بررسي و فعاليت هاي گروه صنعتي ايران خودرو در منطقه شمال آفريقا به نتيجه رسيدو کلينيک خودروئي محصولات اين شرکت در تونس ايجاد مي شود.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
به گزارش پارس تیونینگ به نقل از ايكوپرس ، عبد العظيم سعديان معاون صادرات ايران خودرو ضمن اعلام اين خبر، اظهار کرد: از چندي پيش با همکاري دفتر نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در تونس فعاليت هايي را شروع کرديم و متعاقب آن اجلاس مشترک ايران و تونس نيز با حضور وزير صنعت، معدن و تجارت برگزار شد که در اين اجلاس نيز مراحلي از کار را پيش برديم.

وي ادامه داد: در سال 91 نيز مذاکرات را به صورت جدي با طرف تونسي دنبال کرديم که در روزهاي پاياني اين سال به انعقاد قرارداد صادرات خودرو هاي توليدي ايران خودرو به اين کشور منجر شد.

سعديان با بيان اينکه ايجاد کلينيک خودرو در تونس زمينه همکاري هاي بيشتر گروه صنعتي ايران خودرو و کشورهاي شمال آفريقا را فراهم مي آورد، افزود: در حال حاضر طرف تونسي در حال سفارش گذاري خودرو براي اين کلينيک است و ما نيز در حال آماده کردن خودروهاي سورن و رانا هستيم که بيشتر مورد استقبال قرار گرفته اند.

وي اظهار کرد: از آنجا که تونس يک کشور توريستي به شمار مي آيد، مشتريان ما در اين کشور علاقه مندي فراواني به سمند سرير نشان داده اند تا از آن در فرودگاه ها و هتل ها استفاده کنند.

معاون صادرات ايران خودرو با بيان اينکه از طريق توسعه همکاري ها با تونس قصد داريم از بازار کشورهاي همجوار مانند ليبي و الجزاير نيز استفاده کنيم، اظهار کرد: مردم کشورهاي همجوار تونس ارتباطات خوبي با اين کشور دارند و اطمينان داريم پس از اين که بتوانيم همکاري خود با تونس را به حد قابل قبولي برسانيم، صادارتي نيز به اين کشورها خواهيم داشت.

وي گفت: همزمان با صادرات خودرو، تلاش هايي را نيز براي صادرات موتور سيکلت هاي توليدي در شرکت نيرو محرکه آغاز کرده ايم و اميدواريم صادرات موتور سيکلت نيز بتواند پايلوت موفقي براي تونس و کشورهاي همجوار باشد.

سعديان گفت: با توجه به شرايطي که بر گفت وگوها و مذاکرات حاکم است پيش بيني مي کنيم تا يکي دو ماه آينده اولين محصولات صادراتي ايران خودرو راهي کشور تونس شود.