها در برابر تعويض قطعه گارانتي را خلاف قوانين دانست و گفت: نمايندگي هايي كه به هر دليل تخلف و از استانداردهاي ايساكو عدول كنند، لغو امتياز مي شوند.

وي از لغو امتياز 44 نمايندگي در سال 91 خبر داد و از تمام مشتريان خواست موارد تخلف از سوي نمايندگي ها را به دفاتر منطقه اي يا مركز تماس ايران خودرو با شماره 096440 خبر دهند.

مديرعامل ايساكو در پاسخ به پرسش خبرنگار اقتصاد و بيمه اظهار داشت: خدمات ايده آل نيست، اما بر اساس يافته هاي حاصل از مشتريان، رضايت آنان از خدمات پس از فروش ايران خودرو به اندازه اي است كه در سال گذشته ايساكو، مقام نخست خدمات پس از فروش را در بين خودروسازان حاضر در بازار ايران به دست آورده و اين امر از سوي سازمان هاي نظارتي بيرون از صنعت خودروسازي به تاييد رسيده است.

نمكين از تسهيلات گارانتي و روان سازي خدمات خبر داد كه انجام شده و گفت: براي تمركز زدايي فرايندها به مناطق و مشتريان، بيش از 400 نفر در دفاتر منطقه اي آموزش ديده اند.

وي در پاسخ به پرسش خبرنگار باشگاه خبرنگاران، سرانه نمايندگي ها به ازاي خودروها را مطابق با استاندارد جهاني يك نمايندگي به ازاي هر چهار هزار دستگاه خودرو عنوان كرد و اظهار داشت: در تعطيلات نوروز، 512 نمايندگي كشيك و نيمي از آن ها شبانه روزي هستند. قطعات پرمصرف نيز در قالب سبد به همه آن ها داده شده است.

مدير عامل ايساكو در پاسخ به سوال خبرنگار خبرخودرو در مورد آموزش هاي مربوط به خودروهاي يورو4 اظهار داشت: براي هر خودروي جديد آموزش هاي لازم داده و قطعات و مستندات در اختيار شبكه خدمات نهاده مي شود. اين كار در مورد رانا انجام و ابزار مخصوص و قطعات در شبكه تامين شده است. نمكين در پاسخ به خبرنگار پرشين خودرو گفت: در تامين قطعات تندر90 حتي به شكل تجاري، هيچ مشكلي نيست، بلكه اضافه بر نياز هم هست.

وي تاكيد كرد، خدمات گارانتي و وارانتي كم نشده بلكه اضافه مي شود، اما خدمات كارت طلايي به سطوح سه گانه آن بستگي دارد، به طوري كه با كارت طلايي سه ستاره، تا 60 هزار كيلومتر، خدمات به صورت رايگان داده مي شود.

مدير عامل ايساكو در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرگزاری آریا ریا در مورد محدوديت تامين قطعات، بر لزوم آگاهي مشتريان از حقوق خود تاكيد و اضافه كرد: در دفترچه راهنماي خودرو و سايت اينترنتي و پوسترهايي كه درسطح نمايندگي ها توزيع شده، اين موارد عنوان شده و به غير از قطعات مصرفي، ساير قطعات شامل گارانتي مي شود.